Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
chart czy polecany chińczyk
Autor Wiadomość
Kostian Offline
Golf mk2
*


Liczba postów: 241
Imię: Krystian
Skąd: Gniezno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #31
RE: chart czy polecany chińczyk
Jak można patrzeć na V MAX -.- Najszybsza droga do nieba Smile
21-06-2014 22:03:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #32
RE: chart czy polecany chińczyk
(21-06-2014 21:40:46)Paweł96 napisał(a):  
(21-06-2014 21:00:13)MrF4k napisał(a):  
(21-06-2014 20:06:14)fosa napisał(a):  Chart to romet swoje kaprysy ma . Jeżeli na niedzielne wypady to charta.
Gówno wiesz a sie odzywasz... Ile ludzi ma charty i jeźdzą bezawaryjnie. Co do chińskich silników sam mam, loteria spora, jeden będzie żyleta drugi nie. Jeśli chodzi o jakąś lepszą markę z dzisiejszych ,,rise machine'' polecam też Rometa, ma przede wszystkim, dobry servws, łatwo dostępne czesci, i silniczek spokojnie przejeźdza gwarancje i nawet sporo więcej. Wiadomo w nim też częsci ulegają zużyciu dlatego trzeba też sie pilnować, wiadomo łańcuszek rozrządu , rolka napinająca czy inne pierdółki nie są wieczne no chyba ze w sezonie robi sie 100km.

(21-06-2014 20:34:30)Paweł96 napisał(a):  Ja polecam chińczyka. Mało awaryjny. Jak się zwali naprawa bardzo tania, a co do Charta mała dostępność części i wgl. brałbym chińczyka na twoim miejscu.

Zależy jaka awaria, następny gówno wie a sie odzywa. Powiem ci ze Chartem zrobiłem dużo bezawaryjnych km i wiem ze w tym czasie w chińczyku odpadają lusterka oraz odkręca sie wszystko co możliwe.

Co ja gówno wiem? Te chińczyki to ja znam i to bardzo dobrze, niejeden silnik rozkopałem. Silniki są bardzo proste w budowie, i co najważniejsze ekonomiczne i bezawaryjne. No, pochwal się ile zrobiłeś km Chartem? cieszesie


* bezawaryjnie
Tak gówno wiesz na temat charta niestety facepalm. Silnik chinola też znam bo nie raz rozbierałem. Ile zrobiłem km Chartem bezawaryjnie ? ponad 5k km nie dotykając niczego w silniku i tak jest do tej pory, poczytaj sb temat o moim sprzęcie a potem sie wypowiadaj, jest kilka os na forum co ma większe przebiegi np Bigsoft, i dalej to jeździ i jeździć będzie. Chcę zobaczyć jak ten chinol będzie wyglądał za 25lat , mam swojego ,,rise'', ma 5 lat i nie wygląda zbyt super

(21-06-2014 21:16:10)krzysiu1505 napisał(a):  
(21-06-2014 19:20:03)Simon napisał(a):  
(21-06-2014 18:44:35)krzysiu1505 napisał(a):  kupić simsona, w którym tego problemu nie ma, a technicznie jest trochę bardziej zaawansowany i ma trochę lepsze osiągi, te 70 już pojedzie, ale wadą jest też cena wysoka.

Ten zaawansowany technicznie zapłon na platynach. Te części chińskie na kilo, ta cena co Chart.

Ahh
Który to zapłon SLPZ i tak jest lepsz niż ten elektroniczny od charta(moduły się nie palą, akumulatory się nie rozładowują, światło jakoś świeci), o elektroniku już nie mówiąc. A jeśli chodzi o chińskie części, to akurat do charta to jest często jedyna możliwość, do faszyzmu zawsze można parę złotych dołożyć i kupić MZA. A co do ceny, to zwykle jednak charta dostaniesz taniej(przynajmniej u mnie), ponieważ zasadniczo to napis "Romet" na baku cenę obniża...

to wytłumacz mi czemu sami simsonowcy , zakładają często zapłon z Charta do Simsona ? bo jest poprostu lepszy. Miałem Simsona i też o tym dobrze wiem co jest takiego w nim super a co wielkim niewypałem.

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2014 22:17:42 przez MrF4k.)
21-06-2014 22:09:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Mateol367 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Mateusz
Skąd: Sosnowiec
Pojazd: Inny Romet
Post: #33
RE: chart czy polecany chińczyk
Jestem kolejnym który poleca ci charta
Czasami mój stoi miesiąc (Pogoda zła ,brak czasu) I odpala albo od 1 kopa albo od 2 ale maksymalnie 3
Wyjątek po zimie za 5
Ja mam orginalny silnik
Cylinder szlifowany 2 szlif wiec to daje pojemnosc 51.8 i 70 na prostym leci( mierzone Hondą CB500) wiec nie jest zle raz jaden skuter chcial sie ze mną scigac wiec uznałem ze czemu nie. Ja spokojnie jedynka,dwojka,trojka i widze skuterka w lusterku
Wiec jeszcze raz bierz charta !!!
21-06-2014 22:11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #34
RE: chart czy polecany chińczyk
(21-06-2014 21:26:06)Wojtek3362 napisał(a):  Charta nie miałem, ale za to miałem simsona. Można powiedzieć że technicznie to te same silniki. Według mnie zależy po co ci ten pojazd, jak na co dzień lub na dalsze wyprawy to polecam chińczyka. Jak na niedziele przejechać się gdzieś to kupuj starsze, zawsze ludzie się oglądają itp. Smile

Chińczyki nie są takie złe jak to mówią, mi przyjemniej się jeździ na starszych motorkach. Ale jako codzienny pojazd swojego CRS'a nie zamienię na nic Smile No chyba że na jakiegoś innego chińczyka.

Z tym sie zgodzie obecna marka Romet na rynku jest najlepsza w porównaniu do Zippów czy innych wynalazków. Silniki są ciut lepiej wykonane przynajmniej tak mi sie wydaje, jakoś plastików i innych cudów też jest lepsza. Crs'em miałem okazje sie przejechać i nie powiem fajny sprzęt znam też kilka os co takie posiada i nie narzeka. Ogólnie sprzęty z pod tej marki są ok jak za te pieniądze

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
21-06-2014 22:14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kw112 Offline
Chart passione mea, et vita mea
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Michał
Skąd: Różyna
Pojazd: Romet Chart
Post: #35
RE: chart czy polecany chińczyk
Tak więc kamillo23 widzisz. Większość posiadaczy Charta poleci ci go, natomiast odradzać będą go ci, co w życiu chyba go na oczy nie widzieli, nie jeździli, nie dotykali go ale słyszeli "opinie" z dupy wzięte.

20.08.2012, 20.38 patrzyłem na zegarek- zakup charta 210
Mój Romet Chart 210 nowa edycja!
nikt tak ci nie wytłumaczy jak schemat!
027 bogiem, 023 nałogiem, s38 podstawą, 019 zabawą
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2014 22:20:18 przez kw112.)
21-06-2014 22:19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KAT Offline
Nowy
*


Liczba postów: 41
Imię: KAT
Skąd: Śląsk
Pojazd: Inny
Post: #36
RE: chart czy polecany chińczyk
(21-06-2014 22:19:13)kw112 napisał(a):  Tak więc kamillo23 widzisz. Większość posiadaczy Charta poleci ci go, natomiast odradzać będą go ci, co w życiu chyba go na oczy nie widzieli, nie jeździli, nie dotykali go ale słyszeli "opinie" z dupy wzięte.

Widziałem, nie jeździłem, wszędzie pozytywne opinie w necie i od chociażby ojca, kumpla po 30-stce no po prostu każdy poleca charta na początek. Dorwę prawko i się nie zastanawiam, ty też się nie zastanawiaj tylko szukaj najlepszego egzemplarza by posłużył jak najdłużej.

Cytat:Wiele lat - dla mnie chwil - byłem jak grom.
Uczyłem cię.
Z wilka wilk, z nędzy nędza, a z krwi krew.
21-06-2014 22:23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kamillo23 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 156
Imię: Kamil
Skąd: warszawa
Pojazd: Romet Chart
Post: #37
RE: chart czy polecany chińczyk
to chyba najdłuższy temat stworzony prze ze mnie na necie ;D a jakbym kupił charta i na przyklad chciałbym zamontować np lepszy gaznik jest to trudne i opłacalne ?
21-06-2014 22:36:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #38
RE: chart czy polecany chińczyk
(21-06-2014 22:36:03)kamillo23 napisał(a):  to chyba najdłuższy temat stworzony prze ze mnie na necie ;D a jakbym kupił charta i na przyklad chciałbym zamontować np lepszy gaznik jest to trudne i opłacalne ?

zależy jaki gaźnik. Np do serii nada sie 16n1-11. przeróbki nie ma dużo , mozna powiedzieć ze normalnie pasuje.

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
21-06-2014 22:42:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Paweł96 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Wielunia
Pojazd: Inny
Post: #39
RE: chart czy polecany chińczyk
Ooo MisterFak nie będę się z tobą droczył Wink Akurat także rozbierałem komary, charty, ogary i simsony i niestety były to złomy które nie chciały w ogóle odpalać nawet z popychu, dla przykładu w Ogarze 200 wymieniany kondensator, cewka, świeca, kabel wn, cylinder nowy z tłokiem i pierścieniami i niestety. Niewiele pojeździł i znowu padł i siara na całą wieś bo nie odpali, a te stare baby tylko dupę potrafią obsmarować. Może i Romet ma swoje lata i wytrzymał do tej pory ale to i tak nie zmienia faktu że z biegiem czasu będzie się coraz częściej sypał.

Aktualne pojazdy :
Kinroad Łoś - sprzęcik na co dzień Wink

Mińsk 125 - sprzęcik do renowacji Smile

Plany na pierwsze auto : Audi 80 B4 1.9 TDI 1Z. ;D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2014 22:52:40 przez Paweł96.)
21-06-2014 22:48:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kamillo23 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 156
Imię: Kamil
Skąd: warszawa
Pojazd: Romet Chart
Post: #40
RE: chart czy polecany chińczyk
a po zamontowaniu coś trzeba więcej robić dużo czasu i kasy w to idzie?
21-06-2014 22:49:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
krzysiu1505 Offline
Technik
*


Liczba postów: 952
Imię: .
Skąd: okolice Bochni
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #41
RE: chart czy polecany chińczyk
Co do tych wszystkich sporów o zapłony: miałem styczność z jednym chartem kolegi, i w nim akurat paliły się moduły, i rozładowywał się akumulator(a ładowanie było w normie), stąd moja opinia. A ja w swoim faszyźmie mam zapłon SLPZ i ani razu nie musiałem go dotykać, ładowanie ma lepsze niż chart, problemów nie stwarza. Ale i tak z chęcią wymieniłbym go na SLEZ 12V bądź na ducati energia. A co do jazdy na codzień, to gdybym miał jeździć chińcem to chyba bym padł, przecież to ma zbieranie gorsze od ogara(wiem, jestem gimbem rządnym przyśpieszenia i fałmaksa), mógłbym się zastanowić jedynie wtedy, gdybym musiał jeździć na naprawdę duże odległości(spalanie). Mowa tu oczywiście o 50tce, 110tką jakoś można jeździć(zbieranie na poziomie faszyzmu z lekkim kierowcą)

Skład złomu w moim garażu:
- Simson S51B1-4 1983r
- Simson S51N/Electronic/Comfort(składak z 3 różnych) 1989r.
- Romet Ogar 200(motorower jutra: może jutro odpali) 1989r: sprzedany, oby trafił w dobre ręce
21-06-2014 22:50:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #42
RE: chart czy polecany chińczyk
(21-06-2014 22:48:33)Paweł96 napisał(a):  Ooo MisterFak nie będę się z tobą droczył Wink Akurat także rozbierałem komary, charty, ogary i simsony i niestety były to złomy które nie chciały w ogóle odpalać nawet z popychu, dla przykładu w Ogarze 200 wymieniany kondensator, cewka, świeca, kabel wn, cylinder nowy z tłokiem i pierścieniami i niestety. Niewiele pojeździł i znowu padł i siara na całą wieś bo nie odpali, a te stare baby tylko dupę potrafią obsmarować. Może i Romet ma swoje lata i wytrzymał do tej pory ale to i tak nie zmienia faktu że z biegiem czasu będzie się coraz częściej sypał.

Tak jesteś bogiem mechaniki, moze jeszcze v6 rozebrałeś i nie chciała jechać jak zrobiłeś remont ?, do mechaniki trzeba mieć troszeczke pojęcia którego widocznie nie masz ze względu ze nie potrafisz naprawić takiego prostego sprzętu jakim jest Romet, wiem chiński kibel zaawansowany plastikiem jest najlepszy <buhaha> Co do ogara 200 to bym sie nie czepiał bo to fajny motorower ale trzeba lubić czeskie silniki. Moze zachowuje sie w tym momencie jak dzieciak ale mam prawo, bo dyskusja na ten temat jest śmieszna, Smile
(21-06-2014 22:49:41)kamillo23 napisał(a):  a po zamontowaniu coś trzeba więcej robić dużo czasu i kasy w to idzie?

co masz namyśli w ,,dużo czasu i kasy w to idzie ''?

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2014 23:02:41 przez MrF4k.)
21-06-2014 22:58:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo MrF4k za ten post.
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #43
RE: chart czy polecany chińczyk
(21-06-2014 22:58:53)MrF4k napisał(a):  
(21-06-2014 22:48:33)Paweł96 napisał(a):  Ooo MisterFak nie będę się z tobą droczył Wink Akurat także rozbierałem komary, charty, ogary i simsony i niestety były to złomy które nie chciały w ogóle odpalać nawet z popychu, dla przykładu w Ogarze 200 wymieniany kondensator, cewka, świeca, kabel wn, cylinder nowy z tłokiem i pierścieniami i niestety. Niewiele pojeździł i znowu padł i siara na całą wieś bo nie odpali, a te stare baby tylko dupę potrafią obsmarować. Może i Romet ma swoje lata i wytrzymał do tej pory ale to i tak nie zmienia faktu że z biegiem czasu będzie się coraz częściej sypał.

Tak jesteś bogiem mechaniki, moze jeszcze v6 rozebrałeś i nie chciała jechać jak zrobiłeś remont ?, do mechaniki trzeba mieć troszeczke pojęcia którego widocznie nie masz ze względu ze nie potrafisz naprawić takiego prostego sprzętu jakim jest Romet, wiem chiński kibel zaawansowany plastikiem jest najlepszy <buhaha> Co do ogara 200 to bym sie nie czepiał bo to fajny motorower ale trzeba lubić czeskie silniki. Moze zachowuje sie w tym momencie jak dzieciak ale mam prawo, bo dyskusja na ten temat jest śmieszna, Smile

poprę MrF4K mam ogara 200 i jakoś ciągle nie stoi bo nie jeździ obecnie jest tak zrobiony że wsiadam i jadę gdzie chce a trasy ponad 100km nie są mu straszne a opinia że ogary200 ,charty to złomy bierze się z takich ludzi jak ty paweł96 i potem jak ktoś czyta na internecie i się nie zna to potem głupoty czyta i powtarza że romety to dno totalne a kiblo-ryżo-plastik jest sóper i kóll.
21-06-2014 23:05:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #44
RE: chart czy polecany chińczyk
Hmmm...
Oba sprzęty to loteria z tym, że w chinie jest loteria bo to chiniec, a w charcie jest loteria ze względu na wiek. I teraz pomyśl, skoro w charcie problemy zaczynają się np. po 25 latach, a w chińcu po 2-3(gwarancja) to co jest wytrzymalsze?
Gdybym miał brać jakiś Chiński to byłby to Romet Motors, choćby ze względu na miejsce montażu, bo jest to Polska. Po za tym jak ktoś wspomniał serwisowanie jest bardzo proste gdyż serwisów autoryzowanych jest wiele. Nie patrz na Routery bo można powiedzieć, że to bliźniaki Rometów tyle, że przychodzące w kontenerze praktycznie w całości.
Na dobrą sprawę jak trafisz dobrze to i Kingwayem zrobisz dziesiątki tys.km (znam takie osoby)
Watro też patrzeć na stratę wartości przy sprzedaży. Chartów jest coraz mniej, więc z roku na rok tylko drożeją. Chińce tracą parę stów po zdarciu foli z kanapy i po paru latach są warte około 1/3-2/5 ceny początkowej
Jak dla mnie wybór jest jeden ROMET
Albo Romet Motors, albo ten z PRL*

*osobiście wybrałbym PRL-owskiego

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
21-06-2014 23:06:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Paweł96 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Wielunia
Pojazd: Inny
Post: #45
RE: chart czy polecany chińczyk
Czy ja gdzieś napisałem że go nie naprawiłem!? Przecież napisałem że naprawiłem silnik, ale on padł podczas jazdy i był problem, ale na szczęście udało się go zrobić i sprzedać.

Aktualne pojazdy :
Kinroad Łoś - sprzęcik na co dzień Wink

Mińsk 125 - sprzęcik do renowacji Smile

Plany na pierwsze auto : Audi 80 B4 1.9 TDI 1Z. ;D
21-06-2014 23:07:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: romek
Dzisiaj 07:40:12
» Odpowiedzi: 65
» Wyświetleń: 16147
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Dzisiaj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5621
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: FranXXpl
Dzisiaj 00:58:57
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 267
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 23:48:14
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 60
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10020
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Wczoraj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 12925
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 275
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2382
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 192
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 323
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1114
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5764
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 497
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2284
Witam
Ostatni post: romek
15-04-2024 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 318

Reklama