Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Odpowiedz 
Romet Mińsk 400a
Autor Wiadomość
bubzon Offline
Nowy
*

Liczba postów: 6
Imię: Krzysiek
Pojazd: Romet Ogar 205
Romet Mińsk 400a
Witam, od jakiegoś już czasu polowałem na mińska i ostatnio dorwałem jakiegoś graciocha, ale z papierami, a to najważniejsze.

Ktoś swoje przeróbki w nim powprowadzał, druciarstwa masa, połowa rzeczy które powinny się ruszać i dać zdemontować zaspawana na sztywno czasem ze śrubami...

Bagażnik wyleciał na złom, bo ktoś sobie dospawał mocowanie do ciągania wózka i zagłówek od jakiegoś auta w roli oparcia dla pasażera ala z czopera.
Na samym końcu była przykręcona wielka skrzynia w roli kufra. Wyglądał strasznie, a z gaźnika lało się jak z kranu. Mimo wszystko odpalił i jeździł więc nada się do renowacji.

Akumulatora nie ma, są wystające kable. Nie wiem co tam miało być, pewnie regulator i akumulator, ale co i jak. Ktoś może podpowiedzieć? wstawiam zdjęcie z kabelkami.

Ostatecznie i tak chyba skończy z białoruską instalacją, a do kierunków polecą ledy z odpowiednim przerywaczem, żeby to jakoś świeciło. Zobaczę co z tego wyjdzie, bo niby bez akumulatora słabo to miga.

Obecnie wszystko porozkręcane i brakujące elementy kompletuję. Prawie wszystko mam. Rama i inne czarne elementy polecą w proszek, a bak błotniki i chorągiewki lag oraz dekle w czerwień tradycyjnym lakierem.

Ktoś podpowie jaki to kolor dla pewności? Wstawiam zdjęcie czerwonego.

Nie wiem jeszcze jak z kołami, opony do wymiany, bo jakieś lipne, obręcze w srebrzance więc może po zdjęciu farby coś uda się uratować.

Kolejny problem, to gdzie dorwać jakieś naklejki z mocnym klejem.

Na zbiornik dwie Romet Mińsk i na kapy typ 400a, przynajmniej tak jest w papierach i tabliczce znamionowej.

Brakuje mi zamka do pokrywy bocznej na nity, podobno od charta pasuje, szukałem na aukcjach i nie widzę.

Fajne zapłony do niego znalazłem z magnetem zewnętrznym zamiast tego wirnika, ale ceny trochę kosmiczne, a na rodzimym rynku nic nie ma. Przy okazji ta firma ma też zapłony do innych motocykli:

https://www.powerdynamo-shop.com/shop/sh...82#screens

http://www.powerdynamo.biz/eng/systems/7...05main.htm

Pewnie nikt nie testował, bo ceny jak za dwa miński...

Z silnikiem za bardzo nic nie będę robił, bo śmiga. Jedynie co ten gaźnik naprawię i wypoleruję go, a głowica z cylkiem na szkiełkowanie, no chyba że próg będzie w cylku kosmiczny, to szlif.

Ktoś coś wie, to proszę o podpowiedzi.

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2018 01:02:15 przez bubzon.)
07-01-2018 00:51:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Motorowerzystka Offline
A ku ku!
*
Lady

Liczba postów: 1,173
Imię: Ania
Pojazd: Romet Chart
RE: Romet Mińsk 400a
A może zamek schowka by pasował od Simsona lub Mz? Bo z Charta to ciężko dostać... Chyba że kupić używane schowki razem z zamkiem i kluczykiem...

"Nie odkładaj marzeń, odkładaj na marzenia"

07-01-2018 10:10:19
Mixol Offline
Nowy
*

Liczba postów: 84
Imię: Mixol
Pojazd: Romet Minsk
Cześć
Też mam takiego Mińska w trakcie remontu, czekam na zapłon CDI który sie ponoć tworzy, naklejki kupisz tu http://motonaklejki.pl/naklejki/1/
A boczka szukaj na olx czasami są wystawiane jakieś graty.
Powodzenia w pracach.
07-01-2018 12:00:56
Artur Offline
Zachmurzony
*

Liczba postów: 2,289
Imię: Artur
Pojazd: Inny
Cytat:Ostatecznie i tak chyba skończy z białoruską instalacją

Ludzie zwykle chwalą rozwiązanie bez akumulatora (a do małych Rometów znowu akumulator by chcieli, o ironio). Big Grin Z akumulatorem z pewnością byłoby łatwiej wykonać instalację. A bez będzie tyle zalety, że odejdą koszty akumulatora. Wink

Cytat:Z silnikiem za bardzo nic nie będę robił, bo śmiga.

Zero niepokojących oznak?
07-01-2018 14:37:29
bubzon Offline
Nowy
*

(07-01-2018 14:37:29)Artur napisał(a):  
Cytat:Ostatecznie i tak chyba skończy z białoruską instalacją

Ludzie zwykle chwalą rozwiązanie bez akumulatora (a do małych Rometów znowu akumulator by chcieli, o ironio). Big Grin Z akumulatorem z pewnością byłoby łatwiej wykonać instalację. A bez będzie tyle zalety, że odejdą koszty akumulatora. Wink

Cytat:Z silnikiem za bardzo nic nie będę robił, bo śmiga.

Zero niepokojących oznak?

Z silnikiem tak jak wspomniałem najgorsze, to chyba gaźnik, bo się lało, ale to naprawię lub gaźnik zmienię w najgorszym wypadku. Trochę pojeździłem i wydaje się ok. Pokrywa od sprzęgła na silikonie, ale nie cieknie, może już ktoś tarcze wymieniał, bo się nie ślizga sprzęgło. Jedyne co robiłem, to zerwane były gwinty w deklu od strony zębatki więc jak wduszałem sprzęgło to cały dekiel odskakiwał, kupiłem takie sprężynki na allegro helicoil, nagwintowałem, wkręciłem i dodatkowo jak wkręcałem to poxiliny dałem, teraz trzyma i jest ok. Widzę też, że szpilka jedna jest krótsza przy cylindrze, jak będę na szkiełkowanie wysyłał, to obadam sprawę.

Kupiłem z gratów nóżke do biegów nową i kopnik, bo wyjechane były i to tyle.

Trochę czytałem, że kierunki słabo na instalacji bez akumulatora, ale coś się zaradzi.

W ogóle to instalacje całą białoruską i inne rzeczy można kupić na minsk125.pl, ale rometowską zostawię sobie w razie czego.

(07-01-2018 10:10:19)Motorowerzystka napisał(a):  A może zamek schowka by pasował od Simsona lub Mz? Bo z Charta to ciężko dostać... Chyba że kupić używane schowki razem z zamkiem i kluczykiem...

No całych schowków, to nie chcę kupować i tak już się nie mieszczę z tym wszystkim. Zamki jak od simsona mam, tylku tutaj oryginalnie był na nity. Ewentualnie zamek wstawię inny, a nity wstawię dla picy, żeby dziur nie było w pokrywie.

(07-01-2018 12:00:56)Mixol napisał(a):  Cześć
Też mam takiego Mińska w trakcie remontu, czekam na zapłon CDI który sie ponoć tworzy, naklejki kupisz tu http://motonaklejki.pl/naklejki/1/
A boczka szukaj na olx czasami są wystawiane jakieś graty.
Powodzenia w pracach.

Dzięki za link do naklejek. To się normalnie na lakier nalepia czy lepiej dla trwałości przed malowaniem bezbarwnym to naklejać?

A co do zapłonu, to oryginalny też jest cdi, ktoś ci robi taki z magnetem jak w komarkach? Można jakieś szczegóły. Ogólnie, to na tym oryginalnym wszystko śmigało, ładnie mi palił i światła były, tylko już się naczytałem, że nie jest tak pięknie jak się wstawi akumulator do instalacji, niby moduły padają i z ładowaniem też nie jest za ciekawie, tematów znalazłem sporo.

Jakby ktoś jeszcze poratował z kolorem lakieru czerwonego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2018 15:13:16 przez bubzon.)
07-01-2018 15:10:33
Mixol Offline
Nowy
*

Liczba postów: 84
Imię: Mixol
Ja mam problem z bardzo słaba iskrą, wymiane cewki i modułu nic nie pomaga poprzedni właściciel zrobił rzeźbę w instalacji i po ogarnięciu jak w oryginale iskra jest słabsza.CDI jest robione na wzór tych sprawdzonych do WSK 125, jak będe w końcu miał to opiszę co i jak.
07-01-2018 18:26:30
bubzon Offline
Nowy
*

Dzisiaj bylem w starostwie w celu rejestracji, ale zupełnie nie byłem świadomy, że najpierw przegląd trzeba zrobić. Myślałem, że na odwrót...
Przy okazji Pani sprawdziła moje kilka umów kupna sprzedaży i mówi, że przejdzie. Mówi, że dodatkowo potrzebuję aby na przeglądzie wystawili osobno parametry, bo w starych dowodach nie wstawiali takich rzeczy jak nacisk osi i inne.
Czy ktoś ma nowy dowód od mińska i może mi te dane tutaj podstawić, żebym miał w razie czego na przeglądzie kiedyś tam, bo nie wiem czy oni będą wiedzieć.

Druga sprawa, to mam w dowodzie marka: mińsk, model: 400a. Czy tam ma ktoś wpisane Romet mińsk w polu marka? Jak powinno być?
Dzięki.
16-01-2018 09:42:18
guzik1244 Offline
Nowy
*

Liczba postów: 71
Imię: Mateusz
Pojazd: Romet Ogar 200
W okolicach piątku jak będę w domu to mogę Ci pomóc z danymi w dowodzie.
16-01-2018 10:05:42
bubzon Offline
Nowy
*

Jak będziesz miał chwilę czasu lub ktokolwiek, to dajcie znać co tam w dowodzie piszczy.
16-01-2018 22:12:26
Klerep Offline
Nowy
*

Liczba postów: 5
Imię: Kacper
Witam przesyłam zdj aktualnego dowodu rejestracyjnego. Nie powinno być problemu przy wprowadzaniu nowych danych do pańskiego dowodu.

Załączone pliki Miniatury

(Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 17:15:32 przez Klerep.)
Wczoraj 17:06:13
bubzon Offline
Nowy
*

Dzięki, przyda się.
Wczoraj 22:05:33
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Hasło

Jednoślad miesiąca
Grudzień - gregorian2008

Reklama

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Chart bezpośrednie napełn...
Ostatni post: hohowski
Dzisiaj 05:47:16
» Odpowiedzi: 825
» Wyświetleń: 79144