Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Romet Sport 89'
Autor Wiadomość
Crisso Offline
Nowy
*


Liczba postów: 109
Imię: Karol
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny Romet
Post: #16
RE: Romet Sport 89'
Witam,
ponieważ temat owijki się "wykwasił" (sklep mi przysłał nie ten model, który zamówiłem), dlatego wraca temat i prośba o opinię. Znalazłem świetną, cienką owijkę Fizik Superlight, pytanie tylko: wersja czarna matowa (black) czy błyszcząca (glossy black):

https://www.rowerystylowe.pl/p-5721/owij...superlight

Będę wdzięczny za radę.

Pozdrawiam
12-05-2015 16:18:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #17
RE: Romet Sport 89'
spoko jest i tanio w porównaniu z brooksem,
szukasz czegoś w podobie obesranej taśmy izolacyjnej rozwaz benotto

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
14-05-2015 01:08:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Crisso Offline
Nowy
*


Liczba postów: 109
Imię: Karol
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny Romet
Post: #18
RE: Romet Sport 89'
Witam,
odebrałem dzisiaj mojego Sporta. No nie jest dobrze Dodgy. Pisałem o tym albo nie, ale dałem go do poskładania w zewnętrznym serwisie. O ile dotychczas chłopaki sprawiali wrażenie profesjonalistów, to po odebraniu rower wymaga kolejnych poprawek... Dla wyjaśnienia - oddanie do złożenia roweru komuś innemu wynikało z faktu, że nie mam warunków i kompetencji do takich prac (stojak, miejsce, narzędzia itp.). Efekt jest taki, że:

- porysowany jest mostek, który szlifowałem przez 6 dni
- źle nakleili naklejkę podsiodłową (ma zmarszczki i muszę zamówić nową)
- naklejka na widelcu też jest naklejona krzywo ale tutaj będę już uważał, że tak "fabryka robiła" (przesunięcie jest niewielkie ale mnie wkurza)
- owijka w stosunku do mostka ma "rozjazd" lewo / prawo (jest niesymetrycznie zakończona o kilka ładnych milimetrów) - tu na szczęście sam sobie poradzę

Oczywiście dzięki temu przy finalnym rozliczeniu zaoszczędziłem parę złotych ale nie o to chodzi. Odbierałem rower sądząc, że to już koniec - zapłaciłem, więc jest zrobione "tip/top" (czy ktoś używa jeszcze takich określeń Blush?). Teraz okazuje się, ze dostałem "gotowy" rower, tylko muszę jeszcze wykonać trochę pracy. Czas na wnioski:

- głupi ja
- naucz się sam
- za to co zapłaciłem wyposażyłbym się w komplet narzędzi i stojak

I proszę o nie pastwienie się nade mną w komentarzach. Już wiem, że w odnawianiu naszych maszyn liczy się tylko własna praca.

Biorąc powyższe - nie wyślę Wam zdjęć odnowionego Sporta, bo nadal nie jest w stanie, w jakim chciałbym Wam go pokazać. I do tego jeszcze musiałem chłopaków z serwisu poprosić o pożyczenie siodełka, bo moje nadal nie dotarły. Ten post jest jedynie wynikiem frustracji i chęci wyrzucenia z siebie złości. Trzy miesiące pracy, kupa wsadzonej kasy i miażdżąca (dla mnie) konkluzja:

Wróciłem nim z serwisu do domu. I dochodzę do wniosku, że ten rower nie nadaje się nawet do codziennej jazdy (mam na myśli dojazd do pracy - 8 kilometrów; nie mówię o kręceniu "kilometrów"). Niedziela i tyle. Mechanicznie jest nie do opanowania - pewnie za jakiś czas się przyzwyczaję ale poziom braku jakiejkolwiek precyzji jest nie do wiary. Dla wyjaśnienia - ja od 10 lat nie siedziałem na ŻADNYM rowerze, więc nie porównuję działania przerzutek z dostępnymi na rynku, indeksowanymi zestawami. Wrażenia z pierwszej jazdy porównuję z jazdą samochodem trzymając komórkę w jednej ręce i papierosa w drugiej, a przy okazji mam zmieniać biegi patrząc na lewarek, kręcić kierownicą i patrzeć na drogę. Ja wiem, że w tych rowerach tak to działało (kilkanaście lat temu jeździłem Wagantem i Sportem). Ale po takim czasie odczuwam szok. Mój egzemplarz przedniej przerzutki ma tak słabą sprężynę, że po wrzuceniu niższej tarczy muszę się schylić i dopchnąć prowadnicę facepalm , bo inaczej łańcuch będzie o nią trzeć, co doprowadza mnie do szału... Zamontuję inny egzemplarz, który mam "w odwodzie" ale czy to coś zmieni ?

Tak więc mam odnowiony klasyk. Wygląda...dobrze. Ale poziom rozczarowania - bezcenny Sad. Nie spodziewałem się cudów, ale to z czym się dzisiaj zetknąłem powoduje kosmiczną zgagę.

Za kilka dni wyślę zdjęcia "produktu finalnego" (muszę poprawić to i owo).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2015 01:22:51 przez Crisso.)
30-05-2015 01:13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #19
RE: Romet Sport 89'
facepalm
(30-05-2015 01:13:28)Crisso napisał(a):  - naucz się sam
- za to co zapłaciłem wyposażyłbym się w komplet narzędzi i stojak

Mój egzemplarz przedniej przerzutki ma tak słabą sprężynę, że po wrzuceniu niższej tarczy muszę się schylić i dopchnąć prowadnicę facepalm , bo inaczej łańcuch będzie o nią trzeć, co doprowadza mnie do szału... Zamontuję inny egzemplarz, który mam "w odwodzie" ale czy to coś zmieni ?

ad 1, 2) podpisuje się oburącz
ad 3) proponuje zapodać coś w systemie "na czworokąt" nie "na szuflade" np łutszja wsiech XB3 wygląda wesoło jak u rowarzyszy radzieckich ale działa Smile
zakładam oczywiście że regulacja przeprowadzona była fachowo czolk

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
30-05-2015 02:13:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nonameuser1 Offline
rowermajster
*


Liczba postów: 265
Imię: Bartek
Skąd: Warlubie
Pojazd: Inny
Post: #20
RE: Romet Sport 89'
Buu kolego dałeś cała na całej linii. Jakieś poradniki renowacyjne chcesz pisać a oddałeś rower do poskładania do przypadkowego serwisu? Rozumiem że możesz nie mieć narzędzi/wiedzy żeby wkręcić suport, zamontować stery, wolnobieg. ALE naklejanie naklejek? montaż kierownicy z mostkiem, owijka - serio?
Skoro tak został złożony rower, to nic dziwnego że kiepsko działa. Wielka szkoda, zapowiadał się najładniejszy i najlepszy Sport...
30-05-2015 10:45:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo nonameuser1 za ten post.
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Romet Sport 89'
Dał dupy ale się do tego umiał przyznać i jeszcze podzielił się swoim przykrym doświadczeniem a ty sie czepiasz, oj nieładnie.
bije
sniper
czolk


Pewnie jeszcze nie raz coś zrobi tym razem do końca sam......

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
30-05-2015 11:57:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Zweitakter za ten post.
Crisso Offline
Nowy
*


Liczba postów: 109
Imię: Karol
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny Romet
Post: #22
RE: Romet Sport 89'
(30-05-2015 11:57:19)Zweitakter napisał(a):  Dał dupy ale się do tego umiał przyznać i jeszcze podzielił się swoim przykrym doświadczeniem a ty sie czepiasz, oj nieładnie.

Pewnie jeszcze nie raz coś zrobi tym razem do końca sam......

Dzięki za wsparcie...Big Grin Będzie tak , jak mówisz.

(30-05-2015 10:45:14)nonameuser1 napisał(a):  Buu kolego dałeś cała na całej linii. Jakieś poradniki renowacyjne chcesz pisać a oddałeś rower do poskładania do przypadkowego serwisu?


Serwis nie był przypadkowy, działają na rynku od kilkunastu lat, mają na koncie kilkadziesiąt renowacji rowerów (widziałem efekty zaglądając tam od czasu do czasu), więc nie miałem prawa przypuszczać, że coś spaprają. A skoro rower był już na warsztacie w zakresie "mechanicznym", było naturalną sprawą, że zlecę im wszystko, włącznie z naklejkami i owijką. I praca związana z technicznym poskładaniem roweru wyszła im super. Niedomagania roweru o których napisałem biorą się z niedoskonałości leciwych podzespołów (w końcu miał być oryginał), a nie braku kompetencji serwisu. W zakresie "estetycznym" niestety im nie wyszło ale zapewne zrobili to i tak lepiej niż zrobiłbym to sam. Zawsze miałem pałę z plastyki i prac ręcznych, rysowany przez mnie koń przypomina fokę, w najlepszym wypadku borsuka Big Grin. Dlatego nawet, gdybym poskładał rower sam, poprosiłbym kogoś, żeby mi w tym pomógł. Cóż, gość miał widocznie gorszy dzień, a ja mam nauczkę.
A co do pisania poradników - piszę o tym, co samemu "przećwiczyłem" i potrafię zrobić; nie zamierzałem pisać o zakładaniu owijki czy naklejaniu naklejek. Zresztą jeśli przeczytasz ze zrozumieniem, moje poradniki dotyczą renowacji części rowerowych a nie montowania korby czy mostka, więc nie wiem czemu się czepiasz.


Cytat:Skoro tak został złożony rower, to nic dziwnego że kiepsko działa. Wielka szkoda, zapowiadał się najładniejszy i najlepszy Sport...

Rower został złożony ok, działa jak działa bo został złożony z oryginalnych Rometowskich, 30 - letnich części (też czytaj proszę ze zrozumieniem). W moim poście piszę o "lekkim" rozczarowaniu, bo miałem trochę inne wyobrażenie na temat naszej techniki z tamtych lat. Gdybym zamontował przerzutki Campy, zapewne wszystko byłoby super, no ale jest oryginał bo tak miało być od początku.
No i dajcie mi jeszcze chwilę a zobaczycie, że to BĘDZIE najładniejszy i najlepszy Sport jakiego widzieliście Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2015 12:23:39 przez Crisso.)
30-05-2015 12:04:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Crimson Ghost Offline
Nowy
*


Liczba postów: 93
Imię: Bartek
Skąd: Łomża
Pojazd: Inny Romet
Post: #23
RE: Romet Sport 89'
Ta przerzutka tak działała, że trzeba było ją dopychać. Dlatego wszyscy je wywalali i montowali ukraińskie.
30-05-2015 13:06:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Crimson Ghost za ten post.
mz1 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 230
Imię: Maciej
Skąd: Mława
Pojazd: Inny Romet
Post: #24
RE: Romet Sport 89'
Możesz też założyć Favorita.

Mam w Jaguarze i działa jak powinna.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2015 14:55:46 przez mz1.)
30-05-2015 14:55:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nonameuser1 Offline
rowermajster
*


Liczba postów: 265
Imię: Bartek
Skąd: Warlubie
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: Romet Sport 89'
Ojj panowie jacy nerwowi Wink nie odbierajcie krytyki tak osobiscie. Pozdr i dzialaj, jeszcze będzie z tego rower Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2015 21:17:28 przez nonameuser1.)
30-05-2015 21:16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo nonameuser1 za ten post.
Crisso Offline
Nowy
*


Liczba postów: 109
Imię: Karol
Skąd: Kraków
Pojazd: Inny Romet
Post: #26
RE: Romet Sport 89'
(30-05-2015 21:16:25)nonameuser1 napisał(a):  Ojj panowie jacy nerwowi Wink nie odbierajcie krytyki tak osobiscie. Pozdr i dzialaj, jeszcze będzie z tego rower Wink

Przepraszam za być może zbyt nerwowe odreagowanie, spowodowane zaistniałą sytuacją. A krytyka jest ponoć budująca Big Grin . I dzięki za dobre słowo ok.
30-05-2015 21:56:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: Romet Sport 89'
(30-05-2015 14:55:26)mz1 napisał(a):  Mam w Jaguarze i działa jak powinna.

rozjebany
"jak powinna" czyli bez młota nie dotykać?

Bartek miał dwa jednakowe Supry ...podobno....
Teraz mamy właściciela działąjącej przedniej szuflady z brombergu
dance3

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
30-05-2015 23:55:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Paweł13 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 338
Imię: Paweł
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny Romet
Post: #28
RE: Romet Sport 89'
U mnie też przód działa bez problemu, do jakiego lekarza z tym iść? A może by wsadzić sprężynę z przerzutki favorit jest twardsza, wtedy będzie to działać i wyglądać.
31-05-2015 00:16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mz1 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 230
Imię: Maciej
Skąd: Mława
Pojazd: Inny Romet
Post: #29
RE: Romet Sport 89'
Mówiłem o Favoricie Smile

A szufladę z brombergu mam w sporcie i też jakoś nie narzekam. Właściwie to zawiodła wtedy, gdy urwała się linka.
31-05-2015 00:37:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Zweitakter Offline
Technik
*


Liczba postów: 917
Imię: Andrzej
Skąd: warszawa
Pojazd: Inny
Post: #30
RE: Romet Sport 89'
Nie miałem zadnej działającej sensownie szuflady wliczając w to simplexa i campagnollo, sprawniej się zmienia obrót obcasem niż szufladą.

Wiesz pan w Romecie cal calowi nie równy...
31-05-2015 00:53:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53748
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 20
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 19
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 74
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 513
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 260
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 77
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52046
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 103
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10887
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165685
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 349
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama