Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Rometem na co dzień..
Autor Wiadomość
fosa Offline
Stary komarzysta :P
*


Liczba postów: 1,738
Imię: Filip
Skąd: Kołdowo
Pojazd: Romet Kadet
Post: #31
RE: Rometem na co dzień..
jeździłem sporo, i do szkoly i na przejażdzki po 100km od domu ogarem i chartem. W ogarze miałem 2 małe uwagi, pierwsza to ciągnące sprzęgło czasem się zdarzylo przy odpalaniu pomimo nowych tarczek nowego łańcuszka twardych popychaczy itd. Druga to platynki, zawsze jak wyjeżdzałem 20km od domu musialem je regulować dlatego wpakowalem CDI i zadnych problemów. Silnik jeśli nie jest wyzyłowany ma swoją moc. Do charta zlego slowa nie powiem, raz jedyny w swoim zyciu go zatarlem na trasie dość daleko od domu, nie wiem z jakiego powodu ale korbowód urwał się. Romet to dobra jednostka do jazdy na codzień, spali tyle co nic a jeszcze jedzie i pasażera można wziąć. Ciekawe przejażdzki i przygody są, przeżywa się wiele, poznaje ludzi. Narzekają bo nie wiedzą jak zrobić mechaniki jedne :F . To by było na tyle. Święta zasada została wspomniana : " jak dbasz tak masz"

"Lepiej daj fotki z odpalania silnika Smile I napisz co i jak z nim było Smile"
01-04-2016 15:23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo fosa za ten post.
Reklama
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #32
RE: Rometem na co dzień..
Bo połowa forum ma ogara 200, który ma silnik CZESKIEGO pochodzenia. Jakbyście jeździli na co dzień ogarem 205, niecałe dwa konie mocy, zawieszenie z przodu szkoda gadać, tylko dwa biegi, miedzy którymi w dodatku jest dziura, słabe materiały, ni tu kogoś przewieść,... to by tak wesoło nie było. Oczywiście, nie mówię że romet MIAŁ złe produkty, ale niestety większość do nich należała. Wyobraźcie sobie na przykład rometa kadeta, z silnikiem simsona/charta/lub czegoś co jest dobre, z lepszym zawieszeniem, kierunkami, no i oczywiście wzmocnioną ramą. Jak dla mnie motorower idealny. Wygodny, zadowalające osiągi, wygląd też niczego sobie. Chińczyki MI się nie podobają, za dużo plastiku, taki jakby agresywny wygląd, jak widzę takiego f16 4t jak toczy się 40 km/h, z tym charakterystycznym dźwiękiem jakby zamulonej kosiarki, to nic tylko wsiąść na sima/charta czy inną jawę i go objechać Smile Trzeba spojrzeć przez pryzmat czasów w jakich były produkowane te motorowery, że sytuacja w nowej dębie była taka a nie inna, stali odpowiednio nie swierzono, to, że simson nie chciał współpracować z rometem (nie odpowiadano na listy np.) nie wspominając o lakierze czy pijanych robotnikach... Remont też jest bardzo ważny, jeśli nie mamy pewności czy silnik go przeszedł, warto go wykonać, a nie jęczeć że ciągle nawala.
01-04-2016 15:35:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
adamus13715 Offline
I love My Komar Sport
*


Liczba postów: 221
Imię: Jakub
Skąd: Bielsko
Pojazd: Romet Komar
Post: #33
RE: Rometem na co dzień..
Zobacz na to z tej strony, kiedyś ludzie jeździli wszędzie rometami, robili grube kilometry, a jak kiedyś romet dawał rade to czemu by teraz nim nie jeździć, ja jeżdżę i jestem zadowolony z każdego kilometra
02-04-2016 11:41:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kuzma Offline
Technik
*


Liczba postów: 536
Imię: Suzuki GF 250
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #34
RE: Rometem na co dzień..
Do Torunia bym się nie wybrał piździkiem , ale do roboty 2km jadę codziennie bo motocykla się nie opłaca odpalać (nawet wskazówka nie ruszy od temperatury)


Do codziennej jazdy się nadaje, ale żeby przeżył 30kk kilometrów trzeba go oszczędzać (nie katować na pełnym gazie )

Sprzedam zabytkową Suzuki GF 250 jedyny egzemplarz w Europie
02-04-2016 12:45:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #35
RE: Rometem na co dzień..
(02-04-2016 12:45:30)kuzma napisał(a):  Do Torunia bym się nie wybrał piździkiem

A ja byłem :F Ale szybko s-pierniczałem krejzi


30kkm to myślę sporo jak na taki silniczek, nie ma co ukrywać. Ale remont tego jest tani, a jak się dobrze eksploatuje to i tak duuuuuuuużo przejedzie.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
02-04-2016 16:22:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
DominiX Offline
Zapalony mechanik :D
*


Liczba postów: 1,841
Imię: Dominik
Skąd: Kłodawa
Pojazd: Inny
Post: #36
RE: Rometem na co dzień..
(30-03-2016 21:14:02)Quake96 napisał(a):  Dobra skończmy te wywody, bo to nie temat od tego. Widzę, że zbiera się grono obrońców pól ryżowych. Okej, fajnie masz swoje zdanie, ja go nie podważam, ale dalej nie wciskaj mi kitów, że Romet to badziew. Nie umiesz dbać to nie jedziesz, proste. Fakt, że tutaj trzeba więcej chęci i poświęcenia dodatkowego czasu niż przy tych ryżych motorowerach, ale nie dam sobie wcisnąć bajki, że jak Romet to od razu musi się psuć co 20 kilometrów. Poza tym nie zapominajmy o tym ile te konstrukcje mają lat i ile niejeden egzemplarz przeszedł. Nie ma co porównywać. Dobranoc.

Każesz nie nazywać rometa badziewiem, a sam mówisz tak na chinole. Jechałeś chociaż jakimś ? Czy tylko widziałeś i czytałeś opinie katerów którym się z**bał?

Jest:
Gb Street 09r.

Były:
Romet Komar 2351 Xr.
Romet Ogar 205 89r.
Kingway Łoś 08r.
Ogar 200 86r.
02-04-2016 17:58:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #37
RE: Rometem na co dzień..
Zacytuj choć jeden post z tego tematu gdzie coś takiego napisałem.

Poza tym wielokrotnie powtarzałem, że moja niechęć do tej chińszczyzny wynika z mojej indywidualnej opinii i to że ja tak uważam nie znaczy że tak musi być.

No, ale lepiej przyjść i rzucić kamieniem.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
02-04-2016 18:35:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #38
RE: Rometem na co dzień..
Tak jak ja nie lubię chińskich squterów, mógłby być nie wiadomo jaki, ale nie. Jeździłam takowym trochę, szału nie ma :F Ciężkie to to, za małe kółka, na drodze żwirówce trzeba uważać i zwalniać żeby nie spotkać się z ziemią... To nie dla mnie. Do ich motorowerów nic nie mam Tongue

adamus13715, jeździli, ale czy mieli wybór? hmm

02-04-2016 19:09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KeiSangi Offline
unfunny boy
*


Liczba postów: 1,458
Imię: Ignaś
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny Romet
Post: #39
RE: Rometem na co dzień..
ja nienawidzę colibropodobnych bo to nawet się nie toczy, ale chińskie biegówki szanuję
takie jak kiedyś romety były, tanie i podstawowe

Jeżdżę po to by jeździć,
Żyję aby nie żyć
02-04-2016 19:17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Suwmiarka Offline
Komarowiec
*


Liczba postów: 521
Imię: Rafał
Skąd: RZS
Pojazd: Inny
Post: #40
RE: Rometem na co dzień..
Postaram zająć w miarę obiektywne stanowsko.
Nie można też do zera ganić "ryży". Nie mówię tu o skuterach, których osobisnie nie lubię. Brzmienie silnika swoją drogą, ale niektóre z nich sprawdzają się całkiem nieźle. Jest w okolicy kilku ludzi, którzy eksploatują takie maszyny. I fakt faktem tych ludzi raczej nie podejrzewałbym o mechanikowanie, a jeżdżą tym dość sporo. Jakość materiałów też nie jest najwyższa bo wiadomo - cięcie kosztów produkcji. Mogę sie założyć, że za 40 lat tych "ryży" będzie znacznie mniej niż obecnie Rometów i innych. Mnie najbardziej to razi w nich wygląd (jak to kolega wyzej nazwał agresywny). No i zaraz połowa obrońców "ryży" powie, że wg mnie tylko Komar ma tak fantastyczny wygląd itp. Więc zakończmy tą kwestię gdyż jak wiadomo "O gustach się nie dyskutuje".

Rometa bronić już ne muszę ponieważ prawie wszystkie argumenty przedstawili już moi przedmówcy. Przede wszystkim jak ktoś potrafi zadbać to można normalnie nim jeździć. Trzeba pamiętać, że mają one już ponad 30 lat i nieraz były naprawiane przez "pseudomechaników". Poza tym główne założenie Rometa (Komarów i WSK) było nie to aby jeździć na nich przez dekady, lecz aby "zmotoryzować kraj". Jakość materiałów też najwyższa nie jest, ale pamiętajmy jakie panowały wówczas realia. W porównaniu do zachodnich motorowerów np. ZUNDAPPa czy SACHSa (wiem z doświadczenia) jakby nie było Romet odstaje - zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i jakościowym. Ale przynajmniej w kraju "coś" produkowano, a nie tak jak obecnie....
02-04-2016 21:54:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
marecki Offline
Nowy
*


Liczba postów: 107
Imię: Marek
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Romet Komar
Post: #41
RE: Rometem na co dzień..
Do Rometów trzeba serca i cierpliwości, fajne dla ludzi, którzy kochają motoryzacje, jak chcesz to jeździj i R1, lecz nie musisz od razu mieszac z błotem Rometa. Jest to sprzęcik awaryjny, owszem, ale jakby nie było to ma już po 30 lat jak nie lepiej. Czy dzisiejszy sprzęt przetrwa taką próbę czasu? Nie pasuje nie jeździj, nie musisz płakac na forum Smile Pozdrawiam wielbicieli klasyki motoryzacji Smile
....Odp do głównego wątki autora.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-04-2016 22:51:22 przez marecki.)
02-04-2016 22:50:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
adamus13715 Offline
I love My Komar Sport
*


Liczba postów: 221
Imię: Jakub
Skąd: Bielsko
Pojazd: Romet Komar
Post: #42
RE: Rometem na co dzień..
(02-04-2016 19:09:51)Motorowerzystka napisał(a):  Tak jak ja nie lubię chińskich squterów, mógłby być nie wiadomo jaki, ale nie. Jeździłam takowym trochę, szału nie ma :F Ciężkie to to, za małe kółka, na drodze żwirówce trzeba uważać i zwalniać żeby nie spotkać się z ziemią... To nie dla mnie. Do ich motorowerów nic nie mam Tongue

adamus13715, jeździli, ale czy mieli wybór? hmm

No nie mieli, ale zmierzam do tego że kiedyś rometem jeździł każdy na co dzień i te romety dawały rade, a jak kiedyś dawały rade to dla czego by w dzisiejszych czasach nie jeździć?. Ale szczerze to żeby teraz romkiem jeździć na co dzień to trzeba go kochać i za akceptować to że czasem można pchać do domu.
02-04-2016 23:15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #43
RE: Rometem na co dzień..
Gdy by ,nie to że nie mam papierów do mojego ,,kumarka", to bym jeździł do szkoły, bo nie wstydzę się jedźić moim ,,kumarkiem" po okolicy, i jak się popsuje to możesz go naprawić jak mówią ,,młotkiem i śrubokrętem" Big Grin .
10-04-2016 17:40:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KeiSangi Offline
unfunny boy
*


Liczba postów: 1,458
Imię: Ignaś
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny Romet
Post: #44
RE: Rometem na co dzień..
a masz prawko?

Jeżdżę po to by jeździć,
Żyję aby nie żyć
10-04-2016 18:16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kacperszkudlarek Offline
Dobro obywatela, celem partii!
*


Liczba postów: 1,012
Imię: Tak
Skąd: Tak
Pojazd: Inny
Post: #45
RE: Rometem na co dzień..
nie PS jedźę po swoim i mam kartę rowerową
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2016 22:10:01 przez kacperszkudlarek.)
10-04-2016 22:06:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2988
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165839
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 111
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 61
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53835
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 49
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 563
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 274
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 93
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52089
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10915
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 68

Reklama