Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
Rufus Offline
Nowy
*


Liczba postów: 7
Imię: Rafał
Skąd: Białystok
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #1
Problem z odpalaniem
Witam posiadam ogara 205 z silnikiem 023 2 biegowym i mam z nim maly problem , ostatnio dałem go zeby mi go naprawili to ustawili mi w nim zaplon wyregulowalu gaznik itpp wszystko dzialało pięknie itp odpalał na gorocym na zimnym i nic nie gasło itp gdy se jechalem musialem najechac na krawężnik gdyz nie mialem innej drogi i zwolnilem niemal do zera i lekko podskoczylem i nagle silnik zaczą gasną jakby sie dusic czy cos takiego i juz nie chcial odpalic potem w drodze do garazu jakos udalo sie odpalic na jakas chwile z gurki, gdy juz dopchałem go do garażu okazalo sie ze znikla iskra powiedzieli mi zebym ustawil przerwe na przerywaczu tak i zrobilem iskra sie pojawila normalnie zaczą odpalac pojechalem sie przejechac troche pojezdzilem i gdy silnik sie nagrzewal zaczynał gasnąć i nie chcial odpalac gdy doprowadzalem go do garazu i poprawialem przerwe na przerywaczu cos tam odpalal i jakos jezdzil ale ciągle bylo to samo potem stal w garazu okolo tydzien i teraz poszedlem znowu wziolem ustawilem przerwe i jakos nagle zaczą odpalac nie gasł na zimnym utrzymywal obroty wiec pojechalem sie przejechac jechalem juz dosyc dlugo i bylo dobrze gdy silnik byl juz gorący zgasilem go i spruboealem odpalic ponownie odpalil bez problemu i tak bylo dobrze przez jakis juz pod koniec gdy chcialem jechac dalej odpalilem go i chcialem wzucic jedynke i cos tylko szarpneło i silnik zgasł i nagle juz nie chciał odpalać ktos moze wie o co chodzi , chyba dzwignie za daleko popchnołem tam az ze ją cofa i temu zgasł a czemu odpalic nie chce to nie mam pojęcia i mam nadzieje ze ktos z was będzie moze wiedzial o co chodzi . Gdy juz pchałem go do garażu to spurbowalem odpalic go na pych z jedynki jakos odpalił udalo sie pojechalem i w połowoe drogi nagle mi zgasł wiec go popchałem do garazu gdy dopchalem go juz do garazu okazało się ze odpadło mi kolanko od wydechu dlatego zgasł pojechalem wiec rowerem i znalazlem kolanko lezalo dokladnie w tym miejscu co zgasl mi wtwdy wrucilem zamontowalem je ale juz nie chcial odpac. Dodam jeszcze ze kupilem nową swiece NGK na tej swiecy ogarek teraz wogóle nie chce odpalic a na starej fp95s czy jakos tak ,odpalał dzis normalnie i jezdzilem na niej. Jak ktos wie o co chodzi i moze mi to jakoś wytlumaczyć będe bardzo wdzięczny :)
05-08-2017 00:38:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Pan Zdzisław Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 205
Imię: Piotr
Skąd: Kłodzko
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Problem z odpalaniem
Nie chce się wymądrzać, bo średnio się znam, ale jednak chce pomóc. Na NGK może nie działać, ponieważ ten iskrownik nie daje mu wystarczającego napięcia, czyli po prostu ma iskrę, ale jest bardzo słaba. U mnie też nie działa (niestety...) Najprawdopodobniej, aby NGK działał, musiałbyś wymienić cewkę z kondensatorem lub kupić nowy iskrownik. Co do odpalania. Upewnij się, czy gaźnik nie ma ustawionych za mały obrotów. Możliwe też, że zahaczyłeś o krawężnik linką od sprzęgła, co mogło sprawić, że albo nie działa, albo się zablokowało i sprawia, że ciągle jest wciśnięte. To by tłumaczyło, dlaczego ci zgasł od razu po wrzuceniu jedynki ze sprzęgłem. Drugą opcją może być też badziewny gaźnik. Sam mam z tym problem, najlepiej kupić nowy, nawet chiński tani, będzie na pewno lepiej wykonany niż ten Polski. Upewnij się też czy magneto jest dokręcone, bo jak odpala to działa, ale możliwe, że jest źle dokręcony i jak ustawi się przez przypadek sam to odpali. Kupiłbym też nowy przerywacz do tego iskrownika, ale jak odpala to myślę, że to nie z nim problem. Jak blokują się biegi, to zdejmij też lewą pokrywę i sprawdź czy biegi ci się zmieniają lub czy nie wyskoczyła taka kluka, która sprawia, że te biegi się zmieniają. Ale to są tylko gdybania, bo musiałbym zobaczyć go na oczy. Chociaż skoro odpala, to czemu napisałeś, że nie odpala. Możliwe, że brakuje mu też oleju, ale jak już mówiłem powodów może być tysiąc, bo go przed sobą nie widzę.
27-08-2017 01:03:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Problem z odpalaniem
(05-08-2017 00:38:55)Rufus napisał(a):  Witam posiadam ogara 205 z silnikiem... [tu był długi post] ...bardzo wdzięczny Smile

mało co z tego rozumiem, ale pewnie przerywacz ci się kończy już, wymień go i po winno być po sprawie

(27-08-2017 01:03:57)Pan Zdzisław napisał(a):  Na NGK może nie działać, ponieważ ten iskrownik nie daje mu wystarczającego napięcia,

Bzdury, świecie do tych motorków jedynie różnią się ciepłotą, iskra powinna być na każdej, a autorowi tematu polecam założyć iskrę f80 dla spokoju

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
27-08-2017 01:11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2988
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165839
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 111
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 61
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53834
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 563
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 274
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 93
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52081
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10915
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 67

Reklama