Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Moje 5 kółek :3
Autor Wiadomość
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #31
RE: Moje 5 kółek :3
bubel500 napisał(a):Jeśli to tylne drzwi, to tam po otwarciu drzwi, pod spodem zamka jest taka blokada, zabezpieczenie przed otwarciem ze srodka.
To było to:F

Mała krejzi aktualizacja:

Ostatnio z napraw było zmienienie plastikowego trójnika (czy jak to tam się zwie :F ) układu chłodzącego - teraz wiem dlaczego ciągle płynu do chłodnic musiałam dolewać roll Przez właśnie pęknięty trójnik. Aż całkiem skończył swój żywot. Akurat stałam na podwórku i chciałam wycofać (koledzy wujka byli i się gapili roll ), odpaliłam i wrzuciłam wsteczny, znaczy próbowałam bo nie wcisnęłam sprzęgła Big Grin JE*BUT! Szarpnęło i zgasł. Wszyscy biegną do samochodu bo coś się leje z niego na ziemię loo (Boże, co ja zrobiłam! loo sad ) Otwieram maskę, wszyscy prawie tam włażą :F Ale to płyn z chłodnicy... Na szczęście ten trójnik pękł całkiem i to w czasie postoju w domu, a nie gdzieś w trasie. Później odkręciłam go, zaniosłam do sklepu z częściami i zamówiłam nowy za całe 3,50 Big Grin No i już jest ok.

Trochę o oponach Big Grin

Nie miałam jeszcze zimówek - plan był taki żeby kupić używane (45 za sztukę a za zakup kompletu jest 5% rabatu! Prawda że dużo? :F ). Ale parę dni temu wujek namówił mnie na zmianę opon. Miał "NÓWKI" 14" z Poloneza Trucka loo I na pewno będą pasować, moje wątpliwości że koła z tymi oponami są jakby za wysokie i będą szorować, zbywał twierdzeniem że się nie znam i że on wie lepiej. Ech... Niech będzie... Po zmianie wujek przejechał się Golfem po drodze i wrócił szczęśliwy że nic nie obciera ani nic, wszystko ładnie pięknie. Ok, teraz ja się przejechałam z nim - trze Undecided Wujek - nic nie słyszę jest dobrze. Pff. Później miałam jechać do miasta, 4 osoby jechały licząc ze mną. MA SA KRA Angry Na nowej drodze, na najmniejszym wzniesieniu TRRACH! TRZZZZZZ! TRRRRR! Na zakrętach... Na skręcaniu... Prędkość spadła do 40 (jeżdżę tamtędy zazwyczaj 70-80), to był koszmar Angry Po powrocie zostały zmienione na letnie. Nigdy więcej kijwoko Na szczęście już mam zimówki, nowe Mentor M 200 Na parę zim starczą.



Szkoda że nie mam tych kołpaków - kapsli na felgi, ładnie by wyglądały ^^ Mogłam poszukać na szrocie, ale o szrocie za chwilę.

A teraz pytanie bo co do samochodów to jestem zielona Tongue Przy hamowaniu szoruje coś z tyłu, czy to znak że szczęki się kończą?

No i panel ogrzewania skończył swój żywot... Już wcześniej dla brata szwankował, włączał się z 3 na 4, ale oprócz tego wszystko działało, aż do 1 listopada, chciałam włączyć nawiew na przednią szybę i cisza loo Przełączam i nic, zero reakcji... Szlag! Jazda z zaparowanymi szybami nie jest przyjemna ani za bardzo bezpieczna Dodgy Pojechałam na warsztat znajomego i coś tam poszperał i załączył nawiew na 2 na stałe Confused Przy odpalaniu od razu się włącza i gwiżdże... I gwiżdże Angry Ten gwizd doprowadzał do szału Angry Dobrze że radio grało, chociaż trochę nie było słychać tego gwizdu, a i w końcu znalazłam rozwiązanie, otworzyłam środkowe kratki nawiewu, bo były zamknięte, już nie gwiżdże :F W planach było pojechanie na szrot do drugiego miasta bo u mnie to takie zadupie że nawet porządnego szrotu nie ma roll I poszperać w poszukiwaniu Golfów lub Passatów Big Grin

Panel wczoraj został zakupiony, koszt 50 zł. Na drugim dopiero szrocie, na pierwszym zażądał 80 zł, bo jak to powiedział są to rzadkie i trudne do zdobycia części (co tam że chyba z 20 Golfów stało i Passatów, ale to rzadkie przecież! roll ) Kupiłam na dużo mniejszym szrocie i taniej ^^ I to by było na tyle xD

07-11-2015 18:09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #32
RE: Moje 5 kółek :3
Trochę te emotki przeszkadzają w czytaniu ale... Fajnie, że coś tam z nim robisz i nie gnije pod drzewem. Moim zdaniem fajny Golf, ale I i II ładniejsze Big Grin

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
07-11-2015 18:36:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #33
RE: Moje 5 kółek :3
JGNZM napisał(a):ale I i II ładniejsze Big Grin
Wiadomo że ładniejsze, ale raczej nie znalazłabym w dobrym stanie i tanio takiego Golfa, a po drugie wspomaganie kierownicy to dla mnie bardzo dobra rzecz, tak wiem, że w niektórych dwójkach występowało wspomaganie Tongue Kiedyś miałam jazdę próbną Golfem II, którego miałam kupić, ale przy wyjeździe i skręcaniu na drogę, tak się nakręciłam tą kierownicą i myślałam że nie zdążę wykręcić i jadący rowerzysta wpadnie mi pod koła krejzi O matko xD Jeszcze felgi szerokie jakby to miał być walec a nie samochód do normalnej jazdy, przez co czułam każdy najmniejszy dołekDodgy Uch:F

07-11-2015 18:49:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Pitersen Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 143
Imię: Piotr
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #34
RE: Moje 5 kółek :3
No golfik fajny, nawet zadbanyWink. Co do pytania to prawdopodobnie szczęki (bądź klocki) z tyłu ci się kończą.

P.S. nie rób żadnego wiejskiego tjuningu bo szkoda golfa.....
07-11-2015 18:51:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #35
RE: Moje 5 kółek :3
Pitersen napisał(a):P.S. nie rób żadnego wiejskiego tjuningu bo szkoda golfa...
loo to żeś wymyślił lol2 Nie mam zamiaru żadnych tuningów robić, tylko jakieś małe naprawy w razie czego Smile

07-11-2015 19:17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Pitersen Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 143
Imię: Piotr
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #36
RE: Moje 5 kółek :3
No wiesz znam kilku ludzi co kupili golfa 3 i dostali "małpiego rozumu" pozakładali spojlery, "sportowe" wydechy, szerokie felgi itp. i oczywiście 1.9td bo jakby inaczej.....
07-11-2015 19:31:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #37
RE: Moje 5 kółek :3
Panel założony, wszystko pięknie działaSmile Dziś był wymieniany olej i filtr oleju. Olej kupiłam Lotos City Gas mineralny (może było mi nie wspominać że chodzi na gazie:F bo za 4 litry zapłaciłam 66 zł...), tak w ogóle to do gazu inny olej idzie? Czy może jedno i to samo tylko nalepka "gas"? Ale w sumie i tak już po fakcieTongue



Wspomniałam o czujniku temperatury i łapaniu masakrycznie wysokich obrotów, zmienili mi go, a razem z wymianą oleju i filtra wyniosło to zawrotną sumę 10 złotych best

Mechanicy chodzili pod Golfem i tylko się dziwili że ma całe progi, co podobno jest rzadko spotykane w Golfach 3 :F Chociaż parę dziur w podłodze odkryli Undecided Do tego przeguby czy tam tuleje z tyłu do wymiany.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 19:35:04 przez Motorowerzystka.)
09-12-2015 19:34:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #38
RE: Moje 5 kółek :3
Gas-gasoline, czyli po polsku benzyna Big Grin zwykły olej do benzyniaka, na gazie normalnie chodzi na takim.
A bez wspomagania da się żyć, tylko jak się zakłada opony jak do dragstera i się skręca stojąc w miejscu to jest ciężko

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
09-12-2015 22:45:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #39
RE: Moje 5 kółek :3
Śnieg...snieg Jak po tym czymś jeździć? loo Ktoś ma jakieś cenne rady? Albo jakieś sytuacje na które trzeba uważać?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2016 16:21:22 przez Motorowerzystka.)
11-01-2016 16:20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
VRka :D Offline
Majster
*


Liczba postów: 407
Imię: Patryk
Skąd: Miastko
Pojazd: Romet Komar
Post: #40
RE: Moje 5 kółek :3
(11-01-2016 16:20:49)Motorowerzystka napisał(a):  Śnieg...snieg Jak po tym czymś jeździć? loo Ktoś ma jakieś cenne rady? Albo jakieś sytuacje na które trzeba uważać?
Jeździć wolno :F to nie rwd że tyłem zarzuci na zakrętach Big Grin

Kupię części do Komara Sport Smile
11-01-2016 17:59:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo VRka :D za ten post.
MrTRO Offline
Nowy
*


Liczba postów: 50
Imię: jan
Skąd: ;
Pojazd: Inny Romet
Post: #41
RE: Moje 5 kółek :3
(11-01-2016 16:20:49)Motorowerzystka napisał(a):  Śnieg...snieg Jak po tym czymś jeździć? loo Ktoś ma jakieś cenne rady? Albo jakieś sytuacje na które trzeba uważać?

Musisz sama się nauczyć,na ręcznym pod tesco Big Grin
11-01-2016 18:04:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo MrTRO za ten post.
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #42
RE: Moje 5 kółek :3
Obstawiam, że nie ma ABS'a to trzeba przy hamowaniu uważać, i w poślizgach

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
11-01-2016 18:05:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo raterro za ten post.
MZtkowicz Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 156
Imię: Radek
Skąd: LPU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #43
RE: Moje 5 kółek :3
Hej ja co prawda stosuję w zimę zasadę że jak nie muszę to nie jadę Wink
ale jak już to ostrożnie wykonuję wszystkie manewry i nie jeżdżę na
tzw. luzie tylko zawsze na biegu.
Co do hamowania to akurat nie mam ABSu i staram się hamować "pulsacyjnie"
a już w nagłych przypadkach jak wiem że nie wyhamuję to w ostatniej chwili odpuszczam hamulce i skręcam w bok Wink

Najlepiej znaleźć jakiś parking wolny od ruchu pojazdów i na nim poćwiczyć.
Ja np. wczoraj ćwiczyłem wychodzenie z poślizgu.
Na szczęście tylko raz mi się to w życiu przydało Rolleyes

11-01-2016 18:38:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo MZtkowicz za ten post.
jurek_j Offline
Technik
*


Liczba postów: 838
Imię: J
Skąd: FGW
Pojazd: Romet Kadet
Post: #44
RE: Moje 5 kółek :3
Im niższy bieg i wyższe obroty tym lepiej. Może i więcej pali, ale mniejsze prawdopodobieństwo że auto wpadnie w poślizg. Niskie obroty + wysoki bieg = łatwe zerwanie przyczepności przez auto. Cholernie łatwe.

Hamowanie pulsacyjne + trzymanie odległości od innych aut większej, nawet znacznie większej żeby bez stresa hamować, tego to już w praktyce się nauczysz.

Jak się zakopie to albo szybko rozbujać auto przód - tył wstecznym i jedynką, albo dwójka i gaz w opór, zależnie od tego gdzie to się stało. Ale lepiej przód - tył.

Jakieś bączki na pustych placach, bocznych drogach jak najbardziej. Ale na śniegu, na lodzie jest strasznie nieprzewidywalnie. Można na lodzie popróbować, ale...

No i pamiętaj że przednionapędówki są podsterowne, przód szybciej ucieknie, niż to bokiem postawi, ale to nie zasada, ostatnio przy nieco szybszym pokonywaniu zakrętu postawiło mi lanosa bokiem.

No i poczytać trochę jakichś starych książek, czy artykułów o jeździe w zimę. Im nowsze tym gorsze, coraz większe głupoty pieprzą, wciskają kit.
11-01-2016 19:11:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo jurek_j za ten post.
MZtkowicz Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 156
Imię: Radek
Skąd: LPU
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #45
RE: Moje 5 kółek :3
(11-01-2016 19:11:04)jurek_j napisał(a):  No i poczytać trochę jakichś starych książek, czy artykułów o jeździe w zimę. Im nowsze tym gorsze, coraz większe głupoty pieprzą, wciskają kit.

Ja polecam książkę Witolda Rychtera - doświadczony kierowca radzi.
Pozycja stara jak świat ale jak napisał poprzednik - te nowe to szajs.
Doświadczony kierowca radzi.

11-01-2016 19:26:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo MZtkowicz za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2974
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Dzisiaj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165781
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 100
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 53
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53809
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 556
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 268
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 87
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52076
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63

Reklama