Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Seat Toledo mk I 1998 1.6i
Autor Wiadomość
BITER Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 377
Imię: Maciek
Skąd: Suwałki
Pojazd: Inny Romet
Post: #31
RE: Seat Toledo mk I 1998 1.6i
Jak już mówiłem - zmian do przodu, narazie nie widać.
Pogrzebałem trochę z wycieraczkami bo mi strasznie przeszkadzały. Lewa nie zabierała mi z całej szyby wody, tylko zostawiała ją kilka cm od krawędzi szyby, co powodowało ponowne rozbryzgiwanie się jej znowu na szybę, czyli utrudnianie widoczności. Natomiast prawa z niewiadomych przyczyn stała na wpół szyby. Efekt grzebania z wycieraczkami ukazał się następujący:

Przed:


Po:


Doszła także dojazdówka na prawe tylne koło ( no niestety ). Siła wyższa ( prawdopodobnie źle przepolerowany rant alufelgi ) sprawiała że stopniowo schodziło z opony.
Teraz wygląda to tak:


I przyszedł także czas na taki malutki akcencik z mojego prywatnego życia który postanowiłem Wam ujawnić Smile

Tak więc od pewnego czasu jestem ojczymem rocznego chłopca Smile
Pomimo swojego wieku zdaję sobie sprawę, jak wielką odpowiedzialnością jest zajmowanie się dzieckiem.

Notka dla facetów:
Szanujcie swoje kobiety za to, że starają się być najlepszymi matkami pod słońcem, często kosztem samych siebie. Smile

Malutki niedawno wyrósł ze swoich pierwszych bucików w których nauczył się chodzić. Na pamiątkę postanowiłem zrobić coś, co zrobił także mój znajomy Smile
Malutki stylowy gadżet do samochodu Big Grin



Co do planów to dzisiaj będę wstawiał nowe żarówki do auta ( kierunkowskazy ) a dalej pokaże czas Smile

Romet Jubilat2 '86
Romet Pelikan '79
Romet Salto '87
Opel Corsa B 1.5 TD ISUZU 1995[/color]
Romet Wigry Kowalewo '97
31-08-2014 11:48:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #32
RE: Seat Toledo mk I 1998 1.6i
Maluj wnękę grilla albo w kolor nadwozia albo na czarno psiknij bo ten biały jednak wygląda dziwnie.

Ale nie rozkminiam jednego.. masz żonę czy jak że zostałeś ojczymem ?

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
31-08-2014 14:38:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BITER Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 377
Imię: Maciek
Skąd: Suwałki
Pojazd: Inny Romet
Post: #33
RE: Seat Toledo mk I 1998 1.6i
Wnęka pomalowana, doszły nowe żaróweczki do kierunkowskazów na przód, i założyłem zimówki ( w tym roku nie wyrobię się z budżetem ale na przyszłą zimę będą pomalowane na biało ). Pokombinowałem tteż z oświetleniem panelu klimy ale będę musiał się jeszcze pobawić Wink
Efekty pracy prawdopodobnie dzisiaj wieczorem będą ujawnione Smile A póki co trwają poszukiwania przyciemnianych kierunków na przód Smile

Romet Jubilat2 '86
Romet Pelikan '79
Romet Salto '87
Opel Corsa B 1.5 TD ISUZU 1995[/color]
Romet Wigry Kowalewo '97
24-09-2014 13:10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Grelus23 Offline
Mechatronik / CNC Operator
*


Liczba postów: 379
Imię: Mateusz
Skąd: Pabianice
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #34
RE: Seat Toledo mk I 1998 1.6i
Piękny Seacik, naprawdę mi się podoba. Mój wujo ma podobnego. Jedyne co mi się nie podoba to felgi. Ale to już kwestia gustu Smile

Romet Ogar 200 '88 - Po paru latach postoju wrócił do żywych
24-09-2014 16:03:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BITER Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 377
Imię: Maciek
Skąd: Suwałki
Pojazd: Inny Romet
Post: #35
RE: Seat Toledo mk I 1998 1.6i
Na wstępie chcę podziękować wszystkim za pozytywne komentarze - motywujecie mnie do dalszej pracy przy projekcie Tolka Smile

Tak więc zgodnie z prośbą Bartka, która ogólnie bardzo mi się spodobała postanowiłem przemalować wnękę grilla na czarno. Wyszło jak wyszło i powinienem dostać za to solidną linijką po rękach ale obiecuję poprawę w nowym roku, albowiem na wiosnę mam zamiar malować Tolka Smile i grillem też się zająć, więc nie denerwujcie się, ten stan jest tylko przejściowy Smile Dodam że malowałem sam a autko będzie oddane do lakierni Wink
Nie przedłużając:
Przed:

Po ( trochę nieudane ale chociaż nie widać płatów wyblakłej szarości) :


24.09.2014 zająłem się wymianą opon letnich wraz z zimówkami.
Tak, wiem, felgi nie pomalowane, z winy braku funduszy, ale w planach jest profesjonalne przygotowanie wraz z malowaniem felg ( prawdopodobnie na wiosnę 2015 ).




Wszystko zmierza ku właściwej drodze Smile Ostatnio udało mi się załatwić akumulator od kolegi, z tego względu, że sam kupował ostatnio sobie nowy Smile ( w ramach podziękowania za znalezienie mu w miarę taniego i dobrego )

Oczywiście po otrzymaniu akumulatora nie omieszkałem przejechać się po osiedlu Smile

Po powrocie licznik kilometrów " dziennych " zaczął wskazywać magiczną liczbę kilometrów. Dlatego też postanowiłem się z Wami tym podzielić Smile

Seat od pierwszego swojego ruszenia do dzisiaij ma zrobione już:

80 km Smile

Następnym krokiem po tak dużej przerwie było naprawienie lampki oświetlającej kokpit od klimy:
Nie świeciła wogóle:
Przed:
Po:

Problemem były druciki umieszczone w żarówce służącej do podświetlenia takiego bajeru Smile Ponieważ były za bardzo przytulone do obudowy zaróeki i nie dotykały blaszek zeszytu Smile .

Plasticzek Valeo

Świecić się żwieci ale muszę jeszcze popracować żeby swiecił się cały kokpit Smile Rozkminka dalej trwa Smile A Wy oglądajcie i komentujcie Smile

PS: jutro dojdą kolejne zdjęcia z kolejnych prac m. in. usuwanie zepsutego systemu głośnomówiącego, wymiana żarówek w kierunkowskazach przód i kilka innych Smile
Na dzisiaj to tyle Smile

Romet Jubilat2 '86
Romet Pelikan '79
Romet Salto '87
Opel Corsa B 1.5 TD ISUZU 1995[/color]
Romet Wigry Kowalewo '97
25-09-2014 02:37:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jurson Offline
Nowy
*


Liczba postów: 77
Imię: Kamil
Skąd: Suwałki
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #36
RE: Seat Toledo mk I 1998 1.6i
a ja jak zawsze przy swoim na GLEBE GO!!!!!! bbs 15cali wrzucisz i bedzie kozak w naszym miescie;P
25-09-2014 14:50:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #37
RE: Seat Toledo mk I 1998 1.6i
Jurson dobrze prawi gleba dobre koło polerka lakieru i jest miodzio.
Co do grilla nie wygląda mega profesjonalnie ale lepiej z tym czarnym niż jak było to białe/szare. Jak dla mnie na plus.
Czekam na kolejne relacje Tongue

KLIKNIJ TUTAJ I POMÓŻ W OPŁACENIU SERWERA !
25-09-2014 15:43:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BITER Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 377
Imię: Maciek
Skąd: Suwałki
Pojazd: Inny Romet
Post: #38
RE: Seat Toledo mk I 1998 1.6i
#Bartek
#Jurson

Dobrze gadacie Big Grin Z tym że polerka na niewiele by się zdała... purchelki, wżerki, duperelki... niestety heh ale mam nadzieję że zacznę coś w tym kierunku działać kiedy Matka Boska Pieniężna uraczy mnie swoimi łaskami Tongue
Póki co mam na oku bardzo sympatycznie wyglądające sportowe zawieszenie do Toledo i prawdopodobnie będę je brał Smile Koszt 250 + przesyłka Tongue
A co do fotekto jutro powrzucam z małym bonusikiem jaki trafił do Seata dzisiaj ( 25.09.2014 ), gdyż dzisiaj nie miałem nawet jak ich wrzucić ( mało czasu Sad )

Romet Jubilat2 '86
Romet Pelikan '79
Romet Salto '87
Opel Corsa B 1.5 TD ISUZU 1995[/color]
Romet Wigry Kowalewo '97
26-09-2014 01:27:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BITER Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 377
Imię: Maciek
Skąd: Suwałki
Pojazd: Inny Romet
Post: #39
RE: Seat Toledo mk I 1998 1.6i
Dobry wieczór wszystkim Wink
Dzisiaj pora na mały up Wink
Tak więc zaczynamy aktualizację od 26 września 2014 Big Grin
Dzięki znajomościom które posiadam w jednym z Suwalskich hipermarketów, udało mi się zdobyć ( może nie za " pisiont" groszy ale za równie rozsądną cenę ) Trójgniazdowy rozgałęziacz do gniazda zapalniczki - bardzo przydatną w samochodzie rzecz Smile



( teraz możecie się przyjrzeć mojemu hucząco buczącemu sprzętowi " ałdjo " które powiedzmy że daje radę Big Grin

Może teraz mi się ten trójnik za bardzo nie przyda ale juz niedługo być może dojdzie CB radio i już będzie ciekawiej Wink
Zrobiłem dodatkowo kilka fotek z wnętrza jak podświetlona jest deska rozdzielcza - słaba jakość za mało pokazuje ale co tam Wink



A tak świeci sam transmiter Big Grin :

Może nie powala ale po co komu w samochodzie iluminacje rodem z UFO ? Big Grin

2 października postanowiłem zejść do piwnicy i wygrzebałem ze starego regału litr oleju do Seata zostawionego na ewentualną dolewkę Smile
Póki co olej jest jaki jest Smile Bardzo możliwe że na wiosnę rozbiorę silnik i będę wiedział co w nim drzemie co trzeba naprawić, żeby był stan igiełka, a jak dopieszczę calutki silniczek, zaleję go PORZĄDNYM olejem Wink Póki co jest takie cuś Tongue


No i na sam koniec w efekcie nudy zabrałem się z grubsza za uprzątnięcie większych elementów z samochodu w celu pokazania Wam wielkości Toledowskiego bagażnika Smile

Przed:

Po:


A teraz tak osobiście to czasami tracę nadzieję że doprowadzę Tolka do stanu takiego, w jakim są auta ze zlotów lub z projektów umieszczonych na fb.. Wszystko wydaje się być takie łatwe, jednak dla mnie koszt nowego sprzęgła to rzecz niemalże nie do osiągnięcia.. Ale bądźmy dobrej myśli Wink Może będzie lepiej Smile
Póki co, to na tyle Smile Trzymajcie się, dobrej nocy Big Grin

Romet Jubilat2 '86
Romet Pelikan '79
Romet Salto '87
Opel Corsa B 1.5 TD ISUZU 1995[/color]
Romet Wigry Kowalewo '97
07-10-2014 00:43:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 16:46:04
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 134
Romet sprint z 1975
Ostatni post: beta1989
Dzisiaj 14:27:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 14
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3203
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 3007
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165971
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 44
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 70
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53872
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 54
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 40
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 571
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 277
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 99
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52105
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 116

Reklama