Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Początki nowy kanał motoryzacyjny na youtube
Autor Wiadomość
boguc Offline
Nowy
*


Liczba postów: 5
Imię: Radek
Skąd: Szpice-Chojnowo
Pojazd: Romet Komar
Post: #30
RE: Początki nowy kanał motoryzacyjny na youtube
Przejrzałem kilka filmików i mam parę uwag Smile Może wprowadzisz w życie. Oglądam sporo rzeczy na YT i szkoda żeby wszelakiego rodzaju motovlogi miały gorszą jakość niż jakieś śmieciowe abstra-bekso-szparagi i inne kanały o kupie i siku.
0. Prowadząc kanał określ sobie cel. Czy jest to motovlog w którym pokazujesz co tam robisz codzien z moto, czy jest to kanał o jednośladach romet, czy ogólnie prl czy w ogóle kanał w którym opisujesz projekt odbudowy konkrentego egzemplarza. Chodzi o to, żeby trafiało to do określonej grupy docelowej. Filmiki o wszystkim i o niczym oraz w zbyt szerokim kręgu treściowym albo trafiają do każdego a właściwie do nikogo albo są mało rozwinięte. Kanał o samochodach i motocyklach będzie ani za bardzo o motocyklach ani za bardzo o autach. Miszmasz
1. Krucyyyj! Wszystkie Twoje filmiki można skompresować o 30-50%. Przed każdym odcinkiem przemyśl dokładnie co chesz przekazać, napisz sobie skrypt na przykład w formie notatek na brudno i korzystaj przy nagrywaniu(mając oczywiście gdzieś z boku, niewidoczne dla oglądajacego). Nie chodzi o to zeby czytać z kartki tylko żeby w ogóle wiedzieć co się chce powiedzieć. To tak jak z nudnym nauczycielem który ma ogromną wiedzę ale nie potrafi jej przekazać. Tak z youtuberem który ma wiedzę i umiejętności ale przedstawia to w formie która jest nużąca, nie mówiąc już o zainspirowaniu kogoś do kupienia rometa czy simsona. Mów głośniej i wyraźniej!
2. Zadbaj jeszcze bardziej o jakość audio/video. Rozdzielczość jest jaka jest. Bez zmiany sprzętu nie naprawisz tego ale zadbaj jeszcze o lepsze światło (od razu poprawia się jakośc jeśli kadr jest dobrze oświetlony) i koniecznie, koniecznie koniecznie zbuduj sobie ze śmieci jakiś stabilizator bo póki co to wygląda mało profesjonalni. Zoba porównanie nagrywania "z ręki" i z użyciem jakiegoś śmiesznego stabilizatora z drewna i rurek pvc który zbudowac można za 10zł
https://www.youtube.com/watch?v=bcWXs46T9KE I koniecznie statyw na którym umocujesz kamerkę i będziesz miał wolne ręce kręcąc kluczem.
W niektórych momentach w ogóle cię nie słychac, może warto zainwestować w jakiś śmieszny mikrofonik który przypniesz do koszuli i zgrasz dźwięk osobno a obraz osobno? Potem można je pięknie połączyć w vegasie
3.Logo szału nie robi. Skoro na kanale jest dużo contentu o starych moturach to moze dobrym pomysłem będzie jakieś logo w stylu retro? Odsyłam do googel:
https://www.google.pl/search?q=retro+log...IxHS9vM%3A
Muzyka w tle też mogła by być inna. Podejrzewam ze bardzo lubisz techno, ale bardziej pasował by tu stoner/rock. Coś jak na tym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=9XJE-2KNH-Y
4. Montaż- nie wiem w czym to sklejasz ale wyciśnij z tego programiku maksimum możliwości. Spójrz jeszcze raz na filmik powyżej i zobacz na przyspieszenia i cięcia. Zbędne fragmenty pomijasz, kręcisz pół minutu kluczem - przyspieszasz. Więcej treści w mniejszym czasie. Niestety, jedni powiedzą że olaboga w jakim to kierunku idzie jutub. Ja tu raczej powiem o szanowaniu czasu widza. Oczywiście efektu z 0:17 nei da sie zrobić tak łatwo ale to o czym pisałem powyżej i tak poprawi temat.

Ogólnie trochę się rozpisałem. To o czym mówiłem na pewno poprawi stan Twoich filmików! Życzę powodzenia i 100 000 widzów Big Grin
22-01-2017 02:31:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo boguc za ten post.
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Początki nowy kanał motoryzacyjny na youtube - boguc - 22-01-2017 02:31:33




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 41
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 308
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 267
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1482
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 69
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1471
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1667
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 555
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10819
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 672
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 162
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 198
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16420
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 172

Reklama