Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Wątek zamknięty 
[S] Sprzedam dwie Jawy 353 250ccm
Autor Wiadomość
ignac1wfm Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Michał
Skąd: Łomnica
Pojazd: Romet Komar
Post: #1
Sprzedam dwie Jawy 353 250ccm
Jedna zarejestrowana na mnie na białej tablicy rejestracyjnej, druga ma dowód, ale nie mam umowy z poprzednim właścicielem. Brak czasu na dokończenie remontu. Wobec powyższego moje dwie Jawy sprzedam komuś, kto ma tego czasu więcej. Chyba wszystkie części, które trzeba wymienić są już kupione. Jeżeli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem. Chyba że dam radę wrzucić jakiś dokładny opis i zdjęcia.

Cena za 2 sztuki - 2.000zł.

   

Mój telefon: 693-458-650
28-03-2014 15:04:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Reklama
ignac1wfm Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Michał
Skąd: Łomnica
Pojazd: Romet Komar
Post: #2
RE: Sprzedam dwie Jawy 353 250ccm
Krótki dodatkowy opis... Jawę ze zdjęć kupiłem od gościa, który nie miał co z nią robić, bo zalegała mu w kotłowni od 20 lat i żona już mu suszyła głowę, żeby coś z tym zrobił. On ją kupił w sklepie i użytkował przez wiele lat. Zatarł tłok i odstawił z myślą o remoncie. Ale, że przesiadł się na samochód, remontu motor nie doczekał. Gumy sparciały, kanapa też się "klapła". Widać, że gość używał jej jako codzienny środek transportu. Pewnie po pracy nie miał czasu na przegląd sprzętu, bo był wielki luz na wahaczu i w przednim zawieszeniu. Wszystkie tulejki z aluminium wyrobione na maksa, elektryka łatana w wielu miejscach, przednia lampa i klamka przytarte - musiał się wywalić. Ale za to była kompletna z dokumentami, co teraz jest ewenementem. Ochoczo zabrałem się za rozbieranie Jawy, żeby zrobić remont generalny. Chciałem ocenić jakie części są do wymiany i polakierować. I stały się dwie piękne rzeczy. Urodziła mi się córa i kupiłem stary dom do remontu. Brak czasu na Jawę. Oczywiście w wolnych chwilach próbowałem ruszyć prace do przodu. Tokarz wytoczył tuleje wahacza, kupiłem elektrykę, uszczelki, sprężyny i różne detale, tapicer zrobił kanapę, chłopaki z serwisu motocyklowego zrobili remont korpusu silnika i dali cylinder do szlifu, poszły nowe gumy na koła. Nawet kupiłem drugą Jawę z myślą o dawcy części, albo o wyremontowaniu dwóch jednocześnie. Ale to i tak strasznie powoli idzie. Tym bardziej, że na warsztacie jest jeszcze WFM-ka, MZ ES 250/2 i Zaporożec. A co dopiero remont domu, praca i wychowywanie dzieciaków. PS. Druga Jawa też ma zrobiony szlif cylindra z dobranym tłokiem i pierścieniami.
28-03-2014 18:34:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ignac1wfm Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Michał
Skąd: Łomnica
Pojazd: Romet Komar
Post: #3
RE: Sprzedam dwie Jawy 353 250ccm
Uwaga!!! Znalazłem dowód rejestracyjny do drugiej Jawy i umowę k-s z poprzednim właścicielem!!!
30-03-2014 09:26:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
ignac1wfm Offline
Nowy
*


Liczba postów: 10
Imię: Michał
Skąd: Łomnica
Pojazd: Romet Komar
Post: #4
RE: Sprzedam dwie Jawy 353 250ccm
Coś jest nie halo. Chcę edytować wiadomość, żeby uzupełnić opis, a tu wyskakuje, ze mam czekać 15 minut. Czekałem godzinę i nadal wyskakuje to samo. Nawet się wylogowałem i ponownie załadowałem stronę. Nic. Zatem uzupełniam opis w formie Odpowiedź. Moderatorze, możesz je jakoś scalić?

Jak zacząłem wrzucać zdjęcia jawy do kompa, Magda (żona), powiedziała, że przy okazji porządków w dokumentach widziała jakieś stare "papiery" do motoru. Jakby nie mogła już wtedy się mnie zapytać czy są potrzebne. Okazało się, że ona po minucie znalazła to, co ja uznałem za zaginione w trakcie przeprowadzki!!! Jest to dowód rejestracyjny i umowa kupna-sprzedaży z poprzednim właścicielem. W takim razie zmiana statusu motocykla. Jest zarejestrowany na Pana E.F. i mam z nim podpisaną umowę.

Teraz co do stanu tego motocykla. Kupiłem od gościa, który (dziwne, jak ci ludzie postrzegają naprawianie motocykli), ileśtam lat temu zatarł tłok. Ściągnął cylinder, odczepił tłok od korby i... nie zawiózł do szlifu!!! Masakra. Tak, ze ściągniętą górą silnika kupiłem motor. W jednym kole nawet było powietrze. Kanapa sparciała na amen. Elektryka łatana i sklecona "na skrętkę".

Motor przywiozłem do domu i zająłem się sprawdzaniem. Biegi wchodzą. Po podłączeniu na krótko z nową stacyjką (starej po prostu nie było, nie wiem jak on to odpalał) cewką i aku od Tropika, iskra po byku. Wlałem do silnika ropę, żeby wszystko poodmakało. Biegi wchodzą. Pewnikiem trzeba będzie doszczelnić cały silnik, uszczelniacze na wale, uszczelki i oringi. Zawiozłem cylinder do szlifu. Zrobiony z dobraniem tłoka i pierścieni.

Na zdjęciu jest pokazana Jawa na dzień dzisiejszy.

   
30-03-2014 10:26:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Likor Offline
Okuratny człowiek
*


Liczba postów: 127
Imię: Bartek
Skąd: Wieś
Pojazd: Romet 2375
Post: #5
RE: Sprzedam dwie Jawy 353 250ccm
Ta jawa ma mech :F ?
30-03-2014 10:55:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika
robert.sliwa@op.pl Offline
Nowy
*


Liczba postów: 1
Imię: Robert
Skąd: Grodkow
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Sprzedam dwie Jawy 353 250ccm
(28-03-2014 15:04:04)ignac1wfm napisał(a):  Jedna zarejestrowana na mnie na białej tablicy rejestracyjnej, druga ma dowód, ale nie mam umowy z poprzednim właścicielem. Brak czasu na dokończenie remontu. Wobec powyższego moje dwie Jawy sprzedam komuś, kto ma tego czasu więcej. Chyba wszystkie części, które trzeba wymienić są już kupione. Jeżeli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem. Chyba że dam radę wrzucić jakiś dokładny opis i zdjęcia.

Cena za 2 sztuki - 2.000zł.



Mój telefon: 693-458-650

masz jeszcze te Jawy?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-12-2020 17:49:05 przez robert.sliwa@op.pl.)
20-12-2020 17:48:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Norweski Zomowiec Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,746
Imię: Marcin
Skąd: Zamośc
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Sprzedam dwie Jawy 353 250ccm
Na pewno już ich dawno nie ma, bo pisał to w 2014 roku. Niech moderator zamknie
20-12-2020 17:57:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pręt hamulca Ogar 205
Ostatni post: pitus74
Dzisiaj 09:51:40
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3185
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2993
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165896
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 118
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 67
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53858
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 51
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 567
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 275
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 97
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52091
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 111
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10918

Reklama