Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Wątek zamknięty 
Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
Autor Wiadomość
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #16
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzki RM
Projekt Suzi idzie do przodu Smile

Z okazji majówki i matur mam sporo wolnego. Udało mi się nawet go odpalić i przejechać się parę metrów, bo gaźnik uszkodzony i ssanie raz się włącza a raz wyłącza od drgań. Jak przygazowałem to aż strach było te sprzęgło puścić Big Grin Obecnie czekam na kolanko wydechowe aby pokombinować z wydechem (somsiad już poddenerwowany :F). Instalacja elektryczna zrobiona + dodatkowo zrobiłem wyłącznik zapłonu on/off na kierownicy w razie wywrotki. Silnik już pewnie siedzi, wymieniona uszczelka pod głowicą. Co do blokady bębna to robię tak jak w oryginale. Nowy gaźnik, filtr, kolanko, filtry paliwa już zamówione. Rollgaz zrobiony, ładnie pracuje.

Pozostało zrobić:
- wydech,
-plastiki,
-dokończyć blokadę bębna,
-zrobić ślizgi łańcucha z rolek (kółek od mebli Big Grin) i napinacz łańcucha,
-ogarnąć bak

I to by było na tyle. Fajnie by było gdybym skończył go przed wakacjami.

Fotki:

















Wszystkie zdjęcia:

https://drive.google.com/open?id=1FZf3W3...xeM7-lVW4B


Przy okazji:

Poszukuję nakrętki m14 x 1.25 do ośki wahacza i jakiegoś skatowanego, przerdzewiałego nie nadającego się do dalszego użytku baku od Rometa. Potrzebuję wyciąć jeden element z niego, konkretnie ten komin od korka i kawałek blachy wokół niego. Korka również poszukuję.


*tak wiem spinka łańcucha źle założona, do poprawienia

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2018 14:41:31 przez Odrestaurator.)
01-05-2018 14:39:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Reklama
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
Cały czas do przodu Smile Jedyne co mnie ogranicza to środki finansowe... ale znalazłem jakąś robotę więc nie będzie tak źle Wink Niestety przez oszukaństwa osoby która sprzedała mi silnik, musiałem sporo w niego włożyć, min. starter nożny który po kilku użyciach zaczął objeżdżać (na zębatce w środku silnika, potrzebne było rozpoławianie by to naprawić) musiałem założyć starter elektryczny, a co za tym idzie, akumulator i więcej instalacji, regulator napięcia, przekaźnik, kable itd. Zaś żeby założyć akumulator, musiałem wykonać na niego schowek. Doprowadziłem do porządku też bak, który pochodzi ze starej Hondy MTX. Porobiłem też ślizgi łańcucha i wiele innych rzeczy. Pozostało mi jedynie kupić jakiś wydech i będę miał wszystkie części do skończenia projektu. Mam nadzieję że w lipcu zakończę projekt i można będzie śmigać Cool

Zdjęcia, tutaj tylko jedno a reszta w linku poniżej co by osobom z wolniejszym internetem szybciej się ładowało.






Link do zdjęć:

https://drive.google.com/open?id=1FZf3W3...xeM7-lVW4B

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2018 01:51:30 przez Odrestaurator.)
01-07-2018 16:01:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
I w pi*du wylądował...


https://www.youtube.com/watch?v=bXo4lfkbnC0


Alee... nie odpuszczę. Te kilka minut jazdy jeszcze bardziej mnie napaliło do budowania tego. Z trzeciego biegu szło z miejsca podjechać pod kilkumetrowe wzniesienie, naprawdę jedzie to zacnie. Nawet z tym pęknięciem prawego karteru normalnie jeździł i ruszał z trójki, bo na tym biegu zablokowała się skrzynia.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2018 14:46:28 przez Odrestaurator.)
14-07-2018 14:44:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika
kaziq Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 171
Imię: Adrian
Skąd: Pełnatycze
Pojazd: Romet Chart
Post: #19
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
Trzeba pomyśleć nad jakąś cywilizowaną jednostką napędową.
14-07-2018 15:31:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
To chyba mi się trafił taki egzemplarz. Ludzie katują te silniczki, przecież to dokładne kopie Hondy z lat 70'-80' i chodzą elegancko. W zasadzie to nie mam czego innego tam wsadzić. MZ 250, trzeba by zrobić dyfuzor liczony i jakiś lepszy zapłon, w dodatku problemy ze stożkiem który lubi się obrócić lub spaść, skrzynia też podobno musi być zadbana żeby chodziła dobrze a wiadomo jak to jest w terenie. W mz 150 jest połączenie na łańcuszek co też nie jest dobre... natomiast silniki z prawdziwych crossów za drogie w utrzymaniu, na przykład ten co tu siedział. Nie stać mnie na to. Jedynym wyjściem był by silnik w stylu Honda africa twin, transalp, suzuki DR 350, yamaha tenere 600, kawasaki klr i tym podobne, mocne, wysokoprężne, na jeden gar i nie do zajechania, w końcu robiły Dakar. No ale padło na ten silnik. Części tanie. Innego silnika już zresztą nie ma co tam pchać, bo rama mocno zmęczona.

No nic. Dzisiaj rozpołowiłem gada. Ogólnie nie jest źle, tak pobieżnie to rozsypane dwa tryby w skrzyni, prawy karter zmasakrowany, pompa oleju do wymiany, łożysko igiełkowe wałka zdawczego i pierdoły typu łożyska, uszczelki, simery. Może w końcu skończą się z nim problemy...

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
15-07-2018 00:14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #21
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
No niestety z gówna bata nie ukręcisz, silnik w takim czymś to musi być dobry może od cz czy jawy? Mój brat ma takiego profesionalnego crossa to ponoć 100mth się nalata i silnik do remontu ( a mój ciapuś tyle bez zająknięcia zrobi :F)
15-07-2018 15:30:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #22
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
Dlatego nie chcę silnika z crossa prawdziwego bo nie stać mnie na takie imprezy, tam sam tłok kosztuje 600zł a trzeba co 60mth (jeśli chodzi o 2t) go zmieniać, to samo korby, oleje co kilka mth, jak 4t to zaś olej co 6mth, luzy zaworowe co 10mth itd. Mam znajomych co się w to bawią więc wiem jak to wygląda.

CZ, Jawa? znowu zabytki... a od 350 to już na pewno nie, zresztą napisałem że tam raczej już czego innego nie ma pakować bo rama zmęczona.

Nie wiem co z tym będzie. Szczerze nie chce mi się już i szkoda mi na to pieniędzy, gdybym go teraz do porządku doprowadził to wyjdzie z 3000zł a za tyle to mi wujek oferuje zarejestrowane jeżdżące Suzuki DR 750 big.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-07-2018 15:55:16 przez Odrestaurator.)
15-07-2018 15:54:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marian2350 Offline
Ogar-nięty pozytywnie!
*


Liczba postów: 152
Imię: Armin
Skąd: Łaskarzew (WG)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #23
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
Według mnie to lepiej by było kupić to Suzuki, które ci oferuje wujek. Sam widzisz że własny projekt taki jak ten to tak naprawdę inwestycja bez końca, jak nie padnie jedna rzecz to druga. Jednak decyzja należy do ciebie a to było tylko moje skromne zdanie Big Grin

POSIADANE
Romet Ogar 205 "86r. KLIKNIJ TUTAJ Tongue
Romet Ogar 200 "87r. KLIKNIJ TUTAJ Tongue
Romet Ogar 200 ''84r.
Romet Komar 2350 "74r.
02-08-2018 17:16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #24
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
Marian2350, przecież te badziewia nowoczesne tak mają Smile.
02-08-2018 17:25:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
Niestety DR już sprzedane Undecided
ale końcem końców i tak wyjdzie to samo cenowo, dobrze że akurat shl-ka się na handel trafiła.


Co do projektu to za dużo nie ruszyło na razie. Zrobiłem do końca blokadę bębna, silnik rozebrany, już gotowe wszystko do składania - oczywiście nie obyło się bez problemów. Kartery które kupiłem okazały się mieć większe gniazda łożysk wału - nie 68mm a 72mm. Na szczęście lewy karter jest dobry, a z prawej strony wału idzie zdjąć łożysko - więc wymienię tylko prawe łożysko na wale na większe i po problemie. Teraz tylko czekam na wypłatę, zamówię kilka tych pierdół i można składać silnik z powrotem. Potem tylko zrobić tłumik i mam nadzieję że to koniec wydatków.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
02-08-2018 17:29:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Marian2350 Offline
Ogar-nięty pozytywnie!
*


Liczba postów: 152
Imię: Armin
Skąd: Łaskarzew (WG)
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #26
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
Trzymam kciuki za projekt bo od początku obserwuję Big Grin

POSIADANE
Romet Ogar 205 "86r. KLIKNIJ TUTAJ Tongue
Romet Ogar 200 "87r. KLIKNIJ TUTAJ Tongue
Romet Ogar 200 ''84r.
Romet Komar 2350 "74r.
02-08-2018 17:35:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
[+] 1 osoba postawiła piwo Marian2350 za ten post.
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
Jakieś zdjęcie odkopałem zanim jeszcze nastąpiła ww. katastrofa:




Dalej zbieram fundusze, a tak to jakieś drobnostki robię typu zaklejenie baku, pomalowanie i takie tam żeby mieć już na potem gotowe wszystko.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
07-08-2018 02:36:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
seler1500 Offline
Kątówka robi bzzz
Moderatorzy


Liczba postów: 1,969
Imię: Rafał
Skąd: Jełowa (OPO)
Pojazd: Romet Pony
Post: #28
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
No i ładnie, widać że sporo w projekt pakujesz, składaj składaj a Ci się maszynka odwdzięczy Smile
Sam przy swoim za dużo nie robię, ile trzeba i więcej nie inwestuję, niestety, skarbonka bez dna...

Serwis ACO pod wezwaniem świętego nikasilu
07-08-2018 02:44:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
Przykro mi ale to chyba koniec.
Ten projekt to tylko strata czasu i pieniędzy, poszło w to około 3000zł a to nadal nie jeździ. Ostatnimi czasy rozpołowiłem silnik, i tak jak pisałem, kupiłem nowe kartery, nie pasowały, kombinacje z innymi łożyskami i wałem też zdały się na nic, nabyłem więc kompletny dół silnika, oczywiście mocno odbiegał od stanu opisywanego przez właściciela (w dodatku jakże inteligentnie został zapakowany w styropian, który się pokruszył i wpadł do całego silnika...) więc skończyło się połówką, planowaniem, rozwiercaniem karterów po większą tuleję (a kto to wie czemu nie pasowała? wymiar poziomy się zgadzał, pionowy natomiast nie...) w efekcie składałem ten silnik jakieś 4 razy a teraz skrzynia nie chce poprawnie działać. Silnik rozsprzedaje już na graty, rama na razie zostaje zobaczymy co z nią będzie... jakieś sugestie? szkoda mi tego strasznie bo rama jest bardzo fajna i dopracowana. Może jakiś inny silnik? już bardziej jestem przekonany do zabytków niż tego chińskiego ścierwa. Kartery cienkie jak papier. To jest dobre na chwilę, ewentualnie jak trafimy dobrą sztukę to nam posłuży. Pisałem z kilkoma osobami i każdej sypie się coś po kolei w tym silniku, a najczęściej ktoś ich wy... na silniku tak jak mnie.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2018 22:01:20 przez Odrestaurator.)
27-09-2018 21:58:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #30
RE: Nowe Enduro Szymona - Suzuki RM
(27-09-2018 21:58:09)Odrestaurator napisał(a):  już bardziej jestem przekonany do zabytków niż tego chińskiego ścierwa

O, to jest myśl Cool może silnik z cz 175 albo wsk 4 ? Albo z mega złoma (w szkole pan tak mówi na mz Tongue )
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2018 22:09:15 przez rafi555.)
27-09-2018 22:08:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3194
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2999
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165927
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 121
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53865
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 52
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 569
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 97
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52101
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 114
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10923

Reklama