Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
łożyska craft
Autor Wiadomość
Ogór200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: Piotr
Skąd: Warszawa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #31
RE: łożyska craft
jakie smarowanie centralne w 2 t co ty za pierdolety opowiadasz..nawet w google tego nie mogłem znaleźć...nowe silniki 2 t posiadają dozownik który podaje olej do gaźnika gdzie ten miesza go z benzyną i porcją powietrza...a tak w ogóle temat był silnika starego typu...

Ja przedstawiłem FAKTY OGÓLNODOSTĘPNE , OGÓLNODOSTĘPNĄ WIEDZĘ A NIE WYPOCINY 15 LETNIEGO GOŚCIA...

FAKTEM JEST ŻE SILNIKI 2 T NIE POWINNY BYĆ WYTRĄCANE Z OBROTÓW POD OBCIĄŻENIEM , FAKTEM JEST TO ZE ZAMYKAJĄC PRZEPUSTNICE PRZY ROZKRĘCONYM SILNIKU ZMNIEJSZAMY DAWKĘ SMAROWANIA DO POZIOMU SMAROWANIA NA BIEGU JAŁOWYM PRZEZ CO SKRACAMY ŻYWOTNOŚĆ

JA NIE CHCĘ SIĘ Z WAMI KŁÓCIĆ , TYM BARDZIEJ ŻE MACIE PO 15 LAT (O ILE TO WIEK FAKTYCZNY, ALE CHYBA TAK..)

NIE MAM ZAMIARU JUŻ TŁUMACZYĆ , TO WASZA SPRAWA ...WY NIE PODALIŚCIE MI ŻADNYCH ALE TO ŻADNYCH ARGUMENTÓW TYLKO WASZE PRZEKONANIA


PO CO MI GOŚCIU PITOLISZ O DYSTANSOWANIU JAK NIE W TYM RZECZ...PO CO PITOLISZ O WYKRESACH Z HAMOWNI JAK MÓWIMY O ŻYWOTNOŚCI UKŁADU- JESTEŚ NIEDOROZWINIĘTY??



JA JUŻ KOŃCZĘ , BO TO NIE MA SENSU

a co do mojej wiedzy to nie jestem inżynierem, aczkolwiek inżyniera też byście nie posłuchali bo przecież przyznałby mi rację...
Wy jesteście najprawdopodobniej samoukami , bo mając 15 lat to tylko na lekcjach fizyki mozna było coś usłyszeć o silnikach 2t i 4t - ogólne informacje

ja skończyłem szkołę samochodową - technikum , pracowałem przy autach i motocyklach - i dlatego mogę powiedziec że coś wiem, robiłem takie i takie silniki 2t 4 kible , stare motocykle motocykle 4 rzędowe i doskonale orientuję się w tych hasłach które rzucacie a nie macie do końca o nich pojęcia...

teraz na serio koniec, bez odbioru i już do mnie nie piszcie ...tym bardziej jak macie z dupy argumenty niczym nie poparte

A jeszcze jedno - TU MACIE WSZYSTKO O CZYM WSPOMNIAŁEM CZARNO NA BIAŁYM PRZECZYTAJCIE "EKSPLOATACJA" I "SMAROWANIE" GŁĄBY JEDNE Smile)

http://www.przecinak.republika.pl/dwusuw.htm

Notatka od JGNZM, 14-01-2018 19:08:30

Grzeczniej, kultura mimo wszystko zobowiązuje. I nie pisz postów wielkimi literami jak nie musisz.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2018 18:39:51 przez Ogór200.)
14-01-2018 18:23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #32
RE: łożyska craft
(14-01-2018 18:23:29)Ogór200 napisał(a):  nowe silniki 2 t posiadają dozownik który podaje olej do gaźnika gdzie ten miesza go z benzyną i porcją powietrza.

To było już w latach 60. Nie wiem o co ci chodzi to tylko romet, taki złom że mu to nie zaszkodzi, co z tego że mam 15 lat, inni mają więcej, z resztą skoro tylko naprawiałeś a nie masz (nie jeździłeś) to po co się odzywać? Ja mam 3 dwusuwy i swoje wiem wiedza teoretyczna (z palca wyssana) to nie wszystko. Wiem że i tak ci nie wyjaśnimy bo skończyłeś technikum bla bla bla...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2018 18:40:31 przez rafi555.)
14-01-2018 18:40:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ogór200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: Piotr
Skąd: Warszawa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #33
RE: łożyska craft
MACIE JESZCZE TUTAJ GŁĄBY

Eksploatacja
"Szybka jazda wpływa na szybsze zużycie się silnika" - często można usłyszeć takie stwierdzenie. Jak się okazuje, dwusuw najlepiej pracuje przy całkowicie otwartej przepustnicy, gdyż wówczas smarowanie i wewnętrzne chłodzenie mieszanką jest najlepsze - co prawda silnik jest wtedy mocno obciążony, ale na takie obciążenie został przecież obliczony i skonstruowany (w silniku Jawki elementy są nawet mocniejsze). Jedyne co przemawia za przymknięciem gazu to zużycie paliwa - wiadomo że jest wtedy największe. Z kolei zbyt małe obroty przy dużym obciążeniu są zabójcze dla silnika, ponieważ smarowanie i chłodzenie jest wtedy niewielkie (np. przy męczeniu silnika wjazdem pod górę).
Również bardzo niekorzystną sytuacją są duże obroty silnika przy zamkniętej przepustnicy - smarowanie jest bardzo małe a obroty duże. Typowym przykładem jest jazda z góry z zamkniętym gazem lub długie hamowanie silnikiem.
Kiedyś szwedzka firma Saab (zresztą produkująca samochody do dzisiaj) wykonała doświadczenie na dwucylindrowym dwusuwie. Pracował on bez zarzutu przez długie godziny z całkowicie otwartą przepustnicą. Następnie poddali go specjalnej próbie - pracował z dużymi obrotami po przymknięciu przepustnicy (po prostu został napędzony innym silnikiem). W takich warunkach łożyska wału po 20 minutach zatarły się - widać więc jak niekorzystne jest długie hamowanie silnikiem. Oczywiście silnikowi nie zaszkodzi wytworzenie takich warunków przez krótką chwilę.
Natomiast problem ten nie występuje w silnikach z oddzielnym układem smarowania (niezależnym od paliwa), gdyż elementy są smarowane automatycznie.

Są to jedynie podstawowe informacje o zasadzie działania dwusuwu, podane w dużym uproszczeniu. O silnikach można pisać całe książki - ja niestety mam tylko skromną ilość miejsca na osobnej podstronieSmile

Opracowano na podstawie książki "Silniki dwusuwowe pojazdów" Tadeusza Rychtera.

(14-01-2018 18:40:00)rafi555 napisał(a):  
(14-01-2018 18:23:29)Ogór200 napisał(a):  nowe silniki 2 t posiadają dozownik który podaje olej do gaźnika gdzie ten miesza go z benzyną i porcją powietrza.

To było już w latach 60. Nie wiem o co ci chodzi to tylko romet, taki złom że mu to nie zaszkodzi, co z tego że mam 15 lat, inni mają więcej, z resztą skoro tylko naprawiałeś a nie masz (nie jeździłeś) to po co się odzywać? Ja mam 3 dwusuwy i swoje wiem wiedza teoretyczna (z palca wyssana) to nie wszystko. Wiem że i tak ci nie wyjaśnimy bo skończyłeś technikum bla bla bla...



KTO CI POWIEDZIAŁ ŻE NIE MAM...MAM 2 STARE MOTOROWERY OGAR 200 I SKŁADAKA Z SILNIKIEM DEZAMETU - JUŻ OD 13 LAT JE POSIADAM, DODATKOWO 4 SILNIKI LUZEM KTÓRE KIEDYŚ KUPIŁEM A NIEDAWNO ZACZĄŁEM W NIE INWESTOWAĆ (TO NA DZIAŁCE) POSIADAM TAKŻE STARĄ HONDE CBR F2 DO JAZDY NA CO DZIEŃ PO WARSZAWIE

Notatka od JGNZM, 14-01-2018 19:19:51

Jak wyżej.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2018 18:49:05 przez Ogór200.)
14-01-2018 18:41:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #34
RE: łożyska craft
A jeździsz rometem? wiesz jak to się psuje? Wiesz jak działa ? Co najczęściej pada?
14-01-2018 18:55:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ogór200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: Piotr
Skąd: Warszawa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #35
RE: łożyska craft
pierwszego rometa kupiłem jakieś 13 lat temu
14-01-2018 19:01:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
plusminus Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,003
Imię: Iwo
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Inny
Post: #36
RE: łożyska craft
(14-01-2018 18:23:29)Ogór200 napisał(a):  jakie smarowanie centralne w 2 t co ty za pierdolety opowiadasz..nawet w google tego nie mogłem znaleźć...nowe silniki 2 t posiadają dozownik który podaje olej do gaźnika gdzie ten miesza go z benzyną i porcją powietrza...a tak w ogóle temat był silnika starego typu...

Ja przedstawiłem FAKTY OGÓLNODOSTĘPNE , OGÓLNODOSTĘPNĄ WIEDZĘ A NIE WYPOCINY 15 LETNIEGO GOŚCIA...

FAKTEM JEST ŻE SILNIKI 2 T NIE POWINNY BYĆ WYTRĄCANE Z OBROTÓW POD OBCIĄŻENIEM , FAKTEM JEST TO ZE ZAMYKAJĄC PRZEPUSTNICE PRZY ROZKRĘCONYM SILNIKU ZMNIEJSZAMY DAWKĘ SMAROWANIA DO POZIOMU SMAROWANIA NA BIEGU JAŁOWYM PRZEZ CO SKRACAMY ŻYWOTNOŚĆ

JA NIE CHCĘ SIĘ Z WAMI KŁÓCIĆ , TYM BARDZIEJ ŻE MACIE PO 15 LAT (O ILE TO WIEK FAKTYCZNY, ALE CHYBA TAK..)

NIE MAM ZAMIARU JUŻ TŁUMACZYĆ , TO WASZA SPRAWA ...WY NIE PODALIŚCIE MI ŻADNYCH ALE TO ŻADNYCH ARGUMENTÓW TYLKO WASZE PRZEKONANIA


PO CO MI GOŚCIU PITOLISZ O DYSTANSOWANIU JAK NIE W TYM RZECZ...PO CO PITOLISZ O WYKRESACH Z HAMOWNI JAK MÓWIMY O ŻYWOTNOŚCI UKŁADU- JESTEŚ NIEDOROZWINIĘTY??



JA JUŻ KOŃCZĘ , BO TO NIE MA SENSU

a co do mojej wiedzy to nie jestem inżynierem, aczkolwiek inżyniera też byście nie posłuchali bo przecież przyznałby mi rację...
Wy jesteście najprawdopodobniej samoukami , bo mając 15 lat to tylko na lekcjach fizyki mozna było coś usłyszeć o silnikach 2t i 4t - ogólne informacje

ja skończyłem szkołę samochodową - technikum , pracowałem przy autach i motocyklach - i dlatego mogę powiedziec że coś wiem, robiłem takie i takie silniki 2t 4 kible , stare motocykle motocykle 4 rzędowe i doskonale orientuję się w tych hasłach które rzucacie a nie macie do końca o nich pojęcia...

teraz na serio koniec, bez odbioru i już do mnie nie piszcie ...tym bardziej jak macie z dupy argumenty niczym nie poparte

A jeszcze jedno - TU MACIE WSZYSTKO O CZYM WSPOMNIAŁEM CZARNO NA BIAŁYM PRZECZYTAJCIE "EKSPLOATACJA" I "SMAROWANIE" GŁĄBY JEDNE Smile)

http://www.przecinak.republika.pl/dwusuw.htm

Już mi się szczerze nie chce tłumaczyć, bo widzę jak grochem o ścianę. Skoro pracowałeś w peżocie nie tylko przy sprzątaniu placu, to powinieneś wiedzieć, ze były silnik smarowane bezpośrednio na wał olejem podawanym osobno. Więc co mi po Twoich autorytetach, jak nie masz nic wiedzy. I taki oto sposobem obaliłem już Twoje dwa 'fakty'.
Co do mojego wieku ani statusu się nie wypowiadaj, bo nie wiesz kim jestem, ale jak widać Ty lubisz się chwalić czymś co nie miało miejsca. Po to wspomniałem o dystansowaniu silnika, bo skoro pracowałeś w serwisie, to powinieneś zostać z tym zaznajmiony, a tymczasem bije od Ciebie niewiedzą.
Jeśli mowa o sprawności 2t, to będę posiłkował się autorskim wykresem siły ciągu w stosunku do obrotów na poszczególnych biegach dla silnika seryjnego 223- https://images37.fotosik.pl/1257/c2d2517d5108402d.jpg I jak widać, silnik osiąga swoją 'górę' przy około 70% swojego całego zakresu obrotów. A dlaczego? Bo wtedy jest najlepsze płukanie silnika. Wtedy taki silnik spala najmniej paliwa, jest najlepiej chłodzony a co za tym idzie, mniej oleju jest wypłukiwana. Przekroczenie tej granicy osłabia płukanie dwusuwa, bo już nie ma prawidłowego rezonansu wydech a spaliny wychodzące z wydechu są cieplejsze ze względu na niedokładne podawanie mieszanki przez gaźnik. I to wtedy silnik bardziej jest narażony na przegrzanie i słabsze smarowanie niż przy obrotach najlepszego płukania. Kolejny Twój niby fakt obalony.
Kolego, najpierw doucz się niektórych pojęć, później złap trochę kultury, bo nieładnie jest kogoś wyzywać tylko dlatego, że ma rację no i dopiero wtedy wypowiadaj się na forum, bo nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie ekranu.

"Co to jest takie niebieskie pod siedzeniem????

To coś to jest turbina Mixolu, nie grzeb tam bo Ci łapy urwie."

Moje BP
14-01-2018 19:03:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 6 użytkowników postawiło piwo plusminus za ten post.
Ogór200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: Piotr
Skąd: Warszawa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #37
RE: łożyska craft
więc można się domyśleć czy coś wiem o tych pojazdach..w sumie za młodziaka robiłem silniki osobom które były 20 lat ode mnie starsze - więc wychodzi na to że już wtedy coś wiedziałem.. w sumie wielu młodych chłopaków robi te silniki, aczkolwiek nie każdy wie jak to zrobić poprawnie aby przejechało to przynajmniej 10 tys km..o eksploatacji też mało kto wie jak zdążyłem się zorientować...a jak ktoś mi mówi żeby montować papierową uszczelkę w XXI wieku, to już jestem przekonany że nie ma pojęcia..

nie odzywaj się już do mnie głąbie bo nie chcę z tobą w dyskusję wchodzic ...przeczytaj sobie to co podałem i już zamilcz

https://images37.fotosik.pl/1257/c2d2517d5108402d.jpg

HAHAHAHAHA czy ty jesteś idiotą że podajesz mi taki z dupy na kolanie namalowany wykres XD XD XD idź dzieciaku się duocz XD XD XD

ty se chyba k**wa jaja robisz to to nie możliwe aby być takim idiotą aby cos takiego podawać z dupy i jeszcze namalowane XD XD XD

I ty ode mnie chcesz wykresy z hamowni XD XD .....idź kur*a wstydu oszczędź ......

Macie tutaj jeszcze raz żeby nie było że ktoś nie widział


http://www.przecinak.republika.pl/dwusuw.htm

Spoko, ale i tak ide stąd bo tu w ogóle nie ma ludzi z wiedzą tylko 15 letnie dzieciaki, które chcą mnie przekonać do jakiegoś wykresu na kolanie namalowanego...po prostu ŻAL ...ŻAL ...taką gimbazę powinno się wyrzucać aby zachować poziom na forum

Notatka od JGNZM, 14-01-2018 19:17:00

Uspokój się kolego

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2018 19:20:07 przez Ogór200.)
14-01-2018 19:07:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #38
RE: łożyska craft
XD XD XD Nie da się tego więcej napisać?
Uważaj na siebie.

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
14-01-2018 19:22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo JGNZM za ten post.
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #39
RE: łożyska craft
Co jak co ale plusminus podał fakt, a nie jaką stronę, przeczytałem to owszem, ale tam nie ma tego o czym ty mówisz Smile ten test polegał bardziej na obciążeniu silnika (chyba że nie skończyłem technikum i nie wiem Sad ) z resztą kto hamuje silnikiem 20 min? Może i się znasz, ale ta dyskusja nie ma sensu i nie przekonamy cię że nie masz racji.
14-01-2018 19:23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ogór200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: Piotr
Skąd: Warszawa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #40
RE: łożyska craft
nie mogę masakra..ja podaję fragmenty z książki napisanej przez inżyniera a o mi pokazuje jakiś wykres na kartce z( zeszytu - z matematyki pewnie) który albo on albo ktos inny sobie namalował XD XD XD

w dodatku mówi mi że sprawność najlepsza przy 70 % bo on sobie ma to na namalowanym wykresie a inżynier mówi że sprawność przy maksymalnym otwarciu przepustnicy jest najlepsza i najlepsze jest przepłukiwanie i chłodzenie i smarowanie...i to w sumie chyba logiczne że przepłukiwanie najlepsze przy maxie


PARODIA NORMALNIE GOŚĆ PARODIA LAT !15 ALBO 13 XD

napisane jest że przez krótką chwilę nie jest niebezpieczne, a krórka chwila to puszczenie gazu i wciśnięcie sprzęgła - to jest krótka chwila, a nie zwalnianie silnikiem przed zakrętem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2018 19:38:19 przez Ogór200.)
14-01-2018 19:36:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
plusminus Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,003
Imię: Iwo
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Inny
Post: #41
RE: łożyska craft
wiesz na czym polega rezonans wydechu w silniku dwusuwowym? Czy kolejna ciemna magia dla pana doświadczonego?
Gdybyś chodził do technikum, chociaż do technikum, to byś wiedział, że wykres taki sporządza się na podstawie wykresy z hamowni.

"Co to jest takie niebieskie pod siedzeniem????

To coś to jest turbina Mixolu, nie grzeb tam bo Ci łapy urwie."

Moje BP
14-01-2018 19:44:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo plusminus za ten post.
Ogór200 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: Piotr
Skąd: Warszawa
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #42
RE: łożyska craft
idź komediancie i nie rzucaj hasłami których nie jesteś do końca świadom..nie zmieniaj tematu i nie zaczynaj nowego bo już wystarczająco się skompromitowałeś... a tym twoim wykresem to już w ogóle.. ŻAL....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2018 20:06:59 przez Ogór200.)
14-01-2018 19:54:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #43
RE: łożyska craft
A sam narysował taki wykres, no dobra a przeanalizujesz go? Smile
14-01-2018 21:02:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Texas Ranger Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 427
Imię: Michał
Skąd: mazowieckie
Pojazd: Romet Komar
Post: #44
RE: łożyska craft
Może jakiś moderator się włączy???
Na pytanie o przedstawienie faktów, gość obraża innych Forumowiczów, ma w d... panujące zasady, dobre obyczaje i w ogóle dobre wychowanie. Wyzywanie innych, przekleństwa... są tolerowane.
Żaden moderator nie zareaguje???
14-01-2018 21:47:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 5 użytkowników postawiło piwo Texas Ranger za ten post.
marcin1479 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 242
Imię: Marcin
Skąd: Lipno
Pojazd: Inny
Post: #45
RE: łożyska craft
dokładnie jak kolega wyzej napisal dlaczego nikt nie reaguje..
14-01-2018 23:07:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53766
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 518
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 263
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52048
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10890
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165714
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama