Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Śmieszne odpowiedzi kupujących / sprzedajacych
Autor Wiadomość
skinder Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 193
Imię: Michał
Skąd: Toruń
Pojazd: Inny
Post: #140
RE: Śmieszne odpowiedzi kupujących / sprzedajacych
Tam już nie chodzi o to, czy muflony są czy nie są Wink Będą zawsze i wszędzie, w pracy, na forach, na fejsach, na jutubach. Tego się nie uniknie, trzeba się z tym pogodzić. Grunt to odróżnić muflona od kogoś kto poprostu luźno podchodzi do rozmowy albo ma taki styl. Nie raz dzwoniłem pod ogłoszenie i słyszę w słuchawce "no ?", rzucam niezrażony "Dzień dobry, dzwonię w sprawie xxx, czy ogłoszenie jest jeszcze aktualne?" a odpowiedź brzmi "no", a o pytanie o cenę czy wysyłkę słysze "nie wiem" albo "a co?" to odechciewa się gadać i szarpać.

Dzwoniłem w sprawie charta, prawie 300km drogi. Odebrał gość w średnim wieku i mocno roztrzepanym i krzykliwym głosem wyjaśnił wszystko co chciałem wiedzieć i dosłał jakieś fotki słabej jakości. Pojechałem na miejsce i co tu dużo gadać - wszystko było tak jak facet opisał, co prawda chaotycznie, ale uczciwie i bez krętactwa. Gdybym zrażony rzucił słuchawką to miałbym czego żałować.

Dzwonie do gościa w sprawie silnika jawy 90 i motorynki, odbiera jakiś młody w wieku 15-16 lat. Dogaduje, dopytuje, wszystko wyjaśnia z grubsza, też trochę chaotycznie i niezbyt przekonująco. Przesłał dodatkowe zdjęcia średnie jakości, trudno, podjąłem ryzyko. Leciałem z Torunia pod Częstochowę aby na miejscu przekonać się, że wszystko jest jak trzeba i tak jak pisał. Zostawiłem u gościa więcej kasy bo miał jeszcze sporo innych fajnych części, o których nie wspomniał bo zapomniał. Kolejna sytuacja, kiedy można by się unieść honorem i olać gościa.

Szukam zbiornika do charta, pisze i dzwonie do faceta. Odbiera gość, pełna kultura, gadka leci jak trzeba. Wszstko sprawdzi, da znać. Oddzwania sam, panie, gotowe, wszstko idealne, zbiornik czysty w środku, bez wgniot, nawet ładnie pomalowany ale kolor brzydki. Dobra, ile ? 50zł. Myślę, spoko, chłop przekonujący, jakieś fotki dosłał, cena taka sobie się wydaje ale inne graty też potrzebuje... Dobra, biorę, nic przecież nie ryzykuje. Przyszła paczka, zbiornik w środku zgnity, z wgniotami, boczek też z dziurką. A pytałem 5 razy... Dzwonie, facet odbiera i mówi, że nie wiedział, nie miał jak sprawdzić czy jest czysty w środku. Boczek też nie zauważył dziurki. Ale ok, odeśle siano. Na zwrot czekałem 3 tygodnie, zbiornik miał szybko sprzedać i wysłać go bezpośrednio odemnie do nowego nabywcy. Sprawa miała miejsce jakieś pół roku temu, zbiornik leży do dziś nieodebrany ...

Nie wrzucajcie ludzi do jednego wora, podchodźcie chłodno do sprawy. Każdy jest inny, jeden zaciąga końce zdania, inny wali siema do każdego na powitanie, trzeci chrząka a ja co 5 słów powtarzam "jo". Każdy wystawia, ale nie każdy chce sprzedać albo nie każdemu zależy na sprzedaży. Szmaciarzy i cwaniaczków nie brakuje i trzeba się pilnować, taka prawda.
27-01-2018 18:19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo skinder za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Śmieszne odpowiedzi kupujących / sprzedajacych - skinder - 27-01-2018 18:19:33




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 89
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16108
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 00:05:48
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 10460
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
Dzisiaj 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 44
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 23:45:30
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 102
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Wczoraj 20:54:52
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 430
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 147
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: joozek
22-04-2024 20:12:22
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 101
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1022
Zapłon CDI
Ostatni post: Norweski Zomowiec
21-04-2024 21:53:44
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 83
Cześć
Ostatni post: Arsonn13
21-04-2024 21:20:32
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 55
Regeneracja gwintu na wyd...
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:19:20
» Odpowiedzi: 27
» Wyświetleń: 17646
Romet Chart 210
Ostatni post: elmer
20-04-2024 23:15:41
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 1106
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
20-04-2024 20:09:48
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 16505
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: romek
20-04-2024 09:25:19
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 1605

Reklama