Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Komar 2350
Autor Wiadomość
em_ko Offline
Nowy
*


Liczba postów: 35
Imię: Michal
Skąd: dolnoslaskie
Pojazd: Inny
Post: #1
Komar 2350
Nosiłem się z zamiarem otwarcia tego wątku już od pewnego czasu.
Przemierzając w minioną sobotę na rowerze jedną z bawarskich wiosek, minęły mnie dwa oldtimery: Simson i Zündapp ...i to był moment, że powiedziałem do siebie: czas ruszyć ze swoim tematem, bo przecież Komar już dawno stoi w piwnicy, i pierwsze prace wykonane...
Poniżej robak, którego zakupiłem.

Przywiozłem go w takim stanie, palił i jeździł. Rocznik na tabliczce 1975. Jest ciągle zarejestrowany na pierwszego właściciela; mniej-więcej z jednego kawałka. Formalności w WK na razie żadnych nie dokonywałem, po prostu wstawiłem go do piwnicy i rozpocząłem remont. Mam dowód rej. i umowy z poprzednimi właścicielami. Osoba, od której go kupiłem, zrobiła tak jak ja: po zakupie od pierwszego właściciela wstawiła do garażu, bez wizyty w WK i przerejestrowywania na siebie.
Plan mój jest taki, by przerejestrować go na mnie dopiero po remoncie. Ubezpieczenia tez nie kupowałem z chwilą zakupu Komara, bo ma ponad 40 lat i ciągłość ubezpieczenia nie jest wymagana z tego co się dowiedziałem... Tyle jeśli chodzi o stan formalny.

Pytanie do dobrze obeznanych: Czy robię w tym momencie coś nieodpowiedniego, co może mi przysporzyć problemów formalnych w późniejszym czasie?

Jaki mam plan na niego? Co chciałbym z nim zrobić?
Z racji tego, ze Komar posiada siedzenie od Sporta, chciałbym je wykorzystać i takie pozostawić. Zupełnie jak Adam Słodowy, który do znalezionego samochodowego reflektora postanowił kiedyś dorobić… samochód Big Grin

Komar w tym momencie pomalowany jest pędzlem, na czerwono. Spod spodu wychodzi oryginalny lakier pomarańczowy, czerwień meksykańska, jak mniemam. I w takim kolorze widzę go finalnie. Siedzenie najprawdopodobniej zostało do tego 2350 włożone przez pierwszego właściciela. Nie wydaje mi się, żeby było w nim od nowości, bo na tylnym błotniku wkręcone są dwie śruby, jakby mocujące bagażnik...

Marzy mi się, by zrobić z niego cos na kształt 2350-2, jak Joozkowy, którego widziałem na żywo (ale nie tylko tego- cała zgraja Joozkowych robaczków po prostu rozkłada na łopatki…Józek, jeszcze raz: kawał świetnej roboty i historii!) i tylko upewniłem się, że to jest to, co chcę mieć u siebie Smile

Na początek chciałbym- korzystając z Waszego doświadczenia- ustalić co mnie czeka, by z tego, co posiadam, powstało cos na wzór 2350-2. Jakich elementów szukać (kola, kierownica...?). Forumowy Mistrz Renowacji vel Joozek Wink na jednym ze zdjęć jakie mu pokazałem od razu zauważył, że dekiel od silnika w tym roczniku powinien być inny; w tym momencie jest : S38 , a z drugiej str. napis Predom-Dezamet. Na co polować, na żołędzia?

To tyle tytułem wstępu. Dodam tylko, że zależy mi na tym, żeby go zrobić na cukiereczka Big Grin

Posiadanie motoroweru to było marzenie z dzieciństwa. Od tamtej pory minęło sporo czasu...renowacja tez trochę potrwa, nigdzie mi się nie spieszy Cool


Załączone pliki Miniatury
                   
23-10-2017 20:10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Waldek Offline
Walek
*


Liczba postów: 47
Imię: Waldemar
Skąd: WLKP
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Komar 2350
Jakiego Zundappa widziałeś? Jakiś GTS , KS?
Szkoda , że komar pomalowany pędzlem , ale to siedzenie ze sporta nawet mu pasuje Tongue
Masz wgl osłony na gaźnik?
23-10-2017 20:32:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
em_ko Offline
Nowy
*


Liczba postów: 35
Imię: Michal
Skąd: dolnoslaskie
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Komar 2350
(23-10-2017 20:32:38)Waldek napisał(a):  Jakiego Zundappa widziałeś? Jakiś GTS , KS?
Szkoda , że komar pomalowany pędzlem , ale to siedzenie ze sporta nawet mu pasuje Tongue
Masz wgl osłony na gaźnik?

Powiem szczerze, że niewiele mi mówią te modele. Jeszcze Big Grin
Miał piękny chrom na baku, a silnik był jakiś taki „śmieszny„ , jakby częściowo zabudowany…zaraz, zaraz, wygooglam…Zündapp Bergsteiger!

Osłony gaźnika mam, nawet dwa komplety, bo oprócz tego komara…kupiłem w pakiecie drugiego Big Grin Ale to osobna historia … Cool
23-10-2017 20:43:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,388
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Komar 2350
Drogi Michale, jeszcze raz dziękuje za dobre słowo i wspólne spotkanie.
Co do Komara - Jeśli chcesz z tego swojego złożyć 2350-2 to jest duża szansa Smile
Po pierwsze, rocznik idealny - 1975, tabliczka też. Modele 2350-2 miały nabijane, typ 2350. Resztę doczytasz w moim wątku 2350-2, czyli; kierownica od Sporta, obręcze kół 19" od T-1, niestety, tylko oryginał, zaspawane otwory tylnego błotnika, dodatki kremowe i ... to chyba wszystko Smile no chyba, że o czymś zapomniałem Tongue
Aha, o silniku już wiesz Smile
Miłej i owocnej pracy, a jak znów będziesz o rodziców w Lubinie, to zapraszam Rolleyes poznasz resztę naszej bandy :F

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
23-10-2017 23:55:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
em_ko Offline
Nowy
*


Liczba postów: 35
Imię: Michal
Skąd: dolnoslaskie
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Komar 2350
(23-10-2017 23:55:01)joozek napisał(a):  ...czyli; kierownica od Sporta, obręcze kół 19" od T-1, niestety, tylko oryginał, zaspawane otwory tylnego błotnika, dodatki kremowe i ... to chyba wszystko Smile (...)
Dzięki Józek, będę się meldował Smile

Czyli narazie jestem w przysłowiowej d…. Big Grin
Poza kremowym korkiem do baku (który zresztą po latach jest pożółkły) nie mam nic Big Grin



Poniżej kilka zdjęć z rozbiórki silnika.

Po wykręceniu go z ramy pierwsze co zrobiłem, to chciałem spuścić olej. Odkręcam wkręt spustowy, ustawiam, przechylam...ani kropla nie poleciała.
Oleju w środku było tyle, co kot naplakał; elementy jedynie się błyszczały od wcześniejszego kontaktu z olejem. Dobrze, że po zakupie zrobiłem tylko jedna rundkę i nie katowałem silnika.

Na jednym ze zdjęć widać, co zobaczyłem po odkręceniu pokrywy silnika od strony sprzęgła. Aż dziw, że odpalanie silnika i jazda nie zakończyły się poważniejszą awarią.

Poza pękniętym pierścieniem Segera, i wytartymi delikatnie karterami od strony wału (o tym jeszcze będzie później z porządnymi zdjęciami, bo nie wiem czym to może być spowodowane, cos nie tak z walem korbowym? miejsca zaznaczyłem na czerwono, wytarcie jest na całym obwodzie; dodatkowo widać chyba własnej roboty kanał smarujący łożysko?), całość wygląda chyba nienajgorzej. Oczywiście łożyska i uszczelniacze wylądowały na złomie. Tłok i cylinder (ciągle nominalne) pozostaną chyba takie jakie są , tuleja cylindra nieporysowana w środku, bez progów, bez widocznych i wyczuwalnych rys. Niestety jeden z pierścieni mi peękł, więc są -i były zresztą przewidziane- do wymiany. A może z zasady powinno się zrobić coś z tym cylindrem i tłokiem? Liczę na podpowiedzi Cool


Załączone pliki Miniatury
                   
25-10-2017 21:56:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
em_ko Offline
Nowy
*


Liczba postów: 35
Imię: Michal
Skąd: dolnoslaskie
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Komar 2350
Komar już rozebrany, wiem dokładnie na czym stoję, gdzie należy „pogrzebać”.
Przy okazji kilka „wieś-patentów” na „udoskonalenie” zawieszenia Big Grin w tym „wydłużenia” Big Grin



Załączone pliki Miniatury
                       
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2017 21:18:38 przez em_ko.)
07-11-2017 21:15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
em_ko Offline
Nowy
*


Liczba postów: 35
Imię: Michal
Skąd: dolnoslaskie
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Komar 2350
Ktoś próbował naprawiać tego typu uszkodzenie (pedał hamulca) czy lepiej szukać czegoś w lepszym stanie?


Załączone pliki Miniatury
       
07-11-2017 22:53:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Wojtek3362 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,901
Imię: Wojciech
Skąd: Szwajcariq
Pojazd: Romet Chart
Post: #8
RE: Komar 2350
Rozwierczasz to, wsadzasz nową rurkę, spawasz i w ocynk. Ja bym naprawiał

Moje pojazdy - Wojtek3362

Pozdrawiam Smile
07-11-2017 22:57:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,388
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: Komar 2350
Uwielbiam takie patenty, a w szczególności potrzeba stworzenia Big Grin
Weź to spakuj i w drogę do Lubina, ogarnę raz, dwa.
Ten pedał można próbować uratować, ale za parę groszy dostaniesz w bdb stanie.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
07-11-2017 23:01:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
em_ko Offline
Nowy
*


Liczba postów: 35
Imię: Michal
Skąd: dolnoslaskie
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Komar 2350
Jest sporo do ratowania, ale pedał sobie daruję…do tego pogięty jakiś cały.

Dla Ciebie, Józek, to ja już szykuję całą listę Big Grin na której zawczasu postawisz haczyki przy tych pozycjach, które Cię interesują i będą wyzwaniem Big Grin

(07-11-2017 23:01:59)joozek napisał(a):  Uwielbiam takie patenty, a w szczególności potrzeba stworzenia Big Grin

A propos patentów: oto mój na rozebranie wahaczyków Cool


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2017 23:13:42 przez em_ko.)
07-11-2017 23:10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo em_ko za ten post.
em_ko Offline
Nowy
*


Liczba postów: 35
Imię: Michal
Skąd: dolnoslaskie
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Komar 2350
Jeszcze przed świętami dotarło do mnie kilka "gratów". Właściwie to nie dla mnie, a dla mojego bzyka, przy którym zaczyna się trochę dziać Smile

Prosto z Nowej Dęby przyjechał m.in. tłok R1, wraz z pierścieniami oraz trochę drobnicy do silnika. Janie, jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Dla równowagi- z Suwałk- koła od 50t1. Szymon, dzięki!


Załączone pliki Miniatury
       
02-01-2018 19:02:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: Komar 2350
(23-10-2017 23:55:01)joozek napisał(a):  (...)
Po pierwsze, rocznik idealny - 1975, tabliczka też. Modele 2350-2 miały nabijane, typ 2350. (...)

Musiałbym poszukać zdjęcia tabliczki, bo 2350-2 miałem... ale jestem przekonany, że było tam nabite inaczej. Albo 23502, albo 2502. W każdym razie, na pewno nie zwykłe 2350. Wink

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
02-01-2018 19:23:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
em_ko Offline
Nowy
*


Liczba postów: 35
Imię: Michal
Skąd: dolnoslaskie
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Komar 2350
(02-01-2018 19:23:10)Artur napisał(a):  
(23-10-2017 23:55:01)joozek napisał(a):  (...)
Po pierwsze, rocznik idealny - 1975, tabliczka też. Modele 2350-2 miały nabijane, typ 2350. (...)

Musiałbym poszukać zdjęcia tabliczki, bo 2350-2 miałem... ale jestem przekonany, że było tam nabite inaczej. Albo 23502, albo 2502. W każdym razie, na pewno nie zwykłe 2350. Wink

To byłoby coś! Big Grin

Czy ktoś z was miał do czynienia z obręczą w stanie jak na foto poniżej.
Jedna z obręczy jest dość mocno nadjedzona, i zastanawiam się, jak ją ratować. To, że obie są przewidziane do chromowania, to jasne jak dwa razy dwa. Takie były założenia projektu.

Myślę, że należałoby ją wypiaskować, a następnie chyba ocynkować. Dobrze kombinuję?

Z gratów do nadwozia muszę jeszcze zdobyć kierownice od sporta. Ciągle także poszukuję błotnika od 2350, lub od sporta. Zgodnie z Dr Józkiem doszliśmy do wniosku, że obecnego nie da się uratować.

Byłbym zapomniał: nadwozie trafiło w ręce wspomnianego wyżej Doktora Cool


Załączone pliki Miniatury
       
02-01-2018 19:47:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Komar 2350
Na dokończenie wątku o tabliczce - tabliczka z kiedyś mojego 2350-2:




Tego błotnika to szukasz przedniego czy tylnego? Bo na tył mam jeden zachomikowany, w stanie bdb+. Wink

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2018 19:52:53 przez Artur.)
02-01-2018 19:51:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
em_ko Offline
Nowy
*


Liczba postów: 35
Imię: Michal
Skąd: dolnoslaskie
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Komar 2350
(02-01-2018 19:51:45)Artur napisał(a):  Tego błotnika to szukasz przedniego czy tylnego? Bo na tył mam jeden zachomikowany, w stanie bdb+. Wink

Jakoś mi ten silnik nie pasuje na pierwszy rzut oka...to kwadraciak? dlaczego?

Co do błotnika, to poszło PW.

Z ciekawostek zabrałem się za siedzenie. A tutaj kolejny patent/tuning odkryty pod siedzeniem.


Kawałek płaskownika ukryty pod uchwytem siedzenia. Wg instrukcji nie ma prawa go tu być.





(02-01-2018 19:47:57)em_ko napisał(a):  Myślę, że należałoby ją wypiaskować, a następnie chyba ocynkować. Dobrze kombinuję?

Na pierwszą część pytania udało mi się już odszukać odpowiedź w formie obrazka u Józka Big Grin

link
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2018 20:42:07 przez em_ko.)
02-01-2018 20:03:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2984
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165815
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 106
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 56
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53830
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 34
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 560
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 271
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 89
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52077
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 109
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10898
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 65

Reklama