Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jubilat 89.06 z piastą FAVORIT
Autor Wiadomość
Olivander Offline
.
*


Liczba postów: 22
Imię: To
Skąd: Oliwa (Gdańsk)
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Jubilat 89.06 z piastą FAVORIT
Hej chłopcy fachowcy,

(1. Usilnie proszę by mądrale radzący "na złom/do huty" bez bladego pojęcia o co pytam nie czytali, a już na pewno i się nie wymądrzali tu. Idzcie se trolle na swój własny grajdoł. Moderatora ładnie proszę o wyrzynanie tego typu textów w tym wątku)

2. Kompletując moją kolekcję "wyzwoliłem" przez OLX Jubilata z '89, a on ma tylną piastę Favorita. Sprzedawca nie odpowiada na kontakt, ale wygląda, że ten Jub tak ma od nowości, czy to możliwe?!

3. Rozkręcam czasem piasty, ale takiej nie widziałem. Prócz nazwy firmy, nie ma dodatkowych oznaczeń. Chciałem zmienić blat na mniejszy. Mam wybór, od kilku producentów, a nie lubię młynkować kadencją jak współczesny "tłusty ujeżdżacz górala w obciślakach, kasku i po chodniku". Okazuje się, że ta piasta nie ma blatu na trojwypust i sprężynkę, tylko wkręcany, z przeciwnakrętką. Takie blaty też mam (jeżdżę na ostrym kole) ale nie takiej średnicy. Co więcej, zębatka jest zapieczona tak, że nie dałem rady odkręcić, a boję się złamać bacik lub uszkodzić sprawną piastę. Mam konkretne pytania (a nie np. o sens życia) i nim ktoś odpowie, patrz punkt pierwszy.

4. Czy Romek długo montował czeskie torpeda? Czy może mam unikata, białego (a dokładniej niebieskiego) kruka, wartego odnowienia raczej do stanu "ciasteczko / jak za Gierka" niż do współczesnego użytku (a planowałem mu dać opony 1,2 cala, v-brejki, siedmiotryb/SIS, amortyzator sztycy, lemondkę)? To pilne i ważne, bo koło z wielotrybem już mam, jak zacznę montaż linek, nieodwracalnie rozegnę tylny widelec, i wspawam uchwyt linki, i pivoty, nie będzie powrotu to Jubilata z tamtych lat...

5. Czy tam w Favoricie jest lewy czy prawy gwint (mam już wątpliwości, czy dobrze kręcę, gwintu nie widać, a mój bacik ma 60cm, jeszcze trochę i coś urwę, rozwalę)?

6. Zmiana blatu w torpedo powinna być najlatwiejszą czynnoscią. W końcu nawet do wymiany szprychy trzeba zdjąć blat. Rower był raczej zardzewiały od stania w wilgoci, niż zapaciany smarem i błotem od jazdy. Gdyby nie łyse opony, wyrwane błotniki i zgruchotany bagażnik, oceniał bym go na dobrze zachowany, mało używany okaz, raczej ujeżdżany przez kobietę, więc nie zmieniano mu części od czasu fabryki. Co knocę z tą piastą? Nawet jeśli Jubilat pójdzie do upgrejdu, tę piastę chcę wykorzystać...
29-07-2017 12:23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Wigrus Offline
Złomiarz, czy kolekcjoner?
*


Liczba postów: 1,965
Imię: Jasiek
Skąd: Warszawa
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Jubilat 89.06 z piastą FAVORIT
Na wstępie radzę popracować nad kulturą. Zaczynanie każdego posta od szufladkowania użytkowników forum jest co najmniej niegrzeczne.

Osprzęt produkcji czechosłowackiej (były to także lampki, siodła i opony)
montowano do rowerów Romet pod koniec lat '80 i na na początku '90.
Nie jest to żaden biały kruk. Pod odkręceniu przeciwnakrętki możesz założyć
koło z powrotem do roweru i zahamować. Ja w ten sposób radziłem sobie
z zapieczonymi zębatkami.

Wysłane z mojej Nokii 3310 za pomocą Tapatalk 2
29-07-2017 12:36:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Wigrus za ten post.
Olivander Offline
.
*


Liczba postów: 22
Imię: To
Skąd: Oliwa (Gdańsk)
Pojazd: Inny Romet
Post: #3
RE: Jubilat 89.06 z piastą FAVORIT
Czyzbyś miał problem z definicją słowa każdy, "O Big Wigrusie 140 rowerów", źe zabrzmialeś jak owe nożyce na stole? :-) Peace, bracia w Romecie!

Tę metodę znam, dzięki za jej przypomnienie. Ale by jej uźyć musiałem czekać, bo po pierwsze lało, po drugie wykręcilem już marny przedni hamulec szczękowy, a jeszcze nie mam widelca do lepszego, a pozbycia się obu hamulców na raz zaryzykowal bym dawniej, z mleczakami, dziś wolałem czekać, a po trzecie, po niepowodzeniach z bacikiem naprawdę nie wiedziałem, czy w ten sposob nie dokręcę. A odpowiedzi nt. kierunku gwintów itp uzyskalem z tego łobrazeczka, tudzieź z właściwego forum. Jaki tam u nich sielski spokój... Ach jo...


Dziś zamontowałem jakiś działający przedni hamulec i przejechałem się hamując bez przeciwkrętki. Na razie bez rezultatów, mocno siedzi. Ale będę woził narzędzia, jak nie puści w dzień-dwa, całe to koło pójdzie na półkę, bo skoro rower to nie unikat, to go poprawię/przerobię. Zajmę się tym kołem jak będę robił rower na zimę i będę potrzebował piasty.

W każdym razie, díky za tip krásně!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2017 15:55:23 przez Olivander.)
31-07-2017 15:53:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53766
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 518
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 263
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52048
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10890
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165714
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama