Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Autor Wiadomość
DominiX Offline
Zapalony mechanik :D
*


Liczba postów: 1,841
Imię: Dominik
Skąd: Kłodawa
Pojazd: Inny
Post: #91
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
(03-09-2015 20:49:14)JGNZM napisał(a):  Widzę Filtron z Gostynia kochanego coraz bardziej popularny Tongue Kolega z okolic. Super Ogar, dużo masz w nim roboty, tzn. miałeś.
Kiedyś trzeba się gdzieś spotkać, bez Ignasia, bo pewnie nawet nie dojedzie, może nawet nie odpali xD

Może nawet nie wsiądzie bo jest za mały best

Fajny ogar, ale kolor mi nie przypadł do gustu Smile

Jest:
Gb Street 09r.

Były:
Romet Komar 2351 Xr.
Romet Ogar 205 89r.
Kingway Łoś 08r.
Ogar 200 86r.
03-09-2015 20:58:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo DominiX za ten post.
Reklama
Cykada Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 196
Imię: Mateusz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #92
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Akurat za kolor kocham go najbardziej, wg mnie jest idealnie oldskulowy.

Puszke polerowałem padem filcowym i pastą poleską taka z leroy merlin zieloną, gradacji nie pamiętam, a na opakowaniu nie piszę. Pamiętam że kupiłem dwie gradacje, grubszą i taką do finalnego połysku.

Z ciekawostek ogar jeździł dwa dni, po kompletnym remoncie silnika- chyba wszystko co było możliwe zostało wymienione, w drugi dzień zaczęło coś chrobotać przy cylindrze, przygasł mi ze dwa razy, później stanął i już nie dało się go odpalić. Postawiłem go w szopce i od tego czasu (chyba od marca) nie przeszło mi wku@#$enie i stoi przykryty kocem, aż mi przejdzie bo straciłem zapał do niego.

Ze smaczków przed fakupem kupiłem całkowicie nowe nigdy niezużywane siodło do ogara 205 - to było coś co chciałem mieć - oryginalną kanapę z napisem ROMET zamiast badziewnego pokrowca z allegro.

.
03-09-2015 22:15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Cykada Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 196
Imię: Mateusz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #93
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Ogar został ogarnięty do stanu jeżdżącego - winny był posypany zapłon i wymiana cewki która był wcześniej włożona nowa. Pali pięknie od pierwszego strzała, pojawił się problem z lewym powietrzem, ale to ogarnie się po zimie.

Jedno foto z 24 grudnia.



pozdro.
16-01-2016 01:53:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jjaworskyy Offline
Nowy
*


Liczba postów: 24
Imię: łukasz
Skąd: Gdańsk
Pojazd: Inny
Post: #94
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Super Ci to wyszło Smile Pytanko mam: czy przed ocynkiem przygotowywałeś jakoś elementy? Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to że nie oddałeś szprych do ocynku, ale tak poza tym to super Smile
16-01-2016 03:26:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ryżak Offline
Nowy
*


Liczba postów: 21
Imię: Krzysiek
Skąd: Koszalin
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #95
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Elegancko Ci to wyszło! Aż jestem zły że nie mam czasu ani wolnej kasy na zrobienie swojego ogara. Leży zapodkładowany i czeka na lepsze czasy. A masz owinięte kolanko wydechu? Jak tak, to możesz pokazać zdjęcie jakieś? Bo zamiaruję owinąć właśnie w jawce i nie wiem jak to będzie wyglądać.
16-01-2016 08:57:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Artur Offline
Zachmurzony
*


Liczba postów: 2,388
Imię: Artur
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #96
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Ale nie wspomni, kto mu go porobił... :F

Moje aukcje na Allegro / Kalkulator spalania 2T/4T
16-01-2016 11:21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
buri97pl Offline
Technik
*


Liczba postów: 192
Imię: Kamil
Skąd: Andrychów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #97
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
przed cynkowaniem trzeba tylko pozbyć się starego lakieru i farby gdyż one nie przewodzą prądu rdza może zostać gdyż sobie ją usuną.
16-01-2016 12:02:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Cykada Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 196
Imię: Mateusz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #98
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Dzięki.

Tak, problem który ja nie mogłem ogarnąć - czyli wysypany zapłon i uszkodzona cewka - zdiagnozował i ogarnął Artur - jakby co polecam.

Części do cynkowania oddawałem w całości nieruszane - gość piaskował i cynkował.

Zdjęcia kolanka nie mam, a i tak będę musiał owijać jeszcze raz, bo wydech jest nieszczelny na łączeniu kolanka i tłumika i jest cały usyfiony od oleju i jak się dobrze rozgrzeje to paruje.

Koła są zrobione tak jak są i wyglądają ok, nie rozkładałem ich bo napewno bym ich nie złożył i wycentrował, a stan chromów nie jest i tak dla mnie satysfakcjonujący, ogólnie mam w zamiarze kupić całe nowe kompletne koła, także te są tylko narazie.
Znalazłem gościa w necie co składa koła na nowych szprychach i obręczach i pewnie będę się z nim dogadywał.
16-01-2016 13:50:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
buri97pl Offline
Technik
*


Liczba postów: 192
Imię: Kamil
Skąd: Andrychów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #99
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Koła jest łatwo zapleść a oszczędzisz z 50 dych od sztuki.
Gniazda nypli w obręczy nie są przypadkowo wybite każde z nich jest pod odpowiednim katem jak to ustalisz to potem tylko powielasz wzór z drugiego koła i zaplatasz a gość tylko centruje.Ja za tydzień 2 sztuki wiozę do centrowania.
Ale może będzie lepiej jak sobie nowe kupisz
16-01-2016 14:01:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Cykada Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 196
Imię: Mateusz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #100
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Witam jak zwykle po długiej przerwie.
Romeciak po wielu problemach wieku dziecięcego (a sumarycznie zaczyna lecieć 4 rok jak go mam, a od oczątku nie śmigał bo kupiłem zwłoki w cenie idealnej sztuki;D), jakiś czas temu zakończył bezawaryjnie pierwszy sezon- to nie znaczy że jeździł cały sezon Big Grin, a raczej że pod koniec jesieni, został kolejny raz naprawiony przez Artura i zaczął jeździć.
Już strasznie piździło na dworze, ale zrobiłem parę rundek, chyba ze 2x po 10km, sumarycznie w jeden weekend chyba ze 50, a jak na niego jest to wynik wcześniej nieosiągalnyBig Grin
Jak zwykle powodem niedziałania była abstrakcyjna pierdoła - nowa świeca zapłonowa która dawała iskrę, była spie#$%ona i po jej wymianie motorower ożył.
A np poprzednim razem motorower nie hasał przez cewkę, albo kondensator (nie pamiętam) który też był NOWY, ale po tym jak motorower się trochę rozgrzał, tracił prąd i do ostygnięcia nie dało się go odpalić - ot taki urok ma ta maszyna.
Z rzeczy z których jestem zadowolony - to pospawałem kompletnie wydech - tj zawsze mi gdzieś przeciekał, jak myślałem że go uszczelniłem i owinąłem bandażem to zaczęło się sączyć i cały bandaż do wywalenia, tłumik został przyspawany do tej chromowanej złączki, a złączka do kolanka i jest teraz w 100% szczelnie, na lato owinę nową taśma i będzie git.
Z rzeczy mniej fajnych pękła mi podstawka do stawiania- tj ten element ramy od dołu, też zostało już pospawane, ale rama miał nowy lakier... będę musiał dorobić tej akryl nabić w spray i podmalować, może nie będzie tak źle.
Założyłem też w końcu licznik bo kupiłem nową linkę, tą gumową przelotkę i oryginalny uchwyt do błotnika, ale nie jestem do końca zadowolony bo nie działa licznik kilometrów, i licznik nie działa tak płynnie tj pokazuje prędkość, ale cały czas drga...
Jak ogarnę te tematy po zimie to mam nadzieję że w końcu będę mógł się nim nacieszyćWink
03-02-2017 02:53:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Cykada Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 196
Imię: Mateusz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #101
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Elo!

Jak pisałem w planie było odpalenie ogara i cieszenie się jazdą, z małymi problemami, ale odpaliłem, ale stwierdziłem że zrobie taką pierdołę i naprawie sobie niedziałający licznik przebiegu.


Jak widać przyczyną niedziałania był zardzewiały pręcik na którym obracają się trybiki, po przeczyszczeniu papierem pręcika, dwóch dniach składania i naoliwieniu oliwką silikonową działa!

I w sumie miałem nic więcej nie robić, ale stwierdziłem że irytują mnie luzy w przednim zawieszeniu i widząc ogłoszenie joozka bez chwili namysłu rozebrałem przód i wysłałem zawias, przy okazji zrobiłem pierdylion tematów...

Tak to wyglądało...


W tamtym roku obłamał mi się ogranicznik od ramy od nóżki centralnej i zostało to pospawane, ale musiałem zrobić wyprawkę bo lakier popaliło, dorobili mi lakier wg elementu, nabili w puszkę i sobie pomalowałem. Bałem się że wyjdzie partactwo, ale wyszło całkiem spoko!


Z tematów dotyczących ramy zrobiłem sobie jeszcze takie ochraniacze z blaszki, bo łańcuch mimo tego że jest dosyć napięty czasami uderzał o te elementy, a i tak nie będzie tego praktycznie widać jak przyjdzie łańcuch i osłona.


Przy okazji akcji z licznikiem zająłem się lampą bo była porysowana, częściowo pomalowana czarnym sprayem który odłaził.
Dorobiłem sobie "odcięcie zapłonu" na włącznik pod lampą i przeszlifowałem paroma gradacjami papierów


Po wypolerowaniu filcową nakładką i pastą tempo.


O tutaj wypolerowana z naprawionym licznikiem;


W tamtym roku zbiłem szkiełko od lampy i miałem poklejone taśmą, ale jakiś czas temu zakupiłem nowe, o takie;


I po chwili było takie:


Teraz z cyklu "TRUDNE SPRAWY" czyli moja walka z wydechem, jak ktoś czytał wątek to wie że miałem wydech owinięty kremową taśmą z włókna szklanego, niestety przez nieszczelny wydech cała przesiąkła olejem i innym syfem z wydechu i przestała być taka ładna. Taśmę wywaliłem i zająłem się wydechem. łączenie wydechu z kolankiem zostało pospawane w miejscu łączenia tłumik-nakrętka i nakrętka-kolanko, później poprawione jeszcze dwoma spawami dla pewnościBig Grin Posmarowane betonem do tłumików i owinięte taśmą do kominków, taśmę będę usuwał, bo i tak się wypali, ale do momentu wypalenia będzie uszczelniała całość żeby nic nie wydmuchało.
Nakrętka przy cylindrze wyczyściłem, odtłuściłem, dałem 3! uszczelki do wydechu, (3 bo jakiś dziwak z niewiadomych powodów skrócił gwint od wydechu i przy jednej uszczelce jest luźno) zostało wszystko posmarowane betonem do wydechu, skręcone i po skręceniu wypełniłem wnętrze nakrętki przez te otwory do przykręcana, całość z ww powodów owinąłem tymczasowo taśmą.


Po wygrzaniu wydechu jak będzie szczelny owinę go jeszcze raz, a jeśli będzie ciekł to kupie nowe kolanko i chromowany tłumik, czas pokaże...

Z fajnych tematów to znalazłem fajne klucze u dziadka w garażu - będę je odnawiał i się ocynkuje na nowo. Wie ktoś od czego one są? Ja wiem że ten ostatni pasuje do nakrętki od wydechu - bo nim przykręcałem - genialna sprawa, a nie walenie młotkiem Big Grin


Zrobiłem też kupę drobnych tematów, zamówiłem trochę drobnych części, jak dostanę zawieszenie od joozka to finalne składanie i się zobaczy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2017 22:50:24 przez Cykada.)
26-03-2017 22:47:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
szymba Offline
Nowy
*


Liczba postów: 68
Imię: Szymon
Skąd: Waw
Pojazd: Inny Romet
Post: #102
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Wszystkie stare zdjęcia zginęły w otchłani internetu, czy wrzucić jakieś na których widać ogara w całości?

Dzięki!
21-06-2017 17:00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rafku Offline
Drucidruci tu
*


Liczba postów: 1,821
Imię: Rafał
Skąd: Bartoszyce
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #103
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
Fajna sprawa ochraniacze z blaszki, z czego są zrobione i jak zamontowane?


Ogranicznik stopek jest pospawany? Jest raczej do spawania, po takich bliskiej fotce już widać, że jest wybity, chyba, że rama tak krzywo stała, ale nie chce mi się wierzyć..

Pony 50-M2 '82
Ogar 200 '88
50T1 '80

Komar 2351 '79
Mini ścigacz 50cc
Bemi Cross 110cc
Bashan ATV 150cc
21-06-2017 18:23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Cykada Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 196
Imię: Mateusz
Skąd: Poznań
Pojazd: Inny
Post: #104
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
(21-06-2017 17:00:42)szymba napisał(a):  Wszystkie stare zdjęcia zginęły w otchłani internetu, czy wrzucić jakieś na których widać ogara w całości?

Dzięki!

Gówniany hosting, stwierdzam że nie mam fotek jak jest w całości bo większość czasu jest rozłożony Smile
Jak chcesz w weekend mogę zrobić jakaś fotkę bo kupiłem sobie ori lusterko w ultra stanie i będe przymierzał. W sumie kupiłem dwa nowe lusterka - jedno w szarym macie z kremową kedrą, drugie szare w takiej ciekawej strukturze z czarną kedrą i będę patrzył które bardziej podejdzie.

Ogólnie taż działam z zapłonem CDI - montuje go tak żeby wyglądało jak seria, ale już wiem że nie działa jak powinien w takim układzie. Będę musiał trochę to przerobić w sobotę.


(21-06-2017 18:23:27)Rafku napisał(a):  Fajna sprawa ochraniacze z blaszki, z czego są zrobione i jak zamontowane?


Ogranicznik stopek jest pospawany? Jest raczej do spawania, po takich bliskiej fotce już widać, że jest wybity, chyba, że rama tak krzywo stała, ale nie chce mi się wierzyć..

Blaszki są zrobione ze zwykłej blaszki aluminiowej, wygięte w ręku i przyklejona na poxipol, jak się wytrą to zrobię takie same tylko z nierdzewki.

Ogranicznik topek na zdjęciu jest pospawany, wyszlifowany i pomalowany, sprzęt stoi prosto, po którym zdjęciu wnioskujesz że jest krzywo?
21-06-2017 22:15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Quake96 Offline
Zielono mi :D
Moderatorzy


Liczba postów: 2,757
Imię: Piotr
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #105
RE: Pechowy Ogar 200/205- drugie lepsze życie- odbudowa by Cykada
To widać, że stopka "leży". Ogar na stopce powinien mieć koło w powietrzu, a nie stać na dwóch kołach.

- Patrz pan, ale ciśnie tą jawką, no wariat!
- Ale panie, to dopiero drugi bieg się kończy...


"Skończyło się jak Bruce Lee, czy misja w kosmodromach
Nie nagra tego Grundig czy Unitra Diora...."
21-06-2017 22:33:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1438
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Dzisiaj 17:37:11
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 202
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
Dzisiaj 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 29
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1442
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1647
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
Wczoraj 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 547
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10697
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
Wczoraj 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 643
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
Wczoraj 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 148
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 187
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16345
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
Wczoraj 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 156
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
23-04-2024 23:45:30
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 232
Hej Rometowcy, pozdrowien...
Ostatni post: wigryman
22-04-2024 20:50:51
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 237
Części 50-T/TS-1: zbiorni...
Ostatni post: gladiator_86
21-04-2024 22:08:17
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1114

Reklama