Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Spełnienie marzeń czyli.. Romet Ogar 200 by Bartek
Autor Wiadomość
Komar_126 Offline
Ręce które niszczą! :D
*
Lady


Liczba postów: 501
Imię: Anka
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny
Post: #31
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Siemanko!
Zacznę od tego, że motor ponad miesiąc spędził u "mechanika". (Oj bardzo tego żałuję! No ale czasu nie cofnę). Poprosiłam o to mojego znajomego,(Warsztat w Miejscu Piastowym-Bogdan Such) ale ten postanowił, że zawiezie go do "znawcy tematu", swojego znajomego(STARY DZIADEK Z LUBATÓWKI). No ok... Prosiłam, żeby zrobili mi sprzęgło, światła, bo nie świeciły i ustawili obroty. Nie chciałam sama tego robić, bo bałam się, że spierdziele coś jeszcze bardziej. No ale z tego co zobaczyłam dzisiaj to widzę, że ja zrobiłabym to zapewne o wiele lepiej i szybciej. Kupiłam co potrzebne i liczyłam na szybki obrót sprawy, ale "mechanik" po zrobieniu tego co miał zrobić stwierdził, że potrzeba wymiany klocków. No nie powiem zdenerwowało mnie to bo hamulce były ok. No ale kupiłam i kazałam wymienić te, które są gorsze. Motor miałam odebrać w sobotę po godzinie 15 (29.10.16) Zbliżała się godzina 17, a motoru ani śladu. Ogromnie zdenerwowana zadzwoniłam do mechanika. Niestety nie odbierał. Później zadzwonił do mnie upity w sztos,że playnki są niby do wymiany. (Wymieniałam je 2 dni przed oddaniem do mechanika). Miarka się przelała i zrobiłam mu awanturę. Zabroniłam(nie wiem jak to inaczej ująć) mu dalszych prac przy motorze i powiedziałam, że Mieczysława najpoźniej widzę po Wszystkich Świętych. Chyba dotarło to do niego bardzo wyraźnie, bo motor dostałam wczoraj(30.10.16). Światła świeciły może pół godziny. Widać na nim jakieś ślady szpraja, któych nie było. Jeden amor wygląda tragicznie(nie był aż taki), tak samo jest z nakrętką od lag i kierownicą... Łańcuch nie jest nawet lekko napięty, a sam ogar na luze po prostu gaśnie... Po tym całym cyrku mam jeszcze więcej do roboty. Na dodatek zażyczyli sobie ode mnie 200 zł. Nie wiem kurka wodna za co. Postanowiłam, że po prostu im nie zapłace. W końcu jak można zapłacić za jeszcze gorsze spie*** motoru. Sprawę załatwię po święce. Oj moja głupota kosztowała wiele, ale przynajmniej nauczyłam się, że nie warto ufać nawet znajomym mechanikom.
Link do filmu. (Śmiechy prosze zachować dla siebie...)
https://www.youtube.com/watch?v=WvX_tg_H...e=youtu.be

Trochę zrobionych kartoflem zdjęć z dzisiaj.






Cytat: Ania- sikorka Kłaka. Heart
Cytat: Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2016 20:59:12 przez Komar_126.)
31-10-2016 20:51:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
barmil Offline
Nowy
*


Liczba postów: 27
Imię: Bartek
Skąd: Chełmno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #32
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Szczerze współczuje! Nie ma nic gorszego, gdy pseudo mechanik przykłada łapy do czegoś na czym się kompletnie nie zna, na dodatek próbuje się dorobić na takim partactwie! Szok!
Ze swojej strony mogę życzyć tylko jak najmniej takich sytuacji.
31-10-2016 22:44:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Komar_126 Offline
Ręce które niszczą! :D
*
Lady


Liczba postów: 501
Imię: Anka
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny
Post: #33
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Po prostu szkoda słów...
Dodam tylko, że ten cały pseudo mechanik(Nieszanowny p. Bogdan) ma jeszcze czelność wydzwaniać do mojej mamy i wydzierać się po niej, że niby wszystko jest zrobione...

Cytat: Ania- sikorka Kłaka. Heart
Cytat: Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2016 23:05:53 przez Komar_126.)
31-10-2016 23:04:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Online
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #34
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
SZOK!!!
JAK MOŻNA CUDZY MOTOR NAPRAWIĆ ŻEBY NIE DZIAŁAŁ I SZPREJEM POTRAKTOWAĆ !

wiem jak załatwić gnoja ,policją a jak nie pomoże to metalową rurką
31-10-2016 23:34:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Komar_126 Offline
Ręce które niszczą! :D
*
Lady


Liczba postów: 501
Imię: Anka
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny
Post: #35
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Obroty postaram się ustawić jutro w miarę możliwości. Możliwe, że to może być masa, bo ostatnim razem lampa też nie świeciła, a wszystko było podłączone jak trzeba. Hamulce też mam zamiar sprawdzić, ale najpierw dowiem się, które raczyli mi wymienić... Tak ten kartofel, to Galaxy S II. Big Grin
Co do policji to wiem jak jest w mojej okolicy i ch** by mu zrobili, a w żadne napierdzielanie tego "człowieka" nie chcę się bawić, no bo nawet gdybym chciała to nie mogę...

Cytat: Ania- sikorka Kłaka. Heart
Cytat: Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.
31-10-2016 23:53:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Komar_126 Offline
Ręce które niszczą! :D
*
Lady


Liczba postów: 501
Imię: Anka
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny
Post: #36
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Tak jak pisałam wczoraj, dzisiaj jakoś w miarę ustawiłam obroty, ale nadal coś jest nie tak jak powinno. Niekiedy po chwili w miarę równej pracy silnika Mieczysław nabiera max obrotów i gaśnie(nie zawsze). Musiałam też napiąć łańcuch bo latał jak... Sami sobie dopowiedzcie. Wszystko niby dobrze, Ogar był zrywny do jazy, ale do czasu. Podczas wieczornego wypadu coś zaczęło się pierdzielić. Ogar jak zawsze jest dość zrywny na 1, ale w momencie zmiany biegu zaczyna go szarpać traci moc i gaśnie, a o 3 biegu już nie wspomnę. Po tej akcji nie chciał mi odpalić. Przestraszyłam się, że może z moimi zdolnościami do jazy motorem go zatarłam loo. Ale na szczęście nie. Spróbowałam pare razy na pycha, niby załapał pojechał kawałek i w momencie wrzucenia 2 buuu i po jeździe. Kiedy dopchałam go pod górkę postanowiłam go jednak spróbować odpalić od kopa. No i odpalił ku mojemu zaskoczeniu. 1 jedzie i to jak! 2 i znów to samo, więc niestety jakoś musiał się wyczołgać na 1 biegu pod te górkę, a poźniej po rostu zgasiłam go i zjechał. Wyjazd pod dom to też górka, więc pomyślałam, że co mi szkodzi odpalę. No i udało się, wyjechał na 1... Nie mam pojęcia co z nim nie tak.

Wracając do sprawy ciągle palących się żarówek. Okazało się, że cudowny mechanik o imieniu Bogdan źle dobrał żarówki... Na tył wpierdzielił 12v10w, a do przodu 12v5w... Odkręcając lampę w oczy rzucał się także leżący nieprzypięty do niczego kabel. Rzecz jasna był on od brzęczyka. Nie wiem czemu po prostu go nie wypięli. No ale trudno.





Na dzisiaj to by było chyba tyle. A teraz czas na zdjęcia z wypadu.





Cytat: Ania- sikorka Kłaka. Heart
Cytat: Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2016 23:02:02 przez Komar_126.)
01-11-2016 22:59:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Online
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #37
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Mieciu wraca do zdrowiaSmile
01-11-2016 23:24:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Komar_126 Offline
Ręce które niszczą! :D
*
Lady


Liczba postów: 501
Imię: Anka
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny
Post: #38
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Z jednej strony niby tak, z drugiej niekoniecznie. No ale jak tu nie wyzdrowieć przy takiej cudownej właścicielce :3 Big Grin

Cytat: Ania- sikorka Kłaka. Heart
Cytat: Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.
01-11-2016 23:30:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Texas Ranger Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 427
Imię: Michał
Skąd: mazowieckie
Pojazd: Romet Komar
Post: #39
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Z pewnością, może podeślę Ci coś swojego.
02-11-2016 00:15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Komar_126 Offline
Ręce które niszczą! :D
*
Lady


Liczba postów: 501
Imię: Anka
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny
Post: #40
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Codziennie coś się dzieje, ale to chyba dobrze. W końcu dążę do tego by Mieczysław działał jak najlepiej.
Wczoraj zaopatrzyłam się w ramkę na tablicę,potrzebne mi żarówki i kombinerki.

Po powrocie do domu zabrałam się za wymianę wyżej wspomnianych świetlików i założenie ramki. Wszystko poszło w miarę sprawnie. Ramka jest troszkę ciasna, ale udało mi się wcisnąć w nią tablice bez żadnych uszkodzeń! Big Grin
Mieciu nie za bardzo chciał odpalić. Już się trochę wystraszyłam,ale po jakimś czasie załapał coś kilka razy, ale po dodaniu gazu lub przełączeniu na światła od razu zgasł i już więcej nie chciał odpalić. Kłaku powiedział mi, że to może być wina gaźnika. Rozebrałam co trzeba i faktycznie poziom paliwa w komorze był ciut za duży. Dogięłam blaszkę skręciłam i odpalił za którymś razem, ale po dodaniu gazu przerywał. Winowajcą okazał się za krótko ucięty peszel zabezpieczający połączenie kabli wychodzących z silnika z resztą. Konektorek jednego z nich stykał się z karterem. Przez to w tym właśnie miejscu wytwarzała się iskra. Ucięłam większe kawałki peszla i zamieniłam ze starymi.

Mieczysław po tym pięknie zagadał. Świetliki świecą jak powinny, więc jest dobrze. Prawie dobrze. W momencie chęci zgaszenia Miecia ten nic. No myślę kurcze o co kaman. Zakręciłam kranik bo przez ten cudowny stożek nie ma go nawet jak zdusić. Podejrzewam, że któryś kabel się wypiął albo poluzował. Na dzisiaj to by było na tyle. Wink
A teraz oczywiście zdjęcia zrobione moim kartoflem. Big Grin


Cytat: Ania- sikorka Kłaka. Heart
Cytat: Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.
03-11-2016 22:05:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Texas Ranger Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 427
Imię: Michał
Skąd: mazowieckie
Pojazd: Romet Komar
Post: #41
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Następnym razem w takiej sytuacji po prostu ściągnij fajkę ze świecy, to zgaśnie od razu i nie będziesz musiała czekać aż wypali paliwo z gaźnika.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2016 23:54:19 przez Texas Ranger.)
03-11-2016 23:53:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Gomulsky Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 129
Imię: Kuba
Skąd: Dąbrowa Tarn.
Pojazd: Inny
Post: #42
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Osobiście uważałbym z takimi radami Tongue Nieraz zdarza się, że fajki mają przebicie, a wtedy sieknie tak, że aż się oczy zaświecą - potwierdzone empirycznie Smile Najbezpieczniej ściągnąć jeden z przewodów zasilających z cewki zapłonowej.
04-11-2016 00:25:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Texas Ranger Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 427
Imię: Michał
Skąd: mazowieckie
Pojazd: Romet Komar
Post: #43
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Ja mówię o sytuacji awaryjnej, a dobra fajka to nie majątek, a wręcz konieczność. Sam kiedyś używałem takich po 3-4-5 zł i zawsze coś było z nimi nie tak. Teraz kupuje tylko NGK, wydatek w granicach 12-13 zł i jest spokój.
04-11-2016 10:35:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Komar_126 Offline
Ręce które niszczą! :D
*
Lady


Liczba postów: 501
Imię: Anka
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Inny
Post: #44
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Bresio zgadzam się z Tobą w 100%. Najlepiej nie bawić się w żadne chłopskie metody gaszenia motoru. No ale niestety ja nie miałam innego wyjścia, więc po prostu zakręciłam kranik. Co do fajki to ostatnio chciałam ją zdjąć, żeby zobaczyć czy świeca nie okopcona, ale niestety się nie udało. Ktoś dopierdzielił ją tak dobitnie, że tylko lekko ruszyła i dalej nic. Nie wiem czy obejdzie się bez jej wymiany... Codziennie to lepiej jak widzę.... A co do zdejmowania kabli to wolałabym tego nie robić. Postaram się to dzisiaj ogarnąć.

Cytat: Ania- sikorka Kłaka. Heart
Cytat: Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.
04-11-2016 14:30:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Gomulsky Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 129
Imię: Kuba
Skąd: Dąbrowa Tarn.
Pojazd: Inny
Post: #45
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Trochę niepoważnie się robi... Mowa o awaryjnym gaszeniu motocykla, który nie reaguje na standardową próbę zgaszenia, a nie o normalnym wyłączaniu. W tym wypadku zdjęcie kabla zasilającego z cewki jest o wiele bezpieczniejsze (nap. ~6-8V) niż siłowanie się z fajką gdzie napięcia sięgają kilkunastu kV i istnieje ryzyko porażenia - co jak wiadomo przyjemne nie jest.
Co do samej fajki, moje doświadczenia z firmą NGK są delikatnie mówiąc niezadowalające, zwłaszcza jeśli chodzi o ich produkcję z Francji czy Niemiec. Jedyne ich produkty, które się do czegoś nadają to te "Made in Japan". Fajkę NGK (Made in Japan) kupiłem też sobie do Ogara, ale i tak nie mam zamiaru sprawdzać czy na pewno spełnia zadanie dielektryka Tongue
Sama elektryka w Mietku widać, że jest po przejściach, więc może gdzieś mieć przerwy. Fabryczne rozwiązanie (brak dodatkowego przewodu masowego, wychodzącego z stojana cewek), też czasami przysparza takich kłopotów, rzadko bo rzadko, ale kiedyś miałem taką sytuację. Problem rozwiązałem kładąc nową zmodyfikowaną wiązkę, jednak jest to temat na zupełnie inną opowieść Smile
04-11-2016 15:43:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 17
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 44
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53799
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 30
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 85
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 550
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52066
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165759
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 361

Reklama