Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Niebezpieczne sytuacje na drodze
Autor Wiadomość
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Niebezpieczne sytuacje na drodze
Jak tytuł wskazuje, temat będzie służył (mam taką nadzieję) rozmowom o różnych przypadkach na drodze. Tak jak filmiki z kamerek działają na wyobraźnie to może opisy różnych Waszych przypadków też takie będą mieć działanie. A czy to jazda samochodem czy motorowerem/motocyklem to zawsze na jakiegoś ułoma drogowego można trafić. A więc zacznę.

Jadąc wczoraj routerem, na szczęście przez wieś (zmniejszyłam prędkość do 40 km/h) na zakręcie ledwo zmieściłam się przy mijaniu busa... Gdyby ktoś jechał tam w tym momencie samochodem, stłuczka byłaby nieunikniona. Nie wiem gdzie kierowca tego busa miał w tamtym momencie mózg, ale gdybym bardziej wystawiła łokieć to bym tego busa dotknęła loo Pokażę ten zakręt na mapach google:



Mijałam go w miejscu gdzie te drzewo po prawej, jechałam też po prawej.

Nie raz jadąc Golfem uciekałam na pobocze bo ameby ścinają ten zakręt Angry

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-09-2018 22:11:03 przez Motorowerzystka.)
01-09-2018 22:09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
bkrukl Offline
Technik
*


Liczba postów: 827
Imię: Bogdan
Skąd: Biłgoraj
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
No i ciekawe czyja byłaby wina w razie stłuczki... Kiedyś na wąskiej drodze stuknąłem sie z gościem lusterkami. Policja przyjechała, zeznania spisała i powiedziała że współwina. Nie zgodziłem sie z tym bo miałem zdjecia na ktorych było widać ślady moich opon na poboczu. Sprawa trafiła do sądu. 2 rozprawy i mam nowe lusterko, a koleś opłaty sądowe i dalsze rozprawy za składanie fałszywych zeznań....

A co do niebezpiecznych sytuacji to przed tygodniem gość mi na czerwonym wjechał gdy miałem 60 na liczniku... 20 cm przed nim wyhamowałem. Gość mi pokazał środkowego palca i odjechał.

Komar 2352
Motorynka m3
Romet Polo
Daelim Daystar VL
Kawasaki vn800 vulcan custom
01-09-2018 22:31:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
Taka sytuacja z dziś. Dobrze że mi się kiedyś wbiło w łeb, że one biegną raczej jeden za drugim i tak też było:





Były trzy sztuki, ale trzecia nie zdecydowała się przebiec tylko pobiegła polem.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2018 20:59:37 przez Motorowerzystka.)
08-09-2018 20:57:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
NoSeLatamTrochu Offline
Druciarz
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Bartosz
Skąd: Lublin
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #4
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
Może podzielę się tym że jak dzisiaj jeździłem po torze mx to normalnie łaziły po nim jakieś dzieci i zjeżdżały rowerami z górek kilka razy specjalnie podjeżdżałem bliżej nich żeby nastraszyć, ale nie skutkowało co doprowadziło że za górką/po skoku przechodził sobie taki jeden delikwent i prawie na niego wleciałem wylądowałem jakoś 1m za nim . (co miałem zrobić lecąc w powietrzu) szybko się zatrzymałem o**bałem ich konkretnie i do wieczora już ich nie widziałem....

Kanał: ZeVet (http://bit.ly/zevetchan)
Instagram: bakista__ (http://bit.ly/bakista)
"Łączy ludzi trawa, dzieli ludzi siano."
08-09-2018 21:13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
To i ja się pochwalę , jeśli tak to można nazwać Tongue

Wracam z pracy swoim ukochanym W124 i sobie myślę , że zjadę bardziej na pobocze i zwolnię bo zaraz jakiś baran pojedzie z drugiej strony rozpędzony i będzie po moim W124. Ledwo zjechałem i zwolniłem i wylatuje golf z zakrętu ... Gościu sam się zdziwił , bo nikogo się tam nie spodziewał. Przejechał jakieś 10 cm ode mnie . a zaraz potem prawie wpakował się w płot Tongue Może się czegoś nauczy .... Akurat google ma stare zdjęcia , ale teraz zamiast piasku jest tam asfalt , także ludzie tam jeżdżą jak debile bo "Mój się trzyma jak przyklejony" ....

08-09-2018 22:29:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #6
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
Za sarny podziękuję, musiałem już prostować przód, wymieniać zderzak i wąż od chłodnicy, a auto było uziemione przez kilka miesięcy, bo temperatura była za niska na malowanie. Mam nadzieję, że małpa zde... (nie napiszę, bo mnie jakieś organizacje dopadną, ale miłego i spokojnego życia jej nie życzę).

A co do ostatniego przypadku to miałem coś podobnego. Kilkudziesięciometrowa droga gruntowa łączaca dwie prawie równoległe asfaltowe, ale z jednej na drugą nie da się wyjechać bezpośrednio (trzeba objechać budynek stając w trzech miejscach), więc wszyscy wyjeżdżają tą gruntówką. Chciałem przejechać nią przeciwnie niż wszyscy zwykle (bo można), żeby zawrócić. Wjechałem, ale trzymałem się lewej strony (droga mocno rozszerza się w kierunku, w którym jechałem), bo po prawej były ogromne kałuże i błoto. No i właściwie to mnie uratowało. Gdy dojeżdżałem do końca to z asfaltówki, ścinając zakręt, wpadła w tą drogę Łada Niva na pełnej... otwartej przepustnicy :F Gdybym jechał z prawej to zostałyby ze mnie drzazgi, bo spotkalibyśmy się na końcu tej drogi, ja wyjeżdżając, a on ścinając wjazd na nią. A tak gościu zdążył mnie zauważyć i wziął zakręt ciaśniej mijając mnie właśnie po tych kałużach. Niestety nie wjechał w płot, widziałem później tą Ładę stojącą w jednym kawałku.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
09-09-2018 02:01:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #7
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
Ja najbardziej się boję , że kiedyś mi rowerzysta albo pieszy wyskoczy na takim zakręcie , także zwalniam zawsze.

Ogólnie też strasznie mnie denerwuje , jak widzę rowerzystów jadących pod prąd... Sam do niedawna dużo jeździłem rowerem , ale pod prąd jakoś nie jeździłem i nie rozumiem dlaczego ludzie tak jeżdżą. Czy na rower też trzeba wprowadzić prawo jazdy? Wiem , że były już takie pomysły Tongue

Z resztą w Polsce piesi chodzą prawą stroną , a rowerzyści jeżdżą lewą ... Wszystko odwrotnie niż by miało być Tongue Nie mówię oczywiście , że wszyscy tak robią , ale u mnie dużo takich sytuacji widuje.
09-09-2018 10:13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
krystian276 Offline
Prezes FS-Garage
*


Liczba postów: 366
Imię: Krystian
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Kadet
Post: #8
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
Kiedyś wesoło wyprzedzając sobie jawą czarnego peżota który wlókł się jakby miał zaraz zejść, zjechałem na przeciwległy pas ruchu z lewym kierunkowskazem, zacząłem przyspieszać a ten ch*j zajechał mi droge i musiałem ryć jawą pobocze i prawie rów.... Ale jednakowoż ze nie jestem jakimś dzidzi które sie wypierniczy na kamieniach lekko zwolniłem redukcja i rura i nawet sam nie wiedział kiedy go od prawej wyprzedziłem.... więc ani on nic nie osiągnął ani mi nie przeszkodził w wyprzedzeniu. Zyskał sobie tylko miało idioty :F

Każdy kiedyś zaciągnął się z baku :F
"Legends never die, they become a part of you"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2018 12:51:06 przez krystian276.)
09-09-2018 12:50:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
klodian2002 Offline
Majster
*


Liczba postów: 376
Imię: Klaudiusz
Skąd: Wielki Wełcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #9
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
Ja miałem parę dni temu niezły przypadek..


Na prawym pasie jedzie auto, ja obok niego po lewej, a jakiś facet w passacie jedzie po mojej lewej (właśnie po tych liniach). Ja zjeżdzam na prawy pas, a ten dalej jedzie tą drogą i zaczął jechać pod prąd. Jedzie ktoś mu z naprzeciwka i obaj musieli się zatrzymać bo nie mogli się minąć... Kto daje takim ludziom prawo jazdy??

Moje sprzęciki Smile
Ogar 200 87r
Kadet 110 Automatic 90r|Peugeot 205 1.0B 91r.
Kadet M780 86r
Komar 2350 75r |Karpaty 50
50-T1 79r.
09-09-2018 21:04:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
krystian276 Offline
Prezes FS-Garage
*


Liczba postów: 366
Imię: Krystian
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Kadet
Post: #10
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
Jeszcze sobie przypomniałem o tym panu co mnie pięknie na łuku wyprzedzał Tongue


Każdy kiedyś zaciągnął się z baku :F
"Legends never die, they become a part of you"
09-09-2018 21:07:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #11
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
Wyprzedzanie pod górką, na łuku - norma roll Nie wiem czy ci "wielcy" kierowcy tak ufają swoim umiejętnościom że wyprzedzają w takich miejscach gdzie kompletnie nie widać czy coś nie nadjeżdża z przeciwka...

Albo taka ulica u mnie w mieście, jak tamtędy jadę to mam oczy dookoła głowy bo każdy olewa znak ustąp pierwszeństwa i walą prosto. Tam gdzie jest piasek to droga podporządkowana, a teraz wylali tam asfalt i każdy myśli że to droga z pierwszeństwem, znając życie namalują znaki poziome jak będzie stłuczka roll Ze dwa lata temu jak jechałam tamtędy zimą to ledwo uniknęłam stłuczki wlatując na pobocze gdy jakiś wariat olał znaki i poleciał prosto na drogę piaskową jeszcze się śmiał głupek Angry



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2018 21:47:12 przez Motorowerzystka.)
09-09-2018 21:30:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ychu Offline
Nowy
*


Liczba postów: 61
Imię: Krzysztof
Skąd: Wejherowo
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #12
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
Ja dziś przejeżdżam przez główną , przede mną dwa samochody. W drugą stronę stoją na czerwonym. Jakiś gość przebiegł przez przejście na czerwonym ( oddzielone wyspą ) , to samochód który jechał przede mną chce go puszczać dalej przez przejście ( gość cały czas miał czerwone na przejściu ) ja zwalniam co by się nie wpakować w gościa z przodu. Słyszę tylko klakson z tyłu , patrzę a tam bmw x6 i gość , który się wścieka bo musiał zwolnić Tongue

Dojeżdżam do ronda , a wspomniane x6 wyprzedza mnie na podwójnej ciągłej Tongue

Oczywiście zamieszenie spowodował gość , który przebiegał na czerwonym.
09-09-2018 21:47:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #13
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
Z dziś:





Chyba zaskoczyła go zima i na letnich oponach jechał loo

08-01-2019 19:39:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
seler1500 Offline
Kątówka robi bzzz
Moderatorzy


Liczba postów: 1,969
Imię: Rafał
Skąd: Jełowa (OPO)
Pojazd: Romet Pony
Post: #14
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
E tam, niektórzy dla zabawy sobie bokiem latają, a co! Pół biedy jak robią to na pustej drodze, ale... kto mi zabroni, przecie ja doświadczony kierowca jestem! :F

Serwis ACO pod wezwaniem świętego nikasilu
08-01-2019 22:51:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bubel500 Offline
Mechannik
*


Liczba postów: 1,011
Imię: Szymon
Skąd: Suwałki
Pojazd: Romet Chart
Post: #15
RE: Niebezpieczne sytuacje na drodze
(08-01-2019 19:39:15)Motorowerzystka napisał(a):  Z dziś:





Chyba zaskoczyła go zima i na letnich oponach jechał loo

Nie koniecznie Smile
Dzisiaj ciężkie warunki, na drodze śnieg, a pod nim lód, do tego marznący deszcz padał :/
P.S Jeździłem dziś w Twoje strony Tongue
09-01-2019 00:06:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 17
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 44
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53799
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 30
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 85
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 549
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52066
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 107
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165758
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 361

Reklama