Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samouczek - Rejestracja "na żółte"
Autor Wiadomość
Blusik Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 612
Imię: Bartek
Skąd: Ruda Śląska
Pojazd: Romet 2375
Post: #46
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
Dzięki za informacje a jeszcze jedno jeśli jad na przegląd i diagnosta musi wypisać te tam 71 punktów a potem dodać 4 zdjęcia to to musza być zdjęcia zrobione na stacji czy ja mu mam dac 4 zdjęcia zrobione umnie

Romet 2375 82'

Co Posiadam:
Romet 2375 82'
Motorynka M2 80'
Simson SR50
20-01-2019 14:42:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Blusik Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 612
Imię: Bartek
Skąd: Ruda Śląska
Pojazd: Romet 2375
Post: #47
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
(20-01-2019 15:46:28)UŻYTKOWNIK USUNIĘTY napisał(a):  Wybrałeś drogę przez rejestrację na zabytek? Diagnosta nie robi zdjęć, najpierw trzeba uzyskać opinie rzeczoznawcy. Poczytaj

Chodzi mi o to że jak jadę do diagnostyki na przegląd to musi w tym wniosku co wypisuje diagnosta ten z 71 pkt dołożyć 4 zdjęcia. I chodzi mi o to czy ja mu mam dać zdjęcia 4 czy on na stacji robi

Romet 2375 82'

Co Posiadam:
Romet 2375 82'
Motorynka M2 80'
Simson SR50
20-01-2019 16:44:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Blusik Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 612
Imię: Bartek
Skąd: Ruda Śląska
Pojazd: Romet 2375
Post: #48
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
(20-01-2019 17:24:07)UŻYTKOWNIK USUNIĘTY napisał(a):  Pierwsze słyszę, masz jakąś podstawę prawną takich działań? Chodzi mi głównie o zdjęcia.

To znajduje się w tym badaniu na pojazd zabytkowy.

Romet 2375 82'

Co Posiadam:
Romet 2375 82'
Motorynka M2 80'
Simson SR50
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2019 17:58:09 przez Blusik.)
20-01-2019 17:46:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Halski Offline
Stary
*


Liczba postów: 235
Imię: Sławek
Skąd: LPU
Pojazd: Inny
Post: #49
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
A czy WK będzie sprawdzał poprzedniego właściciela np. w archiwum?
Poszedłem kiedyś do WK z samą umową (dowodu ani tablicy nie mam), a oni stwierdzili, że nie mają takiego pojazdu w systemie i nie zarejestrują. Numer miałem spisany z przedniego błotnika.

Kupię papiery do Komara z początku lat '70
20-01-2019 18:03:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Halski Offline
Stary
*


Liczba postów: 235
Imię: Sławek
Skąd: LPU
Pojazd: Inny
Post: #50
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
Umowę pisałem w 1997 roku.

Kupię papiery do Komara z początku lat '70
20-01-2019 18:24:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Halski Offline
Stary
*


Liczba postów: 235
Imię: Sławek
Skąd: LPU
Pojazd: Inny
Post: #51
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
Tu chodziło mi o numery dowodów osobistych. Poprzedni właściciel już pewnie nie żyje.
Z tą rejestracją, to też jakaś dziwna historia, bo motor kiedyś był na stanie pobliskiego lotniska i miał jakiś dziwny numer. Może dlatego nie było go w systemie w WK.

Kupię papiery do Komara z początku lat '70
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2019 18:36:58 przez Halski.)
20-01-2019 18:32:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Halski Offline
Stary
*


Liczba postów: 235
Imię: Sławek
Skąd: LPU
Pojazd: Inny
Post: #52
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
Sam numer ramy wpisać? Moto to WSK 125 z 1980 roku.

Kupię papiery do Komara z początku lat '70
20-01-2019 18:39:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Blusik Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 612
Imię: Bartek
Skąd: Ruda Śląska
Pojazd: Romet 2375
Post: #53
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
(20-01-2019 17:57:41)UŻYTKOWNIK USUNIĘTY napisał(a):  Nic nie widać, jakość tej fotki jest bardzo niska. Nie wiem co to za dokument. Jeśli to wymysł WK to może podali jakiś patagraf

Jeśli jest to formatka do "przeglądu" to jest to nie twoje zmartwienie. W moim przypadku przyjechałem samym motorem i to diagnosta uzupełniał dokument. Warto mu jednak pomóc mając przy sobie rzetelnie opracowana Biała kartę lub inne źródło informacji.

A pstrykal zdjęcia motorka na stacji?

WNIOSEK O PRZEPROWADZENIE BADANIA . ZGODNOŚCI POJAZDU ZABYTKOWEGO Z WARUNKAMI TECHNICZNYMI i tam na samym końcu pisze

Romet 2375 82'

Co Posiadam:
Romet 2375 82'
Motorynka M2 80'
Simson SR50
20-01-2019 18:47:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Halski Offline
Stary
*


Liczba postów: 235
Imię: Sławek
Skąd: LPU
Pojazd: Inny
Post: #54
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
Ok dzięki. Jak ruszę z tematem to się odezwę.

Kupię papiery do Komara z początku lat '70
20-01-2019 18:56:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
klodian2002 Offline
Majster
*


Liczba postów: 376
Imię: Klaudiusz
Skąd: Wielki Wełcz
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #55
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
Piotr Kawałek dodał nowy film dot. rejestracji na żółte, co to daje, dlaczego warto, itd. Może komuś się przyda Wink
https://www.youtube.com/watch?v=JhDEye1khx8&t=597s

Moje sprzęciki Smile
Ogar 200 87r
Kadet 110 Automatic 90r|Peugeot 205 1.0B 91r.
Kadet M780 86r
Komar 2350 75r |Karpaty 50
50-T1 79r.
29-01-2019 19:53:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
efeso Offline
Nowy
*


Liczba postów: 3
Imię: Dominik
Skąd: Rzeszów
Pojazd: Romet Kadet
Post: #56
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
Dziś przerabiałem temat, przygotowałem sam biała kartę do Fiata 125p, oczywiście opinii rzeczoznawcy nie posiadam, udałem.sie do konserwatora no i oczywiście pani w sekretariacie nie chciała przyjąć dokumentów bez opinii rzeczoznawcy, zapytałem na jakiej podstawie itp itd, poprosiłem o pisemna odmowę przyjęcia białej karty z powodu braku opinii rzeczoznawcy ;-) pani zadzwoniła po swoją przełożoną, od nowa ta sama gadka, znowu poprosiłem o pisemna odmowe, aż w końcu po około 20 minutach walki z urzedasami pani na wniosku kazała napisać swój nr telefonu, powiedziała że weźmie dokumenty i będzie się zemną kontaktować jeszce jakaś inna pani ;-) po około 2 godzinach dzwoni do mnie, mówi że ich szef wymaga opinii, ja mówię że taka opinia dużo kosztuje, a poza tym nie jest mi potrzebna, pani mówi że może mi polecić rzeczoznawce który wystawi taka opinię za jakieś 150zl, mówię jej że nikomu nie będę nic płacił itp itd... no i w końcu pani łaskawie mówi tak: to My Panu to puścimy w drodze wyjątku, lecz zawsze wymagamy opinii rzeczoznawcy, tylko proszę nikomu o tym nie mówić... To słowa pani z delegatury w pewnym mieście, nie będę mówił w jakim bo Pani nie kazała ;-)
03-04-2019 22:10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Dawdzio Offline
Hold my mustache!
Moderatorzy


Liczba postów: 2,566
Imię: Dawid
Skąd: Chojnów (DLE)
Pojazd: Inny Romet
Post: #57
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
Zaktualizowałem pierwszy post na podstawie poradnika aktualizowanego co jakiś czas przez autora: http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewto...sc&start=0

Pierwotna treść:
(21-02-2014 01:06:28)motonita napisał(a):  Witam

Postaram się w tak prosty sposób opisać jak zarejestrować pojazd na żółte tablice.

Jeżeli chcemy by nasza WSK (lub inny pojazd mający powyżej 125 ccm) musimy się zastanowić po co na co i dlaczego.
Jest kilka powodów.

1 Mamy pojazd z LEGALNEGO źródła lecz bez jakichkolwiek dokumentów
2 Chcemy by nasz pojazd ladnie się prezentował,
3 Chcemy by nasz pojazd był traktowany należycie a niejako kat maszyna.

Co trzeba zrobić by otrzymać zółte tablice?

Jeszcze przed całą procedurą musimy pamiętać ze pojazd zabytkowy będzie prawnie chroniony. Prawnie chroniony oznacza to nic więcej jak ochrona konserwatora zabytków nad przedmiotem. W skrajnych przypadkach pojazd może zostać CZASOWO odebrany właścicielowi i przekazany odpowiednim ludziom do renowacji za którą właściciel będzie musiał zapłacić. Proszę tu nie wierzyć w opowieści o smokach że pojazd przechodzi na własność konserwatora zabytków czy skarbu państwa jak to na wielu forach możemy przeczytać. Ale jesteśmy miłośnikami zabytków i wiemy że nasza WSK będzie traktowana lepiej niż nasza dziewczyna więc takie skrajności nam nie grożą.
Na samym początku naszej zabawy musimy mieć ładny pojazd, w pełni sprawny bez druciarstwa ładnie zachowany odremontowany, w sumie to najważniejsze bo bez tego nie ma co zaczynać.
Kolejną rzeczą jest wykonanie białej karty, jest to taki dokument składający się z czterech stron A4 wydrukowanych na 1 kartce A3 plus do tego kilka wkładek formatu A4. Wzór białej karty jest podany ustawowo i jest to podane bardzo dokładnie jak ona ma wyglądać. Grubość papieru (granulacja) czcionki, pogrubienie ,kolejność, ilość zdjęć, ujęcia, WSZYSTKO JEST WAŻNE i nie od tego odstępstw. Taką białą kartę możemy wykonać samemu lub zlecić wykonanie jej jakiemuś rzeczoznawcy. Jeżeli wykonamy ją sami opierając się na zaleceniach i wzorze (których na necie jest pełno) koszt wykonania takiej karty nie powinien przekroczyć 30 zł. (zdjęcia około 20 zł, drukowanie w agencji reklamowej około 5 zł, papier około 5 zł, nie da rady tego wydrukować na domowej drukarce, a zdjęcia muszą być od fotografa). BIAŁA KARTA MA BYĆ WYKONANA W 3 EGZEMPLARZACH
Dobrze mamy najbardziej trudną rzecz jeżeli chodzi o prace manualne za sobą, teraz zacznie się zabawa z urzędnikami. Z POPRAWNIE wykonaną biała kartą musimy udać się do delegatury wojewódzkiego konserwatora zabytków w celu ujęcia naszej karty w spisie. I tu mogą zacząć się pierwsze schody. Każdy normalny konserwator znający przepisy powie żebyśmy wypełnili wniosek (powinien nam dać gotowy ewentualnie wzór do przepisania) i przyjąć naszą białą kartę. Możemy od pana usłyszeć ze on chce ekspertyz rzeczoznawcy, wtedy pytamy pana jakiego, może jakieś imię i nazwisko i jeżeli poda podlega to od probe wyłudzenia o czym informujemy Pana konserwatora ale w późniejszym czasie. Mówimy Panu że żadna ustaw nie podaje konieczności posiadania jakich kol wiek ekspertyz W PRZYPADKU ZGŁOSZENIA BIAŁEJ KARTY PRZEZ WŁAŚCICIELA, ekspertyz jest tylko potrzebna jeżeli konserwator sam chce wpisać obiekt. I tłumaczymy Panu że chcemy wpis do ewidencji... bla bla bla... jeżeli upiera się że się nie da prosimy o pisemną odmowę ponieważ sprawę zgłosimy do odpowiednich organów (wojewoda)... i tu następuje mała konsternacja i w większości przypadków dostajemy wpis. W przypadku odmowy możemy stwierdzić ze pan jest troszeczkę nie halo i idziemy do innej delegatury i tak do skutku nie ma rejonizacji... W PRZEPISACH NIE MA NAPISANE ZE KONIECZNY DO WPISU JEST RZECZOZNAWCA !!!! Jeżeli jest ok to konserwator zabiera nam 2 egzemplarze białych kart i daje jedno pisemko (koszt max 20 zł za znaczki skarbowe jednak jak nic nie mówią to sie nie upominamy o płacenie). Zadowoleni że przeszliśmy 1/3 papierkowej roboty musimy udać się teraz na OKRĘGOWA stacje kontroli pojazdów w celu wykonania BADANIA ZGODNOŚCI które od 22 czerwca 2013 roku jest badaniem technicznym. Koszt takiego badania to w przypadku jednośladu od 150 PLNów, a samochodu osobowego od 300 plnów. I tutaj jeżeli Pan diagnosta ciężko rozumny ma prawo zażądać (jak w przypadku każdego badania technicznego ekspertyzy rzeczoznawcy)jeżeli upiera się na rzeczoznawce jedziemy na inna okręgówkę gdzie będą chcieli zarobić legalnie zgodnie z prawem i swoja wiedza pieniążki, do badania zgodności musimy przygotować sobie wniosek o przeprowadzenie takiego badania, wzór można ściągnąć z internetu ale musimy pamiętać żeby był to wniosek po zmianach w ustawie obowiązujący po 22 czerwca. We wniosku jest bardzo dużo pozycji do wypełnienia, jednak nie wszystkie dotyczą naszego pojazdu. Co nie dotyczy piszemy nie dotyczy. Wypełniając taki wniosek należy to zrobić bardzo skrupulatnie podpierając się fachową literaturą. Na badaniu zgodności mamy kilka plusów, musimy wiedzieć za naszego pojazdu nie interesują obowiązujące teraz normy, lecz normy z roku produkcji. Diagnosta może dać nam kilka ograniczeń, głównym z nich jest ograniczenie prędkości (zwykle vmax katalogowe) w przypadku zabytków z oświetleniem karbidowym, świeczkowym naftowym może dać zakaz poruszania się po zmroku (ale to chyba jasne dlaczego). Nie ma czegoś takiego jak zakaz jazdy w deszczu w słońcu w cieniu czy inne bajki jakie można wyczytać na necie.

Mając wpis i badanie zgodności udajemy się do wydziału komunikacji. Tam czekają już na nas zółte tablice i źli urzędnicy Smile Rejestracji na zabytek dokonuje się po złożeniu starego dowodu rejestracyjnego, badania zgodności, wpisu od konserwatora zabytków. Jeżeli pani w okienku chce ekspertyzę rzeczoznawcy (a i takie ekstrema się zdarzają) prosimy niech pokaże gdzie w przepisach pisze ze do rejestracji jest potrzebna jaka kol wiek ekspertyza... I tak to oto Pani musi nam wydać zółta tablice rej (lub powiedzieć żebyśmy poczekali kilka dni na nią gdyż nie ma takiej na stanie), koszt takiego wydania jest taki sam jak w przypadku rejestracji zwykłego pojazdu (niektóre WK biorą kilka zł więcej 10-20 na kuriera jak zamawiają tablice zółte)...

Teraz czym jest ochrona prawna.
- niemożna zezłomować pojazdu, jeżeli tir zaparkuje na CPNie na świeżo zatankowany pojazd i zrobi z niego kopkę złomu pan likwidator szkód nie powie nam 300 zł bo to stare i szkoda całkowita, my oddajemy pojazd do profesjonalnego zakładu zajmującego się zabytkami i oni muszą go naprawić... każdy chyba rozumie o co chodzi... ale jeżeli my rozbijemy pojazd też musimy go naprawić... z tym że każdy "koneser" (allegrowo brzmi nie?) jeździ tak żeby nie rozbić swojego pupilkaSmile

W przypadku motorowerów procedura przebiega tak samo jednak nie dostajemy zółtego koloru tablic a zwykłe białe i adnotacje w dowodzie pojazd zabytkowy. Pamiętajcie nie liczy się kolor tablic a forma prawna.

Wzmożona kontrola społeczna złomowisk podstawą sukcesów w zdobywaniu interesującego mienia.
28-04-2019 18:59:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
jacomoto Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 408
Imię: Jacek
Skąd: Kobyłka
Pojazd: Romet Komar
Post: #58
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
Niby tak ale nie do konca- nie opisałes wersji bez dokumntów- urzędnicy nie są źli- oni mają swoje wytycznie swoich kirownikówSmile a kierownicy czasem maja dziwne widzimisięSmile. Z odwołaniem do wojewody? Ogólnie to tez moze nie dac radySmileSmile Ogólnie przepisy sa tak skonstruowane ze niekoniecznie wojewoda coś wskóraSmileSmile- znam i takie przypadki. Choć zdanie wszystkiego na pismie czesto powduje przepchniecie sprawySmile

http://www.jacomoto.pl
FB - https://www.facebook.com/jacomotopl
http://www.muzeummit.pl
FB - https://www.facebook.com/profile.php?id=100057447249297
23-05-2019 13:02:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bartosz1907 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 443
Imię: bartosz
Skąd: okolice Krakowa
Pojazd: Romet Pegaz
Post: #59
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
(04-04-2019 11:00:27)UŻYTKOWNIK USUNIĘTY napisał(a):  To miało być w formie humoru? Panuje rejonizacja więc każdy może sprawdzić do jakiego konserwatora musiałeś się udać.
Wracając do samego zajścia ... gratuluje sukcesu, teraz badanie zgodności

gwoli ścisłości: przy wpisywaniu pojazdu do wojewódzkiej ewidencji zabytków ruchomych NIE panuje rejonizacja, zgłaszasz wniosek tam gdzie chcesz. Sam mam kilka pojazdów wciągniętych do ewidencji w różnych województwach i nikt nigdy nie pytał skąd jestemShy
23-05-2019 18:31:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
bartosz1907 Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 443
Imię: bartosz
Skąd: okolice Krakowa
Pojazd: Romet Pegaz
Post: #60
RE: Samouczek - Rejestracja "na żółte"
nie musisz wierzyć :-) mam pojazdy w WKZ Przemyśl, Lublin i Kraków. Gdzie składałeś wniosek, że musieli odsyłać do konserwatora? przecież składa się właśnie u konserwatora. I nie trzeba osobiście, ja wysyłam dokumentację pocztą i dostaję informację o wpisie również pocztą. 0 problemów :-)
23-05-2019 23:19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53766
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Bzyczek
Dzisiaj 02:33:46
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 23
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 21
Witam .
Ostatni post: Elektronik
Dzisiaj 01:14:25
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 76
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 517
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 263
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 82
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52048
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 104
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10889
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165705
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 59
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 352
Czyżby T-3 nie istniał?
Ostatni post: romek
26-03-2024 00:12:36
» Odpowiedzi: 58
» Wyświetleń: 38390

Reklama