Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Odpowiedz 
Niebezpieczne sytuacje na drodze
Autor Wiadomość
Motorowerzystka Offline
A ku ku!
*

Liczba postów: 1,543
Imię: Ania
Pojazd: Romet Chart
Niebezpieczne sytuacje na drodze
Jak tytuł wskazuje, temat będzie służył (mam taką nadzieję) rozmowom o różnych przypadkach na drodze. Tak jak filmiki z kamerek działają na wyobraźnie to może opisy różnych Waszych przypadków też takie będą mieć działanie. A czy to jazda samochodem czy motorowerem/motocyklem to zawsze na jakiegoś ułoma drogowego można trafić. A więc zacznę.

Jadąc wczoraj routerem, na szczęście przez wieś (zmniejszyłam prędkość do 40 km/h) na zakręcie ledwo zmieściłam się przy mijaniu busa... Gdyby ktoś jechał tam w tym momencie samochodem, stłuczka byłaby nieunikniona. Nie wiem gdzie kierowca tego busa miał w tamtym momencie mózg, ale gdybym bardziej wystawiła łokieć to bym tego busa dotknęła loo Pokażę ten zakręt na mapach google:

Mijałam go w miejscu gdzie te drzewo po prawej, jechałam też po prawej.

Nie raz jadąc Golfem uciekałam na pobocze bo ameby ścinają ten zakręt Angry

"Nie odkładaj marzeń, odkładaj na marzenia"

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2018 22:11:03 przez Motorowerzystka.)
01-09-2018 22:09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
bkrukl Offline
Uczeń
*

Liczba postów: 279
Imię: Bogdan
Pojazd: Romet Komar
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
No i ciekawe czyja byłaby wina w razie stłuczki... Kiedyś na wąskiej drodze stuknąłem sie z gościem lusterkami. Policja przyjechała, zeznania spisała i powiedziała że współwina. Nie zgodziłem sie z tym bo miałem zdjecia na ktorych było widać ślady moich opon na poboczu. Sprawa trafiła do sądu. 2 rozprawy i mam nowe lusterko, a koleś opłaty sądowe i dalsze rozprawy za składanie fałszywych zeznań....

A co do niebezpiecznych sytuacji to przed tygodniem gość mi na czerwonym wjechał gdy miałem 60 na liczniku... 20 cm przed nim wyhamowałem. Gość mi pokazał środkowego palca i odjechał.

Komar 2352
Motorynka m3
Romet Polo
Daelim Daystar VL
01-09-2018 22:31:10
Motorowerzystka Offline
A ku ku!
*

Taka sytuacja z dziś. Dobrze że mi się kiedyś wbiło w łeb, że one biegną raczej jeden za drugim i tak też było:

Były trzy sztuki, ale trzecia nie zdecydowała się przebiec tylko pobiegła polem.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2018 20:59:37 przez Motorowerzystka.)
08-09-2018 20:57:59
NoSeLatamTrochu Offline
Sen na jawie
*

Liczba postów: 622
Imię: Bartek
Pojazd: Romet Ogar 200

Forumowy Garaż: 2
Może podzielę się tym że jak dzisiaj jeździłem po torze mx to normalnie łaziły po nim jakieś dzieci i zjeżdżały rowerami z górek kilka razy specjalnie podjeżdżałem bliżej nich żeby nastraszyć, ale nie skutkowało co doprowadziło że za górką/po skoku przechodził sobie taki jeden delikwent i prawie na niego wleciałem wylądowałem jakoś 1m za nim . (co miałem zrobić lecąc w powietrzu) szybko się zatrzymałem o**bałem ich konkretnie i do wieczora już ich nie widziałem....

Undecided badz czlowiekiem laskawym tak i od czasu do czasu wcisnij prawy alt Undecided

08-09-2018 21:13:10
Ychu Offline
Nowy
*

Liczba postów: 40
Imię: Krzysztof
To i ja się pochwalę , jeśli tak to można nazwać Tongue

Wracam z pracy swoim ukochanym W124 i sobie myślę , że zjadę bardziej na pobocze i zwolnię bo zaraz jakiś baran pojedzie z drugiej strony rozpędzony i będzie po moim W124. Ledwo zjechałem i zwolniłem i wylatuje golf z zakrętu ... Gościu sam się zdziwił , bo nikogo się tam nie spodziewał. Przejechał jakieś 10 cm ode mnie . a zaraz potem prawie wpakował się w płot Tongue Może się czegoś nauczy .... Akurat google ma stare zdjęcia , ale teraz zamiast piasku jest tam asfalt , także ludzie tam jeżdżą jak debile bo "Mój się trzyma jak przyklejony" ....

08-09-2018 22:29:34
Dawdzio Offline
Champion la grande prowizorra
Moderatorzy

Liczba postów: 1,299
Imię: Dawid
Pojazd: Inny Romet
Za sarny podziękuję, musiałem już prostować przód, wymieniać zderzak i wąż od chłodnicy, a auto było uziemione przez kilka miesięcy, bo temperatura była za niska na malowanie. Mam nadzieję, że małpa zde... (nie napiszę, bo mnie jakieś organizacje dopadną, ale miłego i spokojnego życia jej nie życzę).

A co do ostatniego przypadku to miałem coś podobnego. Kilkudziesięciometrowa droga gruntowa łączaca dwie prawie równoległe asfaltowe, ale z jednej na drugą nie da się wyjechać bezpośrednio (trzeba objechać budynek stając w trzech miejscach), więc wszyscy wyjeżdżają tą gruntówką. Chciałem przejechać nią przeciwnie niż wszyscy zwykle (bo można), żeby zawrócić. Wjechałem, ale trzymałem się lewej strony (droga mocno rozszerza się w kierunku, w którym jechałem), bo po prawej były ogromne kałuże i błoto. No i właściwie to mnie uratowało. Gdy dojeżdżałem do końca to z asfaltówki, ścinając zakręt, wpadła w tą drogę Łada Niva na pełnej... otwartej przepustnicy :F Gdybym jechał z prawej to zostałyby ze mnie drzazgi, bo spotkalibyśmy się na końcu tej drogi, ja wyjeżdżając, a on ścinając wjazd na nią. A tak gościu zdążył mnie zauważyć i wziął zakręt ciaśniej mijając mnie właśnie po tych kałużach. Niestety nie wjechał w płot, widziałem później tą Ładę stojącą w jednym kawałku.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
09-09-2018 02:01:57
Ychu Offline
Nowy
*

Ja najbardziej się boję , że kiedyś mi rowerzysta albo pieszy wyskoczy na takim zakręcie , także zwalniam zawsze.

Ogólnie też strasznie mnie denerwuje , jak widzę rowerzystów jadących pod prąd... Sam do niedawna dużo jeździłem rowerem , ale pod prąd jakoś nie jeździłem i nie rozumiem dlaczego ludzie tak jeżdżą. Czy na rower też trzeba wprowadzić prawo jazdy? Wiem , że były już takie pomysły Tongue

Z resztą w Polsce piesi chodzą prawą stroną , a rowerzyści jeżdżą lewą ... Wszystko odwrotnie niż by miało być Tongue Nie mówię oczywiście , że wszyscy tak robią , ale u mnie dużo takich sytuacji widuje.
09-09-2018 10:13:14
krystian276 Offline
Mechoptyk lvl Expert
*

Liczba postów: 336
Imię: Krystian
Pojazd: Romet Kadet

Kiedyś wesoło wyprzedzając sobie jawą czarnego peżota który wlókł się jakby miał zaraz zejść, zjechałem na przeciwległy pas ruchu z lewym kierunkowskazem, zacząłem przyspieszać a ten ch*j zajechał mi droge i musiałem ryć jawą pobocze i prawie rów.... Ale jednakowoż ze nie jestem jakimś dzidzi które sie wypierniczy na kamieniach lekko zwolniłem redukcja i rura i nawet sam nie wiedział kiedy go od prawej wyprzedziłem.... więc ani on nic nie osiągnął ani mi nie przeszkodził w wyprzedzeniu. Zyskał sobie tylko miało idioty :F

Każdy kiedyś zaciągnął się z baku :F
"Come together... with love, connection, experience"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2018 12:51:06 przez krystian276.)
09-09-2018 12:50:29
klodian2002 Offline
Nowy
*

Liczba postów: 36
Imię: Klaudiusz
Ja miałem parę dni temu niezły przypadek..

Na prawym pasie jedzie auto, ja obok niego po lewej, a jakiś facet w passacie jedzie po mojej lewej (właśnie po tych liniach). Ja zjeżdzam na prawy pas, a ten dalej jedzie tą drogą i zaczął jechać pod prąd. Jedzie ktoś mu z naprzeciwka i obaj musieli się zatrzymać bo nie mogli się minąć... Kto daje takim ludziom prawo jazdy??
09-09-2018 21:04:27
krystian276 Offline
Mechoptyk lvl Expert
*

Liczba postów: 336
Imię: Krystian
Pojazd: Romet Kadet

Jeszcze sobie przypomniałem o tym panu co mnie pięknie na łuku wyprzedzał Tongue

Każdy kiedyś zaciągnął się z baku :F
"Come together... with love, connection, experience"
09-09-2018 21:07:41
Motorowerzystka Offline
A ku ku!
*

Wyprzedzanie pod górką, na łuku - norma roll Nie wiem czy ci "wielcy" kierowcy tak ufają swoim umiejętnościom że wyprzedzają w takich miejscach gdzie kompletnie nie widać czy coś nie nadjeżdża z przeciwka...

Albo taka ulica u mnie w mieście, jak tamtędy jadę to mam oczy dookoła głowy bo każdy olewa znak ustąp pierwszeństwa i walą prosto. Tam gdzie jest piasek to droga podporządkowana, a teraz wylali tam asfalt i każdy myśli że to droga z pierwszeństwem, znając życie namalują znaki poziome jak będzie stłuczka roll Ze dwa lata temu jak jechałam tamtędy zimą to ledwo uniknęłam stłuczki wlatując na pobocze gdy jakiś wariat olał znaki i poleciał prosto na drogę piaskową jeszcze się śmiał głupek Angry

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2018 21:47:12 przez Motorowerzystka.)
09-09-2018 21:30:22
Ychu Offline
Nowy
*

Ja dziś przejeżdżam przez główną , przede mną dwa samochody. W drugą stronę stoją na czerwonym. Jakiś gość przebiegł przez przejście na czerwonym ( oddzielone wyspą ) , to samochód który jechał przede mną chce go puszczać dalej przez przejście ( gość cały czas miał czerwone na przejściu ) ja zwalniam co by się nie wpakować w gościa z przodu. Słyszę tylko klakson z tyłu , patrzę a tam bmw x6 i gość , który się wścieka bo musiał zwolnić Tongue

Dojeżdżam do ronda , a wspomniane x6 wyprzedza mnie na podwójnej ciągłej Tongue

Oczywiście zamieszenie spowodował gość , który przebiegał na czerwonym.
09-09-2018 21:47:31
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum by Tomasso94 2010 - 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Usermap | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Hasło

Jednoślad miesiąca
Sierpień - Paweł od Mińska

Reklama

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Mała Włoszka
Ostatni post: Lagoon
Dzisiaj 02:36:35
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 222