Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Simson S51 Porting i Odpalanie
Autor Wiadomość
lincoln_88 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 258
Imię: Michał
Skąd: Pilawa
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #1
Simson S51 Porting i Odpalanie
Witam. Robiłem ostatnio simsona i pojawiło mi się w nim kilka problemów. Po pierwsze jest problem z biegami-za cholere nie idzie ich wyregulować. Albo mam 1, albo 2,3,4. Teraz po podpiłowaniu wybieraka są wszystkie, ale nadal 1 ciężko wchodzi. Wszystko składane zgodnie ze schematami itd (podkładki i uszczelki są). Gdzie może tkwić problem? Druga sprawa to odpalanie. Jak już silnik miałem rozebrany, pozwoliłem sobie zaszaleć. Wypolerowałem kartery, podpiłowałem delikatnie tłok no i ostatecznie rozpiłowałem w cylindrze fragment prowadzenia tłoka, tak, aby był zgodny z szerokością rozpiłowanych karterów. Motocykl ciężko palił, bo tylko na pych, ale było to do zrobienia (iskra itd. jest). Po tych zabiegach motocykl nie trzymał wolnych obrotów (normalne-mały gaźnik, dużo paliwa itd), więc elegancko dopasowałem większą dyszę (0.65 zamieniłem na 0.8, później na 105 chciałem, no ale po przeróbce wyszła 250...). Nie mniej jednak nawet na tak wielkiej odpalał (też na pych). Teraz nie chcąc się już z tym bawić założyłem drugi cylinder (nie podpiłowany) i mam nadal problem z odpalaniem. Dysza czy to 65 czy 80 nie robi znaczenia, bo nie chcę odpalać. W komorze wału korbowego przelewają się ogromne ilości paliwa (świeca jest praktycznie ciągle zalana). Co załapie to gaśnie. Wcześniej dodam, że jak jechałem nim po drodze i zwalniałem to potrafił gasnąć, jak by mu odcinało nagle zapłon (nie wiedzieć czemu) i było buuuu, a potem 500m pchania... Wczoraj zrobił mi to samo, dzisiaj podobnie. Nie chce za bardzo się wkręcać na obroty i ogólnie teraz nawet na seryjnym cylindrze ciężko w ogóle, aby zagadał (znajomy ma tak samo zrobione, tyle, że jemu działa, a też ma gaźnik serie). Prosze pomóżcie, bo już mi ręce od tygodnia czasu opadają...
14-07-2016 17:53:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #2
RE: Simson S51 Porting i Odpalanie
Zapłon Ci sie nie przestawił klin w odpowiednim miejscu?

xyz
14-07-2016 19:10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
DominiX Offline
Zapalony mechanik :D
*


Liczba postów: 1,841
Imię: Dominik
Skąd: Kłodawa
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Simson S51 Porting i Odpalanie
Jaka to wgl pojemność, że chcialeś dysze 105 robić? Facepalm2

Jest:
Gb Street 09r.

Były:
Romet Komar 2351 Xr.
Romet Ogar 205 89r.
Kingway Łoś 08r.
Ogar 200 86r.
14-07-2016 22:31:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
lincoln_88 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 258
Imię: Michał
Skąd: Pilawa
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #4
RE: Simson S51 Porting i Odpalanie
Klin właśnie cały. Pojemność nie ma tu aż takiego znaczenia, bo dawka paliwa jaka była, porównywalna była do konieczności założenia membrany. Wypolerowane kartery, podpiłowany tłok, wypiłowany cylinder, zwiększony dolot... On litr paliwa to pochłaniał gdzieś na 10-15 km, gdzie nie był wyregulowany. No ale mniejsza. Dziś założyłem seryjny cylinder i tłok i dałem seryjną dyszę, ale nadal mam problem. Nie trzyma mi wolnych i nadal potrafi zrobić to samo z zapłonem (nagle zdycha i tyle). Nie pali z kopa tylko na pych. Raz załapie od razu, raz w ogóle i trzeba go pchać... Pomijam kwestię, że z gaźnika jak by poziom nie ustawił i pływak się ciągle leje (gaźnik IFA)... Plus taki, że już nie strzela z wydechu ani zapłonu, tylko jak Cie mogę się wkręca i już ma lepszy dół (wcześniej jakieś 5k ciągnał, teraz ~3), tyle, że jak spada z obrotów to gaśnie i ciężko mu się wkręcać. Tyle, że znowu jak jechałem i dałem mu luz+gaz to przygasał, a jak zredukowałem to ciągnął... Zapłon nie tak? Czy skład mieszanki trzeba ustawiać od zera co 0.1mm obrotu, że to ma taki wpływ? Ciekawi mnie to po prostu, bo wcześniej czy to WSK, Romet, Jawka czy wszystko inne co Polskie i Słowackie dawało się wyregulować i przerabiać jak się chce, a w razie czego to powrót do serii zmieniał wszystko do seryjnych ustawień, a tutaj nawet na oryginale nie chce chodzić. No i te nieszczęsne biegi. Od 4 w dół są idealnie, a od 1 wzwyż nie mogę wbić ich kolejno...
15-07-2016 00:23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53767
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 24
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 32
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 519
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 265
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52049
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10890
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165721
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 60
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama