Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Kupno Fiata 126 bez OC
Autor Wiadomość
Tomaszabc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 117
Imię: Tomek
Skąd: Łuków
Pojazd: Romet Pony
Post: #1
Kupno Fiata 126 bez OC
Witam, piszę tutaj bo ludzie tu siedzą w temacie szacher macher z dokumentami jak nigdzie indziej.

Jest do zakupu za naprawdę niewielkie pieniądze maluch 2000r bez korozji. Od 6 lat po śmierci właściciela 81 letniego wtedy stoi w suchym garażu nieruszany.
Synem denata jest facet po 50tce i nie chce mu się przeprowadzać sprawy spadkowej bo to trwa pół roku, twierdzi, że na złom nie chcieli przyjąć fiacika z powodu, że nie jest właścicielem.
Reszta spadkobierców- brat i siostra wiedzą i nie interesuje ich to auto ani pieniądze za nie ani tym bardziej sprawa spadkowa i zawracanie sobie nią głowy bo to ludzie majętni.

Ważny szczegół: nikt nie płacił OC za auto po śmierci właściciela.

Tu pojawia się mój pomysł- spisać umowę kupna-sprzedaży na 6 lat wstecz na mojego 80 letniego dziadka który sam się na niej podpisze, spisać potem umowę z nim na mnie i tego samego dnia wykupić OC, udać się do wydziału komunikacji i modlić się, żeby wirtualny policjant UFG nie zrobił kontroli za poprzednie lata.
Czy ma ktoś wiedzę na ten temat i robił coś podobnego?

Jeżeli podczas próby rejestracji pojazd nie posiada OC to urzędnik zmuszony jest powiadomić UFG o tymże braku a jakie procedury go obowiązują jeszcze to nie wiem, ale mój by miał Tongue
Na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/ można sprawdzić ilu właścicieli miał pojazd.
Rejestrując motorynkę z trzema umowami z tzw. starym dowodem rejestracyjnym właściciele z umów nie zostali wprowadzeni do systemu a tylko ksera umów trafiły do szuflady, jest tylko pierwszy posiadacz i ja w systemie.
Poprzedni właściciele nie mieli OC i nie dostali kary ale sprawa dotyczyła dowodu z czasów "przed informatycznych".
Mam nadzieję, że mój dziadek i jego brak OC też umknie UFG i nie zasili funduszu premii dla pracowników rodziny PSL/PIS/PO?itd.

Proszę o pomoc i opinie ludzi którzy siedzą w temacie.
25-07-2016 21:56:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Pitersen Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 143
Imię: Piotr
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #2
RE: Kupno Fiata 126 bez OC
Ja bym raczej kombinował aby syn zmarłego spisał umowę między sobą a swoim ojcem z datą wstecz, i wtedy ty spisujesz umowę z nim i lecisz ubezpieczyć. Chyba żeby spisać umowę na osobę "fikcyjną" i wtedy nie ma żadnego problemu bo taka osoba fizycznie nie istnieje, ale tego nie sprawdzałem i nie namawiamBig Grin

Skupuje dowody rejestracyjne od motocykli i motorowerów, jak ktoś zainteresowany to pisać PWWink
25-07-2016 22:12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomaszabc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 117
Imię: Tomek
Skąd: Łuków
Pojazd: Romet Pony
Post: #3
RE: Kupno Fiata 126 bez OC
Z tą osobą fikcyjną to dobry pomysł ale czy ktoś testował??
W sumie zawsze można byłoby się wykręcić, że się nie patrzyło nikomu w dowód podczas spisywania umowy.
Co do umowy ojciec-syn to tego nie zrobię bo szkoda mi człowieka, sprzedać chce mi za grosze i jeszcze mógłby dostać karę.

Jeżeli chcę komuś narobić problemów to sam sobie. Nawet żula-słupa z dowodem nie będę brał bo mu może komornik przyjść później.
Zastanawiam się bo nawet gdybym dostał karę 3600 to najwyżej sprzedam malucha bo wygląda na to, że mógłby być tyle warty albo coś obok tego.

Chodzi też o to, że UFG nie kontroluje wszystkiego, mam teraz motorynkę z oc na stare numery i w internecie jest napisane Romet Pony-M2 Przegląd: Aktualny OC: brak danych i jakoś nic nie przychodzi do zapłaty.

Jeżeli chodzi o stare dowody do rometów to wszyscy na forum wiemy, że nie dostaje się kary jeżeli jest się właścicielem tylko na umowie i sprzedaje się motorek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2016 22:27:51 przez Tomaszabc.)
25-07-2016 22:25:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafku Offline
Drucidruci tu
*


Liczba postów: 1,821
Imię: Rafał
Skąd: Bartoszyce
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #4
RE: Kupno Fiata 126 bez OC
(25-07-2016 22:25:30)Tomaszabc napisał(a):  Aktualny OC: brak danych i jakoś nic nie przychodzi do zapłaty.

Mam dokładnie tak samo pomimo wykupionego ubezpieczenia - to pewnie ubezpieczalnia coś pierniczy w tym temacie

(25-07-2016 22:25:30)Tomaszabc napisał(a):  Jeżeli chodzi o stare dowody do rometów to wszyscy na forum wiemy, że nie dostaje się kary jeżeli jest się właścicielem tylko na umowie i sprzedaje się motorek.
A to zależy. Jeżeli właściciel z dowodu zgłosił sprzedaż, następny również itd itd, to kara za brak OC spada na ciebie.



Jak chcesz wkopać dziadka to pisz z nim umowę - ja tam bym szukał słupa, zalałby smutki flaszką, którą bym mu dał za spisanie umowy Tongue

Pony 50-M2 '82
Ogar 200 '88
50T1 '80

Komar 2351 '79
Mini ścigacz 50cc
Bemi Cross 110cc
Bashan ATV 150cc
25-07-2016 22:33:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Tomaszabc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 117
Imię: Tomek
Skąd: Łuków
Pojazd: Romet Pony
Post: #5
RE: Kupno Fiata 126 bez OC
Kara za brak OC spada na mnie o ile nie mam OC w dniu zakupu pojazdu a ja miałem. Tak to rozumiem

Teraz to już jaja się okazały, wpisując numer rejestracyjny mojej motorynki wyskakuje, że nie mam OC. Wpisując jej numer ramy wyskakuje, że mam 2 polisy haha i jedną na ogara 205 także nie wiem czy się bać czy śmiać.
Może jeżdżą 2 romety o tym samym numerze VIN (choć na przeglądzie po wpisaniu numery ramy diagnoście wyskoczyła Romet Pony M-2 więc numer ramy odpowiada motorynce a nie ogarowi).

Można też by spisać umowę na jakiegoś ruska który do Polszy nie wróci już ale skąd go wziąć Big Grin, nawet nie wiem czy obcokrajowcy tak mogą umowy pisać.
Metoda na żula-słupa jest bardzo krzywdząca dla tej osoby więc sobie daruję, chyba, że on sam wie o co chodzi i się nie boi ale gdzie takiego znaleźć.
We wsi obok mnie 20 lat temu najbogatszym mieszkańcem był alkoholik-menel. Miał 20 samochodów na siebie porejestrowanych Big Grin.
25-07-2016 23:14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Pitersen Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 143
Imię: Piotr
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #6
RE: Kupno Fiata 126 bez OC
Jakbyś potrzebował słupa do umowy to pisz na pw coś się poradzi w tym temacieWink

Skupuje dowody rejestracyjne od motocykli i motorowerów, jak ktoś zainteresowany to pisać PWWink
25-07-2016 23:18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 16:46:04
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 138
Romet sprint z 1975
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 14:27:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 20
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3205
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3009
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165976
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 70
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53874
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 571
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 277
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 99
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52105
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 117

Reklama