Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Odpowiedz 
Spełnienie marzeń czyli.. Romet Ogar 200 by Bartek
Autor Wiadomość
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll

Liczba postów: 2,913
Imię: Bartek
Pojazd: Inny

Forumowy Garaż: 2
RE: Mietek, czyli Ogar 200 by AKA.
Czas odkurzyć starego kotleta Wink
Hmm od czego by tutaj zacząć Wink
Najlepiej od początku Tongue
A więc jakiś czas temu zacząłem poszukiwać jakiegoś Romecika. Bardzo ważne było dla mnie by motorek posiadał papiery. Przeglądałem olx.. fejsa i lokalne portale. Nie było nic sensownego.. Jak coś było z papierami to raczej do remontu i cena moim zdaniem kosmos. Aż któregoś wieczora tknęło mnie coś i napisałem do Ani. I od słowa do słowa dowiedziałem się, że Miecio jest na sprzedaż. I tak 10.10.18r godzina coś parę min po 10 stałem się właścicielem Miecia Wink
Co do planów ? Porobić to co trzeba i dopieścić tak by był cukiereczkiem. Jest to moja druga dwuseta (pierwsza długo nie była i nie potrafiłem wyregulować :V więc teraz będę się na nowo uczył ustawiania itp..)
Na dzień dobry już lecą do mnie naklejki.
Dziś zrobiłem dętkę. Chciałem się przejechać lecz Miecio się obraził i nie chce rozmawiać ze mną :C Iskra jest (na moje oko trochę słaba) paliwo dostaje a zagadać nie chce. Próbowałem na paru świecach. Ale cisza. Więc pewnie zapłon się rozregulował. Jutro jak będę miał czas to zajrzę do zapłonu. Kolejnym krokiem będzie ogarnięcie instalacji by działały światła.
Kolejny krok to przerejestrowanie i przeglądzik Wink
Tak na szybkości łapcie zdjęcia.

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
10-10-2018 18:00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Dawdzio Offline
Champion la grande prowizorra
Moderatorzy

Liczba postów: 1,299
Imię: Dawid
Pojazd: Inny Romet
Emeryci wracają!
Czyżby kryzys wieku studenckiego? Big Grin

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
10-10-2018 20:41:35
[+] 1 osoba postawiła piwo Dawdzio za ten post.
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll

Hmm zatęskniłem za brudnymi rękami i zapachem paliwa z olejem Big Grin
Już od jakiegoś czasu szukałem coś aż w końcu udało się Wink
A co do życia studenckiego to hmm ciężko ciężko Big Grin zwłaszcza, że dwa kierunki teraz ciągnę Big Grin

10-10-2018 20:45:55
zaz Offline
Nowy
*

Liczba postów: 45
Imię: Jakub
Pojazd: Inny Romet
Bardzo fajny ogarek Gratuluję i oby służył jak najdłużej.
10-10-2018 22:20:02
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy

Liczba postów: 2,561
Imię: Piotr
Pojazd: Romet Ogar 200

RE: Spełnienie marzeń czyli.. Romet Ogar 200 by Bartek
A spróbuj o niego nie dbać. Te ręce też swój wkład w jego działanie miały krejzi

Zapłon o ile pamiętam był dobrze ustawiony, światła to była jakaś magia, bo jak ja zrobiłem to działały, wyjechałem do domu i przestały :F Czytałem też gdzieś o tym, że chcesz założyć przełącznik świateł. Polecam zastanowić się dobrze, czy chcesz światła naprawić, czy jeszcze bardziej skomplikować sobie życie, bo te przełączniki to syf straszny. Sam miałem z nimi więcej problemu jak pożytku. Lepiej dać na przód jednowłóknową żarówkę 21W i mieć spokój. "Klaksonu" nie ma co żałować, bo to i tak brzmi jak rozjechana żaba rozjebany

Aaa i błagam, weź zmień te naklejki na zbiorniku, bo już patrzeć na nie nie mogę Big Grin

PS: Jeśli nie zauważyłeś, masz lekko "stuningowany" tłumik. Jakiś jełop nie mógł pewnie wyjąć dławika, więc przyciął wydech pod kątem.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...

"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2018 20:36:36 przez Quake96.)
11-10-2018 20:34:59
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll

Jupi !!!
Miecio zaczął rozmawiać ze mną Wink Może to śmieszne ale to pierwsze odpalenie wywołało tyle emocji, że tego się nie da opisać Wink (tak wiem taki stary a taki głupi xD)
Na samym wstępie dziękuję wszystkim za pomoc z forum Wink Każda informacja dla mnie była bardzo cenna i pomogła Wink
Otóż przyczyna była błaha.. było przebicie i dlatego nie palił i sprzęgło trzeba było podregulować. Po godzinie dłubaniny odpalił Wink Teraz muszę jeszcze pobawić się przy gaźniku by dobrze wszystko cykało. Jutro jak dam radę zrobię nową instalację i ogarnę hamulce .A kolejnym krokiem będzie przegląd i rejestracja Wink
Łapcie na szybko filmik z odpalenia Wink

(11-10-2018 20:34:59)Quake96 napisał(a):  A spróbuj o niego nie dbać. Te ręce też swój wkład w jego działanie miały krejzi

Zapłon o ile pamiętam był dobrze ustawiony, światła to była jakaś magia, bo jak ja zrobiłem to działały, wyjechałem do domu i przestały :F Czytałem też gdzieś o tym, że chcesz założyć przełącznik świateł. Polecam zastanowić się dobrze, czy chcesz światła naprawić, czy jeszcze bardziej skomplikować sobie życie, bo te przełączniki to syf straszny. Sam miałem z nimi więcej problemu jak pożytku. Lepiej dać na przód jednowłóknową żarówkę 21W i mieć spokój. "Klaksonu" nie ma co żałować, bo to i tak brzmi jak rozjechana żaba rozjebany

Aaa i błagam, weź zmień te naklejki na zbiorniku, bo już patrzeć na nie nie mogę Big Grin

PS: Jeśli nie zauważyłeś, masz lekko "stuningowany" tłumik. Jakiś jełop nie mógł pewnie wyjąć dławika, więc przyciął wydech pod kątem.

Ania mi mówiła, że Twoje ręce też miały spory wkład w niego Wink A co do dbania to nie masz co się martwić xD trafił w najlepsze ręce Smile
Co do naklejek Wink To leżą tylko na razie nie myślę o nich by nakleić xD kupiłem te chromowane i na schowki z napisem Ogar 200 (nie wiem czy dobrze zrobiłem bo wiem, że przy starym typie wlepek był sam napis Ogar)
Co do świateł to przejdzie przegląd bez tego przełącznika ? Bo jeśli tak to nawet nic nie kombinuję tylko pociągnę nowe przewody i będzie cacy Wink
A co do tłumika to właśnie się zastanawiałem co to za wersja bo pierwszy raz widzę taki xD

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2018 20:40:31 przez Bartek.)
11-10-2018 20:37:35
Quake96 Offline
Moderatorzy

(11-10-2018 20:37:35)Bartek napisał(a):  Ania mi mówiła, że Twoje ręce też miały spory wkład w niego Wink A co do dbania to nie masz co się martwić xD trafił w najlepsze ręce Smile
Co do naklejek Wink To leżą tylko na razie nie myślę o nich by nakleić xD kupiłem te chromowane i na schowki z napisem Ogar 200 (nie wiem czy dobrze zrobiłem bo wiem, że przy starym typie wlepek był sam napis Ogar)
Co do świateł to przejdzie przegląd bez tego przełącznika ? Bo jeśli tak to nawet nic nie kombinuję tylko pociągnę nowe przewody i będzie cacy Wink
A co do tłumika to właśnie się zastanawiałem co to za wersja bo pierwszy raz widzę taki xD

Naklejki w sumie powinny być jeszcze starego typu, szczególnie że to meksykańska czerwień, a przejściówki na nowy typ w 86 miały z reguły niebieski lakier. Tutaj ktoś też podobno zmienił osłonę filtra, temu też jest tam naklejka nowego typu, choć sama w sobie w 86 występowała, ale dopiero w przejściówce. Jedno jest pewne, w tym roczniku osłona filtra powinna być pod kolor, czarne pojawiły się dopiero około 88.

Przegląd bez przełącznika przejdzie. Wymagane jest tylko światło mijania, więc długich mieć nie musisz. Co prawda wymagany jest też sygnał dźwiękowy, ale na czas przeglądu spokojnie można go zastąpić dzwonkiem rowerowym. Z resztą u mnie chyba nigdy diagnosta nie sprawdzał sygnału :F Niemniej jednak nie zawracaj sobie głowy przełącznikiem świateł.

11-10-2018 20:47:06
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll

To jedynie co to zrobię nową instalację a klakson od picu mogę podłączyć lub dam dzwonek Wink (chyba mam nawet oryginał ZZR Wink )
Co do wlep to najwyżej zamówię te starsze bo chcę go zrobić na full oryginał a osłonę pomaluję pod kolor na czasie Wink Póki co muszę nacieszyć się motorkiem Wink

11-10-2018 21:21:12
Quake96 Offline
Moderatorzy

Jak chcesz "pełen oryginał" to musisz zrobić go tak jak wygląda moja Pszczółka Big Grin

12-10-2018 17:16:59
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll

Powoli doprowadzę Wink Tylko najpierw chcę przejść przegląd i zarejestrować na Jarosławskie blachy Wink
Z dzisiejszego chwilowego dłubania to..
- Zostały ogarnięte światła (trzeba było zamienić dwa przewody czarny i czerwony (oraz dwa czerwone złączyć) ) I tak 5min i światłą gotowe. Na razie tak będzie lecz jak będę miał chwilkę wolnego to zrobię nową instalację Wink
Teraz walczę z rozszlifowaniem otworu na stopkę hamulca (chyba, że ktoś ma ten kawałek metalu na sprzedaż to proszę o pw)
I jeśli jutro bym ogarnął hamulce to teoretycznie mogę jechać na przegląd i kończyć formalności Wink
Dziś przejechałem się kawałek i.. Mam teraz porównanie między dezametem a dobrze zrobionym silnikiem jawki. I powoli dochodzę do wniosku, że ten silnik jest tak samo prosty jak dezamet Big Grin
Co do samego silnika to fajnie się zbiera, czuć tą moc .Więcej niż 30km/h nie rozpędziłem go z tego względu, że nie mam hamulców xD

12-10-2018 20:07:21
Komar_126 Offline
Ręce które niszczą! :D
*
Lady

Liczba postów: 326
Imię: Anka
Aż miło patrzeć co się teraz z nim dzieje. Smile W końcu Miecio odżyje i sie troche porusza, a nie będzie tylko stał i się kurzył i czekał w nieskończoność na przepalenie.

Cytat: Ania- sikorka Kłaka. Heart
Cytat: Jedyne co spalił Fiatem to duże ilości paliwa.
12-10-2018 20:28:48
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll

(12-10-2018 20:28:48)Komar_126 napisał(a):  Aż miło patrzeć co się teraz z nim dzieje. Smile W końcu Miecio odżyje i sie troche porusza, a nie będzie tylko stał i się kurzył i czekał w nieskończoność na przepalenie.

Aniu masz moje słowo, że będzie dbany na tyle ile potrafię (czyli jak najlepiej Wink ) Stara gwardia pamięta jeszcze mojego Ogara 205 i wiedzą w jakim stanie był Wink Troszkę włożę pracy i będzie jak nowy Wink
Jednym słowem .. albo się starzeję albo chcę się odmłodzić xD I ta frajda z grzebania przy motorku nie do opisania Wink

12-10-2018 20:46:27
Quake96 Offline
Moderatorzy

On i tak nie jeździł aż tak dobrze jakby mógł :F Cholera wie czy ktoś faktycznie tam cylinder zmienił i jak to docierał Big Grin

12-10-2018 20:54:18
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll

Dla mnie w porównaniu do dezametu to to idzie fajnie :F
Plany są tylko teraz trzeba zakasać rękawy i będzie tak jak chcę Wink Ważne, że już ogarnięte to co było do zrobienia i światłą są Big Grin

12-10-2018 20:57:08
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll

Nie próżnuję a działam dalej Wink
Dziś zostały ogarnięte wszystkie sprawy które były do ogarnięcia Wink Sprawdzone hamulce, zamontowana stopka wraz z dorobioną blaszką Wink
W poniedziałek jak się wyrobię pojadę zrobić przegląd i załatwię ostatnie formalności związane przerejestrowaniem.
Oczywiście nie obyło się bez przejażdżki Big Grin Zrobione nie dużo ale banan na twarzy nie schodzi Smile

13-10-2018 18:08:32
[+] 1 osoba postawiła piwo Bartek za ten post.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Forum by Tomasso94 2010 - 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Usermap | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Hasło

Jednoślad miesiąca
Sierpień - Paweł od Mińska

Reklama

Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Mała Włoszka
Ostatni post: Lagoon
Dzisiaj 02:36:35
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 222