Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet gazela - r. 81
Autor Wiadomość
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #16
RE: Romet gazela - r. 81
Dobrze jest, tyle to ręką wyprostujesz. Ten suport to obowiązkowo wyjąć, wyczyścić, przesmarować i założyć po malowaniu (oczywiście do malowania zabezpiecz jego miejsce, tak samo z miskami główki ramy).
04-03-2018 21:24:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo rafi555 za ten post.
Reklama
romet3kolory Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 230
Imię: romet3kolory
Skąd: Bielsko-Biała
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Romet gazela - r. 81
(04-03-2018 21:15:48)Ferrieha napisał(a):  Romet3kolory - bardzo Ci dziękuję, podglądałam Twojego bloga już wcześniej. Widzę, że meteora malowałeś sprayem - podpowiedz jaki kupiłeś? Samochodowy czy zwykły? I jak z trwałością powłoki?
Motip, podkład 500 ml, baza 400 ml, ja malowałem jeszcze bezbarwnym , ale tylko dlatego , że baza była metalizowana.
co do trwałości to niestety każda powłoka lakiernicza wymaga czasu do utwardzenia, im chłodniej tym więcej tego czasu potrzeba , a oba moje Meteory niemal prosto z taśmy pojechały w trasę i z tego powodu zdarzały się obcierki, ale przynajmniej nie nie ma problemu z ich podmalowaniem Dodgy
Oryginalnie te rowery też przecież nie były malowane proszkowo.
Na Twoim miejscu sprawdziłbym trwałość tego spawu ze zdjęcia, bo nie wygląda to zbyt ciekawie , może spróbuj to "przeszlifować" kątówką , by sprawdzić, czy nie jest to jakiś poważniejszy problem z jakością spoiny?

a co do uchwytu na pompkę , po co je wycinać ? i tak nie będziesz przecież wkładać dłoni bez potrzeby a pompka zawsze się przyda!
Błotniki w Twojej Gazeli są aluminiowe , więc czeka cię ich "głeboka" polerka.
Jeżeli te ślady na obręczy to nie jest wtarta guma z okładzin hamulca , to raczej pewne , że powłoka niklowa została wytarta i rdzewieje po prostu goły metal
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2018 22:18:28 przez romet3kolory.)
04-03-2018 22:10:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo romet3kolory za ten post.
Ferrieha Offline
Nowy
*


Liczba postów: 11
Imię: Gosia
Skąd: Gliwice
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: Romet gazela - r. 81
Dzięki romet3kolory też ten spaw mnie zastanawia, on może nie być fabryczny. Poprzedni właściciel "mojej" gazeli był spawaczem i prawdopodobnie mógł sobie to i tamto zespawać w garażu. Pytanie czy zrobiłby to słabo - pewnie nie, raczej znał się na swoim fachu.

Jeden z uchwytów na pompkę jest urwany i niestety nie przyda się w montażu, dodatkowo rowerów robi się w domu kilka (obecnie 2 sprawne, rozebrana gazela, stary rometowski składak w stanie do remontu, na dniach dojdzie jeszcze jedna sprawna damka...) - planuję kupić sakwę pod siodełko i wyposażyć ją w multitoola, spray do dętek i małą składaną pompkę, tak, aby móc przekładać sakwę w rower, którym w danym dniu się poruszam - także uchwyty nie będą potrzebne.
Błotniki są w takim stanie (włącznie z wgnieceniami i przedarciem aluminium), że jeśli gazela się przyjmie, to również będą do wymiany - z tego co się orientowałam nie ma problemu z dokupeniem rometowskich błotników za 5-6 dyszek.
Co do śladów na obręczy - masz rację, powłoka została całkowicie wyżarta. W miejscach, gdzie była rdza, po spolerowaniu pojawia się metal. Ciekawe jest jednak to, że ten metal również da się spolerować do jaśniejszego koloru, ciemnieje z powrotem dopiero następnego dnia.

Panowie, jak odkręcacie wolnobiegi w tego typu rowerach? Mam klucz rowerowy pasujący wymiarami do nacięć, ale tak się zapiekło, że ani cola, ani wd40 nie chce tego ruszyć! Sad
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2018 23:22:39 przez Ferrieha.)
04-03-2018 22:41:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stanley Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Staszek
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Chart
Post: #19
RE: Romet gazela - r. 81
Rany ale się napracowałaś - szacun. Ja bym zostawił to mocowanie pompki w spokoju.
Jeżlei suport chrzęści to faktycznie trzeba go rozebrać i wymyć. Niewykluczone, że kulki juz bedą miały wżery, wiec raczej należy wymienić całe łożyska wianuszkowe na nowe i sprawdzić beżnie wewnątrz.
Tylne mocowanie ośki koła po prostu wyprostuj. Ja robiłem to kluczem francuskim i trochę siły trzeba przyłożyć, ale się da w rękach Smile. Mozna też w imadle, albo od bidy mocnym i długim srubokrętem - odpowiednio podważając.
Jak go tak wypicujesz to na bank Ci ktoś go zwinie Sad pod sklepem czy gdzie tam będziesz.
Ambitnie podeszałaś do tematu, normalnie jak do renowacji przedwojennego wanderera Smile
Wklej fotę jak skończysz.

Dosiadam: WSK Gil, Romet Chart, Romet Ogar, Komar 3, WFM - w remoncie, Simsony Schwalbe elektryk 2,5 kW oraz 8 kW - składany po naprawie n-kodera.
05-03-2018 00:08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ferrieha Offline
Nowy
*


Liczba postów: 11
Imię: Gosia
Skąd: Gliwice
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: Romet gazela - r. 81
(05-03-2018 00:08:33)stanley napisał(a):  Rany ale się napracowałaś - szacun. Ja bym zostawił to mocowanie pompki w spokoju.
Jeżlei suport chrzęści to faktycznie trzeba go rozebrać i wymyć. Niewykluczone, że kulki juz bedą miały wżery, wiec raczej należy wymienić całe łożyska wianuszkowe na nowe i sprawdzić beżnie wewnątrz.
Tylne mocowanie ośki koła po prostu wyprostuj. Ja robiłem to kluczem francuskim i trochę siły trzeba przyłożyć, ale się da w rękach Smile. Mozna też w imadle, albo od bidy mocnym i długim srubokrętem - odpowiednio podważając.
Jak go tak wypicujesz to na bank Ci ktoś go zwinie Sad pod sklepem czy gdzie tam będziesz.
Ambitnie podeszałaś do tematu, normalnie jak do renowacji przedwojennego wanderera Smile
Wklej fotę jak skończysz.
Zapnę przez tylne koło, tak, żeby przeszkadzał bagażnik i błotnik - i powodzenia z rozkręcaniem życzę złodziejowi woot
A serio - mam całkiem grube zabezpieczenie do roweru, nic super specjalnego, ale nie te najcieńsze linki do przecięcia w 3 sekundy. A jak to nie wystarczy to trudno, rowerów jest w domu więcej i każdy obecnie warty niewiele - płakać nie będę Smile no chyba, że się przywiążę... Big Grin

Fakt, trochę pracy z tą dżizelą jest, a jeszcze masa przed nami. Jak skończę to na pewno strzelę fajną sesję :-))
05-03-2018 00:43:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #21
RE: Romet gazela - r. 81
(04-03-2018 22:41:22)Ferrieha napisał(a):  Panowie, jak odkręcacie wolnobiegi w tego typu rowerach? Mam klucz rowerowy pasujący wymiarami do nacięć, ale tak się zapiekło, że ani cola, ani wd40 nie chce tego ruszyć! Sad

Klucz w imadło, wkładasz na niego koło i machasz kołem lewo prawo jak puści to odkręcasz

(05-03-2018 00:08:33)stanley napisał(a):  Jak go tak wypicujesz to na bank Ci ktoś go zwinie Sad pod sklepem czy gdzie tam będziesz.
Ambitnie podeszałaś do tematu, normalnie jak do renowacji przedwojennego wanderera Smile
Wklej fotę jak skończysz.

Teraz kradną nowe rowery i to na części bo jest zbyt Smile też ludzie krzywo patrzą jak nie masz na niego papieru ze sklepu.

A co romet gorszy od wanderera Big Grin.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2018 17:43:31 przez rafi555.)
05-03-2018 17:41:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stanley Offline
Nowy
*


Liczba postów: 53
Imię: Staszek
Skąd: Wrocław
Pojazd: Romet Chart
Post: #22
RE: Romet gazela - r. 81
gorszy nie Smile , ale duuużo tańszy Sad. Wink

Dosiadam: WSK Gil, Romet Chart, Romet Ogar, Komar 3, WFM - w remoncie, Simsony Schwalbe elektryk 2,5 kW oraz 8 kW - składany po naprawie n-kodera.
05-03-2018 17:48:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #23
RE: Romet gazela - r. 81
I to jest dobry + Ja na przykład nie kupiłem żadnego roweru rometa. A to dostałem kilka, jednego "sprywatyzowałem" , kolejnego znalazłem pod śmietnikiem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2018 18:05:09 przez rafi555.)
05-03-2018 18:04:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romet3kolory Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 230
Imię: romet3kolory
Skąd: Bielsko-Biała
Pojazd: Inny
Post: #24
RE: Romet gazela - r. 81
Po ponownym przeczytaniu tego co napisałaś o Gazeli mogę Ci poradzić - daj sobie spokój z tym egzemplarzem . Wspominałaś , że chcesz wozić nią dziecko, a tymczasem zastanawiasz się, czy spawy są aby w porządku! Jeżeli ktoś już spawał ramę, to znaczy , że jej integralność musiała zostać naruszona ! więc nie będziesz miała już nigdy pewności jak to zostało naprawione! a rama to podstawa całego projektu i już tylko to powinno Cię skłonić do jego porzucenia.
Pordzewiałe obręcze kół - do wymiany, zapieczony suport, dziurawe błotniki - jak się dobrze zastanowić ten egzemplarz nie pokazuje zbyt wielu pozytywnych stron.
Gazela to nie Jaguar , Huragan czy też inny ZZR, więc nie musisz się martwić, że wyrzucasz na śmietnik coś naprawdę cennego.
Ten model roweru jest dosyć popularny , stąd okazji do zakupu jakiegoś zadbanego egzemplarza w dobrej cenie na pewno nie zabraknie.
Z perspektywy moich doświadczeń naprawdę doceniam Twoje zaangażowanie, ale z przysłowiowego bebła już nic wartościowego nie wykrzesasz! nie wspominając już o Waszym bezpieczeństwie !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2018 19:06:53 przez romet3kolory.)
05-03-2018 19:05:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ferrieha Offline
Nowy
*


Liczba postów: 11
Imię: Gosia
Skąd: Gliwice
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: Romet gazela - r. 81
Romet3kolory - cóż, ja się na spawach ani spawaniu nie znam Smile zauważyłam tyle co Ty - ten spaw wygląda "ciekawie". I tyle.
Co do wożenia na gazeli dziecka - nie muszę tego robić. Zastanowię się, ale już zainwestowałam w to na tyle dużo pracy, że szkoda byłoby nie dokończyć. Pisałeś o przeszlifowaniu kątówką, żeby sprawdzić jakość spoiny - jak to zrobić? Tzn. szlifuję i co? Jak będzie spoina złej jakości to co się stanie, będzie odpryskiwać i spaw pójdzie?

P.s. Wiesz, ramy się kiedyś spawało - nawet obecnie się spawa aluminium, a przy stalowych ramach było to kiedyś na porządku dziennym - nie tylko w tanich gazelach, w takich jaguarach czy huraganach tym bardziej, bo każdemu było szkoda Smile z fabryki rama też nie wychodzi rzeźbiona, no nie? Wink wiadomo, spaw fabryczny to fabryczny, ale co innego domorosły spawacz, a co innego profesjonalista. Poprzedni właściciel roweru był profesjonalistą, żył ze spawania i nawet jeśli coś było spawane, to profesjonalnie. Zresztą spaw był pod farbą, a farba była wieloletnia - czyli jakiś szczególnie lichy być nie mógł.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2018 00:38:23 przez Ferrieha.)
06-03-2018 00:20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romet3kolory Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 230
Imię: romet3kolory
Skąd: Bielsko-Biała
Pojazd: Inny
Post: #26
RE: Romet gazela - r. 81
(06-03-2018 00:20:58)Ferrieha napisał(a):  Romet3kolory - cóż, ja się na spawach ani spawaniu nie znam Smile zauważyłam tyle co Ty - ten spaw wygląda "ciekawie". I tyle.
Co do wożenia na gazeli dziecka - nie muszę tego robić. Zastanowię się, ale już zainwestowałam w to na tyle dużo pracy, że szkoda byłoby nie dokończyć. Pisałeś o przeszlifowaniu kątówką, żeby sprawdzić jakość spoiny - jak to zrobić? Tzn. szlifuję i co? Jak będzie spoina złej jakości to co się stanie, będzie odpryskiwać i spaw pójdzie?

P.s. Wiesz, ramy się kiedyś spawało - nawet obecnie się spawa aluminium, a przy stalowych ramach było to kiedyś na porządku dziennym - nie tylko w tanich gazelach, w takich jaguarach czy huraganach tym bardziej, bo każdemu było szkoda Smile z fabryki rama też nie wychodzi rzeźbiona, no nie? Wink wiadomo, spaw fabryczny to fabryczny, ale co innego domorosły spawacz, a co innego profesjonalista. Poprzedni właściciel roweru był profesjonalistą, żył ze spawania i nawet jeśli coś było spawane, to profesjonalnie. Zresztą spaw był pod farbą, a farba była wieloletnia - czyli jakiś szczególnie lichy być nie mógł.
ramy w Jaguarach i Huraganach były lutowane mosiądzem, więc każda próba domorosłego pospawania czegoś takiego skończyła by się wypłynięciem lutu.
Mufa ramy Twojej Gazeli powinna wyglądać tak
https://2.bp.blogspot.com/-kqj22CqIO68/W...234484.jpg
a po oczyszczeniu z lakieru tak
https://2.bp.blogspot.com/-Sp9guGdBuxQ/V...214374.jpg
tymczasem wygląda tak
https://s13.postimg.org/qg5dgglxj/IMG_8946.jpg
sama więc widzisz , że coś tu nie hallo !!!
porządny spawacz zrobiłby ładną spoinę, tymczasem ta na Twoim zdjęciu nie wygląda zbyt schludnie.
Ponieważ sam przechodziłem dokładnie taką samą drogę jak Ty, gdyż wcześniej nigdy nie zajmowałem się remontem rowerów, więc jestem w stanie wczuć się w to co robisz obecnie.
Osobiście dałbym sobie spokój z tą ramą gdyż na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać i poszukał czegoś lepszego, tym bardziej , że za pieniądze , które wydasz obecnie na malowanie itd. możesz kupić sobie w miarę sensowną Gazelę - na Śląsku nie powinno być z tym problemu.
Jak jeździsz na narty to możesz po drodze zawinąć do Bielska , na strychu mam gdzieś ramę od Komety - to prawie to samo , w dodatku już pomalowaną podkładem , jakoś się dogadamy.
Oczywiście to Twój projekt i zrobisz co uważasz.

w weekend spróbuje zważyć moją Gazelę , tylko moja nie ma bagażnika i trochę inne błotniki , jednak wydaje mi się , że kiedyś ważyłem ją i wyszło jakieś 17 kilo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2018 19:36:50 przez romet3kolory.)
06-03-2018 19:33:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ferrieha Offline
Nowy
*


Liczba postów: 11
Imię: Gosia
Skąd: Gliwice
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: Romet gazela - r. 81
Wiesz, ja widzę różnicę, ale nie jestem przekonana, czy taka różnica w wyglądzie spawu nie może być kwestią losową - ot, gorszy spaw wyszedł w fabryce, zdarzają się lekkie niedoróbki czy gorsze egzemplarze. Twoja rama wyglądała bardzo estetycznie po ściągnięciu lakieru, ale jak popatrzysz na inne piaskowane ramy w google, to spawy bywają bardzo różne (a we współczesnych tańszych ramach to już w ogóle wielkie blizny).
Nie wiem, powiem Ci, że ciężko na zdjęciach dojrzeć, ale na niektórych fotkach gazel z google te spawy też nie są wcale takie ładne, płaskie jak u Ciebie. Możliwe też, że fabrycznie coś było nie do końca dobrze nadlane czy zeszlifowane i po prostu zrobił się wżer z rdzy, który po zeszlifowaniu po prostu się wykruszył. Nie wiem, możliwości jest dużo. Jestem ciekawa co na ten temat myślą inni użytkownicy? Może ktoś spawa, zna się na tym?
Może mogę zanieść tę ramę gdzieś celem oceny fachowca?
06-03-2018 21:08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romet3kolory Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 230
Imię: romet3kolory
Skąd: Bielsko-Biała
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: Romet gazela - r. 81
rok 1981 to był szczyt komunistycznego syfu, w sklepach na półkach ocet i biały ser, ale według mnie ten spaw nie jest fabryczny, bo mufy nie były spawane w tym miejscu, tu masz dla porównania mufę w Meteorze
https://4.bp.blogspot.com/-rHRc0sEtVa8/V...G_1733.JPG

Tu masz Gazelę w Tarnowskich Górach , ładny kolor (zawsze można odświeżyć przy pomocy pasty lekkościernej) , chromy O'K , dzwonek z bratkiem.Wystarczy chuchnąć, przetrzeć szmatką i można śmigać Wink
https://www.olx.pl/oferta/rower-gazela-d...32e282f855
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2018 22:45:57 przez romet3kolory.)
06-03-2018 22:17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ferrieha Offline
Nowy
*


Liczba postów: 11
Imię: Gosia
Skąd: Gliwice
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: Romet gazela - r. 81
Romet3kolory moja gazela wyglądała identycznie oprócz lakieru Wink po takich fotkach nic nie powiesz na temat stanu technicznego, równie dobrze możesz wsiąść i się rozpadnie Tongue
Decyzja jest taka, że będziemy gazelę robić, nie ma co. Jeśli spaw się rozleci to się rozleci, trudno - nikt nie będzie na tym staruszku rozwijał prędkości, to będzie taka dostojna damka na dwustumetrowy spacer po bułki. Myślę jednak, że już się nie rozleci, bo jeśli to faktycznie było spawane to wiele lat temu i swoje testy przeszło Wink

Ciekawa jestem co to za Wigry stoją jeszcze w kącie mojego garażu? To 2 czy 3? Kierownica mocno wygięta, ale 2 hamulce... Wiem, że zdjęcie do bani, proszę mi nie wypominać Big Grin lepszego się nie dało w tamtym świetle.

10-03-2018 17:28:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Muran001 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 260
Imię: Tomasz
Skąd: Mazowsze
Pojazd: Inny Romet
Post: #30
RE: Romet gazela - r. 81
To jest Jubilat 2.
11-03-2018 17:32:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5606
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: FranXXpl
Dzisiaj 00:58:57
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 250
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 00:46:33
» Odpowiedzi: 64
» Wyświetleń: 16101
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 23:48:14
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 47
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 9999
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 12912
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 258
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2376
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 189
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 313
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1110
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5753
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 496
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2272
Witam
Ostatni post: romek
15-04-2024 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 312

Reklama