Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Licznik dziennego przebiegu
Autor Wiadomość
varykinio Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Grzegorz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #1
Licznik dziennego przebiegu
Witam.
Poszukuję pewnego "ustrojstwa" z czasów PRL-u, mianowicie wygląda to jak licznik kilometrów ale licznikiem nie jest, przy każdej cyferce było pokrętło którym można było ustawić dowolną cyfrę i w ten sposób ustawić sobie stan jaki mamy na liczniku, lub dowolny inny. Mam moto które nie ma wskaźnika poziomu paliwa "Junak M10" na pełnym baku przejadę około 350 km ustawił bym stan przy którym trzeba pomyśleć o CPN-nie (dla nie wtajemniczonych to stacja benzynowa) i nie musiałbym w pamięci przeliczać (bo to taka właśnie analogowa pamięć Smile )To było takie małe zazwyczaj czarne pudełko z magnesem które można było przyczepić do deski rozdzielczej. Nie wiem jak tego szukać wujek google na hasło "Licznik pamięci kilometrów" nic sensownego nie znajduje. Jak w ogóle takie coś nazwać?, gdzie szukać? A może ktoś ma i właśnie chciał wyrzucić? Smile

Notatka od Dawdzio, 02-07-2018 03:01:12

Przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu oraz pozwoliłem sobie zmienić tytuł na taki, który dokładniej opisuje poszukiwany przedmiot (być może dzięki temu szybciej coś się znajdzie).

02-07-2018 01:09:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: licznik
Wiem czego szukasz. Może być ciężko, bo dziś popyt na takie ustrojstwo byłby znikomy. Chociaż wygląda na to, że wciąż robią coś takiego. Ja nie znalazłem nic poza tym tematem:
http://2cvclub.pl/index.php?topic=148.0

I tym ogłoszeniem na ebayu:
https://m.ebay.com/itm/Odometer-up-to-KM...SwZyRamS69
Ale po aktualnym kursie raczej się nie opłaca.

Szukaj po prostu pod licznik kilometrów, licznik PRL, itp. Może być, że ktoś nie będzie wiedział co to jest, a że stare to wystawi. A jeśli chodzi o bardziej "profesjonalną" nazwę to myślę, że "licznik dziennego przebiegu" będzie w sam raz.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2018 02:51:45 przez Dawdzio.)
02-07-2018 02:45:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #3
RE: Licznik dziennego przebiegu
Jak ma być do junaka to wibracje to wykończą, z resztą ja jak jeżdżę swoim to po nie myślę ile jest pali to to sporo :F ale zawsze jest rezerwa w razie co a na długie trasu można zabrać butelkę z benzyną. Z resztą po co ci licznik dziennego przebiegu jak junaki mają liczniki? (chyba że to wydumka albo scrambler)
02-07-2018 09:12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Licznik dziennego przebiegu
A może... Licznik rowerowy? :F One mają opcję liczenia przejechanych kilometrów i można je też zerować. A droższe modele nie wariują od silnika.

02-07-2018 13:00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
varykinio Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Grzegorz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Licznik dziennego przebiegu
Kolego Dawdzio, bardzo dziękuje, to jest to o co chodzi, jest jakaś szansa, bardzo trafny trop mi podałeś, jeszcze raz dziękuję. Kolego rafi555 nie obrażaj się ale przeczytaj jeszcze raz uważnie mój post a zrozumiesz po co. To nie wydumka i nie scrambler Masz rację Junaki maja liczniki ale nie chodzi mi o to aby znać przebieg Junaka tylko o to aby zapisac sobie przy jakim stanie po pełnym zatankowaniu myśleć o stacji benzynowej. Owszem wszystko można pamietac dodać owe 350 km tylko po co skoro można mieć obok "napisane na kartce" przy jakim stanie paliwo się chyba skończy. Wystarczy rzut oka i już wiadomo. I podobnie Pani Aniu tak się składa, że licznik rowerowy mam już zainstalowany i oczywiście widze liczbe przejechanych kilometrów ale podczas jazdy mój licznik zawsze wraca do stanu - prędkość oraz dystans który służy mi do obserwacji przejechanych kilometrów na bieżąco np. jednej trasy a nie zawsze a nawet śmiem napisać prawie nigdy taka jedna trasa to więcej niż 350km. Czasem sa to dwa, trzy lub więcej wyjazdów. Pani Aniu również bardzo dziękuję za zainteresowanie.
03-07-2018 10:00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #6
RE: Licznik dziennego przebiegu
Ktoś na FB na grupie "do starocia Wygrzebane wyszperane na złomie ryneczku strychu" właśnie takie sprzedaje. W komplecie z zegarkiem i termometrem,ale pewnie idzie wyłuskać.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
03-07-2018 11:58:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #7
RE: Licznik dziennego przebiegu
varykinio, ja się nie obrażam, po prostu dla mnie to jest bez sensu Smile nawet w czasie jazdy można zobaczyć ile jest paliwa, a jak się nie daj boże skończy to przecież jest rezerwa. Zawsze taniej i lepiej było by sobie przy tankowaniu zapisać gdzieś i dodać 350 km (chociaż chyba pełen zbiornik powinien na więcej starczyć).
03-07-2018 18:23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
varykinio Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Grzegorz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Licznik dziennego przebiegu
(03-07-2018 11:58:46)nie_mientki napisał(a):  Ktoś na FB na grupie "do starocia Wygrzebane wyszperane na złomie ryneczku strychu" właśnie takie sprzedaje. W komplecie z zegarkiem i termometrem,ale pewnie idzie wyłuskać.

Dziękuje kolego, bardzo ładny gadżet było by mi żal wyłuskiwać i zepsuc zestaw, on idealanie pasuje do Fiata 125 lub Malucha zainteresuje się tym choć nie mam konta na FB ale już uruchomiłem kontakty aby rozeznać się w sytuacji.
Kolego rafi55 dla mnie to jednak ma sens i to całkiem spory, bo moje trasy to nie po kilka kilometrów raz na dzień gdzie takie działanie wydaje się rzeczywiście trochę bezsensowne, moje trasy to często powyżej stu i więcej kilometrów a bywaja i takie ze jedno tankowanie nie wystarczy. Ale nie chce aby stał się to temat o tym co lepsze a co nie. Na pewno masz racje, że zawsze byłoby taniej ale czy lepiej to już bardzo bym polemizował, bo parafrazując, nie to lepiej co lepiej ale to co się komu podoba. Masz racje, jest rezerwa, a nawet dla tych co wiedzą, oprócz rezerwy jest jeszcze jedna rezerwa i wcale nie potrzeba wozić ze sobą dodatkowej butelki. Wystarczy porządnie pochylić motocykl. Ale może zakończmy już te dywagacje bo to nie to forum a tym bardziej nie wątek o tym co lepsze, otrzymałem już kilka rzeczowych odpowiedzi na temat tego o co zapytałem, wiec wybacz pozostanę, "przy swoim".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2018 19:18:22 przez varykinio.)
03-07-2018 19:09:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #9
RE: Licznik dziennego przebiegu
(03-07-2018 19:09:49)varykinio napisał(a):  a nawet dla tych co wiedzą, oprócz rezerwy jest jeszcze jedna rezerwa i wcale nie potrzeba wozić ze sobą dodatkowej butelki.

Stara sztuczka junakowców Wink Może popytaj na SFM-ie albo na Dzikim Junaku jakie długodystansowcy mają patenty.
03-07-2018 22:46:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #10
RE: Licznik dziennego przebiegu
I tak coś masz nie tak przecież według serwisówki junak pali około 3,5 a ty po zalaniu około 17 litrów do baku do pełna przejeżdżasz 350 km , czyli wychodzi że spala ci prawie piątkę.

Notatka od Quake96, 04-07-2018 00:53:43

Autor tematu wyraźnie dał Ci do zrozumienia, że nie chce kontynuować OT, więc ogarnij się w końcu. Jak chcesz sobie dalej dyskutować, to idź na PW.

04-07-2018 00:16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
varykinio Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Grzegorz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Licznik dziennego przebiegu
Kolego nie_mientki, bardzo dziękuję - temat na FB ogarnięty - niestety dla mnie cena jest w tej chwili już za wysoka. Będę szukał dalej, z taka pomocą jak tutaj na forum, prędzej czy później coś się "urodzi".
04-07-2018 12:56:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #12
RE: Licznik dziennego przebiegu
https://www.ebay.de/itm/Kilometermerker-...Swn45ZzK0V - 35 zł z groszami i chyba wysyła do Polski Smile

04-07-2018 18:34:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
varykinio Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Grzegorz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Licznik dziennego przebiegu
(04-07-2018 18:34:39)Motorowerzystka napisał(a):  https://www.ebay.de/itm/Kilometermerker-...Swn45ZzK0V - 35 zł z groszami i chyba wysyła do Polski Smile

Cóż, powiedzieć - urocza Damo, dziękuję, właśnie nabyłem drogą kupna drunk Bardzo, bardzo dziękuję.
Jak łatwo uszczęśliwić kogoś Smile
Pozdrawiam i dziękuje wszystkim, których ten temat zainteresował.
Obiecuje w końcu przywitać się w przywitalni.
04-07-2018 19:54:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo varykinio za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2989
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165866
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 115
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 63
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53835
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 567
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 95
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52091
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10917
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 69

Reklama