Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Przerejestrowanie a przegląd
Autor Wiadomość
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #16
RE: Przerejestrowanie a przegląd
To ja o tym pisałem. Może trochę na wyrost i powinienem użyć tam zwrotu "z tego co kojarzę", ale pamiętam, że na jakimś forum prawnym czytałem o tym "debatę" i wynikało z niej, że jeśli chcesz jeździć na tej "kartce" z przeglądem to po miesiącu możesz się nią podetrzeć, bo podczas kontroli nie ma ona wówczas ważności. Innymi słowy takie zaświadczenie jest ważne tylko miesiąc. Sam przegląd pewnie normalnie zostaje na ten rok (czy dwa w przyp. motoroweru), ale po miesiącu potrzebujesz nowego zaświadczenia. Nie wiem zatem jak do końca ma się sprawa z przerejestrowaniem z takim kwitkiem powyżej miesiąca, ale jazda z tego co mi wiadomo jest niedopuszczalna. Wszystko po to aby zmusić kierowcę do przerejestrowania pojazdu.

No i w sumie jakby się nad tym zastanowić to po co robić sobie burdel i w razie kontroli wykłócać się o swoje racje (bo może i ja się mylę, ale wiadomo jak z policją bywa), jak można przerejestrować na siebie i mieć spokój.

Ewentualnie w przypadku autora tematu w grę wchodzi też wydanie nowego dowodu na widniejącego w nim właściciela. Skoro ten sąsiad czy ktoś tam jest dalej oficjalnie właścicielem to niech uda się do WK po nowy dowód rejestracyjny, gdzie masz miejsce na przeglądy na najbliższe 12 lat. I wilk syty i owca cała.

EDIT: Aż z ciekawości przebadałem na szybko temat i wystarczy wpisać w google frazę "jazda z przeglądem na kartce" i już znajduje się kilka tematów. Myślę, że najlepiej poczytać sobie to:

http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB...c&start=60

Z tego co ja tam zrozumiałem to przegląd jest ważny podczas kontroli o ile jest wbity w dowód rejestracyjny, bo ten jest dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu. Tak samo ktoś tam wspominał, że po otrzymaniu zaświadczenia z SKP i braku miejsca w dowodzie na przegląd, mamy 30 dni na zgłoszenie zmian zawartych w DR, więc i wbicie tego przeglądu w dowód Smile

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2016 11:38:38 przez Quake96.)
18-07-2016 11:28:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Mati1991 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 23
Imię: Mateusz
Skąd: Nowy Targ
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #17
RE: Przerejestrowanie a przegląd
Powiem z drugiej strony, pracuję w Starostwie, nie w WK ale tak jest że masz 30 dni na przerejestrowanie zgodnie z art. 78 ust. 2 pkt. 2 ustawy PRD, właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany w terminie nieprzekraczającym 30 dni, zawiadomić starostę o zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

art. 132 ust. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

pkt. 7 uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu. (ustawy PRD)

Dowód rejestracyjny jest po to żeby tam były zawarte wszystkie sprawy odnośnie pojazdu, potrzebne do kontroli drogowej a nie kartki od diagnosty bo się komuś nie chce wymieniać DR.

Kary ze strony Policji - zatrzymany dowód
Kary ze strony Starostwa - brak (niektóre starostwa, powołując się na ustawę PRD po 30 uznają przegląd za nie ważny Wink gadajcie co chcecie tak jest i już.
19-07-2016 16:36:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet Jubilat 2 1989 by r...
Ostatni post: rfx
Dzisiaj 02:17:26
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 13
Romet.. Ogar... 200 - "Na...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 00:19:50
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 17
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 00:09:54
» Odpowiedzi: 465
» Wyświetleń: 163689
Zacinająca się dźwignia z...
Ostatni post: elmer
Wczoraj 22:12:46
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 752
Ciśnienie sprężania 023
Ostatni post: olon
Wczoraj 19:58:08
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 46
Regulacja zabieraka sprze...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 18:17:38
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 101
Licznik Mera czarny
Ostatni post: romek
Wczoraj 17:14:18
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 123
Sokół
Ostatni post: Wicher Krzysztof
Wczoraj 10:48:40
» Odpowiedzi: 26
» Wyświetleń: 2153
Jaguar Specjal Reynolds
Ostatni post: jacek1975
Wczoraj 01:31:58
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 19517
Kupię gaźnik do silnika 0...
Ostatni post: Franek P
17-03-2024 19:37:57
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 129
Uniwersal Korlis niebiesk...
Ostatni post: wojtekw
16-03-2024 23:15:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Kupię błotnik tylny do 23...
Ostatni post: Piotrekdriver1
16-03-2024 13:35:57
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Ogar 200 problem ze świat...
Ostatni post: romek
14-03-2024 23:48:28
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 199
Blaszka za dławikiem wyde...
Ostatni post: BydziuDriver12
14-03-2024 17:48:56
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 234
czy ktoś posiada takiego ...
Ostatni post: ZjemCiMeble
14-03-2024 11:14:09
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 748

Reklama