Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Romety kiedyś a teraz
Autor Wiadomość
DominiX Offline
Zapalony mechanik :D
*


Liczba postów: 1,841
Imię: Dominik
Skąd: Kłodawa
Pojazd: Inny
Post: #1
Romety kiedyś a teraz
Siemka, jakie wolicie romety te stare komary, ogary itp. czy te nowe chińce bo np. ja wolę te stare do tych chinoli jakoś mnie nie ciągnie i zawsze się cieszę gdy na ulicy widzę jakiegoś rometa (z PRL'u oczywiście) Big Grin
Sorka, że ten temat jest w tym dziale ale nie umiałem go dopasować za bardzo Big Grin

Jest:
Gb Street 09r.

Były:
Romet Komar 2351 Xr.
Romet Ogar 205 89r.
Kingway Łoś 08r.
Ogar 200 86r.
25-01-2014 22:45:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
kamil97 Niedostępny
Początkujący


Liczba postów: 1,709
Imię: Kamil
Skąd: Julianów- TOP
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Romety kiedyś a teraz
...facepalm
Nie domysliles się że każdy woli prawdziwego starego rometa z Bydgoszczy sądząc po tym forum?
Jakbyś zauważył więcej jest tu starych rometów niż tych chińskich rometopodobnych pojazdów.

Moja skoda octavia I 1.8 SLX
25-01-2014 22:50:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 9 użytkowników postawiło piwo kamil97 za ten post.
DominiX Offline
Zapalony mechanik :D
*


Liczba postów: 1,841
Imię: Dominik
Skąd: Kłodawa
Pojazd: Inny
Post: #3
RE: Romety kiedyś a teraz
No wiem, ale wiele ludzi na forum poleca chinole i wgl. Big Grin

Jest:
Gb Street 09r.

Były:
Romet Komar 2351 Xr.
Romet Ogar 205 89r.
Kingway Łoś 08r.
Ogar 200 86r.
25-01-2014 22:53:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo DominiX za ten post.
barcelxxl Offline
Elektro-Mechanik z powołania
*


Liczba postów: 837
Imię: Bartek
Skąd: Imbramowice
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Romety kiedyś a teraz
Na stronie głównej w banerze jest aż 6 starych Rometów to nie ma się co pytać. Chinol trafia się na tym forum już bardzo rzadko.

25-01-2014 22:54:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kamil97 Niedostępny
Początkujący


Liczba postów: 1,709
Imię: Kamil
Skąd: Julianów- TOP
Pojazd: Inny
Post: #5
RE: Romety kiedyś a teraz
Może i tak, ale tylko po to by przejezdzic nim 2-3 sezony bo więcej nie wytrzyma.

Moja skoda octavia I 1.8 SLX
25-01-2014 22:56:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Paweł96 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 175
Imię: Paweł
Skąd: Okolice Wielunia
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Romety kiedyś a teraz
Już nie długo ( chyba ) kupię chinola, rozglądam się i wgl. jak się uda kupić będzie zaprezentowany na CR Smile
Chińczyki nie są wcale złe.
Wiadomo jest jedna zasada, jak dbasz, tak masz.

Aktualne pojazdy :
Kinroad Łoś - sprzęcik na co dzień Wink

Mińsk 125 - sprzęcik do renowacji Smile

Plany na pierwsze auto : Audi 80 B4 1.9 TDI 1Z. ;D
25-01-2014 22:56:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Paweł96 za ten post.
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #7
RE: Romety kiedyś a teraz
nie tylko jak dbasz tak masz ale jak się trafi to tak masz też
25-01-2014 22:58:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kamil97 Niedostępny
Początkujący


Liczba postów: 1,709
Imię: Kamil
Skąd: Julianów- TOP
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: Romety kiedyś a teraz
(25-01-2014 22:56:49)Paweł96 napisał(a):  Chińczyki nie są wcale złe.
Wiadomo jest jedna zasada, jak dbasz, tak masz.

Fakt. Np mój brat ma skutter(nie romet, ale silnik ten sam) Kupiony jako nowy. Najechane 4k i w tym momęcie nie daje oznak życia.

Moja skoda octavia I 1.8 SLX
25-01-2014 23:02:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #9
RE: Romety kiedyś a teraz
Bezsensu temat, była już o tym mowa. Przenoszę do HP... :/


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
25-01-2014 23:03:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
krzysiu1505 Offline
Technik
*


Liczba postów: 952
Imię: .
Skąd: okolice Bochni
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #10
RE: Romety kiedyś a teraz
Ja się wypowiem tak: chińce sprzedawane pod marką romet motors to jedne z lepszych chińców. Ale to dalej chińce, ze wszystkimi ich przypadłościami(przy czym ze względu na montaż w Polsce nieco lepiej jest z wykonaniem, ale dalej nie jest idealnie). Zaś motorowery produkowane niegdyś przez zakłady rowerowe Predom Romet dawniej miały status taki, jak dziś chińce, czyli tanie g...o umożliwiające przemieszczanie się z punktu A do punktu B szybciej i wygodniej niż na nogach czy na rowerze. Jednak była pewna różnica: dziś człowiek jak ma kasę to idzie do sklepu i kupuje chińca. Za komuny człowiek nawet jak miał kasę, to nie mógł sobie kupić ot tak motoroweru. Najpierw musiał uzyskać talon, a nawet jak uzyskał, to nie zawsze szło kupić rometa, bo jeśli już jakiegoś rzucili na sklep to od razu pojawiała się po niego długa kolejka chętnych. Mimo to motorowery rometowskie były najłatwiej dostępnymi pojazdami mającymi silnik, a ludzie tym jeździli, bo nie było czym(gdy zaś tylko otworzono granice i zaczęto sprowadzać używane samochody z zachodu, większość ludzi dotychczas użytkujących motorowery Romet przesiadło się do samochodów, listonosze i młodzież wiejska w większości przesiedli się na simsony, których wtedy masę sprowadzono do Polski, bo po upadku NRD kojarzyły się tam z komuną i nikt nie chciał tym jeździć(tak jak u nas romet Big Grin ). Romety trafiły zaś do szop, a użytkowane były głównie przez ludzi starszych, i (zwłaszcza motorynki) przez młodzież, której nie było stać na nic lepszego). Jednak dzisiaj to, co jeszcze 5-10 lat temu było uważane za największy złom, okazuje się sporo lepsze jakościowo od chińców(słyszał ktoś, żeby w rometach ramy pękały? ;P ), oraz staje się nawet obiektem kolekcjonerskim, i osiąga zawrotne ceny(aż śmiać mi się chce, kiedy widzę w internecie jakąś tam motorynkę czy komara za 2000zł). I w zestawieniu z dzisiejszymi dalekowschodnimi pojazdami sprzedawanymi pod nazwą "Romet Motors" dawne romety jednak wygrywają(i tu pewnie ma wpływ na to to, że dawniej pojazd miał jeździć, jeździć i jeździć, a dziś ma dotrwać tylko do końca gwarancji, potem niech się rozpadnie, żeby klient kupił nowy)
25-01-2014 23:12:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo krzysiu1505 za ten post.
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: Romety kiedyś a teraz
(25-01-2014 23:12:04)krzysiu1505 napisał(a):  Ja się wypowiem tak: chińce sprzedawane pod marką romet motors to jedne z lepszych chińców. Ale to dalej chińce, ze wszystkimi ich przypadłościami(przy czym ze względu na montaż w Polsce nieco lepiej jest z wykonaniem, ale dalej nie jest idealnie). Zaś motorowery produkowane niegdyś przez zakłady rowerowe Predom Romet dawniej miały status taki, jak dziś chińce, czyli tanie g...o umożliwiające przemieszczanie się z punktu A do punktu B szybciej i wygodniej niż na nogach czy na rowerze. Jednak była pewna różnica: dziś człowiek jak ma kasę to idzie do sklepu i kupuje chińca. Za komuny człowiek nawet jak miał kasę, to nie mógł sobie kupić ot tak motoroweru. Najpierw musiał uzyskać talon, a nawet jak uzyskał, to nie zawsze szło kupić rometa, bo jeśli już jakiegoś rzucili na sklep to od razu pojawiała się po niego długa kolejka chętnych. Mimo to motorowery rometowskie były najłatwiej dostępnymi pojazdami mającymi silnik, a ludzie tym jeździli, bo nie było czym(gdy zaś tylko otworzono granice i zaczęto sprowadzać używane samochody z zachodu, większość ludzi dotychczas użytkujących motorowery Romet przesiadło się do samochodów, listonosze i młodzież wiejska w większości przesiedli się na simsony, których wtedy masę sprowadzono do Polski, bo po upadku NRD kojarzyły się tam z komuną i nikt nie chciał tym jeździć(tak jak u nas romet Big Grin ). Romety trafiły zaś do szop, a użytkowane były głównie przez ludzi starszych, i (zwłaszcza motorynki) przez młodzież, której nie było stać na nic lepszego). Jednak dzisiaj to, co jeszcze 5-10 lat temu było uważane za największy złom, okazuje się sporo lepsze jakościowo od chińców(słyszał ktoś, żeby w rometach ramy pękały? ;P ), oraz staje się nawet obiektem kolekcjonerskim, i osiąga zawrotne ceny(aż śmiać mi się chce, kiedy widzę w internecie jakąś tam motorynkę czy komara za 2000zł). I w zestawieniu z dzisiejszymi dalekowschodnimi pojazdami sprzedawanymi pod nazwą "Romet Motors" dawne romety jednak wygrywają(i tu pewnie ma wpływ na to to, że dawniej pojazd miał jeździć, jeździć i jeździć, a dziś ma dotrwać tylko do końca gwarancji, potem niech się rozpadnie, żeby klient kupił nowy)


Robię taki jeden myk... wciskam Ctrl i literkę F... wiesz co dalej ?
piszę "sims" podkreśla mi wyraz na zielono...
wiem już wtedy, że...


nie warto czytać twojego posta
25-01-2014 23:21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 6 użytkowników postawiło piwo Błażej za ten post.
szopen45 Offline
060 POWER!
*


Liczba postów: 1,424
Imię: Patryk
Skąd: RJS
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #12
RE: Romety kiedyś a teraz
(25-01-2014 23:21:52)Błażej napisał(a):  
(25-01-2014 23:12:04)krzysiu1505 napisał(a):  Ja się wypowiem tak: chińce sprzedawane pod marką romet motors to jedne z lepszych chińców. Ale to dalej chińce, ze wszystkimi ich przypadłościami(przy czym ze względu na montaż w Polsce nieco lepiej jest z wykonaniem, ale dalej nie jest idealnie). Zaś motorowery produkowane niegdyś przez zakłady rowerowe Predom Romet dawniej miały status taki, jak dziś chińce, czyli tanie g...o umożliwiające przemieszczanie się z punktu A do punktu B szybciej i wygodniej niż na nogach czy na rowerze. Jednak była pewna różnica: dziś człowiek jak ma kasę to idzie do sklepu i kupuje chińca. Za komuny człowiek nawet jak miał kasę, to nie mógł sobie kupić ot tak motoroweru. Najpierw musiał uzyskać talon, a nawet jak uzyskał, to nie zawsze szło kupić rometa, bo jeśli już jakiegoś rzucili na sklep to od razu pojawiała się po niego długa kolejka chętnych. Mimo to motorowery rometowskie były najłatwiej dostępnymi pojazdami mającymi silnik, a ludzie tym jeździli, bo nie było czym(gdy zaś tylko otworzono granice i zaczęto sprowadzać używane samochody z zachodu, większość ludzi dotychczas użytkujących motorowery Romet przesiadło się do samochodów, listonosze i młodzież wiejska w większości przesiedli się na simsony, których wtedy masę sprowadzono do Polski, bo po upadku NRD kojarzyły się tam z komuną i nikt nie chciał tym jeździć(tak jak u nas romet Big Grin ). Romety trafiły zaś do szop, a użytkowane były głównie przez ludzi starszych, i (zwłaszcza motorynki) przez młodzież, której nie było stać na nic lepszego). Jednak dzisiaj to, co jeszcze 5-10 lat temu było uważane za największy złom, okazuje się sporo lepsze jakościowo od chińców(słyszał ktoś, żeby w rometach ramy pękały? ;P ), oraz staje się nawet obiektem kolekcjonerskim, i osiąga zawrotne ceny(aż śmiać mi się chce, kiedy widzę w internecie jakąś tam motorynkę czy komara za 2000zł). I w zestawieniu z dzisiejszymi dalekowschodnimi pojazdami sprzedawanymi pod nazwą "Romet Motors" dawne romety jednak wygrywają(i tu pewnie ma wpływ na to to, że dawniej pojazd miał jeździć, jeździć i jeździć, a dziś ma dotrwać tylko do końca gwarancji, potem niech się rozpadnie, żeby klient kupił nowy)


Robię taki jeden myk... wciskam Ctrl i literkę F... wiesz co dalej ?
piszę "sims" podkreśla mi wyraz na zielono...
wiem już wtedy, że...


nie warto czytać twojego posta
Simson jest najlepszy banan

25-01-2014 23:25:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 4 użytkowników postawiło piwo szopen45 za ten post.
Barto5050 Offline
Współczesny Romeciarz :F
*


Liczba postów: 1,147
Imię: Bartek
Skąd: Turze Pole (RBR)
Pojazd: Romet Chart
Post: #13
RE: Romety kiedyś a teraz
(25-01-2014 23:25:40)szopen45 napisał(a):  
(25-01-2014 23:21:52)Błażej napisał(a):  
(25-01-2014 23:12:04)krzysiu1505 napisał(a):  Ja się wypowiem tak: chińce sprzedawane pod marką romet motors to jedne z lepszych chińców. Ale to dalej chińce, ze wszystkimi ich przypadłościami(przy czym ze względu na montaż w Polsce nieco lepiej jest z wykonaniem, ale dalej nie jest idealnie). Zaś motorowery produkowane niegdyś przez zakłady rowerowe Predom Romet dawniej miały status taki, jak dziś chińce, czyli tanie g...o umożliwiające przemieszczanie się z punktu A do punktu B szybciej i wygodniej niż na nogach czy na rowerze. Jednak była pewna różnica: dziś człowiek jak ma kasę to idzie do sklepu i kupuje chińca. Za komuny człowiek nawet jak miał kasę, to nie mógł sobie kupić ot tak motoroweru. Najpierw musiał uzyskać talon, a nawet jak uzyskał, to nie zawsze szło kupić rometa, bo jeśli już jakiegoś rzucili na sklep to od razu pojawiała się po niego długa kolejka chętnych. Mimo to motorowery rometowskie były najłatwiej dostępnymi pojazdami mającymi silnik, a ludzie tym jeździli, bo nie było czym(gdy zaś tylko otworzono granice i zaczęto sprowadzać używane samochody z zachodu, większość ludzi dotychczas użytkujących motorowery Romet przesiadło się do samochodów, listonosze i młodzież wiejska w większości przesiedli się na simsony, których wtedy masę sprowadzono do Polski, bo po upadku NRD kojarzyły się tam z komuną i nikt nie chciał tym jeździć(tak jak u nas romet Big Grin ). Romety trafiły zaś do szop, a użytkowane były głównie przez ludzi starszych, i (zwłaszcza motorynki) przez młodzież, której nie było stać na nic lepszego). Jednak dzisiaj to, co jeszcze 5-10 lat temu było uważane za największy złom, okazuje się sporo lepsze jakościowo od chińców(słyszał ktoś, żeby w rometach ramy pękały? ;P ), oraz staje się nawet obiektem kolekcjonerskim, i osiąga zawrotne ceny(aż śmiać mi się chce, kiedy widzę w internecie jakąś tam motorynkę czy komara za 2000zł). I w zestawieniu z dzisiejszymi dalekowschodnimi pojazdami sprzedawanymi pod nazwą "Romet Motors" dawne romety jednak wygrywają(i tu pewnie ma wpływ na to to, że dawniej pojazd miał jeździć, jeździć i jeździć, a dziś ma dotrwać tylko do końca gwarancji, potem niech się rozpadnie, żeby klient kupił nowy)


Robię taki jeden myk... wciskam Ctrl i literkę F... wiesz co dalej ?
piszę "sims" podkreśla mi wyraz na zielono...
wiem już wtedy, że...


nie warto czytać twojego posta
Simson jest najlepszy banan
Szopen


I loveromet Romet Exclamation

One mają Duszę, a nie plastiki Wink
25-01-2014 23:52:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 8 użytkowników postawiło piwo Barto5050 za ten post.
chart21050 Offline
4t-Master
*


Liczba postów: 1,002
Imię: Konrad
Skąd: MMz
Pojazd: Romet Chart
Post: #14
RE: Romety kiedyś a teraz
Hmm co wole ?

Chińcem wole tłuc się na codzień, mało pali, jest bezawaryjny. Jednak sentyment :)po prostu taki już jestem i ciągnie mnie do starych Rometów. Dlatego kupiłem drugiego Charta Smile

26-01-2014 00:02:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
komarek2 Offline
Ten MOTÓR mnie wykończy
*


Liczba postów: 176
Imię: M
Skąd: Okolice Żuromnina
Pojazd: Romet 50-T-3
Post: #15
RE: Romety kiedyś a teraz
[quote='krzysiu1505' pid='283976' dateline='1390680724']
Ja się wypowiem tak: chińce sprzedawane pod marką romet motors to jedne z lepszych chińców. Ale to dalej chińce, ze wszystkimi ich przypadłościami(przy czym ze względu na montaż w Polsce nieco lepiej jest z wykonaniem, ale dalej nie jest idealnie). Zaś motorowery produkowane niegdyś przez zakłady rowerowe Predom Romet dawniej miały status taki, jak dziś chińce, czyli tanie g...o umożliwiające przemieszczanie się z punktu A do punktu B szybciej i wygodniej niż na nogach czy na rowerze. Jednak była pewna różnica: dziś człowiek jak ma kasę to idzie do sklepu i kupuje chińca. Za komuny człowiek nawet jak miał kasę, to nie mógł sobie kupić ot tak motoroweru. Najpierw musiał uzyskać talon, a nawet jak uzyskał, to nie zawsze szło kupić rometa, bo jeśli już jakiegoś rzucili na sklep to od razu pojawiała się po niego długa kolejka chętnych. Mimo to motorowery rometowskie były najłatwiej dostępnymi pojazdami mający

Wku*wiasz mnie z tymi 'Simsonami' co tylko nie napiszesz to w zdaniu jest simson i simson to jest forum o rometach przecież jest dział w którym możesz pisać o szwabach a i te nowe chinole to chu*ostwo może i montowane w polsce ale produkowane w chinach co wiedzą wszyscy

,,Ja mu w gaz, a on mi zgasł''
,,Pcham go, ale mam go''

W garażu
1x Romet Ogar 205 '86
1x Wsk 125 w częściach kompletna '80
1x Wsk 175 KOBUZ od wujka za 3 msc mój 'xx



Zbieranie pieniędzy na ogarka 10zł/150zł
26-01-2014 11:47:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet Kadet vs Romet Pega...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 00:06:17
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 115
Proszę o pomoc w nazwie e...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 22:09:40
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 542
Części
Ostatni post: komarek54
Wczoraj 22:06:36
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 422
Moc silnika 023
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:13:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 229
Rocznik Robaka
Ostatni post: romek
Wczoraj 18:38:13
» Odpowiedzi: 28
» Wyświetleń: 7460
Powitać
Ostatni post: szyja35
Wczoraj 17:23:58
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 68
Romet retro problem z prz...
Ostatni post: romek
Wczoraj 00:37:48
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 226
Gdzie kupić nowe koło do ...
Ostatni post: tramwajarz
07-05-2024 21:45:52
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 203
kolejne problemy z komare...
Ostatni post: bartwilku
07-05-2024 14:27:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 310
Kupię Kupię ramę z dokume...
Ostatni post: krzysiekli1989
05-05-2024 11:11:29
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 164
Uszczelki silnika
Ostatni post: romek
04-05-2024 18:54:18
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 286
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
03-05-2024 21:26:36
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 443
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
03-05-2024 21:22:34
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 939
Czy były 2 rodzaje karter...
Ostatni post: Keizo
02-05-2024 21:24:07
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 294
Uchwyt lampy Rakiety
Ostatni post: krisb120
02-05-2024 14:18:51
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 203

Reklama