Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Niebieski Kadet
Autor Wiadomość
pawel_2540 Offline
Technik
*


Liczba postów: 861
Imię: Paweł
Skąd: Dubeczno (lub)
Pojazd: Inny
Post: #16
RE: Niebieski Kadet
stopka do kateta wygląda tak http://s2.ifotos.pl/img/SAM1033JP_eahxrrn.JPG

Jeśli pomogłem postaw "PIWO"
04-12-2014 14:36:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Motorowerzystka Offline
Mekanik xD
*


Liczba postów: 2,111
Imię: Ania
Skąd: Dzikie Mazury
Pojazd: Inny Romet
Post: #17
RE: Niebieski Kadet
blackrider napisał(a):Mam tylko prośbę, czy jakiś właściciel Kadeta mógłby zmierzyć ten kawałek co wystaje od bagażnika ?
Jest tam 3 cm Wink

04-12-2014 15:15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafalnapony Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 405
Imię: Przemek
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Romet Pony
Post: #18
RE: Niebieski Kadet
ILEEEE?Ja wczoraj zamieniłem się za kadeta w oryginale z papierami za motorynkę bez silnika i papierów.Czyli dałem jakieś 250 zł.

<benzyna>Pij Pb95 będziesz wielki.<benzyna>
04-12-2014 16:27:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
blackrider Offline
Motocyklista
*


Liczba postów: 6
Imię: Kuba
Skąd: Zduńska Wola
Pojazd: Romet Kadet
Post: #19
RE: Niebieski Kadet
(04-12-2014 16:27:56)Rafalnapony napisał(a):  ILEEEE?Ja wczoraj zamieniłem się za kadeta w oryginale z papierami za motorynkę bez silnika i papierów.Czyli dałem jakieś 250 zł.

Teraz każdy po kolei będzie wydziwiał ? Delikatnie mówiąc i tak już wkurzony na siebie jestem i to mi wystarczy. Wiem, że popełniłem błąd i przyznałem się do tego.


(04-12-2014 14:36:01)pawel_2540 napisał(a):  stopka do kateta wygląda tak http://s2.ifotos.pl/img/SAM1033JP_eahxrrn.JPG

(04-12-2014 15:15:33)Motorowerzystka napisał(a):  
blackrider napisał(a):Mam tylko prośbę, czy jakiś właściciel Kadeta mógłby zmierzyć ten kawałek co wystaje od bagażnika ?
Jest tam 3 cm Wink

Dzięki wam. Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-12-2014 16:43:25 przez blackrider.)
04-12-2014 16:42:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafalnapony Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 405
Imię: Przemek
Skąd: Lubelskie
Pojazd: Romet Pony
Post: #20
RE: Niebieski Kadet
No dobrze.Dales duzo ale masz przez to motywacje do renowacji.pozdrowki

Wysłane z mojego GT-S7275R przy użyciu Tapatalka

<benzyna>Pij Pb95 będziesz wielki.<benzyna>
04-12-2014 21:04:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #21
RE: Niebieski Kadet
Wg oryginału; długość od osi dolnego otworu zacisku sztycy, do górnej krawędzi wynosi 45 mm (4,5 cm).
Te cięcia to wynik nieco za długiej ramy w tym miejscu i brak możliwości obniżenia do min siedzenia. Na Kadecie siedzi się tak jakoś dziwnie wysoko i blisko kierownicy. Ja w swoim Kadecie też to przerabiałem i teraz w Pegazie Sad
Jak chcesz gdzieś powinienem mieć taki kawałek ramy z tym spłaszczonym zaciskiem sztycy. Nie musiałbyś profilować, a jedynie dobrze pospawać. Jak byś miał problem z porządnym oszlifowaniem spawu, to polecam szlifierkę kontową z tarczą ścierną listkową.
Jeszcze jedno, gdybyś jeszcze potrzebował oryginalne siedzenie do Kadeta podaj mi na joosko@interia.pl swojego maila to Ci prześlę zdjęcia siedzenia które mi zostało. Stan i cena Big Grin myślę, że Cię mile zaskoczy.

Znalazłem swoje zdjęcia; z lewej blacha siedzenia oraz elementy mocowania, sztycy nie widać ale też mam. Na drugim zdjęciu z prawej strony siedzisko. Można założyć i jeździć, ja bym jednak dał do tapicera i wymienił tylko tylny element. Koszt nie wielki bo to derma.
Zdjęcia;


Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2014 00:15:58 przez joozek.)
05-12-2014 00:01:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #22
RE: Niebieski Kadet
Całość remontu będzie Cię srogo kosztowała, ale pewnie to nie przeszkoda, bo widzę, że od początku nie liczysz się z kosztami. Smile Pasja ponad wszystko!

Powodzenia! best


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
05-12-2014 00:47:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafku Offline
Drucidruci tu
*


Liczba postów: 1,821
Imię: Rafał
Skąd: Bartoszyce
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #23
RE: Niebieski Kadet
Tak jak proponuje joozek, ja bym szukal jakiejs ramy, gdzie ten kawałek jest w dobrym stanie, wyciął z tamtej ramy i przyspawał do swojej Wink To by było najlepsze rozwiązanie, a jak byś to porządnie zrobił to i nic nie było by widać Wink

Pony 50-M2 '82
Ogar 200 '88
50T1 '80

Komar 2351 '79
Mini ścigacz 50cc
Bemi Cross 110cc
Bashan ATV 150cc
05-12-2014 09:40:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
blackrider Offline
Motocyklista
*


Liczba postów: 6
Imię: Kuba
Skąd: Zduńska Wola
Pojazd: Romet Kadet
Post: #24
RE: Niebieski Kadet
(05-12-2014 00:47:34)Semmao napisał(a):  Całość remontu będzie Cię srogo kosztowała, ale pewnie to nie przeszkoda, bo widzę, że od początku nie liczysz się z kosztami. Smile Pasja ponad wszystko!

Powodzenia! best
Nie przesadzajmy z tymi kosztami. Tongue Jakiś zakres jednak jest. :]

(05-12-2014 09:40:11)Rafku napisał(a):  Tak jak proponuje joozek, ja bym szukal jakiejs ramy, gdzie ten kawałek jest w dobrym stanie, wyciął z tamtej ramy i przyspawał do swojej Wink To by było najlepsze rozwiązanie, a jak byś to porządnie zrobił to i nic nie było by widać Wink

Właśnie tak zrobię, już napisałem do joozka. Smile Nie znam się na spawaniu, ale wydaję mi się jednak, że jakkolwiek to zrobię to spaw i tak będzie widać. Tongue Jak jestem w błędzie to niech ktoś mnie poprawi. Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2014 15:45:29 przez blackrider.)
05-12-2014 15:44:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #25
RE: Niebieski Kadet
Kuba, poszło PW
Przy okazji, takie rzeczy musisz pospawać mig-omatem nie elektrodą, bo poprzepalasz na wylot i potem piłowanie od środka, to masa roboty. No i będzie widać przetopy. Proponuję podjechać do kogoś znajomego lub porządnego spawacza - powinien wziąć tyle co na piwo Big Grin Tak jak pisałem ... jak oszlifujesz spaw ściernica listkową to śladu nie będzie. Pooglądaj sobie mój watek z Komarem ... spawałem nawet przednie osłony wahaczy pchanych Big Grin naprawdę da się Big Grin

PS. jeszcze jedno ... ktoś próbował z forum Cię wyprzedzić z tym siedzeniem do Kadeta i dostał fotki, ale spokojnie ... zorientowałem się Dodgy nadal je mam.
Oj nie ładnie gościu Dodgy

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
05-12-2014 18:50:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
blackrider Offline
Motocyklista
*


Liczba postów: 6
Imię: Kuba
Skąd: Zduńska Wola
Pojazd: Romet Kadet
Post: #26
RE: Niebieski Kadet
Witam po krótkiej przerwie. Smile
Zacząłem już coś działać. Siedzenie, przełącznik, gumy na golenie i brakujący element ramy już zamówiłem od użytkownika joozek, za co mu bardzo dziękuję. Na dniach też przyjdzie stopka centralna i pokrywa do bagażnika. muszę jeszcze znaleźć sprawny automat.

Ogólnie to mam ogromną prośbę do was. Niedługo zjadę do domu i chcę zrobić jak najwięcej przez ten czas. Chciałem sobie podzielić części na grupki, przy których trzeba wykonać taką samą pracę. Niżej wyjaśnię o co chodzi. Na wstępie tylko zaznaczam, że nie ani trochę nie orientuje się w galwanizacji i ogólnie lakierowaniu itp. Nie bijcie więc za moje braki w nazewnictwie oraz niewiedzy podstaw.
Zależy mi tylko na oryginale, więc żadne modyfikacje nie wchodzą w grę.
1. Rzeczy, które były chromowane to: obręcze, kierownica, błotniki (w mojej wersji),sprężyny amortyzatorów, golenie, kolanko wydechowe, tłumik (czy czarny był we wszystkich), obwódka lampy i prędkościomierza, elementy siedzenia, nóżka zmiany biegów i kopajka, nakrętka ma górnej półce.
2. Do szkiełkowania: piasty, mocowania klamek (chyba, że były malowane), przełącznik świateł, amortyzatory (bez sprężyn), nóżka hamulca tylnego
3. w ocynk: wszystkie śrubki, szpile itp, pręt od hamulca, sprężynka od stopki centralnej, wodziki od hamulców (nie wiem jak to nazwać, chodzi mi o to w co wkładamy linki przy piastach), nakrętki kolanko-cylinder i kolanko-wydech, blaszki do regulacji naciągu łańcucha.
Jak czegoś zapomniałem to piszcie i poprawcie jak się gdzieś mylę. Podkreślam jeszcze raz, że zależy mi na tym aby było jak w oryginale. Nie wiem co z klamkami; polerowane czy w ocynk ? Silnik wiem, że mogę wyszkiełkować, ale nie będę tego robić.
Pozdrawiam
P.S. Ale z tego litania wyszła. Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2014 21:07:05 przez blackrider.)
09-12-2014 21:05:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
blackrider Offline
Motocyklista
*


Liczba postów: 6
Imię: Kuba
Skąd: Zduńska Wola
Pojazd: Romet Kadet
Post: #27
RE: Niebieski Kadet
W prawdzie tylko jeden dzień, ale w końcu byłem w domu. Na początek fotki:






Serducho:


Uszkodzony automat:


Wspomniana wcześniej wada ramy:


Brakujący kawałek od joozka:



Ogólnie to ten kawałek od joozka chyba nie spełni swojej roli, a nawet jeśli to i tak nie będę miał tego pręcika na pasek od bagażnika. Myślałem o kupnie drugiej ramy bez papierów i przecięciu jej w miejscu pod tą czarną plastikową osłoną. Czy to dobry pomysł ? Nie osłabię tak za bardzo całej konstrukcji ?
Pozdrawiam
14-12-2014 20:21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #28
RE: Niebieski Kadet
Chyba ten kawałek powinieneś dopasować odwrotnie. Najpierw musisz dorobić kawałek zwykłej rurki która będzie stanowić wewnętrzny stelaż do spawania, może się okazać, że trzeba ten kawałek podciąć pod innym kątem.
Jednak coś mi się wydaje, że będziesz musiał zrobić go na nowo. Ten co Ci wysłałem pochodzi z ramy z pierwszych lat produkcji w których sztyca siedzenia była cieńsza. No ale mogę się mylić.
Co do Twojego pomysłu tego cięcia ... no nie wiem. Zależy w jakim stanie ją kupisz. Takie poważne cięcie może nie być dobre. Może narysuj pisakiem na ramie gdzie chcesz to ciąć i przemyślę (przemyślimy) to. Big Grin
Powodzenia w pracach.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
14-12-2014 20:46:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
blackrider Offline
Motocyklista
*


Liczba postów: 6
Imię: Kuba
Skąd: Zduńska Wola
Pojazd: Romet Kadet
Post: #29
RE: Niebieski Kadet


Na początku myślałem o tym niższym punkcie, ale może można by też pod bagażnikiem od razu ?
14-12-2014 21:14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
joozek Offline
senior


Liczba postów: 2,395
Imię: Józek
Skąd: Lubin
Pojazd: Inny
Post: #30
RE: Niebieski Kadet
Faktycznie, chyba ten niższy punkt byłby lepszy, a to dlatego, że tam przychodzi ta plastikowa osłona, nie będzie tak widać. Do tego lepiej będzie to obspawać i wyszlifować. Z drugiej strony wyciąć ten kawałek ramy z mocowania z bagażnikiem będzie wymagał dużej precyzji. Pogadaj może jednak z jakimś blacharzem, spawaczem, ciekawe co Ci doradzi.

Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty
14-12-2014 22:19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Kupię części
Ostatni post: komarek54
Wczoraj 22:36:55
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 87
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:37:57
» Odpowiedzi: 118
» Wyświetleń: 13455
Części
Ostatni post: marcin1479
28-04-2024 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 82
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 36013
witam
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 188
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 99
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 408
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 120
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
26-04-2024 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 339
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1544
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 125
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1536
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1726
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 614
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 11052

Reklama