Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grubość lakieru w Rometach.
Autor Wiadomość
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Grubość lakieru w Rometach.
Może ktos sie orientuje jaka była fabryczna grubość lakieru w rometach (chcę kupić zenita) bo nie ufam sprzedającym i jak będę kupować to wybiorę się z miernikiem grubości lakieru. Może jestem porabany ale już 2 sprzedawców próbowało mnie oszukać co do stanu technicznego więc nikomu nie ufam jak przy samochodach co jest smutne że ludzie kłamia dla 50zł a i tak wszystko widzę. Niby amatorke od razu widac po zapackanych naklejkach ale oszusci mają różne metody a zależy mi na oryginale wiem ktos powie że zaraz sobie coś porysuje ale nie będę często jezdził poza tym najwyżej do przewozu samochodem uszyje sobie pokrowiec (babcia ma maszyne do szycia więc mogę skorzystac bo juz raz przez 2 dni szyłem pokrowiec na deske do surfa).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2015 17:52:44 przez Simon.)
11-11-2015 05:31:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
bartosz1907 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 443
Imię: bartosz
Skąd: okolice Krakowa
Pojazd: Romet Pegaz
Post: #2
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
masz racje - nieuczciwych cwaniaczków trzeba tępić bez wzgledu na kwoty na które próbują oszukiwać.
11-11-2015 10:15:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #3
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
Dziś sprawdzę. Mam miernik i ori Zenita na balkonie Big Grin
11-11-2015 13:32:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
Nie wierzę .... czytam i czytam Smile Smile Smile - miernik grubości lakieru do Romet-ów? Przecież Romet-y z lat 80 i 90, nie miały nawet podkładu, a malowano tylko tak by wyglądało Big Grin nieraz nawet się zaciekami nie przejmowano - i takie widziałem oryginały Big Grin Po latach warstwa rdzy pod lakierem, ma grubszą warstwę niż sam lakier.
Jedyną rzeczą z którą się z Tobą zgadzam, to - cwaniactwo tzw sprzedawców, handlarzy - należy takich omijać dalekim łukiem Angry

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
11-11-2015 13:46:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo joozek za ten post.
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #5
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
(11-11-2015 13:46:33)joozek napisał(a):  Nie wierzę .... czytam i czytam Smile Smile Smile - miernik grubości lakieru do Romet-ów? Przecież Romet-y z lat 80 i 90, nie miały nawet podkładu, a malowano tylko tak by wyglądało Big Grin nieraz nawet się zaciekami nie przejmowano - i takie widziałem oryginały Big Grin Po latach warstwa rdzy pod lakierem, ma grubszą warstwę niż sam lakier.
Jedyną rzeczą z którą się z Tobą zgadzam, to - cwaniactwo tzw sprzedawców, handlarzy - należy takich omijać dalekim łukiem Angry

Myślałem że byly malowane proszkowo bo ostatnio jak oglądałem totalnie zapuszczonego zenita to rama byla w dobrym stanie. Niektóre w ogłoszeniach wyglądają po prostu za dobrze bo jak nowe to jest podejrzane jak na 25 letni rower. Jeżeli sie okaże że rzeczywiście ciężko to zweryfikować to bedę musiał dokładnie oglądać okolice naklejek.
Nie przypuszczałem że sprzedawców Zenita trzeba traktować jak handlarzy samochodowych dzisiaj miałem jechać 120km po Zenita ale na szczescie poprosiłem o dodatkowe zdjecia i okazało się że chromy ktore miały byc idealne mają rdzawy nalot korba to samo. Rama w kilku miejscach zardzewiała wiec odpusciłem bo rower miał kosztować 150zl z paliwem 230 to sie nie opłaca bo za 300 znajdę zblizony do ideału a nie zamierzam się bawić w lakierowanie i polerki bo za same materiały wyjdzie wiecej niż dopłacic 70zl do lepszego.

Osobiście jakieś 3 miesiące temu sprzedawałem 2 niepotrzebne damki (nie rometa) to starałem się żeby opis był zgodny z rzeczywistością (wszystkich wad nie wymieniłem ale nie kłamałem) to w ciagu tygodnia obie poszły po cenie jaką chciałem więc wcale nie trzeba oszukiwać.
11-11-2015 15:27:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ArcziManYea Offline
Zdemotywowany...
*


Liczba postów: 722
Imię: Artur
Skąd: Milicz
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
Nie rozumiem po co nakręcać rynek tanich rowerów sprzedawanych przez handlarzy za chore pieniądze... Nie lepiej szukać zwyczajnych rowerów w najbliższej okolicy i dać ogłoszenie w lokalnej gazecie,a nie jeździć 120km po zwykłe Wigry, Jubilata czy Zenita w przeciętnym stanie?

11-11-2015 17:35:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 6 użytkowników postawiło piwo ArcziManYea za ten post.
Walet Offline
Jak popsuje to naprawi...
*


Liczba postów: 239
Imię: Denis
Skąd: Staniszcze Wielkie
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
(11-11-2015 17:35:10)ArcziManYea napisał(a):  Nie rozumiem po co nakręcać rynek tanich rowerów sprzedawanych przez handlarzy za chore pieniądze... Nie lepiej szukać zwyczajnych rowerów w najbliższej okolicy i dać ogłoszenie w lokalnej gazecie,a nie jeździć 120km po zwykłe Wigry, Jubilata czy Zenita w przeciętnym stanie?

Dokładnie, wystarczy wyłożyć kilka złotych na ogłoszenie w gazecie regionalnej lub po prostu rozwiesić kilka ogłoszeń "Kupie stare rowery..." na tablicy ogłoszeń, słupie czy przed sklepem (dobrze jest pogadać z właścicielem). Co ludzie mają pochowane w szopach, piwnicach i na strychach to się filozofom nie śniło. Big Grin
11-11-2015 21:31:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jaro5 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 466
Imię: Jarek
Skąd: Poddębice
Pojazd: Romet Pony
Post: #8
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
Trzeba być uczciwym ,i na takich nam w przyszłości będzie dane się natykać.
Kurde dla czego nawet na tanich rowerach ,czy motorowerach możemy się nacinać?
Bądźmy normalnie uczciwi!!!
Z miernikiem lakieru? ,po rower?
Toż to zakrawa pod pedofilię prawie;/
A jeżeli o grubość lakieru chodzi, to zależy jak "Stefan" za komuny na lakierni za dużo lakieru nie sprzedał to miałeś zacieki, a jak sprzedał to przebłyski.

Moja ostatnia zajawka.
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=34236
Pomiar mocy motoryny
https://www.youtube.com/watch?v=T680V705TWU
11-11-2015 21:53:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
xsaman Offline
rowerowiec
*


Liczba postów: 1,166
Imię: Krzysztof
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Pojazd: Inny
Post: #9
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
Serio ?!?!!!? .. no ale dobra ....w rometach a już w szczególności rowerach to miernik grubości lakieru można sobie wsadzić ... tam gdzie słońce nie dochodzi .. tak jak Józek powiedział ... robili to na odpi3rol ... na moim wigry oryginalnyt lakier ma zacieki 2mm grubości .... na głównej rurce centralnie przed oczami ... ...a lakier szczerze powiem ... jeśli mozesz wyciągnąć wideł bądź złożyć ramę to na 90% będzie tam stary lakier (jeśli rower był malowany) jesli zaś nie będzie to istnieje szansa ze był malowany ale bardzo nikła pozatym jak już i tam malowali go a po ramie nie widać na pierwszy rzut oka to bym nawet się cieszył ze mam nowy lakier ... oczywiście nie malowałi proszkowo wiec jeśli na ramie jest proszkowy to wiadomo ze malowany .... ciekawi mnie jedno ...sam handluje tymi rowerkami ale bez przekrętów itp .... poco ludzie malują rowery o wartości około 50 zł .. nie szkoda im czasu ?

KUPIE SIODEŁKA TYPU BANAN

Romet motocross
11-11-2015 22:01:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #10
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
Ok czyli mierzenie miernikiem nie ma sensu w takim razie bede oglądać stan lakieru i czy nie nachodzi na naklejki. Co do ogloszeń to z tego co wiem na słupach nie wolno ich naklejać poza tym nie chcę żeby mi co chwile ludzie wydzwaniali a np. z jakims jubilatem którego nie chce. Poza tym u takie rowery najczęsciej wystepuja w malych miastach i wsiach a ja mieszkam w duzym mieście więć wystawianie ogloszeń raczej nic nie da. Może wybiore się na jakąś giełde antyków w okolicy tam czasem są rowery a zwykle jest taniej niż w ogłoszeniu i można sporo stargować (oczywiscie nie tylko z powodu Zenita bo szukam tez plyt winylowych)

(11-11-2015 22:01:04)xsaman napisał(a):  poco ludzie malują rowery o wartości około 50 zł .. nie szkoda im czasu ?

Niektórzy żądają za Zenita na portalach po 500zł jak wcześniej był zniszczony lakier a rower zardzewiały to chyba się opłaca jezeli się to robi na handel to sie na pewno nikt nie bawi w porzadne przygotowanie tylko maskuje naklejki i jedzie pistoletem wtedy sredni koszt to 30zl 2h roboty a rower dobrze wyglada tylko pod nowym lakierem może być nieoczyszczona korozja.
Gdyby był warty tylko 50zł to kupiłbym idealny za 2 razy tyle i po sprawie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2015 22:19:53 przez BECZKOWIEC.)
11-11-2015 22:11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #11
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
No to tak.

Na rurce skośnej 60-80.
Na rurce poziomej(tej z zawiasem) 110 i rośnie w miarę zbliżania się do spawu.
12-11-2015 22:57:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BECZKOWIEC Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Adam
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #12
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
Dziekuje wszystkim za porady po pomiarach kolegi z ostatniego postu widzę że rzeczywiści nie ma co sobie zawracac tym głowy bo miernik nic nie da normalnie w aucie 60um oznacza zbyt cienka powloke lub czeste polerki a w zenicie moze byc rownie dobrze 250um i moze być oryginał.
13-11-2015 04:46:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #13
RE: GRUBOSC LAKIERU W ROMETACH
Co ciekawe pomiary na moim Zenicie i Jubilacie sąsiadki były w zasadzie identyczne.
13-11-2015 09:54:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 12:43:36
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 35762
witam
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 11:56:13
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 10
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 347
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 81
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 300
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1505
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 89
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1485
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1693
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 566
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10880
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 689
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 170
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 217

Reklama