Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Czerwone Ferrari (T25)
Autor Wiadomość
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #46
RE: Czerwone Ferrari (T25)
Dzisiaj parę rzeczy poprawionych i wymienionych oraz konkretne mycie. Wink
Najpierw wymiana kilku żarówek (kierunki i stop/postojówki), później wymiana wycieraczki na używaną od Poloneza (ładnie zbiera i po całości, a nie jak stara, zbierała 4cm), no i konkretniejsze mycie. Szyby przemyte jak trzeba (chodź pozostały jakieś plamki które nawet zdrapać się nie chcą) i jeszcze olej który nie dał się jednak zmyć wodą z mojej pompy, i muszę albo karczera skołować, albo szmatka i do dzieła. Wink
No i jeszcze rozbierany po raz chyba już 10-ty zawór zwrotny, nie dość że był kupiony nowy za 38zł, to jeszcze nie trzyma po ok. pół roku, może nawet i pół roku nie ma. Zmieniłem w nim sprężynę na mocniejszą, podcięta jest też guma (nie wiem co za geniusz sprzedaje zaworek zwrotny do paliwa, z gumą w środku), i jeszcze wężyk od niego trochę po sztuchowałem nowym.
Chciałem odkręcić jeszcze kumin, ale śrubki przegrzane i z korozją, że po urwaniu pierwszej, reszty nawet nie ruszałem. A no i kable od klaksonu podłączyłem, i tak samo od tylnej lampy oświetleniowej.

Dziś znalezione wady, to wkurzające do potęgi drzwi, które się telepią na danych obrotach i tłuką. (nowa guma załatwi sprawę)
Ale cieszy mnie to, że na razie nic w sumie nie wydałem, a już bardzo dużo rzeczy udało się poprawić i sprawić, że jest Ferrari bardziej funkcjonalne.

Miałem jutro brać się za hamulec (bo ziemniaki posadzone), ale w końcu zaczynam od jutra pracę (w sumie tylko próba, którą pewnie uda mi się że tak powiem "zdać") tak że pracę albo przełożę na sobotę, albo na inne wolne dni.

I mam pytanie do tych co mają Ruskie. Idzie wężyk od wtrysków do baku, i przy baku jest rozdzielacz na 3 części, jedno do baku przykręcone, drugim idzie ten wężyk od wtrysków i trzeci mam założony wężyk i na końcu zaklepany. Dokąd on powinien iść?? Bo chciał bym całość zrobić tak jak powinna być. A nie tak jak mój tata na kombinował, że teraz działać nie chce.

China is POWER!!!
28-04-2014 21:51:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
DominiX Offline
Zapalony mechanik :D
*


Liczba postów: 1,841
Imię: Dominik
Skąd: Kłodawa
Pojazd: Inny
Post: #47
RE: Czerwone Ferrari (T25)
fajny ten rusek my mamy c330 i c360 Wink

Jest:
Gb Street 09r.

Były:
Romet Komar 2351 Xr.
Romet Ogar 205 89r.
Kingway Łoś 08r.
Ogar 200 86r.
28-04-2014 23:05:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #48
RE: Czerwone Ferrari (T25)
http://truck-tychy.pl/p13832-koncentrat-...-2-kg.html
Polecam Bartosz Komar

A serio to to jest bardzo dobry środek do mycia, przez simer w zwolnicy nam sączyłolej na felgę w 330 i zakurzyło się dodatkowo, zrobiła się 1cm warstwa syfu ,ale ten środek go rozpuścił i felga jak nowa

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
29-04-2014 00:07:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #49
RE: Czerwone Ferrari (T25)
(29-04-2014 00:07:26)bartoszek5k napisał(a):  http://truck-tychy.pl/p13832-koncentrat-...-2-kg.html
Polecam Bartosz Komar

A serio to to jest bardzo dobry środek do mycia, przez simer w zwolnicy nam sączyłolej na felgę w 330 i zakurzyło się dodatkowo, zrobiła się 1cm warstwa syfu ,ale ten środek go rozpuścił i felga jak nowa

Drogi. Tongue Wolę pożyczyć karczer i dać komuś czteropak. ^^

China is POWER!!!
29-04-2014 19:08:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Rado301 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 227
Imię: Radek
Skąd: Lubelskie LSW
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #50
RE: Czerwone Ferrari (T25)
Od tego dimera o wiele lepsza jest akra.
29-04-2014 20:26:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motoryniarz123 Offline
Chartkolot !
*


Liczba postów: 538
Imię: Adam
Skąd: Lubaczów
Pojazd: Romet Chart
Post: #51
RE: Czerwone Ferrari (T25)
(28-04-2014 21:51:46)Boszu napisał(a):  Miałem jutro brać się za hamulec (bo ziemniaki posadzone), ale w końcu zaczynam od jutra pracę (w sumie tylko próba, którą pewnie uda mi się że tak powiem "zdać") tak że pracę albo przełożę na sobotę, albo na inne wolne dni.

Jak uda ci się wymienić taśmy bez ściągania zwolnicy z pochwą to masz u mnie pełen respekt :F



(28-04-2014 21:51:46)Boszu napisał(a):  I mam pytanie do tych co mają Ruskie. Idzie wężyk od wtrysków do baku, i przy baku jest rozdzielacz na 3 części, jedno do baku przykręcone, drugim idzie ten wężyk od wtrysków i trzeci mam założony wężyk i na końcu zaklepany. Dokąd on powinien iść?? Bo chciał bym całość zrobić tak jak powinna być. A nie tak jak mój tata na kombinował, że teraz działać nie chce.

Widzę że masz przerobiony układ paliwowy, pewnie rurki wstawione z czegoś innego, bo prawidłowo te rurki od wtrysków idą tylko do baku bez żadnego trojaka, służą one do odprowadzania nadmiaru ropy.

.

Romet Chart -"Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
29-04-2014 23:13:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #52
RE: Czerwone Ferrari (T25)
(29-04-2014 20:26:29)Rado301 napisał(a):  Od tego dimera o wiele lepsza jest akra.

Akra jeszcze słaba jest, do czyszczenia karterow używałem jakiegoś środka to musialem wietrzyc bo mi się w głowie kręciło, a 20letni syf rozpuścił. Dimer jest dobry tylko trzeba dobre stężenie zrobić

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
30-04-2014 00:22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #53
RE: Czerwone Ferrari (T25)
(29-04-2014 23:13:03)motoryniarz123 napisał(a):  
(28-04-2014 21:51:46)Boszu napisał(a):  Miałem jutro brać się za hamulec (bo ziemniaki posadzone), ale w końcu zaczynam od jutra pracę (w sumie tylko próba, którą pewnie uda mi się że tak powiem "zdać") tak że pracę albo przełożę na sobotę, albo na inne wolne dni.

Jak uda ci się wymienić taśmy bez ściągania zwolnicy z pochwą to masz u mnie pełen respekt :F



(28-04-2014 21:51:46)Boszu napisał(a):  I mam pytanie do tych co mają Ruskie. Idzie wężyk od wtrysków do baku, i przy baku jest rozdzielacz na 3 części, jedno do baku przykręcone, drugim idzie ten wężyk od wtrysków i trzeci mam założony wężyk i na końcu zaklepany. Dokąd on powinien iść?? Bo chciał bym całość zrobić tak jak powinna być. A nie tak jak mój tata na kombinował, że teraz działać nie chce.

Widzę że masz przerobiony układ paliwowy, pewnie rurki wstawione z czegoś innego, bo prawidłowo te rurki od wtrysków idą tylko do baku bez żadnego trojaka, służą one do odprowadzania nadmiaru ropy.

Ehh... Pisałem że nie będę wymieniał TAŚMY!!!! Tylko ją naprawiał... W skrócie, nie będę jej wciągał. Wyciągał będę tylko jakiś drut/śrubę/coś co ciągnie taśmę i się urwało. (najprawdopodobniej)
I wystarczy to wyciągnąć, lub nawet bez wyciągania po prostu po spawać, lub zrobić nowe i gotowe. Wink
I jeszcze raz... Nie wy-cią-gam ta-śmy... ^^


Co do układu, to on jest przerobiony po 5x już pewnie. Tongue Ale wczoraj ojciec przywiózł nowe zaworki, czy ogólnie całą tą część, czyli. Ręczna pompka i to do czego się ją przykręca... Czyli zaworki zwrotne itd. (te 2 takie plasztikowe na spreżynkach). Całość jest nowa...
I po wymianie tego, będę mógł się w końcu pozbyć ciągle zawodzącego dołożonego zaworka zwrotnego o którym pisałem (po między wtryskiwaczami i bakiem, czyli na powrocie) i cały układ wreszcie nie będę musiał odpowietrzać popuszczając niektóre śruby itd. Oraz wszystko może zacznie współpracować jak trzeba. Smile (nie wiem skąd mój tato dorwał tą nową część, ale nie wiem czy nie z bazaru/jarmarku, bo w ten dzień był zaraz obok zakładu pracy, w którym pracuje, i często na nim są Ruskie które sprzedają różne swoje sprzęty, w tym części do Traktorów).
Dziś pewnie będzie wymiana. Wink (wiem że święto, ale to dla mnie bardziej zabawa niż praca) ^^

China is POWER!!!
01-05-2014 13:15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #54
RE: Czerwone Ferrari (T25)
No i tak, pompka ręczna wymieniona, jak każda, przecieka... Ale to podobno norma... Chodź przynajmniej pompuje jak trzeba i nie puszcza powietrza! Smile Zaworki trzymają, tak że dokładanego mogę się pozbyć. Okazało się jeszcze że w pompie prawie wgl. oleju nie było... I trzeba będzie nowy.

A co do hamulców, udało mi się wyciągnąć to, co trzeba było wyciągnąć. Czyli śrubę na której się napina hamulce itd. Ale powstał problem! Bo druga jej część albo brat wyciągną i nie wiadomo gdzie położył, albo wpadła gdzieś do środka na dół (ale najprędzej brat wyciągną i gdzieś położył). Jedna chodź dobra informacja, to że znalazły się dwa nowe filtry paliwowe przez przypadek. Tongue Które najprawdopodobniej brat położył w miejscu, gdzie ich być nie powinno! (brat dużo starszy, ale nie zawsze mądrzejszy) Tongue
Ale... Teraz muszę poszukać na allegro czy nie ma możliwości kupna tej śruby z specjalną nakrętką. Lub może komuś się urwała (a myślę że tak, bo u nas już nie raz było to spawane lub zmieniane) i może wie czy da się to kupić na allegro... (chyba że sam jakoś to znajdę)

A i co do tego trójnika to już wiem dlaczego on tam jest. Wink A jest dlatego, że stara pompa paliwa gdzieś miała przeciek (pęknięcie którego nie dało się zrobić) i wlewała się do niej ropa, i wlew oleju do niej został przerobiony, i tam właśnie od tego trójnika wchodził wężyk który nadmiar paliwa w pompie (tam gdzie powinien być olej) był odprowadzany do zbiornika. Wink A teraz pompę jakiś czas temu zmieniłem, i już nie było to potrzebne, ale wężyk itd. został. ^^
Już udało mi się znaleźć, i nawet to drogo nie kosztuje. Razem 14zł + przesyłka. W tym może uda się kupić w pobliskim sklepie zwanym "Agroma". Wink
http://allegro.pl/t-25-cieglo-hamulca-i4178454601.html
http://allegro.pl/t-25-nakretka-ciegla-h...74269.html

China is POWER!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2014 16:44:10 przez Boszu.)
01-05-2014 16:33:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rychu56 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 37
Imię: Ryszard
Skąd: Sulejówek
Pojazd: Inny
Post: #55
RE: Czerwone Ferrari (T25)
Ładny władek ale estetycznie nie zabardzo miejmy nadzieje że go trochę upięknisz Smile...
01-05-2014 17:56:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #56
RE: Czerwone Ferrari (T25)
(01-05-2014 17:56:13)rychu56 napisał(a):  Ładny władek ale estetycznie nie zabardzo miejmy nadzieje że go trochę upięknisz Smile...

Powoli na razie powoli technicznie staram się go jakoś powoli zrobić. Wink Potem może bardziej zabiorę się za wygląd... Chodź, grunt to żeby był 100% sprawny. ^^

China is POWER!!!
02-05-2014 03:41:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #57
RE: Czerwone Ferrari (T25)
I kurcze... Mam nadal problem! Pompa paliwowa nowa! Nowe tak że są oryginalne zaworki + cały ten metalowy cuś i nowa pompka ręczna. I tak...
Nadal się zapowietrza (paliwo się cofa do baku), pompka ręczna mimo iż nowa, to przy pompowaniu ropa ucieka... I to dość sporo! I mimo pompowania ręczną, i tak trzeba oddzielnie odpowietrzać kręcąc rozrusznikiem i popuszczając węże wysokiego ciśnienia. I nie wiem już co z tym zrobić. Na razie zrobiłem totalny patent, montując kranik paliwa na wężyku powrotu... (zaworek zwrotny mimo regeneracji i wsadzeniu mocniejszej sprężyny puszcza)
I nie wiem już co z tym zrobić... Albo będę próbował rozruszać kranik u dołu baku (dojście paliwa) i będzie zamykany. Albo czeka mnie rozbieranie nowej pompy i szukania gdzie jest przeciek. Bo z tego co zauważyłem, to najprawdopodobniej paliwo ucieka przez przelew wysokiego ciśnienia...

Ma może ktoś pomysł, co to może jeszcze być?? Bo mnie już ręce opadają... :/

China is POWER!!!
13-05-2014 20:56:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motoryniarz123 Offline
Chartkolot !
*


Liczba postów: 538
Imię: Adam
Skąd: Lubaczów
Pojazd: Romet Chart
Post: #58
RE: Czerwone Ferrari (T25)
Najlepiej wymień wszystkie podkładki miedziane pod śrubami aby dobrze uszczelnić układ, a na powracające paliwo najlepszy jest zawór zwrotny np http://allegro.pl/zawor-zaworek-zwrotny-...65496.html pompy paliwowej lepiej nie ruszaj bo to nie ona jest tutaj winą wiem bo miałem to samo.

.

Romet Chart -"Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
13-05-2014 23:23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #59
RE: Czerwone Ferrari (T25)
(13-05-2014 23:23:39)motoryniarz123 napisał(a):  Najlepiej wymień wszystkie podkładki miedziane pod śrubami aby dobrze uszczelnić układ, a na powracające paliwo najlepszy jest zawór zwrotny np http://allegro.pl/zawor-zaworek-zwrotny-...65496.html pompy paliwowej lepiej nie ruszaj bo to nie ona jest tutaj winą wiem bo miałem to samo.

Podkładki były w zestawi z oryginalnymi zaworkami...
Co do zaworka zwrotnego, już dwa były kupione, pierwsze jakiś tani który siadł po miesiącu (co jak ten który podesłałeś) i drugi rozbieralny za 60zł który padł szybciej niż ten za 10-15zł. Z tym, że ten drugi jest rozbieralny. Ale mimo rozebrania go, obcięcia uszczelki gumowej która to zamyka (spuchła i nie zamykała) i dołożeniu mocniejszej sprężyny, nadal puszcza paliwo i nie wiem co mu zrobić, aby nie puszczał... I nie wiem kto taki inteligenty robi zaworki zwrotne paliwowe z gumowym uszczelniaczem, który wiadomo że zaraz spuchnie...

I szczerze, przeglądałem cały układ i jeżeli była by nieszczelność gdzieś na podkładce, to przynajmniej na wysokim ciśnieniu na pewno by lało... Czy przynajmniej mokło, a tak się nie dzieje. A reszta jest nowa i dobrze dokręcona. I pozostaje tylko pompa, i z tego co mój Tato stwierdził, to że jest możliwe że gdzieś jakaś uszczelka w pompie ze starości po prostu padła po założeniu pompy. Lub że pompa od nowości jest gdzieś pęknięta. Tak jak stara pompa...

China is POWER!!!
15-05-2014 22:10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
motoryniarz123 Offline
Chartkolot !
*


Liczba postów: 538
Imię: Adam
Skąd: Lubaczów
Pojazd: Romet Chart
Post: #60
RE: Czerwone Ferrari (T25)
I jak tam machina ?

.

Romet Chart -"Kiedyś bił rekordy , teraz podbija serca"
28-08-2014 22:32:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
#2 Charcik Deca
Ostatni post: Deecuu
Dzisiaj 12:53:49
» Odpowiedzi: 68
» Wyświetleń: 35635
universal z 1989 ?
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:46:01
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 43
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: zaz
Dzisiaj 09:40:38
» Odpowiedzi: 10
» Wyświetleń: 315
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 39
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 267
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1482
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 69
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1471
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1667
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 555
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10823
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 672
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 163
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 198
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16421

Reklama