Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
Autor Wiadomość
animal123 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Kamil
Skąd: wrocław
Pojazd: Romet 50-T-3
Post: #1
Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
W ubiegłym miesiącu moja żona miała lekki wypadek samochodowy nie ze swojej winy. Stłuczka była niewielka, także uznaliśmy, że nic się nie stało, bo po zdarzeniu na zdrowie nie narzekała. Jednak po dwóch tygodniach zaczął ją boleć kręgosłup, przez co udała się do lekarza i opowiadając mu całą sytuację lekarz stwierdził, że to faktycznie może być jakieś zaniedbanie powypadkowe. I tak już 2gi tydzień żona chodzi z bólem kręgosłupa, dochodzącym raz do tego stopnia, że musiała wziąć zwolnienie z pracy. Póki co jest na etapie badań i próbujemy ustalić z czym jest problem. A ja przy okazji mam pytanie, czy może orientujecie się czy przysługuje jej z tego tytułu odszkodowanie czy w ogóle jakieś pieniążki z powiązanego z wypadkiem powodu (np. uszczerbek na zdrowiu itp.)? Dodam, że policja była na miejscu zdarzenia i spisała protokół, także kolizja jest udokumentowana. Gdybyście mieli jakieś podobne doświadczenia z którymi moglibyście się podzielić byłbym wdzięczny :|
23-01-2016 09:38:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
tipowg Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 288
Imię: Łukasz
Skąd: Garwolin
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
Animal powiem tak. Na chwile obecna spróbujcie to zdiagnozowac. Czesto takie rzeczy wychodza po czasie.
Może się okazać ze finalna diagnoza będzie ze ta stłuczka będzie przyczyna problemow.

Napewno zbierajcie wszystkie rachunki ktÓre są związane z tym bólem kręgosłupa i diagnostyka.
Czyli paragony na leki, faktury na paliwo na dojazdy do lekarzy i inne.
Jeżeli lekarz postawi diagnozę ze problemy są skutkiem tej kolizji wtedy trzeba będzie uderzyć do ubezpieczyciela o odszkodowanie.

tapatalk

Notatka od Bartek, 23-01-2016 17:32:00

weź sięgnij po słownik albo pisz z komputera by Ci podkreślało błędy bo oczy krwawią .. "kture"


KOMAR 2350 - 1976r - z papierami
Romet 50T1(50TS) - 1979r- z papierami od 1 właściciela
Riga 13 - 1982 - rower z silnikiem
Mz ES150 - 1963 - brak papiera tylko umowa
Mz ES250 - 1971 - z papierami
WSK125 - 1983 - z papierami i rachunkiem zakupu z GS-u
23-01-2016 10:19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Adi Offline
Yyyy... ja?
*


Liczba postów: 691
Imię: Adrian
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #3
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
Jak najbardziej należy się odszkodowanie. Nie tylko za ból, ale także za urazy psychiczne itd. Tak jak tipowg napisał, niech żona leczy się do końca (chyba, że całkowite wyleczenie nie jest możliwe) no i przede wszystkim zbierajcie wszystkie rachunki, faktury itp. Ubezpieczyciel musi zwrócić wszystkie koszty (także jeżeli są inne udokumentowane straty finansowe, np przy zwolnieniu lekarskim strata części wynagrodzenia) a także wypłacić zadośćuczynienie za ból itd. Upływ 2 tygodni to w sumie sporo czasu, więc jak wcześniej nie była u lekarza to możliwe, że trzeba byłoby jakoś udowodnić, że to na skutek wypadku. Ogólnie na ubieganie się o odszkodowanie masz do 3 lat. Jeżeli uszczerbek okazałby się na tyle duży, że dyskwalifikował by od możliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy to ubezpieczyciel może wypłacać także rentę. Ogólnie dużo zależy od zakładu ubezpieczeń sprawcy. Jest wiele firm, które z pomocną ręką podchodzą do poszkodowanych i wtedy poradzicie sobie sami. Jednak są takie firmy, które aby zaoszczędzić wypłacają mniejsze odszkodowanie (nie zwracają wszystkich kosztów, a samo zadośćuczynienie jest zaniżone). Jeżeli stwierdzicie, że otrzymaliście za mało to najlepiej udać się do jakiegoś profesjonalisty ws dochodzenia odszkodowań, który będzie się ubiegał o większą kwotę. Na to też macie 3 lata z tym, że licząc od ostatniej korespondencji z zakładem ubezpieczeń.

Części-allegro tutaj
lub tutaj Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2016 11:54:07 przez Adi.)
23-01-2016 11:53:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
plusminus Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,003
Imię: Iwo
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
Jeżeli był kolizja a wina została orzeknięta, więc udaj się do swojego ubezpieczyciela i dowiedz się co dalej i cy była zarejestrowana owa szkoda. Podczas mojego wypadku, policja sama wysłała wniosek do ubezpieczalni, a następnie ona się ze mną kontaktowała.

"Co to jest takie niebieskie pod siedzeniem????

To coś to jest turbina Mixolu, nie grzeb tam bo Ci łapy urwie."

Moje BP
23-01-2016 16:28:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
tipowg Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 288
Imię: Łukasz
Skąd: Garwolin
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
Bartek zazwyczaj piszę z telefonu i zdarza mi się nie zauważyć "oczywistej oczywistości".

P.S. Straty za które kiedyś ubezpieczyciel wypłacił mi odszkodowanie nazywało się "za stracone marzenia".
Znajomi się śmiali ale jak zobaczyli przelew od PZU na 5000 zł. to im kopary opadły i do dziś mi te marzenia wypominają.

KOMAR 2350 - 1976r - z papierami
Romet 50T1(50TS) - 1979r- z papierami od 1 właściciela
Riga 13 - 1982 - rower z silnikiem
Mz ES150 - 1963 - brak papiera tylko umowa
Mz ES250 - 1971 - z papierami
WSK125 - 1983 - z papierami i rachunkiem zakupu z GS-u
23-01-2016 22:38:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Adi Offline
Yyyy... ja?
*


Liczba postów: 691
Imię: Adrian
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #6
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
Akurat co do PZU to uważam, że należycie wypłacają odszkodowania i nie robią żadnych problemów. Nawet ostatnio ubezpieczenia mają w dosyć przystępnych cenach...
tipowg dostałeś 5000zł ogółem czy za same "stracone marzenia"?

Części-allegro tutaj
lub tutaj Smile
24-01-2016 12:55:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
tipowg Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 288
Imię: Łukasz
Skąd: Garwolin
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
Wtedy oddalem sprawe firmi zajmijacej sie odszkodowaniami. To byla calosc za wszystko za to ze nie pojechalem na wypoczynek ktory planowalem, za dojazdy do lekarza, za rachunki na leki i coś tam jeszcze. Do tego firma wywarła nacisk na ubezpieczyciela i dodatkowo po tym wszystki PZU zwiekszyło odszkodowanie za samochód o bodajrze 500 zł.

tapatalk

KOMAR 2350 - 1976r - z papierami
Romet 50T1(50TS) - 1979r- z papierami od 1 właściciela
Riga 13 - 1982 - rower z silnikiem
Mz ES150 - 1963 - brak papiera tylko umowa
Mz ES250 - 1971 - z papierami
WSK125 - 1983 - z papierami i rachunkiem zakupu z GS-u
25-01-2016 08:07:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
animal123 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Kamil
Skąd: wrocław
Pojazd: Romet 50-T-3
Post: #8
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
A co jeżeli chciałbym to oddać firmie zewnętrznej? Nie wiem czy to dobry pomysł, ale znalazłem w Internecie https://www.aif.com.pl/odszkodowania/ods...c-sprawcy/ i pomyślałem czy nie skorzystać z ich pomocy. Korzystaliście może z usług tego typu prawników? Jakieś pozytywne wspomnienia czy wręcz przeciwnie?
29-01-2016 23:24:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Adi Offline
Yyyy... ja?
*


Liczba postów: 691
Imię: Adrian
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #9
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
(29-01-2016 23:24:46)animal123 napisał(a):  A co jeżeli chciałbym to oddać firmie zewnętrznej? Nie wiem czy to dobry pomysł, ale znalazłem w Internecie https://www.aif.com.pl/odszkodowania/ods...c-sprawcy/ i pomyślałem czy nie skorzystać z ich pomocy. Korzystaliście może z usług tego typu prawników? Jakieś pozytywne wspomnienia czy wręcz przeciwnie?

Z takimi firmami to najlepiej z polecenia. Sam nie korzystałem nigdy z usług takiej firmy, ale... Z czego wiem na rynku jest dużo firm w tej branży. Niektóre działają lepiej, niektóre gorzej, a niektóre są tylko by wyłudzić od ciebie jakąś kasę. Na moje firma, która będzie chciała pieniądze z góry to nie załatwi nic, jak ma jasno określony w umowie procent, który bierze po uzyskaniu odszkodowania to już jest ok, ale wszystko też zależy jaki wysoki jest ten procent. Najlepiej poszukać opinii na internecie, wtedy będziesz mniej więcej wiedział czy można im zaufać. A jeszcze lepiej tak jak napisałem wcześniej byś popytał się znajomych, może korzystali z usług takiej firmy i są w stanie ci jakąś polecić.

Części-allegro tutaj
lub tutaj Smile
30-01-2016 00:55:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #10
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
(23-01-2016 11:53:14)Adi napisał(a):  Nie tylko za ból, ale także za urazy psychiczne itd.

To jest batalia na lata, tłuczenie się po sądach. Tego nie pokrywa żadne ubezpieczenie.

Dla autora tematu:
- odszkodowanie należy się chociażby z ubezpieczenia grupowego w miejscu pracy małżonki. Szczegóły tytułu i działań w prospekcie rozdawanym pracownikom.

- osobno, jeżeli jesteście indywidualnie ubezpieczeni na życie - również.

Czyli z każdej polisy, którą macie.

Jeżeli nie ma takowych, odszkodowania można jedynie dociekać na drodze sądowej od sprawcy kolizji. Czyli dokumentować wszystko - pełna dokumentacja medyczna, straty z tym związane, koszta leczenia, wyżeczenia itp itd. I jak pisałe wyżej, przygotować się na lata w sądach.


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2016 11:50:31 przez Semmao.)
30-01-2016 11:49:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Adi Offline
Yyyy... ja?
*


Liczba postów: 691
Imię: Adrian
Skąd: Bydgoszcz (Fordon)
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #11
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
(30-01-2016 11:49:58)Semmao napisał(a):  
(23-01-2016 11:53:14)Adi napisał(a):  Nie tylko za ból, ale także za urazy psychiczne itd.

To jest batalia na lata, tłuczenie się po sądach. Tego nie pokrywa żadne ubezpieczenie.

Dla autora tematu:
- odszkodowanie należy się chociażby z ubezpieczenia grupowego w miejscu pracy małżonki. Szczegóły tytułu i działań w prospekcie rozdawanym pracownikom.

- osobno, jeżeli jesteście indywidualnie ubezpieczeni na życie - również.

Czyli z każdej polisy, którą macie.

Jeżeli nie ma takowych, odszkodowania można jedynie dociekać na drodze sądowej od sprawcy kolizji. Czyli dokumentować wszystko - pełna dokumentacja medyczna, straty z tym związane, koszta leczenia, wyżeczenia itp itd. I jak pisałe wyżej, przygotować się na lata w sądach.

No właśnie tak nie do końca Semmao. To z ubezpieczenia OC sprawcy powinno być wypłacone odszkodowanie za urazy fizyczne itp. I np. PZU wypłaca bez problemu, żadnych sądów nie trzeba, no chyba że TU nie będzie chciało wypłacić. Tylko w sumie gorzej może być z tym, że ból odezwał się po 2 tygodniach, wtedy możliwe, że sąd będzie jedynym wyjściem. No ale zawsze trzeba próbować od najprostszej drogi. Mówię z doświadczenia bo niedawno przez to przechodziłem i ubezpieczyciel zwrócił za auto, cały zniszczony sprzęt znajdujący się w aucie, moje rzeczy prywatne (zniszczone ubrania, okulary itd.), a także za wszelkie urazy. Wiadomo oni tak to nazywają, ale jak chce się coś konkretniej wywalczyć za urazy psychiczne to tak jak Semmao napisał tylko sąd.

Części-allegro tutaj
lub tutaj Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2016 12:55:43 przez Adi.)
30-01-2016 12:53:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #12
RE: Czy po kolizji należy się odszkodowanie?
(30-01-2016 12:53:55)Adi napisał(a):  No właśnie tak nie do końca Semmao. To z ubezpieczenia OC sprawcy powinno być wypłacone odszkodowanie za urazy fizyczne itp.

Z każdej polisy można otrzymać odszkodowanie. Nie pisałem akurat o pokryciu kosztów leczenie, bo te - fakt - z OC sprawcy. Odszkodowania też się można domagać na w/w drodze.


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
31-01-2016 18:35:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 305
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 36
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 264
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1480
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 67
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1468
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1665
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 554
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10814
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 671
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 162
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 196
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16419
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 170

Reklama