Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Moje Sprzęciki :)
Autor Wiadomość
marek0398 Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 152
Imię: Marek
Skąd: Białystok
Pojazd: Romet Chart
Post: #16
RE: Moje Sprzęciki :)
Fajna ta zielona. Powodzenia!
13-12-2011 22:01:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Przemas122 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 56
Imię: Przemek
Skąd: Zakrzewo
Pojazd:
Post: #17
RE: Moje Sprzęciki :)
elo podoba mi sie bardziej ta czerwona ale zielona tez jest spoko życze ci przyniej dobrej pracy pozdrawiam Przemas xd
13-12-2011 22:05:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
hunterR Offline
Nowy
*


Liczba postów: 46
Imię: Mateusz
Skąd: Łyskowo
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: Moje Sprzęciki :)
1.Tak . To może być wina magneta . Lepiej załóż inne , albo to co masz teraz wyważ odpowiednio . Ja miałem krzywe magneto i przez to prawdopodobnie na jednym wale mi się zjechał frez od strony sprzęgła , i wał do wymiany . Nie wiem czy to wina magneta , klina , czy czegoś innego , ale lepiej dmuchać na zimne .
2. Może to wina źle ustawionego zapłonu . Spróbuj trochę przestawić zapłon i powinna cykać na wolnych .
3.Posmarowanie olejem wg. mnie nic nie da . Spróbuj wyczyścić silnik z dołu i posmarować go sylikonem wysokotemperaturowym , ale prawdopodobnie będzie cieknął olej , więc jest to rozwiązanie na krótką chwilę . Lepiej rozłóż silnik , kup nowe uszczelki , posmaruj sylikonem i będzie ok . Lepiej zrobić raz a dobrze , a nie co chwilę rozkładać silnik po to żeby coś nowego zrobić .
Mam nadzieję , że pomogłem Smile
13-12-2011 23:01:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Niedźwiedź Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 147
Imię: Damian
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Pojazd: Romet 50-T-1
Post: #19
RE: Moje Sprzęciki :)
Słuchaj co do gaźnika to wkręciłeś śrubkę od powietrza(mieszanki) ona nie może być na max wkręcona powinno być zależnie od gaźnika od 1.5 obrotu w górę(tak jak masz ją na max wkręconą to od tego 1.5 obrotu wykręć) ja mam u siebie 1.5 obrotu i trzyma pięknie obroty. A co do uszczelek to jak masz zielony smar to dokładnie wyczyść kartery i posmaruj karter i pokrywę i dopiero załóż uszczelkę ja tak mam i żadnych wycieków nie maBig Grin
13-12-2011 23:37:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Niedźwiedź za ten post.
MrF4k Offline
Daaaawwccaa
*


Liczba postów: 5,136
Imię: Karol
Skąd: Kamienna Wola
Pojazd: Romet Chart
Post: #20
RE: Moje Sprzęciki :)
1. Jak kopniak bardzo lekko chodzi to mogło sie rozpiąć sprzęgło a co do magneta to możliwe że jest krzywe lub żel przykręciłeś iskrownik
2. Nie ma takiej reguły żeby ustawić gaźnik każdy silnik inaczej chodzi ale tak jak koledzy napisali którymi sie co ustawia
3. Posmaruj silikonem te uszczelki lub klejem montażowym i wtedy nie bedzie ciekło ;D to ze olejem posmarujesz to raczej nic nie da

Pisk opon słychać z dala ktoś na Charcie zapier**** !!!
Mam Rometa i dwa kaski więc wybiorę się na laski

(25-08-2011 00:10:48)soczek napisał(a):  Rób na orginał. Tjunink to tylko młode oszołomy praktykują, a potem na stare lata i tak mądrzeją (wiem po sobie).
Działaj, pozdro !
13-12-2011 23:57:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raddim Offline
Komarek :)
*


Liczba postów: 7
Imię: Andrzej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Romet Pony
Post: #21
RE: Moje Sprzęciki :)
problem z kopniakiem rozwiązany, sprawdziłem magneto i tu jest ok więc zdjąłem dekiel z drugiej strony i okazało się że jedna zawleczka trzymająca kosz zerwała się więc założyłem nową i jest już ok.

co do drugiego to nie wiem w ogóle co dalej robić, zapłon raczej jest dobrze ustawiony bo wcześniej chodziła normalnie na wolnych tylko nie miała wysokich a jego nie ruszałem, dzisiaj zauważyłem że zalewa mi świece więc jest za dużo paliwa dawane i być może to jest powód gaśnięcia na wolnych obrotach ale na wysokich znowu nie równo pracuje, jak dam gaz na max to obroty falują i silnik przygasa oczywiście jazdy na biegu nie ma na 1 jakoś jeszcze jedzie ale na drugim już całkiem nie ma siły, drugi silnik już w drodze do tej drugiej ale co z tego skoro nie mogę sobie poradzić z tym :/ niby prosty silnik ale strasznie upierdliwy.
ehh kto wymyślił że nie można tematu edytować Tongue

nie zauważyłem wypowiedzi kolegi niedźwiedzia Smile dobrze wiedzieć zrobię tak jak mówisz tylko powiedz mi jeszcze jedno, bo jak ją wykręcę to znowu nie będę miał pełnego gazu tylko do połowy a dalej będzie silnik gasł, wiesz może w czym tkwi problem ?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2011 17:36:04 przez raddim.)
14-12-2011 17:10:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Paweł4Don Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 162
Imię: Paweł
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd:
Post: #22
RE: Moje Sprzęciki :)
Skoro Ci zalewa swiece to dostaje za duzo paliwa, tak jak napisales. Z tym , ze na obroty nie chce wejsc i "faluja" ,to moze byc wina kondensatora.
14-12-2011 17:39:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raddim Offline
Komarek :)
*


Liczba postów: 7
Imię: Andrzej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Romet Pony
Post: #23
RE: Moje Sprzęciki :)
ok kondensator wymienię jutro na inny i zobacze jak to będzie chodzić, a jak z tym paliwem? co tam trzeba zrobić żeby mniej dostawał? bo już nie pamiętam jak się to regulowało.
14-12-2011 20:43:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Paweł4Don Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 162
Imię: Paweł
Skąd: Bydgoszcz
Pojazd:
Post: #24
RE: Moje Sprzęciki :)
Pierwszym sposobem na wyregulowanie poziomu jest iglica. Jesli po tej "operacji" dalej bedzie swiece zalewalo, to plywak. Na plywaku masz taki "kapturek" i ten kapturek odginasz CHYBA do gory, zeby zmniejszyc poziom paliwa, ale nie jestem pewien .
14-12-2011 20:46:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raddim Offline
Komarek :)
*


Liczba postów: 7
Imię: Andrzej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Romet Pony
Post: #25
RE: Moje Sprzęciki :)
ok dzięki za poradę jutro sprawdzę i dam znać czy problemy rozwiązane.
14-12-2011 22:49:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raddim Offline
Komarek :)
*


Liczba postów: 7
Imię: Andrzej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Romet Pony
Post: #26
RE: Moje Sprzęciki :)
Witam Po przerwie Zimowej Smile
Słoneczko wyszło i ładnie przygrzewa więc pora dokończyć moje dwie drynki :-), Do czerwonej muszę tylko założyć Silnik i bedzie śmigała, została mi jeszcze tylko zielona do wyremontowania, części już zamówione i czekam na dostawę, z początku chciałem do niej włożyć silnik z komara żeby miała biegi w rączce (taką miałem dawno temu za dzieciaka i fajnie mi się nią śmigało) ale po dłuższym okresie ostatecznie zrezygnowałem z tej opcji i aktualnie czekam na nowy silnik od Rometa 3 biegowy ;-) tak więc zapowiada się ciekawie. Nowy silnik ponoć jest sprawny z tym że coś jest nie tak z biegami, otóż sprzedawca uważa że nie wchodzi jedynka i być może jest uszkodzony tryb, z tego co ja pamiętam ze starych czasów to te silniki były dosyć wadliwe pod względem biegów ale nie mogę sobie przypomnieć co tam siadało najczęściej więc mam do was pytanko : co tam mogło paść, na jaką wymianę i czego mogę się przygotować.

PS : możliwe że przemaluję zieloną na inny kolor, macie jakieś propozycje? czy może jednak zieloną zostawić ?Tongue
25-04-2012 23:19:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kadetmen Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,150
Imię: Michał
Skąd: -
Pojazd: Inny
Post: #27
RE: Moje Sprzęciki :)
Ten silnik może ma wysypany tryb , albo zepsuty,niewyregulowany automat .
25-04-2012 23:24:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raddim Offline
Komarek :)
*


Liczba postów: 7
Imię: Andrzej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Romet Pony
Post: #28
RE: Moje Sprzęciki :)
Czerwona Drynka już działa pali z pierwszego :-) jeszcze tylko muszę poprawić uszczelkę pokrywy sprzęgła bo cieknie olej, teraz pora zrobić drugą, już wszystko mam zostało ją tylko poskładać ;-)
30-04-2012 20:55:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Pietrek89 Offline
SkodoMan


Liczba postów: 139
Imię: Piotrek
Skąd: Opole - Zaścianek Wielkiego Miasta
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: Moje Sprzęciki :)
Drynki fajne Smile W tej zielonej to rowerowe siedzenie mnie rozbroiło Smile Niech czerwona Ci służy Smile Działaj z zieloną teraz Smile
30-04-2012 22:13:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
raddim Offline
Komarek :)
*


Liczba postów: 7
Imię: Andrzej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Romet Pony
Post: #30
RE: Moje Sprzęciki :)
Mam pytanko, złożyłem drugą motorynkę, kupiłem używany silnik, wszystko śmiga bez problemu, pali od strzała, nie ma wycieków, nie gaśnie na wolnych obrotach, silnik cyka pięknie, problem tylko jest z mocą :/ nie ma siły jechać i tu pytanie co może być główną przyczyną ? podejrzewam tłok i pierścienie ale nie wiem na pewno, możecie coś podrzucić jak przywrócić silnikowi moc? bo druga dryna to z miejsca rwie jak szalona i staje dęba natomiast ta nie ma nawet siły ruszyć :/
05-05-2012 17:45:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 23:24:37
» Odpowiedzi: 12
» Wyświetleń: 470
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
30-04-2024 19:23:34
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 408
Kupię części
Ostatni post: komarek54
29-04-2024 22:36:55
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 124
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: romek
29-04-2024 21:37:57
» Odpowiedzi: 118
» Wyświetleń: 13648
Części
Ostatni post: marcin1479
28-04-2024 20:15:59
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 102
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 36344
witam
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:10:46
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 317
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
27-04-2024 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 120
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
26-04-2024 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 151
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1592
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 151
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1557
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1743
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 636
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 11196

Reklama