Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2rysy w cylindrze
Autor Wiadomość
rafal.jagielski1 Offline
Nowy
*

Liczba postów: 47
Imię:
Skąd:
Pojazd:
Post: #16
RE: 2rysy w cylindrze
Hmm wyjasnijcie mi bo nie rozumiem. Raz mowa że wystaje tłok z cylindra a raz że za krotki...

a staczanie pierścieni .... to pilowanie krawędzi jednej? Czy co ? Czemu tak się robi .. o coś uderzać mogą?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
02-07-2017 17:10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
damian94 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 265
Imię: Damian
Skąd: Podlasie
Pojazd: Romet Chart
Post: #17
RE: 2rysy w cylindrze
Pierścień ma 1.5mm i nie pasuje w swój rowek w tłoku. Co do wystawania. Oryginalny tłok ma 25mm od deska do środka gniazda sworznia. Tłoki Hondy i Gilery mają ciut więcej i dlatego mogą wystawać z cylindra.
02-07-2017 18:56:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo damian94 za ten post.
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #18
RE: 2rysy w cylindrze
u mnie pierścienie ładnie pasują bo kupowałem komplet, nie wiem o co chodzi. za krótki tez nie był, przynajmniej w charcie i przynajmniej od strony głowicy. wystawal około 1 mm ponad rant tulei cylindra. dodatkowa uszczelka pod cylinder rozwiazala sprawę. ten tlok musi pasować. wymiar od rantu tloka do sworznia w charcie i w ogarze 205 jest taki sam.
tutaj przykład działającego silnika na tym tloku.
https://www.youtube.com/watch?v=QyZU0WJHKoU
nie wiem jak z osiągami, ale nie powinny wiele odbiegać od nominalnego, sprawnego silnika.
roznice może powodować nieco większy luz w komorze spalania, po0nieważ tłok ogara o góry jest wypukły, a tłok od mb jest bardziej płaski. jednak roznica w wysokości od kantu do najwyższego punktu to może 2mm, zatem nie wiele, zwłaszcza że szlif tego cylindra pod tłok od mb daje około 2 cm sześcienne do pojemności więcej.
należy tez sprawdzić czy tlok nie będzie uderzal o uszczelke miedzy glowice a cylinder. koniecznie trzeba tutaj zastosować aluminiową a nie tą z klinkierytu. jeśli tlok uderza o uszczelke to nieco trzeba ten otwor powiekszyc tak żeby nie ocierał. to jedyne problemy, jakie spotkasz przy tej przeróbce.
roznice widać na tych zdjęciach

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2017 22:04:36 przez charper.)
02-07-2017 21:52:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo charper za ten post.
rafal.jagielski1 Offline
Nowy
*

Liczba postów: 47
Imię:
Skąd:
Pojazd:
Post: #19
RE: 2rysy w cylindrze
No właśnie jak bym kupował to zestaw ... to chyba w rant na tłoku powinien się wpasować... zależy mi tylko na bezawaryjnosci... bo nie będę nim jeździł codziennie ... parę razy do roku tylko ale jak teraz zrobię to już nie chce zaglądać do niego 😎

Uszczelek PG mam parę nowych Wiec jeśli tylko kwestia 2x to da rade.

Czyli rozumiem że tłok z złożonymi pierscieniami pakoje razem z cylindrem ?

Upatrzylem już zakład wojtala garage zresztą na forum tu też widziałem ktoś robił Wiec może ogarną temat .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2017 22:00:09 przez rafal.jagielski1.)
02-07-2017 21:57:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #20
RE: 2rysy w cylindrze
(02-07-2017 21:57:08)rafal.jagielski1 napisał(a):  No właśnie jak bym kupował to zestaw ... to chyba w rant na tłoku powinien się wpasować... zależy mi tylko na bezawaryjnosci... bo nie będę nim jeździł codziennie ... parę razy do roku tylko ale jak teraz zrobię to już nie chce zaglądać do niego ?

Uszczelek PG mam parę nowych Wiec jeśli tylko kwestia 2x to da rade.

Czyli rozumiem że tłok z złożonymi pierscieniami pakoje razem z cylindrem ?

Upatrzylem już zakład wojtala garage zresztą na forum tu też widziałem ktoś robił Wiec może ogarną temat .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
do szlifu wystarczy sam tłok. wojtala wywaza mi wał pod 70 ccm w charcie, mysle ze dobrze trafiles.
02-07-2017 23:02:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafal.jagielski1 Offline
Nowy
*

Liczba postów: 47
Imię:
Skąd:
Pojazd:
Post: #21
2rysy w cylindrze
Takie coś dziś przyszło właśnie szykuje paczkę do zakładu. Teraz czytam kolegi Harper ... skąd taka podkładkę ? Samemu dorabiać bo nie widzę nigdzie w sprzedazy.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Btw mam komara s38 nie ogara

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2017 21:53:26 przez rafal.jagielski1.)
05-07-2017 21:33:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ARES Offline
Banned


Liczba postów: 293
Imię: Paweł
Skąd: Jaworzno
Pojazd: Romet Pony
Post: #22
RE: 2rysy w cylindrze
Wiesz idź do sklepu kup tłok almota na 1 szlif skoro pisałeś że cylinder nominał.Wyślij cylinder z tłokiem chłopakom z jackmotors,żeby zrobili szlif,zfazowali okna cylindra,Wezmą za to 75 zł,i będzie na lata.W nowych cylindrach robią się zaraz progi.Niewiem jak z cylindrami almota,powinny być lepsze.
05-07-2017 21:59:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafku Offline
Drucidruci tu
*


Liczba postów: 1,821
Imię: Rafał
Skąd: Bartoszyce
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #23
RE: 2rysy w cylindrze
(05-07-2017 21:59:35)ARES napisał(a):  Wiesz idź do sklepu kup tłok almota na 1 szlif skoro pisałeś że cylinder nominał.Wyślij cylinder z tłokiem chłopakom z jackmotors,żeby zrobili szlif,zfazowali okna cylindra,Wezmą za to 75 zł,i będzie na lata.W nowych cylindrach robią się zaraz progi.Niewiem jak z cylindrami almota,powinny być lepsze.

Dlaczego ty nie czytasz tematu tylko od razu wyjeżdżasz ze swoimi bezsensownymi wywodami? Facepalm2


Autorze, chyba też słabo czytałeś - wyraźnie było napisane, że tłok połyskujący, srebrny to shit... Ogólnie jeżeli nie idziesz w jakieś grube mody silnika to uważam, że ta przeróbka jest raczej zbędna. Wypolerowanie wszystkich komór/kanałów/zgranie płuków z karterami da ci efekt uważam na tym samym poziomie, no tak przynajmniej zrozumiałem Laagona, który szlifował mi cylinder w lutym tego roku, co do tłoka kupiłem chyba identyczny co ten z fotki - napisał, że nadaje się jedynie na ozdobę na półkę, trzeba brać ten droższy jak już

Pony 50-M2 '82
Ogar 200 '88
50T1 '80

Komar 2351 '79
Mini ścigacz 50cc
Bemi Cross 110cc
Bashan ATV 150cc
05-07-2017 22:10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ARES Offline
Banned


Liczba postów: 293
Imię: Paweł
Skąd: Jaworzno
Pojazd: Romet Pony
Post: #24
RE: 2rysy w cylindrze
Ja tylko piszę jakie by było najlepsze rozwiązanie.Po co do komarka jakieś tłoki z hondy,skoro autor wątku pisze że będzie jeździł raz na jakiś czas.W zupełności wystarczy tłok almota i porządny szlif.Co do wypadania zabezpieczeń ,to mi nigdy nie wypadło.
05-07-2017 22:43:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafal.jagielski1 Offline
Nowy
*

Liczba postów: 47
Imię:
Skąd:
Pojazd:
Post: #25
RE: 2rysy w cylindrze
(05-07-2017 22:10:35)Rafku napisał(a):  Autorze, chyba też słabo czytałeś - wyraźnie było napisane, że tłok połyskujący, srebrny to shit... Ogólnie jeżeli nie idziesz w jakieś grube mody silnika to uważam, że ta przeróbka jest raczej zbędna. Wypolerowanie wszystkich komór/kanałów/zgranie płuków z karterami da ci efekt uważam na tym samym poziomie, no tak przynajmniej zrozumiałem Laagona, który szlifował mi cylinder w lutym tego roku, co do tłoka kupiłem chyba identyczny co ten z fotki - napisał, że nadaje się jedynie na ozdobę na półkę, trzeba brać ten droższy jak już

Kurde dałem za niego coś koło 60zl i na zdjęciu był matowy a przyszedł taki


TO jest aukcja
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6367580573

Kurde to muszę wypakowywac przesyłkę i reklamować bo faktycznie to nie ten co miał być

Wysłałem już maila do sprzedawcy bo się wkurzyłem ... dzięki za spostrzegawczosc
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2017 23:11:36 przez rafal.jagielski1.)
05-07-2017 23:01:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
damian94 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 265
Imię: Damian
Skąd: Podlasie
Pojazd: Romet Chart
Post: #26
RE: 2rysy w cylindrze
A pierścienie pasują chociaż?

Za te pieniądze lepiej kupić Power Force do Gilery. Tyle że tam 40mm jest.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2017 23:49:22 przez damian94.)
05-07-2017 23:48:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafal.jagielski1 Offline
Nowy
*

Liczba postów: 47
Imię:
Skąd:
Pojazd:
Post: #27
RE: 2rysy w cylindrze
(05-07-2017 23:48:18)damian94 napisał(a):  A pierścienie pasują chociaż?

Za te pieniądze lepiej kupić Power Force do Gilery. Tyle że tam 40mm jest.
Nie wkladalem .... jak do oddania i tak to nie będę próbował bo będzie się sprzedawca czepiał

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
05-07-2017 23:57:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafal.jagielski1 Offline
Nowy
*

Liczba postów: 47
Imię:
Skąd:
Pojazd:
Post: #28
RE: 2rysy w cylindrze
Najlepsze że sklep nie widzi problemu i idzie w zaparte.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
06-07-2017 17:09:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #29
RE: 2rysy w cylindrze
Ten bardziej matowy byl za 30zl. Ten swiecacy mam w drugim charcie. Nie ma tragedii, ale wydaje mi sie, ze matowy jest lepszy. Tak czy inaczej nie zaciera sie, jak zastosujesz sie do wszystkich zasad docierki to nie bedzie zacierki.
Co do podkladki. Jak odbierzesz od wojtali cylinder to zaloz go sobie na przymiarke bez pierscieni do silnika. Ustaw sobie tlok w gmp i zmierz suwmiarka ile Ci on wystaje. Moze to byc milimetr, moze nic. Gdyby jednak wystawal to i tak musisz kupic material na uszczelke pod cylinder. Najlepiej o grubosci okolo 0,5mm. Jesli jedna to bedzie za malo i tlok bedzie sie wychylal ponad rant tuleji to zalozysz sobie jeszcze jedna. Nie ma w tym zadnego aj waj.

Jesli jestes zielony, napisze ci podstawowe zasady docierania. Jak ktos ma jakies uwagi odnosnie oleju czy techniki to niech zachowa je dla siebie.
Jesli w tym silniku bedziesz wymienial lozyska na wale to usun z nich smar i nasmaruj olejem do mieszanki.
Zaopatrz sie w olej do mieszanki minimum orlen 2t semisynthetic
Ustaw bogatą w paliwo mieszanke na gazniku.
Zrob mieszanke z olejem 1:30
Nie przeciagaj jedynki, staraj sie jak najwiecej jezdzic dwojka, nie hamuj silnikiem.
Jezdzij przez pierwsze 100km nie przekraczajac polowy maksymalnych obrotow.
Zatrzymuj sie przy pierwszych 100km docierania co 2-4km.
Po przejechanych 100km mozesz zaczac ogladac kolor swiecy i dostosowywac ilosc oleju w paliwie do optymalnych ilosci, czyli zeby elektody wypalaly sie na ciemno brazowy kolor. Jednak na tym etapie nie nalewaj go mniej niz w stosunku 1:40. Pamietaj, lepiej kilka kropel wiecej niz za malo.
Po okolo 200-400km jesli zauwazysz, ze cylinder juz tak szybko sie nie nagrzewa, mozesz jezdzic dynamiczniej, jednak nadal nie hamuj silnikiem ani nie jezdzij ciagle na pelnym gazie. To zacznij praktykowac juz nieco pozniej po okolo 500km.
Mamy zimne lato wiec pogoda ci pomoze Wink
Jest to metoda ktora ja docieram silniki i sa w dobrej kondycji.

I jeszcze jedna ważna rzecz. Nie zaczynaj jazdy zaraz po uruchomieniu. zawsze daj mu minute niech swieza mieszanka nasmaruje cylinder i niech ten silnik trochę się rozgrzeje. wtedy olej lepiej spelnia swoja role. przy pierwszym uruchomieniu daj mu popracować na wolnych obrotach 5 minut. Nie składaj na sucho, nasmaruj tuleje cylindra olejem do mieszanki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2017 19:49:08 przez charper.)
06-07-2017 19:26:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo charper za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2991
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165878
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 115
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 63
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53835
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 567
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 96
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52091
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10918
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 69

Reklama