Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
AWO Simson Sport 1959r
Autor Wiadomość
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #76
RE: AWO Simson Sport 1959r
Jeżdżę już jakieś dwa tygodnie i jest super. Drugi powoli się kompletuje, ale problem znaleźć ramę. Fotorelacja może nawet jutro. Ale muszę się czymś "pochwalić". Wczoraj robiłem ładowanie, bo coś zamarło i po odpaleniu i 15s działania silnika zgasł. Kompresja znikła całkowicie. Co się okazało, miałem kilkanaście kuleczek stopionych opiłków aluminium. Jeden wpadł pod zawór i zablokował go. Po dokładnym sprawdzeniu jedyną opcją jest, że ktoś ściągnął mi gumę z gaźnika i wsypał tam te opiłki. Jedyne miejsce poza domem, w którym nie mam go cały czas na oku i może się ktoś koło niego kręcić, to taka altanka na której siedzimy. Logiczne więc jest, że któryś z kolegów w akcie zazdrości to zrobił. No nic, zaraz składam od nowa i tym razem zacisnę tą gumę opaską. Jak nie zapomnę zrobię kilka zdjęć ze składania Big Grin

Odrestaurator-wujek może nie chciałby go sprzedać?
Suwmiarka- myślę, że się pojawię, ale nie ma co oglądać takiego trupa jak mój :F cały obdrapany, powgniatany, że szkoda się pokazywać

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2018 07:55:00 przez raterro.)
25-08-2018 07:53:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #77
RE: AWO Simson Sport 1959r
Odrestaurator, jak wuj by chciał junaki sprzedać albo części to daj znać odkupię w dobrej cenie Smile.
25-08-2018 09:35:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #78
RE: AWO Simson Sport 1959r
Problemy część kolejna xD Wymieniłem łożyska koła przedniego oraz usunąłem luzy na główce ramy, ale oczywiście ładowanie ma jak zwykle problem xD Co ciekawe na kilka kilometrów pomaga zdjęcie i ponowne założenie prądnicy. Wczoraj zrobiłem to i posprawdzałem wszystko. Znowu na kilka kilometrów działało, ale teraz nie ma tak, że w ogóle kontrolka nawet nie przygasa, ale działa tak jak powinna (na obrotach wyższych niż jałowe gaśnie), ale prądnica nie ładuje, tylko rozładowywuje. I to przekonało mnie i tatę do projektu AWO 12V Big Grin W zimie albo wleci alternator z ETZ(wszystkie mają taki sam Wink) albo iskrownik(całość razem z zapłonem CDI) od chińskiego silnika GY6. Co wyjdzie? to już w zimie się dowiecie. Na pewno instalacja 6V mówi dowidzenia Wink

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
14-09-2018 16:46:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #79
RE: AWO Simson Sport 1959r
Nie lepiej zregenerować prądnice albo regulator?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2018 16:56:24 przez rafi555.)
14-09-2018 16:56:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #80
RE: AWO Simson Sport 1959r
Akurat mam prądnicę od MZ Wink Problemem był kabel od wzbudzenia prądnicy, który był połączony jakieś 20 lat temu na skrętkę i zostawiony tak, bez lutowania. Taśma izolacyjna zaczęła od ciepła puszczać klej i przez niego nie było dobrego styku, teraz jest wszystko w porządku, ale przeróbka na 12v nadal w planach

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
16-10-2018 20:01:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Suwmiarka Offline
Komarowiec
*


Liczba postów: 521
Imię: Rafał
Skąd: RZS
Pojazd: Inny
Post: #81
RE: AWO Simson Sport 1959r
To dobrze, że usterka rozwiązana. Nieraz przyczyną dość poważnych problemów jest błacha usterka. Pogoda sprzyja więc można trochę pojeździć tej jesieni.
17-10-2018 20:30:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odrestaurator Offline
Majster
Moderatorzy


Liczba postów: 3,256
Imię: Szymon
Skąd: Knurów
Pojazd: Inny
Post: #82
RE: AWO Simson Sport 1959r
O sprzedaży czegokolwiek nie ma mowy, niestety, może kiedyś spróbuję coś ugrać. Problem taki, że mieszka 300km ode mnie, a poza mną w rodzinie nie ma nikogo (może poza jedną osobą) która by się tym zajęła. Zobaczymy jak to będzie. Mam nawet zdjęcia jego kolekcji, bardzo klimatyczny garaż, ale nie chcę ich udostępniać publicznie.

Mój Simson

YT: POLMOZBYT
17-10-2018 20:42:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #83
RE: AWO Simson Sport 1959r
Aktualizacja zimowa czas start. Miała być tylko wymiana dekla na którym mocowana jest prądnica i iskrownik na przerobiony przez nas pod alternator od MZ. okazało się, że każde łożysko silnika nadaje się do wymiany(nie są mocno zużyte poza tymi rozrządu, ale skoro i tak silnik jest wyciągnięty i rozebrany, to warto). szklanki wraz z grzybkami po 60 latach i co najmniej 400 000 kilometrów mają luz, który sprawia, że słychać drobny stukot w silniku zostały wykonane na nowo przez mojego tatę, aktualnie czekają na wyjazd do hartowni, a następnie szlifowanie. Z racji problemów z trzecim i czwartym biegiem(trójka po wrzuceniu przez kilka sekund "szarpie", a czwórka wchodzi tylko ręczną dźwignią po lekkim "naciągnięciu" jej) będzie rozebrana, prawdopodobna przyczyna-zużyte łożyska ewentualnie wytarte boczne ściany trybów(skomplikowany temat), jednak to nie problem z racji dwóch całych skrzyni oraz wnętrza (tryby wraz z wałkami i wodziki) trzeciej, jest z czego podebrać części. Dziś też zamówiłem nową lampę tylną, z racji, że mam taką jak w Junaku(okropnie brzydka swoją drogą), jeśli ktoś interesuje się jakie jest to zdzierstwo, to proszę. Cena? 250zł za replikę 1:1, oryginalna w stanie pozwalającym ją przywrócić do dawnego blasku praktycznie nie do dostania w Polsce, za granicą w chorych cenach. Dowiedzieliśmy się, że istnieje możliwość pomalowania proszkowo w zakładzie wujka, tak więc prawdopodobnie wizualnie odzyska to co stracił przez 25 lat od ostatniego malowania. Tak więc jak widać, za części wołają jak za zboże, chociaż wykonanie jest często łatwiejsze, niż w trochę nowszych i popularniejszych konstrukcjach. D*pę ratuje fakt, że mamy tokarkę, wiertarkę stołową przystosowaną do frezowania i inne narzędzia oraz park maszynowy w pracy taty. Jeśli kogoś interesuje co się dzieje z Simsonem, to mogę podesłać zdjęcia. Wrzucam filmik z frezowania nacięcia pod klin do ośki iskrownika(którego obudowa musiała być wykonana od zera, ponieważ oryginalny nie mieści się z alternatorem, a szkoda psuć obudowy) Dużo tego, chyba nic nie pominąłem Big Grin



Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
09-12-2018 18:17:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #84
RE: AWO Simson Sport 1959r
Dzisiaj przyszła lampa, jest cudowna <3 obecna która jest z Junaka nie pasuje moim zdaniem w ogóle. Droga była, ale chyba było warto, zawsze to więcej oryginału i lepszy wygląd

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
13-12-2018 17:30:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo raterro za ten post.
Suwmiarka Offline
Komarowiec
*


Liczba postów: 521
Imię: Rafał
Skąd: RZS
Pojazd: Inny
Post: #85
RE: AWO Simson Sport 1959r
Wiadomo - oryginał zawsze lepiej pasuje Wink
Co do przebiegu to trochę przesadziłeś miom zdaniem - 400tys. km to on nie zrobił. Wg mnie max 100tys. Prawie pół miliona to dużo nawet jak na współczesny samochód nie mówiąc o motocyklu zabytkowym. Kiedyś nie robiło się takich przebiegów
13-12-2018 18:46:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #86
RE: AWO Simson Sport 1959r
oczywiście były remonty silnika, ale na prawdę tyle było przejechane, dziadek przez pewien czas jeździł nim gdy był listonoszem, oraz jak nie miał samochodu, tata to samo, tyle, że nie był listonoszem. Był ich podstawowym środkiem transportu Wink

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
13-12-2018 19:01:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #87
RE: AWO Simson Sport 1959r
O jeszcze pewnie 2 tyle zrobi Smile jak nie więcej.
13-12-2018 19:29:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #88
RE: AWO Simson Sport 1959r
Niby dużo nie jeździłem, ale od sierpnia do Października zrobiłem 3 000 km

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
13-12-2018 19:43:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #89
RE: AWO Simson Sport 1959r
W sobotę byłem po skrzynię z oryginalnym kopnikiem, kupiliśmy ją tylko ze względu na ten kopnik, do razem z nim kosztowała 300zł, do założenia się nie nadaje, bo jest uszczerbana od strony silnika, przez co nie można jej przykręcić do bloku na dwie śruby, a do tego byłaby ogromna wyrwa z widokiem na koło zamachowe best. Przy okazji u tego samego Pana kupiliśmy piastę/bęben koła tylnego, bo był w ładnym stanie, a nasz już był przetaczany, więc może się przydać. jutro tato przeszlifuje tulejki, oraz grzybki, więc powoli będziemy składać silnik. Jak nie zapomnę, to porobię zdjęcia :F

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
16-12-2018 21:32:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raterro Offline
Zapalony mechanik
*


Liczba postów: 960
Imię: Andrzej
Skąd: Okolice Łańcuta
Pojazd: Inny
Post: #90
RE: AWO Simson Sport 1959r
Z racji, że od dłuższego czasu ponad połowa śrub mocujących miskę olejową się nie dokręcała z racji obronionych gwintów w bloku silnika wczoraj z tatą je stulejowaliśmy. Jeśli tulejki i grzybki wrócą dziś z hartowni, to tato je przeszlifuje w pracy na odpowiedni wymiar i będziemy składać po woli silnik. Jak skończymy silnik to zajmiemy się skrzynią biegów. Ale to dopiero niedaleka przyszłość

Mój AWO Simson Sport 1959r.

KTO MA AWO JEŹDZI KLAWO
19-12-2018 12:04:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 15
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 38
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53782
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 25
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 82
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 549
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 84
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52063
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 107
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10892
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165751
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 353

Reklama