Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Ogar 200
Autor Wiadomość
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #16
RE: Romet Ogar 200
Ja nie mówię, że do skarbówki nie trzeba się udawać, bo trzeba, ale śmiem zaprzeczać temu co napisałeś o opłacie. Poniżej 1000zł po prostu podatku nie płacisz, jak ja to nazwałem "z automatu", bez żadnego ubiegania się. Urząd nie nalicza podatku od kwoty niższej niż 1000zł, więc co niby płacić?

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
12-10-2016 03:14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #17
RE: Romet Ogar 200
No dobra ale przeciez nie mam obowiazku rejestrowac go na sie bie chyba nie ? Moge spisac umowe kupna-sprzedazy i placic OC jak poprzedni wlasciciel bo jest ono aktualne i tyle...Moge tez spisac umowe np, dane goscia co go sprzedaje i moje pola puste i sprzedac go potem jak od 1 wlasciciela gdybym chial ale nie wiem czy tak zrobie...Wydaje mi sie ze 500zl wiecej nie opusci jesl ina 450zl go urw to bedzie super nic wiecej sie nie utarguje bo ogar w ladnym oryginale , nie jakis stary zardzewialek czy zlom tylko fakrtycznie mozna wyczyscic i prawie nic nie dokladac, co do silnika to psrubuje gosciu go odpalic i zobaczymy mowil ze raczej bedzie chcidzl na bank...

Mam pytanie a propo samego OC i przegladu bezterminowego,oc jest aktualne co do tego Ogara i wszystkie papiery sa ok, lecz co trzeba zrobic po zakupie (gdybym go rejestrowal na siebie czy nie obojetnie) to co sie dzieje z OC ? Moge nadal oplacac tej firmie skad poprzedni wlasciciel oplacal czy musze przeniesc od razu po zakupie np do 30dni np do firmy w ktorej ja mam swoje pojazdy ?
I co z przegladem bezterminowym ? gdyym chcial zarejestrowac go na siebie to wiem ze musze isc na stacje kontroli pojazdow i zrobic nowy przeglad, ale jesli bym go nie rejestrowal na nowy dowod, to czy mozna jezdic na takim przegladzie powiedzmy?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2016 08:54:36 przez nofack.)
12-10-2016 08:01:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #18
RE: Romet Ogar 200
(12-10-2016 00:47:19)Marwerick napisał(a):  a po za tym ogar 200 jest dobry .

Jak pasztetowa.

Niby dobry, ale kto by chciał codziennie pasztetową wcinać?

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
12-10-2016 09:26:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
barmil Offline
Nowy
*


Liczba postów: 27
Imię: Bartek
Skąd: Chełmno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #19
RE: Romet Ogar 200
Cytat:No dobra ale przeciez nie mam obowiazku rejestrowac go na sie bie chyba nie ?
No właśnie masz taki obowiązek i teoretycznie powinieneś zrobić to w terminie 30 dni od kupna.
Cytat:Moge tez spisac umowe np, dane goscia co go sprzedaje i moje pola puste i sprzedac go potem jak od 1 wlasciciela gdybym chial ale nie wiem czy tak zrobie...

A w jakim celu takie kombinacje? I kto będzie chciał potem odkupić od Ciebie Ogara z takim bałaganem w papierach? Nawet jak będzie chciał to cena spadnie za taki stan rzeczy.
Cytat:Mam pytanie a propo samego OC i przegladu bezterminowego,oc jest aktualne co do tego Ogara i wszystkie papiery sa ok, lecz co trzeba zrobic po zakupie (gdybym go rejestrowal na siebie czy nie obojetnie) to co sie dzieje z OC ? Moge nadal oplacac tej firmie skad poprzedni wlasciciel oplacal czy musze przeniesc od razu po zakupie np do 30dni np do firmy w ktorej ja mam swoje pojazdy ?

Możesz iść do firmy w której jest wykupione OC przez poprzedniego właściciela i przepisać na siebie. Poniesiesz tylko ewentualną różnicę w zwyżce lub zniżce za dany okres ubezpieczenia.
Możesz także iść do innego ubezpieczyciela i wykupić nową polisę, z tym, że powinieneś wymówić w takim przypadku polisę którą zawarł poprzedni właściciel. Jeżeli tego nie zrobisz w odpowiednim czasie możliwe że będziesz musiał płacić dwie polisy.
Wszystko zależy od tego czy poprzedni właściciel oleje sprawę, czy pofatyguje się do zakładu ubezpieczeń poinformować o zbyciu pojazdu.
Cytat:I co z przegladem bezterminowym ?

Przegląd bezterminowy jest nieważny i nie możesz się poruszać takim pojazdem po drogach publicznych
12-10-2016 18:42:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #20
RE: Romet Ogar 200
A co jesli nie zarejestruje go na siebie w ciagu 30 dni czy w ogole kto i co mi moze zrobicjakas kara za to ?

Po to bym chcial spisac taka umowe ( w razie sprzedazy ) np kupuje go od niego w umowie pisze dane wlasciciela pojazdu i a kupujacego nie pise w ogole i powiedzmy gdbym go chcial sprzedac moge twierdzic ze ktos kupuje od 1 wlasciciela przynajmniej jest on wpisanu w umowie i dowodzie mysle ze przez to mogla by wzrosnac sprzedaz a nie zmalec,
12-10-2016 22:32:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Michał Offline
Taki tam
*


Liczba postów: 317
Imię: Michał
Skąd: Kolbuszowa
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Romet Ogar 200
(12-10-2016 22:32:54)nofack napisał(a):  Po to bym chcial spisac taka umowe ( w razie sprzedazy ) np kupuje go od niego w umowie pisze dane wlasciciela pojazdu i a kupujacego nie pise w ogole i powiedzmy gdbym go chcial sprzedac moge twierdzic ze ktos kupuje od 1 wlasciciela przynajmniej jest on wpisanu w umowie i dowodzie mysle ze przez to mogla by wzrosnac sprzedaz a nie zmalec,
To za przeproszeniem sprzedajacy musiałby być naprawdę frajerem, żeby pojść na taki układ.
Nie kombinuj, tylko pisz normalną umowę, ubezpieczenie przepisz na siebie i tyle.
12-10-2016 23:09:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Michał za ten post.
barmil Offline
Nowy
*


Liczba postów: 27
Imię: Bartek
Skąd: Chełmno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #22
RE: Romet Ogar 200
Cytat:To za przeproszeniem sprzedajacy musiałby być naprawdę frajerem, żeby pojść na taki układ.
DokładnieWink

Kombinujesz jak koń pod góre, a i tak nic nie zdziałasz!
Umowy kupna-sprzedaży spisuje się w dwóch egzemplarzach. Co powiesz sprzedającemu, żeby zostawił puste pola? A potem pójdzie do Wydziału Komunikacji zgłosić fakt zbycia i powie, że niby sprzedał ale jednak nie sprzedał bo jak się znajdzie kupiec to wtedy tak naprawdę sprzeda.okokrozjebany
12-10-2016 23:51:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nofack Offline
Banned


Liczba postów: 680
Imię: mm
Skąd: Sierakow
Pojazd: Romet Komar
Post: #23
RE: Romet Ogar 200
Hehehe taki tam żarcik Big Grin

Nie no spoko to zrobimy wszystko -L-E-G-A-L-N-I-E- jak sie zdecyduje to kupie na umowe tak jak mowicie i bedzie lux Smile
Co do ubezbpieczenia to jaki mam czas na przepisanie na siebie czy musze od razu ? I co z ta rejestracja ? Mam 30 dni na to niby tak i co jesli nie zarejestruje to grozi mi jakas kara ?
13-10-2016 09:44:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2986
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165822
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 111
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 30
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 61
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53834
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 47
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 562
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 274
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 92
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52079
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 110
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10902
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 67

Reklama