Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaguar czy Huragan ?
Autor Wiadomość
Rafał Majer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 31
Imię: Rafał
Skąd: Byd-śródmieście
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Jaguar czy Huragan ?
Witam,
Kupiłem na OLX rower jak twierdzi właściciel ZZR Jaguar ale był malowany sprejem i nic nie widać a napisów pod farbą nie znalazłem. Brakuje mu kilku części , numer nie jest na lewym haku tylko pod suportem 58800 . Ma dwie tarcze z przodu ale tylko jedną manetkę do tylnej przerzutki ,której z resztą brakuje . Nie mam pojęcia z którego jest roku a sprzedający nie ma pojęcia , nie oryginalne przednie koło . Proszę o pomoc w indentyfikacji .                    

(03-10-2017 13:14:25)Rafał Majer napisał(a):  Witam,
Kupiłem na OLX rower jak twierdzi właściciel ZZR Jaguar ale był malowany sprejem i nic nie widać a napisów pod farbą nie znalazłem. Brakuje mu kilku części , numer nie jest na lewym haku tylko pod suportem 58800 . Ma dwie tarcze z przodu ale tylko jedną manetkę do tylnej przerzutki ,której z resztą brakuje . Nie mam pojęcia z którego jest roku a sprzedający nie ma pojęcia , nie oryginalne przednie koło . Proszę o pomoc w indentyfikacji .

Tutaj reszta zdjęć ...                    
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-10-2017 13:16:19 przez Rafał Majer.)
03-10-2017 13:14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
f126 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 163
Imię: Damian
Skąd: Wrocław
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Jaguar czy Huragan ?
Po ściętych i zaślepionych rurkach tylnego trójkąta przy węźle podsiodłowym wnioskuje, że to Jaguar.
03-10-2017 14:35:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafał Majer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 31
Imię: Rafał
Skąd: Byd-śródmieście
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Jaguar czy Huragan ?
Dzięki :-) mam nadzieję i tylko jak rozpoznać rok produkcji ? :-)
03-10-2017 14:57:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
f126 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 163
Imię: Damian
Skąd: Wrocław
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Jaguar czy Huragan ?
(03-10-2017 14:57:01)Rafał Majer napisał(a):  Dzięki :-) mam nadzieję i tylko jak rozpoznać rok produkcji ? :-)

Numery ramy w rowerach Huragan/Jaguar nie zawierały roku produkcji, co więcej numery te nie były bite po kolei Smile Tzn. fakt, że jeden rower ma numer niższy a drugi wyższy nie musi oznaczać, że ten z niższym numerem jest starszy.

Po detalach można się co najwyżej zorientować z jakiego mniej więcej okresu produkcji jest ten rower. Czy na główce ramy są dwie dziurki, do których mógł być zamocowany emblemat ZZR ? Jeśli nie, to rower jest już z czasów Rometu, czyli z pierwszej połowy lat 70-tych albo młodszy, z pewnością nie jest z lat 60-tych.

Rok produkcji można próbować określić po osprzęcie, niestety są to elementy łatwo wymienialne więc nie wiadomo czy są oryginalne. W czasach ZZR (czyli do początku lat 70-tych) wiele części nosiło sygnaturę ZZR. U ciebie widać ją na prawej korbie. Nabijano ją też na piastach, na osi supportu, pedałach, mostku kierownicy, klamkach hamulca, nawet na dzwonku. Na jednym ze zdjęć pokazałeś oponę, jest na niej kółko z liczbą 70 (albo 76 ? a może 78 ?), która określa rok produkcji opony. Ten rok 1970 pasuje mi do tego roweru, ale jaka jest gwarancja, że ta opona jest oryginalna ? Sprawdź jeszcze drugą. Poszukaj roku na obręczach (również od strony wewnętrznej), może coś jest nabite.

Wg mnie rower może być z tego 1970 roku, dokładnym ustalaniem bym się nie przejmował - robić i jeździć. Jeżeli mamy do czynienia z Jaguarem, to zdecydowanie ciekawsze jest rozkminianie czy jest to wersja zwykła czy Specjal Smile Po szczegóły odsyłam do googli, bo to zbyt długa historia. Tak czy siak - jeżeli zamierzasz doprowadzić rower do porządku, to przy tej okazji rozbierz go i sprawdź wagę zupełnie gołej ramy (bez misek, łożysk, śrub - bez niczego) oraz osobno wagę gołego widelca. Ta wiedza przyda się na później Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2017 11:08:18 przez f126.)
04-10-2017 11:00:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo f126 za ten post.
Rafał Majer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 31
Imię: Rafał
Skąd: Byd-śródmieście
Pojazd: Inny Romet
Post: #5
RE: Jaguar czy Huragan ?
(04-10-2017 11:00:26)f126 napisał(a):  
(03-10-2017 14:57:01)Rafał Majer napisał(a):  Dzięki :-) mam nadzieję i tylko jak rozpoznać rok produkcji ? :-)

Numery ramy w rowerach Huragan/Jaguar nie zawierały roku produkcji, co więcej numery te nie były bite po kolei Smile Tzn. fakt, że jeden rower ma numer niższy a drugi wyższy nie musi oznaczać, że ten z niższym numerem jest starszy.

Po detalach można się co najwyżej zorientować z jakiego mniej więcej okresu produkcji jest ten rower. Czy na główce ramy są dwie dziurki, do których mógł być zamocowany emblemat ZZR ? Jeśli nie, to rower jest już z czasów Rometu, czyli z pierwszej połowy lat 70-tych albo młodszy, z pewnością nie jest z lat 60-tych.

Rok produkcji można próbować określić po osprzęcie, niestety są to elementy łatwo wymienialne więc nie wiadomo czy są oryginalne. W czasach ZZR (czyli do początku lat 70-tych) wiele części nosiło sygnaturę ZZR. U ciebie widać ją na prawej korbie. Nabijano ją też na piastach, na osi supportu, pedałach, mostku kierownicy, klamkach hamulca, nawet na dzwonku. Na jednym ze zdjęć pokazałeś oponę, jest na niej kółko z liczbą 70 (albo 76 ? a może 78 ?), która określa rok produkcji opony. Ten rok 1970 pasuje mi do tego roweru, ale jaka jest gwarancja, że ta opona jest oryginalna ? Sprawdź jeszcze drugą. Poszukaj roku na obręczach (również od strony wewnętrznej), może coś jest nabite.

Wg mnie rower może być z tego 1970 roku, dokładnym ustalaniem bym się nie przejmował - robić i jeździć. Jeżeli mamy do czynienia z Jaguarem, to zdecydowanie ciekawsze jest rozkminianie czy jest to wersja zwykła czy Specjal Smile Po szczegóły odsyłam do googli, bo to zbyt długa historia. Tak czy siak - jeżeli zamierzasz doprowadzić rower do porządku, to przy tej okazji rozbierz go i sprawdź wagę zupełnie gołej ramy (bez misek, łożysk, śrub - bez niczego) oraz osobno wagę gołego widelca. Ta wiedza przyda się na później Smile
Dzięki na początek :-) Zacznę od tego że dziurki na główce ramy ma na emblemat ZZR i mają rozstaw ok. 54 mm , co do opony to jest tam w kółeczku 75 . Koła to zupełny kosmos i nigdzie nie znalazłem roku zresztą oby dwa inne Undecided Cały rower rozbiorę za kilka dni bo jeszcze się bawię w wykańczanie "Maratona" . Tak więc waga później . Dzięki za cenne informacje i pozdrawiam.
05-10-2017 10:37:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
f126 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 163
Imię: Damian
Skąd: Wrocław
Pojazd: Inny Romet
Post: #6
RE: Jaguar czy Huragan ?
(05-10-2017 10:37:11)Rafał Majer napisał(a):  dziurki na główce ramy ma na emblemat ZZR i mają rozstaw ok. 54 mm , co do opony to jest tam w kółeczku 75 . Koła to zupełny kosmos i nigdzie nie znalazłem roku zresztą oby dwa inne

O, no to ładnie - trafił ci się ZZR Smile Skoro koła są różne, to numerkiem na oponie nie ma się chyba co przejmować, zapewne nieoryginalne.

W tym momencie wytłumaczalny jest również fakt, że rower ma z przodu dwie zębatki, manetka na ramie ma dźwigienkę tylko do tylnej przerzutki a przedniej przerzutki brakuje: najpewniej rower miał przednią przerzutkę typu "wajcha", towar cenny i deficytowy. Stosowana we wczesnych modelach.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2017 12:06:36 przez f126.)
05-10-2017 12:05:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafał Majer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 31
Imię: Rafał
Skąd: Byd-śródmieście
Pojazd: Inny Romet
Post: #7
RE: Jaguar czy Huragan ?
Dzwignie z wajchą być może odsprzeda mi jeden jegomość z Warszawy , tylkna przerzutka jedna z pierwszych ZZR już zamówiona , nie wiem tylko jakie koła dać może kupię gdzieś takie jak na zdjęciu (od ZZR Maraton) odświerzone


Załączone pliki Miniatury
   
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-10-2017 12:24:56 przez Rafał Majer.)
05-10-2017 12:20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafał Majer Offline
Nowy
*


Liczba postów: 31
Imię: Rafał
Skąd: Byd-śródmieście
Pojazd: Inny Romet
Post: #8
RE: Jaguar czy Huragan ?
Podsumowując już z suwmiarką w ręku sztyca podsiodłowa 26,4 mm , Waga 2,148 kg sama rama , dziurki na emblemat 55 mm , dziwna przelotka na dwie linki z tyłu .


Załączone pliki Miniatury
                   
13-10-2017 13:15:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zorba Offline
Nowy
*


Liczba postów: 44
Imię: Piotr
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #9
RE: Jaguar czy Huragan ?
No tak, ZZR Jaguar na rurach importowanych Reynolds, czyli ta lepsza - przynajmniej nie pęknie Smile. Tak jak koledzy wspomnieli, przednia przerzutka z teczną dźwignią na przerzutce, tylna niestety dwulinkowa. Co prawda mam obie, ale chciałem kiedyś uskutecznić swojego Huragana. Tak czy inaczej świetny zakup, gratki.
07-05-2020 22:27:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 17
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 44
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53799
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 30
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 85
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 550
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52066
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165759
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 361

Reklama