Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Jak zaczeliście przygode z rometami
Autor Wiadomość
Magister Niedostępny
Technik
*


Liczba postów: 572
Imię: Bartek
Skąd: .
Pojazd: Inny
Post: #1
Jak zaczeliście przygode z rometami
Jest to wątek w ktorym mozecie napisać w jaki sposob zaczeliscie swoja przygode z rometami.
Mi mama chciala kupic skuter na koniec roku szkolnego ale nie bylo nic w rozsadnej cenie. Wtedy na tablicy pojawil sie on ogar 205 supersport jeszcze tego samego dnia byl mój.Big Grin
12-01-2014 20:30:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
mi się wydaje że taki temat już był
12-01-2014 20:34:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Marwerick za ten post.
mateusz5625 Offline
.
*


Liczba postów: 1,135
Imię: Mateusz
Skąd: Czarny Młyn
Pojazd: Romet Chart
Post: #3
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
A w 1 klasie gimbazy chciałem jakiś motorower, bo sobie zrobiłem karte motorowerową która kosztowała mnie wtedy aż 3zł:F Widziałem na zdjęciach gdzieś ogary i mi się spodobało. Tata mi powiedział że miał ogara 205 i pomyślałem że też kupie sobie 205. W dniu gdy kupowałem ogara z tatą to byłem zielony, pierwszy raz w życiu widziałem z bliska ogara. Miałem już doświadczenie w mechanice całe szczęście ale nigdy nie miałem styczności z motorami:F
Po 2 miesiącach wiedziałem o ogarze wszystko i znałem go na pamięć, wtedy to zacząłem marzyć o charcie:F

Smile zapraszam do śledzenia moich wypraw na facebooku Smile
http://www.facebook.com/chartbymateusz5625


„Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy,
I noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy”
12-01-2014 20:35:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
RaFicki Offline
,
*


Liczba postów: 249
Imię: Rafał
Skąd: Komorniki k.Wielunia
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
Ja to zacząłem w 4 klasie, kiedy to na strychu znalazłem drynkę tą z 025 nwm jaki to model. Długo nią jeździłem aż do początku 1 gimby Big Grin bo to siara była takim małym czymś jeździć Tongue W 6 klasie uczyłem się niby stundować Tongue większą zębatka i na kółeczko bez katowania Smile tera pewnie myślicie ,, co za debil ją katował", a tak wcale nie było. Przez ten czas miała 1 porządną kapitaleczkę. Następnym pojazdem był Komar 3, ale trochę inny Tongue taki składak, składałem z tego, z co mam Big Grin Po miesiącu kupiłem Kadita Tongue bez papierków za stówke. Idealnie jeździ, gorzej z wizualnym stanem Big Grin Jak i drynką tak i Komarem oraz Kaditem coś tam uczę się stundować Tongue Wisi mi to, że mówią mi, że katuje je itp. Katować nie katuje, zębatki maxymalnie na moc i na koło da rade, bez problemu. Na wakacje chciałbym MZ ETZ 150, tamte są za małe dla mnie Big Grin Myślałem nad WSK czy Mińskiem, bo to jednak lepie by było po pięćdziesiątce, ale ETZ coś ma w sobie, że wolę ją niż WSK Big Grin Troszkę się rozpisałem, w sumie może coś z sensem będzie Big Grin Brawo dla tych, co dotrwali do końca Smile



@Edit : ale emotek się posypało Tongue

http://www.bikepics.com/members/Raficki/
Moje ogłoszenia na OLX'ie.

GG : 7196126 Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2014 21:15:55 przez RaFicki.)
12-01-2014 21:15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
krzysiu1505 Offline
Technik
*


Liczba postów: 952
Imię: .
Skąd: okolice Bochni
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #5
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
U mnie było tak: od najmłodszych lat miałem jakąś tam styczność z rometami, jednak zawsze uważałem, że to jest g...o gorsze jeszcze od chińców. Moje zdanie na ten temat zmieniło się, gdy kolega kupił w wakacje 2012r. ogara 205, którym przejechaliśmy wiele kilometrów i na którym uczyłem się jeździć. Potem ja kupiłem simsona, i z rometami większej styczności nie miałem, aż do ostatnich wakacji, kiedy kupiłem ogara 200 z myślą o codziennych dojazdach(do czego simson ze względu na brak papierów się za bardzo nie nadawał). I tak jeżdżę, jeżdżę i jeżdżę, i ogara sobie chwalę Big Grin
12-01-2014 21:16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mikbow Offline
komarzysta
*


Liczba postów: 393
Imię: Mikolaj
Skąd: Lublin
Pojazd: Romet Komar
Post: #6
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
Mnie zaraził tata. Jak miałem 3 latka przewiózł mnie na Osie m52, następnie kupił dziadek Ogiera 205, Komara 3. Lecz tylko komar działał i na nim uczyłem się jeździć. To na nim zaliczyłem pierwszą glebe Big Grin . Potem była dryna, sztywniak, sport...Rolleyes

Marzenie Sokół 125

Garaż moim drugim domem

ROMET ogar 205 87 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=16931
ROMET M2 87 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthrea...ght=mikbow
ROMET komar 2350 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=19055
ROMET komar 232 66
ROMET komar 230 62
ROMET komar 2361 sport 74 http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthrea...ght=mikbow

ROMET wigry 3 84
ROMET jubilat 2 93
12-01-2014 21:42:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
chart by sylwek Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 221
Imię: Sylwester
Skąd: Ciechocinek
Pojazd: Romet Chart
Post: #7
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
U mnie zaczeło się od motorynki którą dostałem na 9 urodziny.2 romet ogar 205 leżał 10 lat w szopie pamiętam jak jechale rowerem po paliwo i z powrotem zaczeło padać ogar odpalił za 5 kopem po wymianie świecy wyczyszczeniu gaźnika i sprawdzeniu oleju a ostatnim romkiem którego posiadam to Romet Chart niezawodny motorek i pali mniej niż ogar a osiągi są dużo lepsze i przede wszystkim dużo lepsza wygoda.
12-01-2014 21:43:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ZaliXon19 Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 123
Imię: Tobiasz
Skąd: Łiskonsi
Pojazd: Romet Komar
Post: #8
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
Mój dziadek miał komara ale jakoś mnie do niego nie ciągło dopiero w 6 klasie dziadek powiedział " dali biorymy go z szopy " i zacząłem jeździć tera jestem w 3 gim. i planuje na wakacje jakiegoś większego może WSK ?
12-01-2014 22:15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Jakchwal205 Offline
Technik
*


Liczba postów: 660
Imię: Kuba
Skąd: Nowy Tomyśl
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #9
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
moja przygoda zaczeła sie tak że trułem tacie że chciałem rometa tata wiedział że mój dziadek który ma teraz 90 lat mieszkający 80 kilometrów dalej ma pięknego romet z przebiegiem 100km stan idealny odpalany raz w miesiącu i czyszczony co dzienie niestety tata się dowiedział że dziadek sprzedał romet za 100 zł z pełną dokumętacją tata był wkurzony ale pojechał do sklep po piwo i kupił mi na urodziny romet niestety nie mogłem jeżdzić przez miesiąc bo miałem złamaną ręke i mam go do dziś i go nie oddam
12-01-2014 22:48:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kamil97 Niedostępny
Początkujący


Liczba postów: 1,709
Imię: Kamil
Skąd: Julianów- TOP
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
BYŁO!!BYŁO!!BYŁO!!

Opcja szukaj nie boli.

Moja skoda octavia I 1.8 SLX
12-01-2014 22:52:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
gincu99 Offline
Rometowniec
*


Liczba postów: 523
Imię: Patryk
Skąd: Jaworzno
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #11
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
Ja swoją przygodę z Rometami zacząłem w tamtym roku
Najpierw znaleźliśmy ogara 200 w szopie u kolegi stał tam z 5lat po naprawieniu elektryki odpalił i jeździliśmy na nim całe wakacje dzień w dzień bardzo fajnie wspominałem te czasy aż w końcu jego dziadek zabrał go i oddał go do właściciela i tak się skończyła przygoda z motorkiem
ale w następnym roku czyli 2013 zacząłem błagać rodziców aby mi pozwolili kupić swój własny i ciągle się nie zgadzali aż w końcu trafiła się okazja na tablicy.pl ogar 200 z papierami nie daleko mnie więc ubłagałem rodziców i pojechałem z nimi obejrzeć go nie był w najlepszym stanie ale i tak go wziąłem mam trochę z nim problemów ale zrobiłem na nim wiele kilometrów i bardzo fajnie się nim jeździ zawsze wracałem z uśmiechem na twarzy że sie nie zepsuł i nie musiałem pchać go do domu

Sorry że sie rozpisałem

Zajmuje się piaskowaniem:
felg samochodowych, ram motocyklowych i inne.
Więcej na pw

Zapraszam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2014 23:02:23 przez gincu99.)
12-01-2014 23:01:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
fosa Offline
Stary komarzysta :P
*


Liczba postów: 1,738
Imię: Filip
Skąd: Kołdowo
Pojazd: Romet Kadet
Post: #12
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
u mnie się zaczęło tak ze miałem świadectwo z paskiem w 4 klasie no to tata sie mnie pyta czy chciałbym komarka xD No to ja chciałem i dostałem nie komarka a kadeta Tongue A później tata mi opowiadał że miał komarka z biegami w ręce to ja zacząłem o takim marzyć i dostałem go. A reszta sama jakos przyszła, dostawałem cynki ze komarki czy jawki sa na sell to brało sie chociażby na częsci ale i tak powoli chcę zrobić każdego Tongue
12-01-2014 23:44:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
Heh, ciekawie się to wszystko u każdego zaczyna. Wink U mnie z Rometami podobnie się zaczyna, a mianowicie gdzieś w 3-4 klasie podstawówki, gdy rower powoli mi się już nudził, wydarłem z stodoły mojej mamy ogara 205. Coś tam koło domu jeździłem, matka się wkurzała i tata kazał mi sobie wyciągnąć Komara 3 z szopy. No i razem z tatą wtedy, bo też byłem w tym zielony, jakoś go poskładałem. Trup to był jakich mało Tongue mimo iż miał remont silnika. Ciągle odpadał wydech czy dokładniej kolanko, ale z kumplem co dzień czy co dwa dni brało się 5zł, jechało na CPN, kupowało 2l paliwa i cały dzień jeździło na odcinku 300m w tą i z powrotem. ^^ W ten sposób napaliłem kumpla, który kupił Rometa Sporta, oraz przyłączył się sąsiad kupując motorynę. W ten sposób z 2-3 lata tłukliśmy się po polnych drogach aż przyszedł czas, kiedy zrobiłem kartę i od mamy dostałem Ogara 205 który miał papier. Kolega ze sportem że też prawko miał, to tak powoli zaczęły się jazdy w małe trasy po 2-3km do sąsiednich wsi. Sąsiad potem też zrobił kartę i kupił simka. W końcu, ekipa jakoś się rozpadła i zostałem sam z Ogarem 205, w między czasie poznając drugą ekipę tłuczącą się na takich sprzętach z wsi obok. Również przejeździliśmy wtedy już trasy po 10-15km. Nie raz dziennie robiąc po 100km nawet po okolicy. Jeździło się wtedy to na fajkę, to na piwo to do jakich dziop. Wink Tuningów było też nie mało itd. Później kumple po zmieniali na 200-tki, to i ja stwierdziłem że 205-tki czas koniec! I złożyłem z dupackich części rupiecia, przerabiajac 205 na 200... Zmieniajac ramę itd. Ale na tych samych papierach nadal. Przejeździliśmy już trasy wtedy po 30 kilometrów nawet. Teraz, od 2-3 lat jeżdżę już prawie sam. Co prawda, zawsze znalazł się ktoś kto pojeździł, ale raczej to już tylko ja rometem, a każdy innym sprzętem. Ale, jak gdyby nie patrząc, kilka lat wstecz u mnie pod domem co dzień na wakacjach było tak:

Czyli od 3 do nawet 10 motorowerów. Wink Od ogarów 205, T-1, 200, Chartów, simsonów, chopperków, GB-ków, skuterów po niekiedy Aprille, NSR, WSK... ^^
Co dzień któryś sprzęt naprawiałem, spawałem lub tuningowałem. Bywało, że i kumple zostawiali mi swój sprzęt, ja robiłem remont do 3 w nocy i później robiłem tym sprzętem świeżo po złożeniu jazdę testową na odcinku 10-20 kilometrów. Wink I wracałem o 4 lub 5 rano. Gdzie słońce wychodziło z za horyzontu. ^^
I mieliśmy wtedy nawet własną stronę którą zrobiłem z Bloga, oraz naklejki na sprzęty które również ja robiłem:
https://plus.google.com/u/0/photos?pid=5...1516467311
http://bazantsquad.blogspot.com/

A tak wyglądał mój pierwszy Ogar 205 Wink



A tak moja 200-tka świeżo prawie że po kupnie. Tylko wydech simson i antena na którą wszyscy mieliśmy bzika. Wink Oraz mój kask Kivi K14 który przetrwał do dziś, z tym że teraz jest czarny mat pod kolor stroju. Wink

13-01-2014 00:02:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Boszu za ten post.
arasszymaras Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,689
Imię: Arkadiusz
Skąd: Września
Pojazd: Inny
Post: #14
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
Jak miałem 10 lat chciałem quada, ale ojciec powiedział że kupi mi Motorynkę. Kupił, potem kupiliśmy Komara i dalej to już się w tym zakochałem i siedzę w tym do teraz Wink
13-01-2014 00:13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Jak zaczeliście przygode z rometami
no boszu na początku twoje ogary ładnie wyglądały
13-01-2014 00:15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Romet Kadet vs Romet Pega...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 00:06:17
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 157
Proszę o pomoc w nazwie e...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 22:09:40
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 560
Części
Ostatni post: komarek54
Wczoraj 22:06:36
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 450
Moc silnika 023
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:13:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 251
Rocznik Robaka
Ostatni post: romek
Wczoraj 18:38:13
» Odpowiedzi: 28
» Wyświetleń: 7479
Powitać
Ostatni post: szyja35
Wczoraj 17:23:58
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 83
Romet retro problem z prz...
Ostatni post: romek
Wczoraj 00:37:48
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 243
Gdzie kupić nowe koło do ...
Ostatni post: tramwajarz
07-05-2024 21:45:52
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 213
kolejne problemy z komare...
Ostatni post: bartwilku
07-05-2024 14:27:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 330
Kupię Kupię ramę z dokume...
Ostatni post: krzysiekli1989
05-05-2024 11:11:29
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 173
Uszczelki silnika
Ostatni post: romek
04-05-2024 18:54:18
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 295
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
03-05-2024 21:26:36
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 454
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
03-05-2024 21:22:34
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 945
Czy były 2 rodzaje karter...
Ostatni post: Keizo
02-05-2024 21:24:07
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 301
Uchwyt lampy Rakiety
Ostatni post: krisb120
02-05-2024 14:18:51
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 211

Reklama