Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 głosów - 2.33 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaguar 23 wyścig pokoju
Autor Wiadomość
nonameuser1 Offline
rowermajster
*


Liczba postów: 265
Imię: Bartek
Skąd: Warlubie
Pojazd: Inny
Post: #31
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
Najlepsze że kupiłeś te Mafaki, a te hamulce które miałeś w oryginale, (dopiero jak dałeś zdjęcia szczegółów, można je poznać) też widziałem na jagach specach. Znów będziesz zły, ale nie masz pojęcia za co i jak się zabrać, lub masz kiepskich doradców. Każdy musi to przejść (również ja przeszedłem) i spaprać kilka rowerów aż pojmie co i jak robić, szkoda że padło akurat na tego jaguara. To że ktoś tam jechał na takim jaguarze, nie znaczy że się zna, o czym wielokrotnie się przekonałem. Kiedyś jechałem kupić rower do byłego trenera, który twierdził, że ma Bałtyka, okazało się że ma zwykłego sporta, to taki przykład, że jakiś dziadek zawodnik/trener niekoniecznie musi znać się na rzeczy.

Te osoby, które ścigały się w Wyścigu pokoju, przeprowadziły się do jakiejś mitycznej osady i pomieszkują razem? że trafiłeś na takie zagłębie osób, które jeździły w tym wyścigu? Big Grin
27-05-2015 12:58:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo nonameuser1 za ten post.
Reklama
chart80 Offline
Technik
*


Liczba postów: 608
Imię: Artur
Skąd: Pruszków
Pojazd: Romet Chart
Post: #32
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
(27-05-2015 12:58:02)nonameuser1 napisał(a):  Najlepsze że kupiłeś te Mafaki, a te hamulce które miałeś w oryginale, (dopiero jak dałeś zdjęcia szczegółów, można je poznać) też widziałem na jagach specach. Znów będziesz zły, ale nie masz pojęcia za co i jak się zabrać, lub masz kiepskich doradców. Każdy musi to przejść (również ja przeszedłem) i spaprać kilka rowerów aż pojmie co i jak robić, szkoda że padło akurat na tego jaguara. To że ktoś tam jechał na takim jaguarze, nie znaczy że się zna, o czym wielokrotnie się przekonałem. Kiedyś jechałem kupić rower do byłego trenera, który twierdził, że ma Bałtyka, okazało się że ma zwykłego sporta, to taki przykład, że jakiś dziadek zawodnik/trener niekoniecznie musi znać się na rzeczy.

Te osoby, które ścigały się w Wyścigu pokoju, przeprowadziły się do jakiejś mitycznej osady i pomieszkują razem? że trafiłeś na takie zagłębie osób, które jeździły w tym wyścigu? Big Grin

Można było podpytać na Autonostalgii ekipę serwisową Romcia Jaga Smile

27-05-2015 13:33:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Crimson Ghost Offline
Nowy
*


Liczba postów: 93
Imię: Bartek
Skąd: Łomża
Pojazd: Inny Romet
Post: #33
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
Heble mafaca są super, pasują rocznikowo, można śmiało wrzucać. Zwłaszcza że są w takim stanie i są zdecydowanie ładniejsze niż to co tam siedzi.

Co do lakieru, masz dwa wyjscia:
- Pomalować w proszek, żeby ukrócić ten festiwal prawilności, który się tu przejawia w komentarzach (mega irytujące jest wystawianie ramy do rangi świętości)
- Wypolerować, mała zaprawka tu i tam i to tyle - bo tak naprawdę to nic więcej tej ramie nie trzeba.
Ja bym jej mimo wszystko nie lakierował od nowa, z bardzo prostej przyczyny - nie znajdziesz nigdzie takich naklejek.
Szytki widzę, że masz ruskie, należałoby się dowiedzieć czy w tych latach już one były w Polsce, czy ktoś je sobie później nakleił. Jeśli są zgodne rocznikowo, to mogę załatwić nówki, ale to będzie kosztowało około 4 stówy.
Reszte szpeju wypoleruj, ew. pochromuj i wsio. Masz fajny rower.
Nie wiem tylko co z tym Brooksem, bo wygląda na mocno zmęczonego.


'on ostre zrobi', 'boze taki klasyk', 'do muzeum czeba' - dajcie spokój. Ja wiem, że fajna rama, ale ostatecznie to tylko pare polutowanych rurek. Jeśli faktycznie chcecie ten rower uratować, to cierpliwie edukujcie gościa, zamiast robienia inwazji.
27-05-2015 13:37:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Crimson Ghost za ten post.
Kafziell Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Kacper
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #34
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
(27-05-2015 12:58:02)nonameuser1 napisał(a):  Najlepsze że kupiłeś te Mafaki, a te hamulce które miałeś w oryginale, (dopiero jak dałeś zdjęcia szczegółów, można je poznać) też widziałem na jagach specach. Znów będziesz zły, ale nie masz pojęcia za co i jak się zabrać, lub masz kiepskich doradców. Każdy musi to przejść (również ja przeszedłem) i spaprać kilka rowerów aż pojmie co i jak robić, szkoda że padło akurat na tego jaguara. To że ktoś tam jechał na takim jaguarze, nie znaczy że się zna, o czym wielokrotnie się przekonałem. Kiedyś jechałem kupić rower do byłego trenera, który twierdził, że ma Bałtyka, okazało się że ma zwykłego sporta, to taki przykład, że jakiś dziadek zawodnik/trener niekoniecznie musi znać się na rzeczy.

Te osoby, które ścigały się w Wyścigu pokoju, przeprowadziły się do jakiejś mitycznej osady i pomieszkują razem? że trafiłeś na takie zagłębie osób, które jeździły w tym wyścigu? Big Grin

Ten jag będzie na osprzęcie jaki można znaleźć w specyfikacji (w sieci) dla zawodników - zresztą doradcy na tym forum radzili aby takie właśnie hamulce kupić. Czeskie favourity zostaną do drugiego jaga w przyszłości. Znając swoje braki w wiedzy o tych rowerach założyłem ten wątek, wszelkie uwagi są mile widziane. Rozmawiałem z trzema zawodnikami ery przed Szurkowskim, dwóch ma serwisy rowerowe, mieszkają w W-wie, Łodzi i na Śląsku. Wystarczyło zadzwonić do sklepu p. Szurkowskiego - kto pyta nie błądzi. Dodatkowo rozmawiałem z marketingiem firmy Arkus - Romet - obiecali poszukać wśród emerytowanych pracowników sprzętu lub dokumentacji itp. no i tu pytam również. Zanim cokolwiek zacznę w tym rowerze robić będę miał komplet osprzętu (nie lubię patrzeć na prawie gotowy sprzęt - niekoniecznie rower - i szukać brakujących części) i mam nadzieję trochę dobrych rad a nie hejtu, bo nie chcę sprzedać ramy (umowa z poprzednim właścicielem zobowiązuje).
Drobna dygresja odnośnie renowacji ramy. Wciąż jestem rozdarty między zabezpieczeniem obecnego stanu - niczym ruin Kartaginy - a wykonaniem szablonów (do tego potrzebny mi właśnie fachowiec a nie lakiernik) i dobraniem lakieru. Co raz częściej mam myśli o zakupie drugiego jaga mniej historycznego do jeżdżenia a tego maksymalnie zostawić w oryginale. Jednocześnie trochę prześmiewczo zastanawiam się jak wyglądałyby samochodowe klasyki, gdyby ich nie poddano robotom blacharsko-lakierniczym w imię zachowania oryginalnej powłoki lakierniczo-rdzawej.Wink
27-05-2015 13:41:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Kafziell za ten post.
Crimson Ghost Offline
Nowy
*


Liczba postów: 93
Imię: Bartek
Skąd: Łomża
Pojazd: Inny Romet
Post: #35
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
Samochody to nie rowery i rządzą się innymi prawami, co już zresztą tłumaczyłem panu z Oscą w avatarze Wink

Podoba mi się dzwonienie po Szurkach i innych dziadkach, dobra robota.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2015 13:54:10 przez Crimson Ghost.)
27-05-2015 13:53:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kafziell Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Kacper
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #36
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
(27-05-2015 13:37:11)Crimson Ghost napisał(a):  Heble mafaca są super, pasują rocznikowo, można śmiało wrzucać. Zwłaszcza że są w takim stanie i są zdecydowanie ładniejsze niż to co tam siedzi.

Co do lakieru, masz dwa wyjscia:
- Pomalować w proszek, żeby ukrócić ten festiwal prawilności, który się tu przejawia w komentarzach (mega irytujące jest wystawianie ramy do rangi świętości)
- Wypolerować, mała zaprawka tu i tam i to tyle - bo tak naprawdę to nic więcej tej ramie nie trzeba.
Ja bym jej mimo wszystko nie lakierował od nowa, z bardzo prostej przyczyny - nie znajdziesz nigdzie takich naklejek.
Szytki widzę, że masz ruskie, należałoby się dowiedzieć czy w tych latach już one były w Polsce, czy ktoś je sobie później nakleił. Jeśli są zgodne rocznikowo, to mogę załatwić nówki, ale to będzie kosztowało około 4 stówy.
Reszte szpeju wypoleruj, ew. pochromuj i wsio. Masz fajny rower.
Nie wiem tylko co z tym Brooksem, bo wygląda na mocno zmęczonego.


'on ostre zrobi', 'boze taki klasyk', 'do muzeum czeba' - dajcie spokój. Ja wiem, że fajna rama, ale ostatecznie to tylko pare polutowanych rurek. Jeśli faktycznie chcecie ten rower uratować, to cierpliwie edukujcie gościa, zamiast robienia inwazji.

Dzięki za wsparcie, wracasz wiarę w ludzkość i racjonalizm.Smile Bardzo lubię starą technikę. Kiedyś ludzie nie mieli technologii na obecnym poziomie, za to ich pomysłowość (obecnie kreatywność - tfu! co za słowo) budzi wciąż mój szacunek począwszy od budownictwa przez motoryzację a skończywszy na starej elektronice.
O tych szytkach będzie trzeba porozmawiać na poważnie, bo to jest największy chyba problem, resztę można gdzieś jeszcze zdobyć. Nie wiem czy pasują rocznikowo rosyjskie ale jak mam wybór między rowerem na oponach a rowerem na obręczach to wybieram to pierwsze - i niech mnie hejtująWink. Te które są na zdjęciach są w stanie agonalnym, guma prawie się kruszy.
27-05-2015 13:55:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Crimson Ghost Offline
Nowy
*


Liczba postów: 93
Imię: Bartek
Skąd: Łomża
Pojazd: Inny Romet
Post: #37
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
Na początku czerwca będę się kontaktował z gościem, który ma te szytki i na pewno mi powie czy będą pasować. Nie polecam stawiać go na oponach, bo to nigdy nie będzie wyglądało dobrze. Obręcze pod opony zawsze bedą troche wyższe niż te na szytki, a i znalezienie samych opon z takim 'szytkowym' bokiem graniczy z cudem - wszystkie mają jakieś dziwne kolory, lub wyglądają nowocześnie. Zresztą masz już koła pod szytki to starczy tylko te nieszczęsne gumy wymienić. Ale tak dla pewności - napompuj je tak do 6 atmosfer i zobacz co się dzieje.

Widzę, że jesteś z Łodzi, więc przede wszystkim zabierz ten rower do sklepu Jana Kudry i sprawdź co on ci o tym powie.
27-05-2015 14:02:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kafziell Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Kacper
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #38
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
Pytanie do kolegów śledzących ten wątek. Rozmawiałem z panem Gawliczkiem, który pytał o chromowane końcówki widelca, w jego czasach (1967-1969) rowery na WP miały napis na ramie z numerem wyścigu i właśnie te chromy. Sugerował, że może to był jakiś egzemplarz serwisowy/treningowy. Czy coś Wam wiadomo o tym?
27-05-2015 14:03:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #39
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
chrom był zjawiskiem powszechnym fakt, WTF chude lata? "zapas" na wóz serwisowy? trysniety szablonem rower jako nagroda w zawodach miedzyklubowych w Nędzowie Dziadowskim?
Zdajesie juz wiesz wiecej nt. tego roweru niz ja czy Bartek Smile

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
27-05-2015 14:17:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nonameuser1 Offline
rowermajster
*


Liczba postów: 265
Imię: Bartek
Skąd: Warlubie
Pojazd: Inny
Post: #40
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
(27-05-2015 13:53:39)Crimson Ghost napisał(a):  Samochody to nie rowery i rządzą się innymi prawami, co już zresztą tłumaczyłem panu z Oscą w avatarze Wink

Czy ja tu coś pisałem o samochodach, czy autor tematu? Huh


(27-05-2015 13:37:11)Crimson Ghost napisał(a):  'on ostre zrobi', 'boze taki klasyk', 'do muzeum czeba' - dajcie spokój. Ja wiem, że fajna rama, ale ostatecznie to tylko pare polutowanych rurek. Jeśli faktycznie chcecie ten rower uratować, to cierpliwie edukujcie gościa, zamiast robienia inwazji.

Każdy rower to ostatecznie kilka rurek Big Grin Każdy pieniądz to tylko nadrukowany kawałek papieru.
27-05-2015 14:19:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Crimson Ghost Offline
Nowy
*


Liczba postów: 93
Imię: Bartek
Skąd: Łomża
Pojazd: Inny Romet
Post: #41
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
(27-05-2015 14:19:09)nonameuser1 napisał(a):  
(27-05-2015 13:37:11)Crimson Ghost napisał(a):  'on ostre zrobi', 'boze taki klasyk', 'do muzeum czeba' - dajcie spokój. Ja wiem, że fajna rama, ale ostatecznie to tylko pare polutowanych rurek. Jeśli faktycznie chcecie ten rower uratować, to cierpliwie edukujcie gościa, zamiast robienia inwazji.

Każdy rower to ostatecznie kilka rurek Big Grin Każdy pieniądz to tylko nadrukowany kawałek papieru.

Niektóre to jeszcze szpachla Big Grin

Sprawdź co się tam w okolicy sztycy dzieje, bo wygląda mi to na zwykłą stalową rurę. Trzebaby zmierzyc średnicę, bo jeśli to kanaliza to może być pomalowany po prostu.

Tak czy siak, fotka Jaga z 1969 - można wrzucać mafaki i nawet kokpit cinelli.
http://naszosie.pl/hpk/wp-content/upload...WP.69r.jpg
27-05-2015 14:23:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kafziell Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Kacper
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #42
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
(27-05-2015 14:02:52)Crimson Ghost napisał(a):  Na początku czerwca będę się kontaktował z gościem, który ma te szytki i na pewno mi powie czy będą pasować. Nie polecam stawiać go na oponach, bo to nigdy nie będzie wyglądało dobrze. Obręcze pod opony zawsze bedą troche wyższe niż te na szytki, a i znalezienie samych opon z takim 'szytkowym' bokiem graniczy z cudem - wszystkie mają jakieś dziwne kolory, lub wyglądają nowocześnie. Zresztą masz już koła pod szytki to starczy tylko te nieszczęsne gumy wymienić. Ale tak dla pewności - napompuj je tak do 6 atmosfer i zobacz co się dzieje.

Widzę, że jesteś z Łodzi, więc przede wszystkim zabierz ten rower do sklepu Jana Kudry i sprawdź co on ci o tym powie.

Już z nim rozmawiałem. Niestety nie ma nic już nic do tych jaguarów ale dał mi namiar na p. Gawliczka, z którym jestem umówiony na kontakt w przyszłym tygodniu - może coś będzie miał dla mnie.

(27-05-2015 14:23:28)Crimson Ghost napisał(a):  
(27-05-2015 14:19:09)nonameuser1 napisał(a):  
(27-05-2015 13:37:11)Crimson Ghost napisał(a):  'on ostre zrobi', 'boze taki klasyk', 'do muzeum czeba' - dajcie spokój. Ja wiem, że fajna rama, ale ostatecznie to tylko pare polutowanych rurek. Jeśli faktycznie chcecie ten rower uratować, to cierpliwie edukujcie gościa, zamiast robienia inwazji.

Każdy rower to ostatecznie kilka rurek Big Grin Każdy pieniądz to tylko nadrukowany kawałek papieru.

Niektóre to jeszcze szpachla Big Grin

Sprawdź co się tam w okolicy sztycy dzieje, bo wygląda mi to na zwykłą stalową rurę. Trzebaby zmierzyc średnicę, bo jeśli to kanaliza to może być pomalowany po prostu.

Tak czy siak, fotka Jaga z 1969 - można wrzucać mafaki i nawet kokpit cinelli.
http://naszosie.pl/hpk/wp-content/upload...WP.69r.jpg

Ok, zmierzę i wrzucę na forum z dokładnością do 0,1 mm.Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2015 14:30:05 przez Kafziell.)
27-05-2015 14:27:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #43
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
Fajna fota rower zapewe bardzo podobny do prezentowanego na starych rowerach poznań jaga na ignaszczaku /dokładnie taki stoi w muzeum sportu-zwracaja uwage crosowe manetki w szosie/

Takich białych obsmarowanych na PWB w roznym stopniu dewastacji migneło na potralach aucyjnych ostatnimi laty ze trzy.....

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
27-05-2015 14:57:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kafziell Offline
Nowy
*


Liczba postów: 19
Imię: Kacper
Skąd: Łódź
Pojazd: Inny
Post: #44
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
Wygląda na to, że ten jaguar to "hydraulik": średnica zewnętrzna rury podsiodłowej 28 mm, średnica wewnętrzna 25 mmm; średnica sztycy siodłowej 24,8 mm. Zastanawia tylko przerzutka campagnolo i siodło Brooks Professional, może ktoś wymienił na lepszy osprzęt.
27-05-2015 17:12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Crimson Ghost Offline
Nowy
*


Liczba postów: 93
Imię: Bartek
Skąd: Łomża
Pojazd: Inny Romet
Post: #45
RE: Jaguar 23 wyścig pokoju
A wyjąłeś sztyce? Może jakas blacha siedzi, miałem tak w Wichrze.
27-05-2015 17:16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 23:12:38
» Odpowiedzi: 69
» Wyświetleń: 16305
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
Dzisiaj 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1308
Witam
Ostatni post: mateuszf
Dzisiaj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 34
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Dzisiaj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 292
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Dzisiaj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 89
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5701
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10099
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13039
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 291
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2396
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 202
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 330
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1151
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5776
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 507

Reklama