Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
ananasowa kaczka
Autor Wiadomość
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #46
RE: ananasowa kaczka
(09-01-2016 21:00:22)kanilox napisał(a):  Daremna polerka

Ehh, ty byś tylko narzekał. Mam świadomość, szału to niestety nie robi, no ale da się to ludziom pokazać. Dzisiaj natomiast powybierałem i powykręcałem wszystkie części które chciałbym dać do chromowania, bo we wtorek z wujkiem jadę do tego zakładu. Jak widać trochę więcej daję niż było seryjnie, no ale ten moplik ma się świecić Big Grin Znaczy takie jest założenie, bo możliwe że mój zapał ostudzi cena... W każdym razie części na zdjęciu poniżej, oprócz tego będzie jeszcze tłumik i kierownica:



Przy klaksonie trzeba było zeszlifować nity żeby zdjąć ten dekiel:



Jutro na szczotce drucianej zeszlifuję tą rdzę i trochę to przygotuję.Mam jeszcze dylemat, nie wiem czy chromować zębatkę. Wyglądałoby to kozacko, no ale z drugiej strony łańcuch jest cały czas w smarze i nie wiem czy to ma sens. Zębatka ma dużą powierzchnię, więc trochę to będzie kosztować, i nie wiem czy cena nie będzie większa niż efekt w tym przypadku. Muszę się zastanowić.

2 dni temu kanilox zamówił w końcu nasze części z czech, także do 2 tygodni powinny być. Kupiłem między innymi prawie wszystkie gumy nadwozia, w takim mopliku liczy się każdy detal w końcu. Oprócz tego zapasowy tłok 41mm i rozpoławiacz do silnika 223, nie zamierzam krzywić wału przez walenie młotkiem Big Grin

Aa, i ciekawostka. Chodzi o ten haczyk na dole zdjęcia. We wszystkich jawach jakie widziałem był on aluminiowy, a w mojej jest blaszany. Widać że to nie robota pana Mietka ze szwagrem tylko fabryczne. Wie ktoś może o co chodzi?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2016 00:40:42 przez ananas.)
10-01-2016 00:37:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
jurek_j Offline
Technik
*


Liczba postów: 838
Imię: J
Skąd: FGW
Pojazd: Romet Kadet
Post: #47
RE: ananasowa kaczka
O co chodzi. No było i jest metalowe i tyle... W mojej drugiej Pancerce ('78 albo '79) też te ucho jest stalowe, a nie ameliniowe jak w większości Jawek.

Jak już rozebrałeś klakson to moze fajnie byłoby go odchudzić? Tylko to tyczy się przypadku gdzie wcześniej klakson nie trąbił z włączonymi światłami. Jak trąbił na włączonych to nie ma sensu go ruszać. Ale jeśli jednak będziesz chciał to sobie możesz przeczytać mój artykuł w internecie, 'przeróbka klaksonu jawa', pierwszy albo drugi link i jest.

Fajnie by wyglądały pochromowane nakrętki regulacji naciągu linek hamulcowych. Tylko po chromowaniu trzeba by było w środku gwinty poprawić. No i może łby, nakrętki osi kół? No i uchwyt pod siedzeniem dla pasażera/do stawiania motura na stopkę centralną, zacznie ładniej to wygląda w chromie raczej...
10-01-2016 02:25:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #48
RE: ananasowa kaczka
Chromować zębatkę? No litości Smile kup nową, a najlepiej cały nowy napęd i po prostu środek zębatki raz na jakiś czas przeczyść jakąś szmatą z rozpuszczalnikiem albo coś

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
10-01-2016 03:41:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #49
RE: ananasowa kaczka
Dzięki jurek, chętnie przeczytam Smile A uchwyt do stawiania był w planie, tylko zapomniałem go dać do zdjęcia. Zębatki jednak nie chromuję, przekonaliście mnie, może po prostu porządnie pomaluję lakierem do felg lub ocynkuję. Co do nakrętek i łbów - nakrętki planuję wsadzić nierdzewne lub mosiężne. Z łbami będzie problem, bo prawdopodobnie nie da się pochromować ich samych. Trzeba by chromować całą ośkę, a jak wiadomo chrom jest gruby, więc może być potem problem z wsadzeniem na nią łożysk. Myślę, że po prostu oddam ją do ocynku razem z kilkoma mniej znaczącymi gratami. W każdym razie ledwo piszę, bo ręce mi już odpadają od tych pieprzonych chromów :F Strasznie to dużo roboty mimo, że nie robię tego ręcznie. Części po 40 latach mają na sobie masę rdzy, farby i wżerów, które trzeba zeszlifować. Robiłem przez 3 wieczory po parę godzin, a tu nawet tych pierdół na zdjęciu jeszcze nie skończyłem. A najgorsze elementy jeszcze zostały - tłumik i kierownica...



Pomyślałem sobie dzisiaj, że w sumie mogę dać do chromu odbłyśnik lampy, Na pewno poprawi to jakość światła.

W przygotowywaniu najgorsze są wżery...



...i fabryczny karb



Niestety niektóre wżery były głębokie i nie dało się ich do końca zebrać. Miejmy nadieję że miedziowanie chociaż troszkę to wyrówna.



Rzeczą która mnie najbardziej wkurza jest ten karb. To cholerstwo można szlifować do usranej śmierci a i tak zostaną dołki... Na razie doszedłem do tego etapu:



Jak widać czeka mnie jeszcze nie jeden wieczór szlifowania tych wysysaczy chęci życia... Mam nadzieję że końcowy efekt mi to wynagrodzi Smile

Co do tłumika, to na ustalonych warunkach wymieniłem się z kaniloxem, mój był pognieciony i na nowym chromie by to daremnie wyglądało, ten jest dużo lepszy:



Kanilox w dodatku nie mógł się oprzeć i do magicznej paczki dorzucił swój bagażnik od szwalba Big Grin jedo też trzeba przygotować:



Aktualnie po zrobieniu chromów priorytetem jest znalezienie osłony łańcucha starego typu (http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=38566) żeby można było pomalować wszystko i znalezienie licznika starego typu, takiego co wskazówka chodziła na odwrót Big Grin jak ktoś ma lub wie kto ma to pisać! Smile Jak ktoś dotarł do tego momentu to serdecznie pozdrawiam :F
15-01-2016 01:24:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemi998 Offline
Komarowiec
*


Liczba postów: 5,105
Imię: Przemek
Skąd: Zakrzewo
Pojazd: Romet Komar
Post: #50
RE: ananasowa kaczka
Działaj,działaj Smile
Czekam na efekty końcowe, Powodzenia ok

Moje Maszyny:
komar 2352
Romet Polo
Sprzedane:
Romet 50 t-1
Romet ogar 205
Jawa kaczka
komar 2330
15-01-2016 02:18:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Blusik Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 613
Imię: Bartek
Skąd: Ruda Śląska
Pojazd: Romet 2375
Post: #51
RE: ananasowa kaczka
2/10 xD

Wysłane z mojego PSP5504DUO przy użyciu Tapatalka

Romet 2375 82'

Co Posiadam:
Romet 2375 82'
Motorynka M2 80'
Simson SR50
15-01-2016 02:52:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Blusik za ten post.
buri97pl Offline
Technik
*


Liczba postów: 192
Imię: Kamil
Skąd: Andrychów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #52
RE: ananasowa kaczka
Jeśli oddajesz rzeczy do cynku czy tam chromu trzeba te częsci wyczyścić do zabielenia usuwając resztki farby ,czy oni sami to sobie usuną w jakimś roztworze ?


Co do polerki kup sobie papier wodny na rzepa ,na krążek do wiertarki kilka rodzajów gradacji i polerka pójdzie w 15 min a efekt będzie idealny tam gdzie nie dotrzesz wiertarą potrzesz ręcznie i tyle.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2016 13:58:29 przez buri97pl.)
15-01-2016 13:58:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #53
RE: ananasowa kaczka
Dzięki Tongue Co do chromu to nie wiem, pewnie by to wyczyścili, ale po pierwsze przygotowując sam oszczędzam (pewnie to też kosztuje) a po drugie jakoś ufam swojej pracy najbardziej. I tak pewnie coś poprawią, ale zawsze będzie już z grubsza zrobione. Natomiast tam, gdzie cynkuję, to muszę sam wszystko przygotować. Ogólnie można przyjąć zasadę, że ocynk będzie wyglądać tak samo jak powierzchnia pod nim, nic za bardzo nie wypełni, bo jest cienki. Jeśli są głębokie wżery to może to nie wyjść. Dzisiaj mało porobiłem, bo głównie poza domem, natomiast umyłem chociaż chlapacz:



Jak będzie okazja, to kupię marker do opon i poprawię te napisy. Wiem że może to się nie podobać, ale jak dla mnie to fajny epokowy dodatek i na pewno zostaje Smile

Zająłem się też odblaskiem, który znajduje się w tym kółku po środku. Na początku jak widać wyglądał daremnie, brudny i pożółknięty plastik oraz matowe, porysowane szkło:



Na szczęście odprawiłem moje czary, i... nadal wygląda daremnie. Udało mi się tylko wyczyścić brud i wypolerować sam odblask. Potem przetarłem to woskiem i ujdzie, no ale na pożółkły plastik i rysy nic nie poradzę.

15-01-2016 21:54:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jurek_j Offline
Technik
*


Liczba postów: 838
Imię: J
Skąd: FGW
Pojazd: Romet Kadet
Post: #54
RE: ananasowa kaczka
Zżółknięty plastik - poczytaj o stosowaniu wody utlenionej w kremie/żelu na przywracanie bieli plastikom. Gdzieś coś takiego było o odbarwianiu klawiatury od amigi.

Kopka jest odlewem, czy tam odkuwką stalową, to w zasadzie nie ma prawa dobrze wyglądać. A że wszędzie były chropowate - nie przejmuj się tym.

Poza tym chromowanie zębatki, albo tylko jej rdzenia ma tą wadę, że tam jest bieżnia pod łożysko z teoretycznie założonym stopniem chropowatości i pasowaniem. Ocynk albo będzie pomijalny, albo można go zedrzeć tam gdzie trzeba.

No i nie chromuj gwintu w śrubie kierownicy, może być później ciężko przy poprawie gwintu. Ale jak to w praktyce - nie mam pojęcia. Gwintowanie chromowanych prętów wychodziło nieco ciężej niż zwykłych. Ale z drugiej strony poprawa gwintu to nie gwintowanie nowego...
15-01-2016 23:01:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #55
RE: ananasowa kaczka
43 letni chrom, pozdrawiam chińczyków i ich części.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2016 20:23:44 przez ananas.)
17-01-2016 20:22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo ananas za ten post.
Przemi998 Offline
Komarowiec
*


Liczba postów: 5,105
Imię: Przemek
Skąd: Zakrzewo
Pojazd: Romet Komar
Post: #56
RE: ananasowa kaczka
(17-01-2016 20:22:17)ananas napisał(a):  43 letni chrom, pozdrawiam chińczyków i ich części.


Teraz się pochwał co za kosmetyków używałeś :F

Moje Maszyny:
komar 2352
Romet Polo
Sprzedane:
Romet 50 t-1
Romet ogar 205
Jawa kaczka
komar 2330
17-01-2016 20:33:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #57
RE: ananasowa kaczka
Pasta aluchrom, wosk K2, szmatka i porządne mycie.
17-01-2016 20:55:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo ananas za ten post.
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #58
Odp: ananasowa kaczka
W chinolach ten element jest co prawda chromowany ale przewaznie plastikoey

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
18-01-2016 11:12:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ananas Offline
Technik
*


Liczba postów: 1,076
Imię: Kamil
Skąd: Zabrze
Pojazd: Inny
Post: #59
RE: ananasowa kaczka
Ostatnio znowu troszkę porobiłem, oszlifowałem kierownicę z luźnej rdzy i teraz czeka mnie tłumik. Przyszło też parę części z jacka, ale to na pewno nie ostatnia przesyłka Tongue W każdym razie porozbierałem też trochę jawę dawcę, i powiem szczerze że NIGDY nie widziałem tak beznadziejnego i podrutowanego motoroweru. Nie ma ani jednego dobrego i ładnego elementu, połowy śrubek brakuje, także nie jest mi jej zbyt szkoda. W każdym razie kanilox wypalił mi ostatnio tłumik w piecu, i powiem że fajnie to się rozprawia z marasem. Cały tłusty syf odpada lub zamienia się w proszek który można zetrzeć szmatką. W wyniku wypalania tłumik się zrobił cały ładnie niebiesko-złoty :F



W jawie znalazł się jednak jeden element do wykorzystania, był to odbłyśnik. Był w dość dobry stanie:



Natomiast postanowiłem spróbować go jeszcze wyczyścić i wypolerować... Jako że to lusterko to delikatna powłoka, zrobiłem takie coś...



Postanowiłem że odbłyśnik też wrzucę do chromu, powinno fajnie świecić i być trwałe. A teraz troszkę o częściach, kupiłem tarcze sprzęgła, jednak dopłaciłem trochę i kupiłem takie:



Jak widać nie jest to zwykły korek, tylko taki dość twardy zbity materiał, jestem szczerze ciekawy jak to się będzie sprawować. Kupiłem też pastę dirko, żeby poskładać silnik raz a porządnie:



No i zieloną pastę. Jakoś nie mogłem wytrzymać że te polerki są takie sobie. Czekam jeszcze na krążek bawełniany i będę poprawiać i robić lustro. Poza tym została mi jeszcze cała masa części do polerki... Tak z ciekawości przetarłem kawałek dekla tą pastą ręcznie i efekt jest znakomity. Aluchrom zostawia taką mgiełkę niestety, a zielona pasta usuwa ją i robi lustro Big Grin



Przy następnej okazji kupię nowe obręcze i szprychy, pooglądam także nowe opony. Na początku myślałem o takich z białym bokiem żeby wyglądało tak oldskulowo, ale chyba to nie jest dobry pomysł... Przydałoby się też powoli porozglądać za gratami do złożenia CDI Tongue
27-01-2016 00:46:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bujak96 Offline
ホンダマスター
*


Liczba postów: 654
Imię: Adam
Skąd: Strzelce Opolskie
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #60
RE: ananasowa kaczka
Polerujesz najpierw papierami a na to pasta i wosk, czy tylko pasta i wosk? Smile
27-01-2016 01:02:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
Dzisiaj 07:40:12
» Odpowiedzi: 65
» Wyświetleń: 16142
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5617
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: FranXXpl
Dzisiaj 00:58:57
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 262
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 23:48:14
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 52
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10010
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 12921
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 273
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2381
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 192
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 317
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1114
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5764
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 497
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2274
Witam
Ostatni post: romek
15-04-2024 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 313

Reklama