Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obowiązkowe wyposażenie rower
Autor Wiadomość
Golfistan Offline
Nowy
*


Liczba postów: 69
Imię: Krzysztof
Skąd: WARSZAWA
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Obowiązkowe wyposażenie rower
Witam,
oczywiście na pewno każdy z Nas o tym wie co powinno być na obowiązkowym wyposażeniu naszego roweru, ale ilu widzimy bez włączonych lampek - jeżeli mają Undecided - ilu sygnalizuje ręką skręt .

Tak dla przypomnienia Smile

http://www.rp.pl/Konsumenci/304109995-Ob....html#ap-2

ciekawe są komentarze.
Pozdrawiam,
Krzysztof.
01-10-2017 21:29:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #2
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
z tym akurat się zgodzę, niektórzy nie znają zasad a potem wypadki i pretensje ale brak świateł szczególnie gdy jest widno jakiegoś tam nieszczęścia nie czyni
01-10-2017 21:51:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Olivander Offline
.
*


Liczba postów: 22
Imię: To
Skąd: Oliwa (Gdańsk)
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
(01-10-2017 21:51:18)rafi555 napisał(a):  niektórzy nie znają zasad a potem wypadki i pretensje ale brak światel (bla bla)
Ale tak w ogóle:

Jaka to różnica, czy lampa, lub gwizdek, są częścią roweru, czy zespołu rower-rowerzysta? Przecież rower bez rowerzysty i tak nie pojeździ, a z zewnątrz chodzi o to, by widzieć cały ten zespół, a to dla bezpieczeństwa rowerzysty i innych na ulicach, a nie dla jakiejś pogiętej praworządności socjalistycznej! Komu się tak cholernie mylą cele ćwiczenia, powody istnienia tego prawa? Czołówki są legalne jako jedyne światło przednie w wielu normalnych krajach, krajach, gdzie prawo służy czemuś więcej, niż uzasadnianiu karania ludzi "za krnąbrność", niż trzymanie ludzi za mordę, by mieli respekt dla waaadzy!

Tak, trzeba być widocznym, tak, wolno tępić "batmanów" (choć nie dla dobra ich samych, bo to niemoralne i bo to odbieranie Obywatelom ich Praw, ale dla dobra wszystkich innych, np. by "batmani" nie potrącali pieszych, lub by nie powodowali, że kierowcy samochodów by popełnianiali nieumyślne przestępstwa). Ale po co, w imię jakiego grzyba robić takie wszawe rozgraniczenia, czy coś jest częścią roweru, czy raczej jest na rowerzyście?

Czy warto walczyć o tak gówniane różnice? Co to dzisiaj w ogóle znaczy "integralna część roweru", skoro już dopuszczono zdejmowanie lamp w dzień, skoro WSZYSTKO da się demontować? Zdejmujemy błotniki w suche dni! Rowery flip-flop mogą mieć lub nie wolnobieg przechodząc dowolnie z konfiguracji single-speed i fixie przez przekręcenie koła! Bagażnik może być montowany i demontowany, np. zastępowany fotelikiem dla dziecka! Trialowcy demontują siodełko do trikow! Co jest dziś na stałe? Nic nie jest! Chyba ważniejsze, by w czasie jazdy móc świecić, by być widocznymi i samemu widzieć, by być słyszalnymi i tak, nie zapomniałem, owszem, by móc zawsze zahamować, niż by to rower był zdolny do tych aktów samodzielnie, jak jakiś chory pojazd autonomiczny.

Czy nasi polscy prawodawcy muszą koniecznie co dzień dawać powody, byśmy wahali się, czy oni postradali rozsądek i zdrowie psychiczne, czy raczej są interesowni i skubią nas do gołej dupy pod byle pretekstem?

Na deser: policjant sprzwdzający hamulce w opisany w artykule sposób, brudząc rowerzyście jego siodełko i kierownicę... Autorowi arykuliku śnią się mokre sny totalitaryzmu, marzy powrót czasów Bieruta i Gomułki!? Dzisiejszy przeciętny polski "pies" ma trouble odróżnić przód o tyłu roweru, np. ostatnio w czasie "rutynowej kontroli", wątpliwie legalnej, ale typowej dla polskiej policji akcji, usiłowali znaleźć numer ramy jednego z moich rowerów, które zrobiłem ja sam, dość niechlujnie i bardzo to widać, że numer serii to musi być "jeden"... Oni nie byli by w stanie sprawdzić hamulców w opisany sposób, bo nie znają się, bo rower to dla nich coś niegodnego dorosłego! Dadzą się pokroić, byle tylko nie patrolować na rowerze. A nikt im tego nie karze, bo ich przełożeni, czyli prawodawcy, posłowie, mają to gdzieś. A to myśmy ich wybrali. Niestety, to myśmy też dali im zarabiać pięciecyfrowe sumy co miesiąc, rozbijać sie służbową furą przy pełnej bezkarności immunitetu. Nasi wybrańcy, ze wszystkich klubów i barw - mają nas w dupie.

Zapamiętajmy im to!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2017 00:04:24 przez Olivander.)
01-10-2017 23:59:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Olivander za ten post.
f126 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 163
Imię: Damian
Skąd: Wrocław
Pojazd: Inny Romet
Post: #4
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
(01-10-2017 23:59:14)Olivander napisał(a):  wolno tępić "batmanów"

Oświećcie mnie proszę: kto to jest "batman" ? Smile
02-10-2017 10:48:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
merek5 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 130
Imię: Sebastian
Skąd: Częstochowa (stare miasto)
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
Osoba jadącą bez oświetlenia w warunkach słabej widoczności
02-10-2017 11:19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Olivander Offline
.
*


Liczba postów: 22
Imię: To
Skąd: Oliwa (Gdańsk)
Pojazd: Inny Romet
Post: #6
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
>kto to jest "batman" ? Smile
O, przepraszam. To popularny epitet. Myślałem, że tu też znany.
Merek mnie wyręczył, dzięki. Zapomniał tylko o domyślnych słowach "na rowerze", choć pewnie jazda na ciemno może się (acz rzadziej) zdarzyć i hałaśliwszym "braciom w Romecie".

Jestem dosyć ciekaw gdzie wg. PoRD policja będzie chciała u mnie światło przednie, jak już się mój PennyFarthing w końcu urodzi. Koło przednie ma w nim być niemal półtorametrowe... na końcu widelca będą pedały... Spodziewam się intensywnie zamyślonych min u policjantów ;-) Oryginalną lampkę naftową wiszącą na osi - wykluczam, bo jeszcze mi życie zbyt miłe, żeby jeździć po Gdańsku z "Koktailem Mołotowa" dyndającym między nogami.
06-10-2017 16:15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #7
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
Brak świateł, brak sygnalizowania manewrów, przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych (co wiąże się z niedozwoloną jazdą chodnikiem), traktowanie sygnalizacji świetlnej i znaków "z przymrużeniem oka", rowerzyści sporo grzechów mają i jest to fakt. Mają ponadto potworny PR robiony przez Masy Kretyńskie i podobne inicjatywy. Zamiast do sprawy podejść konstruktywnie to utrudniają życie.

Choć przepisy warto by odkurzyć, jak gdzieś słyszałem o akcji jak policjanci wlepiali mandaty grupie trenujących szosowców za jazdę ulicą a nie drogą dla rowerów. No bez jaj. Podobnie nie wyobrażam sobie montowania dzwonków w sprzętach gdzie walczy się o każdy gram. I potem co, drzewa mają ten dzwonek usłyszeć (MTB) czy ciężarówki w trasie (szosowcy)?

Najgorsze, że jak złe lub dobre przepisy by nie były, to na ich końcu stoi kontrolujący. A jacy są (a raczej "zdarzają się") policjanci nie muszę mówić.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
06-10-2017 16:30:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
Jakoś nie wyobrażam sobie 13 letnich rowerzystów na dwupasmowych rondach czy najprostszych skrzyżowaniach.
Poza tym rowery na ulicach utrudniają, tamują ruch. A starsze osoby to już w ogóle, prawko mam zaledwie parę miesięcy (choć jeżdżę ogólnie już 7 lat) i nie raz wyleciała mi jakaś babcia wprost na przejście, ledwie wyhamowałem...
Jazda rowerem po chodnikach powinna być jak najbardziej dozwolona
Poza tym jak ktoś jest trochę ogarnięty to może bardzo szybko i ostrożnie podróżować rowerem, np. zmieniając ciągle chodnik-jezdnia, wiadomo że jak jedzie auto to nie wjeżdżam...

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
06-10-2017 17:53:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Golfistan Offline
Nowy
*


Liczba postów: 69
Imię: Krzysztof
Skąd: WARSZAWA
Pojazd: Inny Romet
Post: #9
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
Witam ,
w tym miejscu wstawię "zasięgnięty" cytat :

" Generalna zasada brzmi: rowerem po chodniku jeździć nie wolno (artykuł 26 Prawa o Ruchu Drogowym).

Od tej zasady istnieją jednak trzy wyjątki. Rowerzysta może jechać po chodniku gdy:

jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub
podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub
są spełnione jednocześnie trzy warunki:
chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości,
ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym),
brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego."

pozdrawiam,
Krzysztof.
06-10-2017 18:03:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #10
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
(06-10-2017 17:53:52)Odrestaurator napisał(a):  zmieniając ciągle chodnik-jezdnia

Dramat. Krew mnie zalewa jak widzę cyklistów wyznających taką zasadę. Pędzą chodnikiem często drąc ryja na pieszych bo oni mają turbo w pośladkach, potem myk przed maskę samochodu bo przecież drogą też można.

Znasz zasady ruchu drogowego - nie będziesz tamował ruchu jadąc rowerem.
Nie znasz - sprzedaj rower, kup buty.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
06-10-2017 18:23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo nie_mientki za ten post.
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
(06-10-2017 18:23:31)nie_mientki napisał(a):  
(06-10-2017 17:53:52)Odrestaurator napisał(a):  zmieniając ciągle chodnik-jezdnia

Dramat. Krew mnie zalewa jak widzę cyklistów wyznających taką zasadę. Pędzą chodnikiem często drąc ryja na pieszych bo oni mają turbo w pośladkach, potem myk przed maskę samochodu bo przecież drogą też można.

Znasz zasady ruchu drogowego - nie będziesz tamował ruchu jadąc rowerem.
Nie znasz - sprzedaj rower, kup buty.

Jeśli nie znasz przepisów to i pieszo się zabijesz
jak myślisz chociaż trochę to nie wyskoczysz pod auto.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
06-10-2017 21:57:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Odrestaurator za ten post.
Olivander Offline
.
*


Liczba postów: 22
Imię: To
Skąd: Oliwa (Gdańsk)
Pojazd: Inny Romet
Post: #12
RE: Obowiązkowe wyposażenie rower
(06-10-2017 16:15:46)Olivander napisał(a):  z "Koktailem Mołotowa" dyndającym między nogami.
chociaż, może dla takiego cudeńka może warto by ryzykować życie?
http://www.ebay.ie/itm/PENNY-FARTHING-OR...238eee6802
07-10-2017 22:28:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3188
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2996
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165915
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 120
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53863
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 51
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 567
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 97
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52099
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10918

Reklama