Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romet Pony 50M3
Autor Wiadomość
herbi Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Herbert
Skąd: Żernica k/Gliwic
Pojazd: Romet Pony
Post: #1
Romet Pony 50M3
Witam.
Jak napisałem w dziale powitań, stałem sie właścicielem motorynki Romet Pony 50M3
oczywiście z silnikiem 025.
Na początku nic nie wiedziałem o tej motorynce i tym silniku,myslałem,ze to jakis wiejski tuning,ale potem poczytałem i dowiedziałem sie,że Dezamet wypuscił takie cos,Moze robili sprzatanie magazynów i chcieli zagospodarować stare części Smile
Wiecie moze jaka była koncepcja stworzenia takiego silnika?
W załaczniku pare zdjęć.Chciałem ja zostwic z oryginalnym lakierem,ale jest dosyc sfatygowana i podrapana,zostanie jednak w takim oryginalnym kolorze.
mam tylko jeden problem na który nie znalazłem odpowiedzi,chodzi o przednia lampe.
Nigdzie nie znalazłem zdjecia M3 z taka lampa ta jest chyba od Ogara ( zapoznaje sie dopiero z produktami Rometu)
ma z tyłu lamy konektory do podłaczenia kabli i własnie ta instalacja wyglada na oryginalna fabryczna ,nie widac modyfikacji by ktos zmieniał lampe.
Wiecie moze,ćzy było to mozliwe,by wyszły modele z takimi lampami?
PS, nie moge dodac zdjecia ,bo plik za duży.Postaram sie go zmniejszyc
11-02-2015 00:02:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #2
RE: Romet Pony 50M3
Niby 025 miał pozwolić wykorzystać części silnikowe pozostałe po S38.... wątpię ponieważ kartery S38 i 025 się różnią, niewiele ale jednak. Ta lampa ma chromowaną ramkę klosza czy jest cała plastikowa?
11-02-2015 00:21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
herbi Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Herbert
Skąd: Żernica k/Gliwic
Pojazd: Romet Pony
Post: #3
RE: Romet Pony 50M3
                Lampa jest cała plastikowa.
11-02-2015 00:46:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
romek Offline
019 rzondzi
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Marcin
Skąd: NOS
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Romet Pony 50M3
Oprócz tej przedniej lampy... pełen oryginał! Szacun za tak rzadki model Big Grin
11-02-2015 00:52:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
herbi Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Herbert
Skąd: Żernica k/Gliwic
Pojazd: Romet Pony
Post: #5
RE: Romet Pony 50M3
Czyli to nie jest oryginalna lampa?
11-02-2015 01:02:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
maly Offline
Ogarnia ogara
*


Liczba postów: 315
Imię: Michał
Skąd: Słupsk/Główczyce
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: Romet Pony 50M3
Nie, przednia lampa jest od Ogara 205

Jest:
- Romet "pomarańcza" Ogar 200 (1988)
- CZ 350 (1985)
- Romet Chart (1990)
Był:
- Romet Kadet Lux (1985) / Romet Ogar 200 (1987) / Romet 50 T1 (1980) / Jawa 50 / Yamaha DT 125 / WSK 125 (1977) / Cezet 175 (1988) / Romet Chart 210 (1989) / Romet Ogar 200 (1985)/ WSK 125 "KOS" / WSK 125
11-02-2015 01:13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Romet Pony 50M3
Ten tłumik do ogarnięcia, kolanko też chyba inne bo jakieś długie.
Poza tym, ładnie zachowana, ja bym nie malował.
11-02-2015 01:37:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kubu355 Offline
Motorynkowy Komarzysta
*


Liczba postów: 526
Imię: Kuba
Skąd: Złotów/Poznań
Pojazd: Romet Komar
Post: #8
RE: Romet Pony 50M3
W motorynce wszystko oryginalne poza lampą przednią. No i brak oslony wydechu.
Kolanko jak najbardziej oryginalne, różniło się od tego z zwykłej motorynki.
Co do lakieru, może zabrzmi to dziwnie ale położył bym sam bezbarwny. Daje to niesamowity efekt, tego sposobu używają między innymi w Gas Monkey Big Grin
11-02-2015 02:07:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
herbi Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Herbert
Skąd: Żernica k/Gliwic
Pojazd: Romet Pony
Post: #9
RE: Romet Pony 50M3
Rozważałem zostawienie oryginalnego lakieru,na zdjęciach tego nie widać,ale jest dużo uszkodzeń i zadrapań.Bak ma kilka wgnieceń.
Tłumik w dobrym stanie,zostanie wyczyszczony i pomalowany,natomist kolanko jest pozaginane i zostanie wymienione.
Wracając jeszcze do lampy i instalacji.Instalacja naprawdę wyglada na fabryczna,profesjonalnie pozaciskane konektory i jedna bardzo dziwna sprawa.
Jak przyjrzycie sie dokładnie ostatniemu zdjęciu widać na nim ,ze do silnika dochodzi różowy kabel od wyłączania zapłonu i na tle przedniego błotnika drugi konektor z zaciśniętymi dwoma kablami,żótym i niebieskim.Zółty biegnie bezposrednio do tylnej lampt niebieski do konektorów przedniej lampy. Nie ma wogóle przełacznika świateł na kierownicy.Niebieski kabel w lampie bezpośrednio jest podłączony pod żarówkę krótkich świateł z pominięciem tego wlącznika świateł w lampie.
Po co ktoś zadawałby sobie tyle trudu żeby tak zmodyfikować instaqlację ?
Może to był taki kryzysowy mode,nie mieli oryginalnych lamp,więc załozyli to co było pod ręką.
11-02-2015 09:58:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
nie_mientki Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 6,382
Imię: Michał
Skąd: Puławy
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #10
RE: Romet Pony 50M3
Może ktoś chciał pominąć awaryjny element jakim jest wspomniany przełącznik na kierownicy.
11-02-2015 10:19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
herbi Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Herbert
Skąd: Żernica k/Gliwic
Pojazd: Romet Pony
Post: #11
RE: Romet Pony 50M3
Ok,sprawa reflektora wymaga wyjaśnienia,narazie zajmę się silnikiem. Ma wytarty karter od łańcucha jak większość motorynek.Muszę rozebrac silnik i oddac karter do spawania.Cylinder dostanie szlif i nowy tłok made in PRL,są jeszcze stare zapasy.Nowe tłoki podobno puchną.
Mam natomiast pytanie odnośnie felg.
Chciałbym je wyczyścić a nie malować.Szkiełkowanie odpada,bo pozostawia jednak troche szorstką powierzchnie,anodowanie również ,bo koła nie sa z czystego aluminium ale ze stopu,to przy anodowaniu mogło by spowodowac powstanie plam i przebarwien na powierzchni. Srodkami czyszczącymi wyczyściłem troche felgi ale pozostały plamy i przebarwienia .
Czytałem o czysczeniu octem albo kretem w granulkach,boje sie jednak czy nie powstana jakies inne niespodzianki.
Moze Wy macie jakies sposoby.Alufelgi z auta szkiełkuje sie a nastepnie lakieruje.Te z motorynki nie były lakierowane ,chciałbym zeby takie pozostały.
11-02-2015 13:29:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
amin Offline
Banned


Liczba postów: 373
Imię: Mondry
Skąd: Z Mondrowni
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: Romet Pony 50M3
(11-02-2015 09:58:06)herbi napisał(a):  Rozważałem zostawienie oryginalnego lakieru,na zdjęciach tego nie widać,ale jest dużo uszkodzeń i zadrapań.Bak ma kilka wgnieceń.
Tłumik w dobrym stanie,zostanie wyczyszczony i pomalowany,natomist kolanko jest pozaginane i zostanie wymienione.
Wracając jeszcze do lampy i instalacji.Instalacja naprawdę wyglada na fabryczna,profesjonalnie pozaciskane konektory i jedna bardzo dziwna sprawa.
Jak przyjrzycie sie dokładnie ostatniemu zdjęciu widać na nim ,ze do silnika dochodzi różowy kabel od wyłączania zapłonu i na tle przedniego błotnika drugi konektor z zaciśniętymi dwoma kablami,żótym i niebieskim.Zółty biegnie bezposrednio do tylnej lampt niebieski do konektorów przedniej lampy. Nie ma wogóle przełacznika świateł na kierownicy.Niebieski kabel w lampie bezpośrednio jest podłączony pod żarówkę krótkich świateł z pominięciem tego wlącznika świateł w lampie.
Po co ktoś zadawałby sobie tyle trudu żeby tak zmodyfikować instaqlację ?
Może to był taki kryzysowy mode,nie mieli oryginalnych lamp,więc załozyli to co było pod ręką.

Ha, powodzenia ci życzę w znalezieniu kolanka do tłumika. Boże, co ty tak męcisz? Ktoś po prostu założył inną lampę i tyle, a ty wymyślasz, bo to może kryzys mieli, a bo to kabelki oryginalne, pozaciskane profesjonalne... Bo wpadniesz w samo zachwyt. Też mam 025 i M3, służy mi do treningów jazdy na jednym kole Big Grin

edit;
(11-02-2015 13:29:50)herbi napisał(a):  Ok,sprawa reflektora wymaga wyjaśnienia,narazie zajmę się silnikiem. Ma wytarty karter od łańcucha jak większość motorynek.Muszę rozebrac silnik i oddac karter do spawania.Cylinder dostanie szlif i nowy tłok made in PRL,są jeszcze stare zapasy.Nowe tłoki podobno puchną.
Mam natomiast pytanie odnośnie felg.
Chciałbym je wyczyścić a nie malować.Szkiełkowanie odpada,bo pozostawia jednak troche szorstką powierzchnie,anodowanie również ,bo koła nie sa z czystego aluminium ale ze stopu,to przy anodowaniu mogło by spowodowac powstanie plam i przebarwien na powierzchni. Srodkami czyszczącymi wyczyściłem troche felgi ale pozostały plamy i przebarwienia .
Czytałem o czysczeniu octem albo kretem w granulkach,boje sie jednak czy nie powstana jakies inne niespodzianki.
Moze Wy macie jakies sposoby.Alufelgi z auta szkiełkuje sie a nastepnie lakieruje.Te z motorynki nie były lakierowane ,chciałbym zeby takie pozostały.

Wata stalowa i czyścisz .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-02-2015 13:31:24 przez amin.)
11-02-2015 13:29:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
herbi Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Herbert
Skąd: Żernica k/Gliwic
Pojazd: Romet Pony
Post: #13
RE: Romet Pony 50M3
Słuchaj,nie interesuje mnie do czego Ty uzywasz swojej motorynki, Ja podchodze do tej sprawy troche inaczej. Chce odbudowac ja na oryginał,dlatego czepiam sie dupereli ,ale widze ,ze nie znajde tu pomocy.cześć
11-02-2015 13:48:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
amin Offline
Banned


Liczba postów: 373
Imię: Mondry
Skąd: Z Mondrowni
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Romet Pony 50M3
(11-02-2015 13:48:27)herbi napisał(a):  Słuchaj,nie interesuje mnie do czego Ty uzywasz swojej motorynki, Ja podchodze do tej sprawy troche inaczej. Chce odbudowac ja na oryginał,dlatego czepiam sie dupereli ,ale widze ,ze nie znajde tu pomocy.cześć

No to człowieku, by cię już nie przezwać, myślenie logiczne! Wiesz co to takiego? Jeśli ci mówią że lampa nie nieoryginalna to po co szukasz dziury w całym? Ja też mam w 98% oryginał i co? Jakoś się tym nie chwalę hmm
11-02-2015 13:57:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
herbi Offline
Nowy
*


Liczba postów: 13
Imię: Herbert
Skąd: Żernica k/Gliwic
Pojazd: Romet Pony
Post: #15
RE: Romet Pony 50M3
No widzisz człowieku i tu sie róznimy,Ty mozesz swoja nawet na rózowo pomalować pedzlem,ja bede dochodził to tego jak było .Własnie przed chwila rozmawiałem z człowiekiem który pracował w starym zakładzie Rometa i potwierdził informacje,że takie sztuki z takimi lampami wychodziły .I co Ty na to.
Dzieki za pomoc .Do Admina ,prosze o zamkniecie tematu,nie bedzie juz nowych postów przynajmniej z mojej strony Pozdrzwiam
11-02-2015 14:14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: Deecuu
Wczoraj 12:53:49
» Odpowiedzi: 68
» Wyświetleń: 35724
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 61
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Wczoraj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 341
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 70
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 294
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1502
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 86
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1482
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1692
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 565
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10868
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 684
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 170
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 212
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16467

Reklama