Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Moje 5 kółek :3
Autor Wiadomość
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #151
RE: Moje 5 kółek :3
Nie porównuj fiata do VW :F Technologia i jej zastosowanie szczególnie tamtych lat jest kolosalnym przeskokiem. klapa ma za zadanie kierować powietrze ale i nie do końca ja zamknąć

xyz
29-11-2018 15:32:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo stqc za ten post.
Reklama
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #152
RE: Moje 5 kółek :3
Fiat czy nie, konstrukcja musi być podobna, skoro podobnie działa. Szczególnie, że tam nie ma co skomplikować.
Dobrze by było zbadać właściwości gąbki, która jeszcze do czegoś się nadaje. Zrobiłem szybkie przeszukanie i ludzie zamiast niej wkładają piankę spod paneli podłogowych (nieprzepuszczającą powietrza).
https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=555882

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
29-11-2018 17:53:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Dawdzio za ten post.
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #153
RE: Moje 5 kółek :3
Może zastosowali to dlatego ze materiał z otworami inaczej pracuje wytrzymałościowe w szczególności uwzględniając docisk względem tego który jest jednolity, a tutaj rozchodzi die tylko o niego.

Ps. Sory ale jednak Fiat nie miał nawet trochę podejścia do VW i rozwiązania konstrukcyjne były wielkim przeskokiem. Kiedy to VW wypuszczał idiotoodpene TDI które generowało osiągi bardzo dobre rży niskim zużyciu paliwa Fiat wypuszczał małe silniki bez mocy i z ogromnym zużyciem

xyz
29-11-2018 18:51:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #154
RE: Moje 5 kółek :3
Jedynym powodem dla którego zastosowanie otworów ma dla mnie sens to oszczędność materiału. Gąbka może być tam dla uszczelnienia połączeń, a pewnie znacznie prościej jest uciąć i nakleić prostokąt, niż bawić się w klejenie jej dookoła.

Ja o rybie, ty o grzybie. Co ma stopień zaawansowania konstrukcji silnika do nawiewu? Aż do czasu wprowadzenia klimatyzacji, obiegu wewnętrznego i filtrów kabinowych, technika i sposób skomplikowania nawiewu były na tym samym poziomie i w Porsche, i w Polonezie. Rury i klapki w połączeniu z osprzętem zależnym od rodzaju silnika (chłodzenie cieczą - nagrzewnica, chłodzenie powietrzem - ciepło silnika, ewentualnie wspomagane np. ciepłem ze spalin). Chodziło mi tylko o to, że pomimo braku wymuszonego obiegu i tak jakiś tam obieg, wynikający z pędu powietrza opływającego pojazd, jest. Na tej podstawie, nie znając budowy nawiewu w Golfie, wysnułem wniosek, że być może te otwory nie są przypadkowe, bo może dzięki nim część ogrzanego powietrza ucieka, żeby obieg nie był całkowicie zamknięty (tak jak w moim samochodzie po zamknięciu ciepłego nawiewu do wewnątrz całe ogrzane powietrze ucieka pod maskę, bo odbiera część temperatury spalinom, a jak sądzę po czasie nagrzewania wnętrza - niemałą część)

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
29-11-2018 20:43:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #155
RE: Moje 5 kółek :3
(29-11-2018 18:51:25)stqc napisał(a):  Może zastosowali to dlatego ze materiał z otworami inaczej pracuje wytrzymałościowe w szczególności uwzględniając docisk względem tego który jest jednolity, a tutaj rozchodzi die tylko o niego.

Ps. Sory ale jednak Fiat nie miał nawet trochę podejścia do VW i rozwiązania konstrukcyjne były wielkim przeskokiem. Kiedy to VW wypuszczał idiotoodpene TDI które generowało osiągi bardzo dobre rży niskim zużyciu paliwa Fiat wypuszczał małe silniki bez mocy i z ogromnym zużyciem

może i nie na temat ale u nas w oplu(rocznik86) też była tak pianka na klapce metalowej [a z drugiej strony to niemiaszki tylko dopracowały konstrukcję silnika diesla z bezpośrednim wtryskiem na pompie wtryskowej bo pierwszym dieslem z wtryskiem bezpośrednim był właśnie fiat croma z 1989roku tyle że z przyczyn technicznych się nie przyjął tylko kilka lat póżniej i żeby było ciekawiej że niby makaroniarze nic nie potrafią to system wtrysku common rail też grupa fiata wymyśliła i w alfie romeo 156 były pierwsze silniki jtd common rail także tak no włosi nic nie potrafią .(także to poza tym tematem)]
(26-11-2018 11:54:56)stqc napisał(a):  Można to wszystko zregenerować lecz z tego co mi wiadomoaby dostać się fo nagrzewnicy cała deskę musisz zdemontować :F ponadto takie zakrywanie grilla nic nie daje skoro cały dół chłodnicy masz odsłonięty Tongue

a jeszcze dorzuce 3 grosze do tej wypowiedzi nowe ałta też mają zakrywanie chłodnicy tyle że zamiast kartonu jest ruchoma żaluzja która ma za zadanie szybsze nagrzewanie silnika/ew.niedopuszczenie do wychłodzenia silnika w zimie no ale ponoć to vw bóg jest .

ja tę klapkę zrobił to tak jak było zakrył nową pianką sprawdził przy okazji linkę od sterowania tę klapką i się nie przejmował.
29-11-2018 22:23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #156
RE: Moje 5 kółek :3
Tak zgodze sie ze fiat robił diesla i wymyślił CR ale jednak jakoś VW zrobiłą w tamtych czasach wtrysk mechaniczny który może kulture miał gorszą, ale koszta serwisowania i eewentualne naprawy były znacząco niższe.

Zakrywanie części chłodnicy to tak jak wyjść na zewnatrz podczas mrozów w samej bluzie zapominając o spodniach :F

xyz
29-11-2018 22:56:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gabriel0 Offline
☭Ciśniem klamoty do lasu☭
*


Liczba postów: 1,493
Imię: Tak
Skąd: Góra Kalwaria
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #157
RE: Moje 5 kółek :3
Dawidzio
O wypraszam sobie. Kolega nie miał do czynienia z nawiewem Poloneza.
Nie ma mniej sprawnie działającego systemu wymiany powietrza całorocznie zimne-letnie niż Polonez. Maluch się nie liczy, bo to nie samochód.


"Ten komar za pomału się porusza"
30-11-2018 02:37:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #158
RE: Moje 5 kółek :3
Prawda, nie miałem, choć chodziło tylko o przykład.
W Cinquecento nawiew działa, a resztę pojazdów jakimi mam czasem okazję się zajmować, jak na dzisiejsze czasy, można postawić tylko o stopień wyżej od powozu konnego :F
Tak więc, skoro nie liczymy Malucha, muszę ci uwierzyć na słowo. A szkoda, bo chętnie bym sprawdził to na własnej skórze, ale niestety akurat do Poloneza nie mam dojścia.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
30-11-2018 03:28:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #159
RE: Moje 5 kółek :3
A tak wygląda golf od spodu :F




Ostatnio coś mi telepało się jakby w tłumiku, ale to olałam xD A parę dni temu, jak wysiadłam z odpalonego golfa to słyszałam ryk silnika centralnie spod spodu, gdzieś pośrodku loo oj, chyba cuś się rozszczelniło... To dziś pojechałam na sprawdzenie i okazało się że kompletnie przepaliło się złącze elastyczne. Musiałam pojechać i kupić do sklepu właściciela warsztatu, ale golf na podnośniku... To mi dali samochód "firmowy" krejzi Audi 80 w dieslu z letnimi, prawie łysymi oponami na tyle (okeeej...). To pojechałam, dobrze że to przednionapędowiec, na przodzie miał dobre zimówki. Ale i tak bokiem wchodziłam w zakręty xD W końcu na coś się przydało granie we Flatouta i jazda tam samymi fwd lol2 Najlepiej się prowadziły, hyhy. Dla przykładu jak jechałam jakimś rwd to nigdy nie mogłam wygrać wyścigu. Skręt w lewo, tył leci w prawo to koła też w prawo Big Grin Bo inaczej byłby kręciołek. FWD foreva! xD Złącze i obejma rury, założone nowe i golf w końcu chodzi normalnie.
A to co mi tak łomotało, znajdowało się w tym takim elemencie pierwszym od góry (nie wiem jak to się zwie):


Zostało to otwarte jak konserwa :F I ze środka wydobyte coś co na pierwszy rzut oka przypomniało mi kawałek drewna. Ale było to coś w rodzaju sitka. Potem cięcie zostało zaspawane i część z powrotem wróciła pod golfa. Chyba w przyszłym roku ogarnę nowy układ wydechowy, bo ile razy można coś spawać :F

21-12-2018 23:01:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
seler1500 Offline
Kątówka robi bzzz
Moderatorzy


Liczba postów: 1,969
Imię: Rafał
Skąd: Jełowa (OPO)
Pojazd: Romet Pony
Post: #160
RE: Moje 5 kółek :3
Nie pilnujesz wymian oleju w tłumiku to są efekty.
Aha, radzę dysk wymienić na SSD.







Pozdro dla kumatych Cool

Serwis ACO pod wezwaniem świętego nikasilu
21-12-2018 23:56:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo seler1500 za ten post.
gabriel0 Offline
☭Ciśniem klamoty do lasu☭
*


Liczba postów: 1,493
Imię: Tak
Skąd: Góra Kalwaria
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #161
RE: Moje 5 kółek :3
To właśnie z tego sita są pieniądze. To się sprzedaje na kilogramy. Klienci często wyjeżdżają z warsztatu bez tego właśnie Tongue Tylko myk emulator sondy lambda, a jak mało to dwa.

Seler zapomniałeś dodać żeby od razu wyważyć tarcze hamulcowe. huehue


"Ten komar za pomału się porusza"
22-12-2018 03:30:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
seler1500 Offline
Kątówka robi bzzz
Moderatorzy


Liczba postów: 1,969
Imię: Rafał
Skąd: Jełowa (OPO)
Pojazd: Romet Pony
Post: #162
RE: Moje 5 kółek :3
Hehe. Samotoczące klocki HGW best
Łe no somsiad oddał golfa też chyba 3 do jakiegoś innego warsztatu, bo szybciej termin. Po latach się okazało, że z katalizatora została sama puszka i ma emulator sondy lambda. Ponoć naprawdę sporo można na tym "zarobić"/ukraść. Czasem nawet pod blokami wycinają, więc musi być dość dużo warty taki katalizatorek. Platyna, rod, pallad i te sprawy.

Serwis ACO pod wezwaniem świętego nikasilu
22-12-2018 03:55:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #163
RE: Moje 5 kółek :3
A ja to zostawiłam...Facepalm2 Chociaż pytali się czy chcę... Kurcze! sad

22-12-2018 10:22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gabriel0 Offline
☭Ciśniem klamoty do lasu☭
*


Liczba postów: 1,493
Imię: Tak
Skąd: Góra Kalwaria
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #164
RE: Moje 5 kółek :3
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Ja od poloneza za katalizator dostałem 100zł. Do golfa nie wiem może 150.


"Ten komar za pomału się porusza"
22-12-2018 13:54:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #165
RE: Moje 5 kółek :3
gabriel0 napisał(a):Do golfa nie wiem może 150.
Nie musiałeś tego dodawać... Chyba po to pojadę krejzi Zmieniłam zdanie, proszę oddać mi moje zużyte części!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2018 14:54:39 przez Motorowerzystka.)
22-12-2018 14:53:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 90
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 22
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 49
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53808
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 554
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52066
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165761
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 362

Reklama