Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Rejestracja na zabytek bez numerów
Autor Wiadomość
marcin1479 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Marcin
Skąd: Lipno
Pojazd: Inny
Post: #1
Rejestracja na zabytek bez numerów
Panowie mam pytanko może ktos mnie oswieci Smile Za jakis czas bede chcial odrestaurowac swoja WSK 125 ale mam nadzieje ze bedzie warto bo..i tu pytanie. Chce zarejestrowac na zabytek,nie posiadam żadnych umów itp, tablicy rej również nie posiadam,ale z tego co wiem bez tego da się zarejestrować. Problem w tym że na mojej ramie są jakieś nr (jeśli bedzie trzeba to podam) ale na tabliczce znamionowej już nic nie widać praktycznie i czy to nie przeszkodzi mi w rej na zabytek ?? Da sie to z takim czymś zar? Drugie pytanie..slyszałem że przy rej na zabytek sprawdzają własnie nr VIN (ramy)...wiele osob boi sie rej na zabytek bez umowy typu jakas darowizna od kogos czy cos...gdyż może okazać się taka dana WSK kradziona.... Nachodzi mysl ze kazdy kto kupuje bez dok coś to bdzie sie bal ze mogl byc kradziony iles lat temu? Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2018 18:28:03 przez marcin1479.)
29-06-2018 18:27:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Jeśli obawiasz się, że jest kradziona, to może nie warto bawić się w zabytek i najlepiej będzie kupić zwykłe dokumenty, potem przebić sobie numery na ramie i po kłopocie. Bo jak się okaże że kradziona albo co gorszego jeszcze to będzie niezła jazda Big Grin

Co do tabliczki, to możesz nabyć nowe repliki oryginalnych tabliczek (np. w internecie, np. stronie jackmotors.pl) i na nią nabić numery z ramy, a potem rozwiercić nity w starej tabliczce i przynitować nową. Proponowałbym jeszcze po montażu nieco spreparować nową tabliczkę tak, aby wyglądała starzej co by się nikt nie przyczepił o to.

Niestety tak to właśnie wygląda, oni sprawdzają czy pojazd nie jest kradziony jeśli nie masz umów dowodu ani nic więc istnieje zawsze ta niepewność właściciela czy pojazd nie jest kradziony.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2018 21:12:08 przez Odrestaurator.)
29-06-2018 20:56:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Odrestaurator za ten post.
marcin1479 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Marcin
Skąd: Lipno
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Aha dobrze wiedzieć,zapomniałem o replikach tabliczek. Niestety samemu nie da się sprawdzić z tego co wiem po nr z ramy co i jak z motocyklem,czy wyrejestrowany itp z tego co wiem potrzebny jest jeszcze nr rej.

Co do rejestracji na zabytek tak jak napisałeś zawsze jest ta niepewność przy rej....zresztą patrząc na dzisiejsze czasy na "olx" co w drugim ogłoszeniu jest napisane "rejestracja na zabytek" ,żeby tylko pozbyć się i aby ktoś kupił wiedząc,że może zarejestrować bez dok a większość sprzedających też nie wie czy był kradziony itp bo większość osób to handlarze i sprzedają bez żadnej umowy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2018 22:15:03 przez marcin1479.)
29-06-2018 22:13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Aby sprawdzić historię pojazdu potrzebujesz numer rejestracyjny, datę pierwszej rejestracji w kraju i numer vin (numer ramy).

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
30-06-2018 00:17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
VeteranJaro Offline
Nowy
*


Liczba postów: 45
Imię: VeteranJaro
Skąd: RKR
Pojazd: Romet Komar
Post: #5
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Adres strony usunąłem - Dawdzio

Notatka od Dawdzio, 30-06-2018 00:55:52

Napisz, proszę, co masz na celu przedstawiając w tym temacie link do strony głównej tej witryny bez słowa wyjasnienia? Adres usunąłem.

30-06-2018 00:36:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
marcin1479 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Marcin
Skąd: Lipno
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
na tej stronie co podał kolega wyżej,niestety nie ma nic o tym co ja chciałem wiedziec
30-06-2018 00:52:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
(30-06-2018 00:35:33)UŻYTKOWNIK USUNIĘTY napisał(a):  Pakujesz chłopaka na minę. Sam rejestrowałem motocykl i w urzędzie dowiedziałem się że jest już zarejestrowany na inna osobę. Z opinią rzeczoznawcy motocykl zarejestrowałem z oświadczeniem że "numer ramy nie nosi śladów ingerencji w pole numerowe". Ze względu na to że system nie chciał przyjąć dwóch motocykli z tą samą nazwa i numerem ramy ta druga osoba ma właśnie ciepło. Podejrzewam że dostanie pismo z prośbą o wyjaśnienie lub zgłoszenie na policję o możliwości przebicia pola numerowego. A ja się cieszę i jeżdżę Smile

Jeśli nie ma drugiej ramy z tymi samymi numerami nic się nie stanie. Gorzej, jak ktoś wejdzie w jej posiadanie i będzie próbować coś z tym zrobić. Najlepiej jak stara rama zniknie, wystarczy że numery zostaną wyszlifowane. Najbezpieczniej kupić ramę z dokumentami od jakiegoś ogara który poszedł na części. Każdy sposób tu wymieniony jest ryzykowny. Jak pójdzie na zabytek, może okazać się że jest kradziona, a jak przebije mając same dokumenty może okazać się że ktoś ma drugą ramę z tymi samymi numerami.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
30-06-2018 00:57:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
marcin1479 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Marcin
Skąd: Lipno
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Raczej myślę,że nikt nie ma takiej samej ramy z takimi samymi nr Tongue I chciałbym zostawić tą ramę co jest. Właśnie chcę na zabytek z tymi nr co mam, tylko tak jak kolega wspomniał nie wiadomo nigdy czy nie został dany pojazd skradziony lata temu. Czy to takie uroki rej na zabytek bez dok że wszystko pod strachem...może zrobić umowę lub tzw darowizne z jakimś "żulem" w razie zabezpieczenia,bo wiem że jaką umowę i tak potrzeba do rej na zabytek
30-06-2018 01:03:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Może obejść się bez jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego że to twoja własność, ale tu sprawa się komplikuje. Trzeba wnieść o to że stałeś się właścicielem przez zasiedzenie (np. znalazłeś w stodole czy coś) do sądu że to twoja własność. Umowy k/s z "żulem" nie spiszesz bo nie masz chociażby nawet numeru rejestracyjnego. Oj trudna sprawa...

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
30-06-2018 01:07:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
marcin1479 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Marcin
Skąd: Lipno
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Przerabiał ktoś już może to całe przejście przez "zasiedzenie" ? Swoją drogą nie chce mi się latać po sądach itp żeby móc coś zarejestrować...dziwna sprawa nigdzie nie widziałem żeby ktoś przy rej na zabytek takie coś robił

Słyszałem że do rej na zabytek wystarczy tzw umowa czy tam darowizna że dany motocykl jest od danej osoby która potwierdza że posiadała go lata w np "szopie". Jeżeli to była by prawda to ułatwiło by to sprawe.

Jestem pewien,że nie jedna osoba nie posiadająca żadnych dok rej na zabytek ale właśnie z jakąs umowa,watpie że przez "zasiedzenie" bo nikt po sądach plątać by się nie chciał
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2018 01:17:38 przez marcin1479.)
30-06-2018 01:14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #11
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
A czy nie można przejść się na policję z gołą ramą i po prostu spytać czy ten "pojazd" jest kradziony? W razie "W" strata niewielka, przecież znalazłeś/kupiłeś samą ramę. A części? Jakie części?

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
30-06-2018 01:17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Bo albo ten ktoś robił coś nielegalnie po cichu albo zwyczajnie miał ciągłość umów k/s stwierdzających że to jego własność. Bez tego się niestety nie da. Wnosisz o to, że to twoja własność, a może raczej to że stałeś się właścicielem legalnie (nie ukradłeś np.) Nie wnosiłem nigdy do sądu o zasiedzenie ale może ktoś taki się tu znajdzie. Zawsze możesz poszperać na jakimś innym forum - bodajże na forum syreniarzy było to dokładnie opisane.

Jeśli masz kwit umowę że to darowizna, że ktoś Ci go dał, czyli że stałeś się właścicielem to nie musisz wnosić o zasiedzenie. To coś właśnie w rodzaju umowy k/s.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2018 01:23:22 przez Odrestaurator.)
30-06-2018 01:19:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
marcin1479 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Marcin
Skąd: Lipno
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Osobiście na chwilę obecną nie posiadam kwitu darowizny ale mogę w każdej chwili zrobić z przykładowym "żulem" za pół litra darowiznę dla siebie Smile o tym właśnie pisałem prędzej,że do rej na zabytek wyczytałem,że wystarczy ten "kwit darowizny" tylko nie mogę znalezdz przykładowego nigdzie jak powinien wyglądać Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2018 01:25:58 przez marcin1479.)
30-06-2018 01:24:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Jest tutaj: http://www.autownioski.pl/doc/umowa_daro...roweru.php

Ale z tego co widzę, to coś jak umowa k/s... też trzeba podać te wszystkie dane których nie masz. Ja już więcej niestety nie pomogę, napisałem wszystko to co wiem.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2018 01:34:21 przez Odrestaurator.)
30-06-2018 01:33:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
marcin1479 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Marcin
Skąd: Lipno
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Rejestracja na zabytek bez numerów
Znalazłem też inną,ale podobną. Hmm może wypowie się też ktoś kto przerabiał już to? To jak ludzie kupujący bez dok i bez umów i tablicy jak oni kurde rejestrują na te zabytki...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2018 01:42:13 przez marcin1479.)
30-06-2018 01:41:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 17
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 44
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53799
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 30
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 85
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 550
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52066
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165759
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 361

Reklama