Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o identyfikację roweru Huragan lub Jaguar
Autor Wiadomość
hans1 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Hans
Skąd: Bochnia
Pojazd: Inny Romet
Post: #1
Prośba o identyfikację roweru Huragan lub Jaguar
Witam Forumowiczów,
Jestem nowy na forum i z góry przepraszam, za ewentualne niedociągnięcia.
Potrzebuję Waszej pomocy w zidentyfikowaniu roweru, który nabyłem. Sprzęt posiada dość dziwne rozwiązania, z którymi dotąd nie spotkałem się śledząc historię Huraganów i Jaguarów:

1. Przelotki linki tylnego hamulca, biegną na górze rury ramy. Widać na nich resztki oryginalnej jak myślę farby, więc raczej nie są one przelutowane przez wcześniejszego właściciela. Rozumiem, że takie rozwiązanie było stosowane w Romecie Sport, ale sprzęt ewidentnie wygląda na stary ZZR.    
2. Węzeł sztycy siodłowej został w dość dziwny sposób zlutowany. Jest to zrobione dość niechlujnie, ale z drugiej strony gdyby ktoś sam amatorskie zalewał np. bronzem zagiętą u góry rurkę trójkąta górnego, to wyglądałoby to raczej jeszcze bardziej siermiężnie. Czy spotkaliście się z takim lutowaniem kiedyś w waszych rowerach? Czy to mogło być wykonane w fabryce?        

Poniżej kilka informacji o ramie:
a) na ramie brak korka pod manetkę tylnej przerzutki, założona jest natomiast podwójna manetka na obejmę favorit,
b) brak przelotki na ramie na linkę do tylnej przerzutki, założony jest dwustronny opór Campy,
c) średnica rury podsiodłowej wynosi 25,4 mm, a na główce ramy są ślady nitów po tabliczce w rozstawie 54 mm, co sugerowałoby owalną starą tabliczkę ZZR,
d) mostek i nakładki kierownicy oraz hamulce sygnowane są ZZR, przednia przerzutka to jakieś nieoryginalne nowsze Shimano, koła (na opony) z napisem 20-630, więc też raczej nie oryginalne, tylna przerzutka Jóka, korba ZZR,
e) numer ramy wybity jest na haku + pod suportem wybite jest "0".    
Resztę informacji powinno udać się wyczytać ze zdjęć, które załączam, przy czym starałem się dodać tylko te najistotniejsze, które najczęściej komentujecie Smile.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc w ustaleniu co to może być za rower - Huragan czy też może Jaguar?
pozdrawiam serdecznie
   
11-01-2024 17:06:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
hans1 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Hans
Skąd: Bochnia
Pojazd: Inny Romet
Post: #2
RE: Prośba o identyfikację roweru Huragan lub Jaguar
I jeszcze kilka zdjęć
   
   
   
   
   
11-01-2024 18:45:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
miszel Offline
Nowy
*


Liczba postów: 57
Imię: Michał
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Romet Chart
Post: #3
Prośba o identyfikację roweru Huragan lub Jaguar
Od siebie mogę powiedzieć tyle, że ZZR to raczej nie jest - brak nitów do emblematu albo chociaż śladów po nich. Raczej jakiś wczesny Romet chociaż Jaguary jako ZZRy podobno aż do 73 robili
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2024 17:20:14 przez miszel.)
12-01-2024 17:19:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
siwy1958 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 118
Imię: Marek
Skąd: Wroclaw
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #4
RE: Prośba o identyfikację roweru Huragan lub Jaguar
Witam !
Te lutowania na twardo mosiadzen na pewno nie sa oryginalne, komus oderwaly sie te zastrzaly i przylutowal je jak umial. Przy okazj zalal mosiadzem te wglebienia przy tych zastrzalach. Przelotki na linke byly na dole tak ok godziny 5. ,bo pod nimi byla pompka aluminiowa 50 cm. A nie na gorze jak u Ciebie, prawdopodobnie dorobione, sprawdz spaw, byly ladne !
Te zdobienia przy glowce ramy u mnie sa troche inne, ale moze to wynikac, ze u mnie sa chromowane i koncowki ramy ( ORYGINALNE MALOWANIE), i byly polerowane przed.

Sprobuj zmywaczem do farb potraktowac rure podsiodlowa i ta pozioma to moze sie cos wyjasni !!?? Korka pod rzerzutke nie musi byc.

Pozdrawiam
Marek Za.

Ps. az zeszedlem do piwnicy z latarka...
12-01-2024 17:41:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hans1 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 4
Imię: Hans
Skąd: Bochnia
Pojazd: Inny Romet
Post: #5
RE: Prośba o identyfikację roweru Huragan lub Jaguar
Tak jak wspomniałem wcześniej są na ramie ślady nitów po tabliczce, w rozstawie 54 mm, co odpowiada dokładnie owalnej tabliczce ZZR (tej bez Pegaza) - mam taką z innego roweru i idealnie pasuje
   
Poza tym wydaje mi się, że jest za dużo osprzętu ZZR jak na Rometa
   
więc raczej jest to ZZR

Co do tych przelotek, to usunąłem farbę z rury poziomej tak jak radził siwy1958 i są faktycznie niewielkie złote ślady po mosiądzu lub brązie pod spodem (na godzinie piątej), więc to na bank zostało przelutowane na górę. Jeśli ktoś to przelutował to miał też zapewne możliwości techniczne, żeby pozalewać zakończenia rurek przy sztycy siodła, więc to raczej też będzie nieoryginalne i chyba nie ma tu co szukać ewenementu.
Chcę ten naddatek usunąć małym frezem (nie chciałem tego robić bez konsultacji na forumSmile) i może wtedy okaże się, czy faktycznie było tam pęknięcie czy też to był zwykły "tuning" Cool

Zastanawia mnie jednak dalej, czy to jest faktycznie Huragan? Nie widziałem Huraganów bez kołka na manetkę tylnej przerzutki (widać ten kołek/mocowanie na ramie na zdjęciu, gdzie porównane są główki ramy obu rowerów) a oznaczenia na mufie od spodu "A", "B" lub "0" jak w tym przypadku są raczej domeną wyłącznie Jaguarów?

Poza tym porównałem geometrię ramy z moim oryginalnym Huraganem. Wprawdzie rama w oryginalnym Huraganie jest 590, a tutaj jest to rozmiar 570, ale widać, że Huragan przy tym omawianym rowerze jest geometrycznie jak turystyk - pewnie zdjęcia tego nie oddadzą, ale ewidentnie biker jest mocniej przechylony do przodu, a w Huraganie jest bardziej wyprostowany:
   
   


Co sądzicie? Huragan czy może jednak Jaguar?
pozdro
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2024 11:24:32 przez hans1.)
13-01-2024 11:19:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Dzisiaj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 65
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
Dzisiaj 07:40:12
» Odpowiedzi: 65
» Wyświetleń: 16165
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5630
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: FranXXpl
Dzisiaj 00:58:57
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 270
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10025
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 12934
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 276
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2383
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 195
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 324
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1116
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5768
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 498
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2286
Witam
Ostatni post: romek
15-04-2024 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 319

Reklama