Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Ankieta: Czy ujży światło dzienne??
Ankieta jest zamknięta.
Tak. 38.10% 16 38.10%
Nie. 21.43% 9 21.43%
Złapałem kapcia, tak że nie mam czasu. 30.95% 13 30.95%
Już uploaduje 3 foty i jedno videło na zippyshare! 9.52% 4 9.52%
Razem 42 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Autor Wiadomość
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #1
Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Ponawiam pomysł, który dawno temu został zamknięty...

Czyli że mogę zrobić forumowy Film. Który mógł by w jakiś sposób reprezentować forum... (myślę w jak najlepszy)
Pokazywał Frekwencję forum, parę "miłych" komentarzy, kilka może śmiesznych oraz kilka naście zdjęć i parę filmików. Najlepiej ze zlotów i imprez forumowych. Pokazywał ludzi na TS (tylko najpierw musiał bym ich pewnie zebrać) Big Grin Oraz ogólnie jakoś zachęcał do wbijania na forum. Film oczywiście mógł by być rozsyłany po FB i innych forach. Udostępniany w inne sposoby. Wszystko po to, by naciągnąć tutaj jeszcze większą ilość fajnych osób. ^^

Babol w ankiecie jest specjalnie ^^
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2014 18:26:33 przez Boszu.)
12-01-2014 18:18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Semmao Offline
Podszeptywacz
Moderatorzy


Liczba postów: 4,469
Imię: Tom
Skąd: Elbląg - Gorzów
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #2
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Film ze zdjęć to dno i żenada. To wygląda jak prezentacja w pałerpojncie na zaliczenie informatyki na trójkę w podstawówce! :/

A z filmików jak złożysz? Dwie osoby nadeślą w jakości HD, pół forum w jakości żelazka, reszta nagrana nokią 3310...

Po cholerę się tak pogrążać? Jestem na NIEEEEEEEEEEE [X]


Quake96 - 18-06-2013 22:49 -Cóż chciałeś Rometa to musisz się liczyć z wydatkami

kamil97 - 22-10-2014 10:02 -Ano ,,Chciales rysia, musisz się liczyć z wydatkami" Tongue

jurek_j - 25-04-2016 19:28 -chciałeś rometa, musisz się liczyć z problemami
12-01-2014 18:30:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 7 użytkowników postawiło piwo Semmao za ten post.
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #3
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Pomysł fajny - pod warunkiem, że do projektu podejdziesz rzetelnie i profesjonalnie, a nic nie zostanie zmontowane w WMM ... Filmik musiałby być krótki (max. 2 minuty), żeby nikogo nie zanudzić ,a jednocześnie przekazać jak najwięcej informacji i zachęcić do rejestracji na forum. Każdy filmik da radę skonwertować zawsze do jednego formatu, jednak musiałoby to być zrobione porządnie.
Osobiście pomysł mi się podoba, jak zastosujesz fajne przejścia w filmie (dodasz jakieś animacje 3D stworzone w Blenderze), to będzie super! Ale najpierw musi być pomysł, logika, scenariusz - potem montaż i jakaś "przedpremiera" w zamkniętym gronie, czy merytorycznie jest poprawnie i wyszło tak jak miało wyjść Wink A potem dopiero upload na YT i chwalenie się filmikiem na FB.
Tyle ode mnie Smile


PS: Ujży - razi w oczy....



(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2014 18:49:19 przez Damian4570.)
12-01-2014 18:47:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Damian4570 za ten post.
barcelxxl Offline
Elektro-Mechanik z powołania
*


Liczba postów: 837
Imię: Bartek
Skąd: Imbramowice
Pojazd: Inny
Post: #4
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Trzeba było by się zebrać w paro osobowe grupki i nagrać krótkie scenki a następnie jedna osoba zmontowała by to w SV albo w czym innym i filmik by wyszedł.

12-01-2014 21:00:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #5
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Niekoniecznie cały film musiałby się składać ze scenek "na żywo". Ja myślę, że można zrobić filmik z forum (pokazane pomocne działy itp.) a przy okazji zastosować przejścia 3D (obracanie obrazu pod kątem i przejście do następnej sceny, zapomniałem jak to się profesjonalnie nazywa) i tym podobne efekty, żeby filmik podkolorować. Oczywiście można by pokazać jakąś scenkę z Rometami w roli głównej, ale musiałaby być ona dosłownie kilkusekundowa (i pomysł dobry), żeby widza nie zanudzić.



12-01-2014 21:30:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #6
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Co do filmiku, to materiał chciał bym zebrać od forumowiczów a następnie wybrać "ten lepszy" i obrobić. Później mając odpowiedni materiał, dopiero myśleć nad "scenariuszem" czy ogólnym poglądem jak by to można było zrobić. Bo nie mam co nad tym myśleć, nie mając materiału. No chyba, że byli by tacy którzy byli by chętni stworzyć odpowiedni materiał. W sumie, część nie co przemyślałem, i wpadłem na pomysł żeby zebrać materiał ze zlotów i imprez. Tak jak pisałem na początku. Fotki, to rzecz była by dodatkowa. Głównie chodziło by mi o fotki na jakiś szybki wstęp. Coś jak w moim ostatnim Intrze które sobie zrobiłem, tutaj link: http://www.youtube.com/watch?v=RWJd-wHVwUg
Czyli zrobić szybkie wejście z fotkami dostosowane do muzyki, później np. kilka wycinków ze zlotów, i parę screenów forum, w tym chciał bym te screeny zrobić tak, aby był duży zoom na dany post, tak aby dało się mniej więcej odczytać na szybko co tam pisze. itd. Nie wiem czy mnie ktoś zrozumie, bo sam nie wiem jak to powiedzieć, ani jak to się nazywa. Wink Filmik po części był by zrobiony w Corel Video Studio 12/13, a to czego nie udało by mi się uzyskać w Corelu, zrobił bym w Vegasie, a następnie dorzucił do Corela. Ewentualnie jak się da, to właśnie może blenderem się po bawię coś, i spróbuję zrobić coś jak będzie mi brakować.
Do tego, materiału nie muszę mieć tony. Tongue Wystarczy kilka fotek (z tym myślę nie problem), parę klipów ze zlotów (myślę że każdy coś znajdzie) no i parę screenów z forum. No i jeszcze będę musiał zrobić, albo wrzucić logo forum. Żeby było wiadomo co i które i czy dobre forum trafiłem. ^^

Tak że od razu dla zrozumienia, nie chcę robić pokazu slajdów, które będą po 5s się przewijać... Tongue
Myślałem jeszcze nad łączeniem 4 fotek w jedną. Ale lepiej to raczej wyjdzie w szybkich scenkach jak na moim intrze... No i na to mam już jakiś pomysł.

Do tego, fotki nie wyglądające jak ta: http://images04.olx.pl/ui/11/01/99/13397...o-Moto.jpg
Tylko bardziej jak ta: https://plus.google.com/u/0/photos?pid=5...1516467311
Czy ta:
https://plus.google.com/u/0/photos?pid=5...1516467311

Czyli piękny/ładny Romet (mógł by być z właścicielem nawet) i ładny widoczek. A nie na widoku garaż, płot, studnia czy stodoła. Tongue
W tym żadnych podpisów właścicieli, tylko same foto. W tym numer rejestracyjny jeżeli by był, zostanie usunięty po za udokumentowaniem Rejonu. Myślałem tak że nad podpisami do fotek Podkarpacie, Małopolska, Mazowsze itd. żeby każdy myślał, że w jego województwie też ktoś jest i jeździ. ^^

I Damian tak jak piszesz, również chciał bym jakoś pokazać w tym filmiku, że na forum można otrzymać pomoc od innych userów... Możliwość przedstawienia maszyny, giełda.
Myślałem jeszcze nad lektorem głosowym. Ale mój głos się do tego nie nadaje. Tongue Tak że raczej odpuszczę. Bo miałem pomysł, aby był lektor mówiący np. "na forum można uzyskać pomoc" i tutaj screen działu Pomoc, Usprawnienia. "można dowiedzieć się coś o tuningu" tutaj dział z Usprawnieniami, "MILI administratorzy" i fotka na któreś śmieszne teksty niemientkiego Big Grin, "oraz inne ciekawe działy w których możemy pochwalić się swoją maszyną" itd.
Tylko tak jak mówię, mój głos się nie nadaje, a Ivony podkładać na pewno nie będę! Tongue Chyba że ktoś pisał by się na próbę, to stworzyć wspólnie jakiś tekst, ktoś jeżeli jest chętny to podłoży głos, a ja spróbuję krótki wycinek zmontować i zobaczymy co by z tego wyszło.

Co do przed premiery, raczej jak już. To będzie ogólna premiera. Bo ja jak się zabieram za taki filmik, to tworze całość od razu. Patrzę jak to wychodzi i później robię na nowo, lub poprawiam tylko parę elementów jeżeli całość wyszła dobrze.

I kurde, jak zwykle za krótko to wszystko napisałem! Big Grin No ale temat wymaga zwięzłości... Żeby nie było niejasności.
12-01-2014 23:23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kw112 Offline
Chart passione mea, et vita mea
*


Liczba postów: 2,014
Imię: Michał
Skąd: Różyna
Pojazd: Romet Chart
Post: #7
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
(12-01-2014 23:23:14)Boszu napisał(a):  Co do filmiku...

Boszu nie piszemy całorocznego sprawozdania, lecz krótki post zawierający samą esencje tego, co chcesz przekazać. Więc poproszę streszczenie lektury. Tongue

20.08.2012, 20.38 patrzyłem na zegarek- zakup charta 210
Mój Romet Chart 210 nowa edycja!
nikt tak ci nie wytłumaczy jak schemat!
027 bogiem, 023 nałogiem, s38 podstawą, 019 zabawą
12-01-2014 23:49:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo kw112 za ten post.
Barto5050 Offline
Współczesny Romeciarz :F
*


Liczba postów: 1,147
Imię: Bartek
Skąd: Turze Pole (RBR)
Pojazd: Romet Chart
Post: #8
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
(12-01-2014 23:49:33)kw112 napisał(a):  
(12-01-2014 23:23:14)Boszu napisał(a):  Co do filmiku...

Boszu nie piszemy całorocznego sprawozdania, lecz krótki post zawierający samą esencje tego, co chcesz przekazać. Więc poproszę streszczenie lektury. Tongue

Nawet kawałka tekstu nie chce Ci się przeczytać ? :F Ja jestem na tak . Warto spróbować .

One mają Duszę, a nie plastiki Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2014 23:54:45 przez Barto5050.)
12-01-2014 23:54:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Barto5050 za ten post.
szopen45 Offline
060 POWER!
*


Liczba postów: 1,424
Imię: Patryk
Skąd: RJS
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #9
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
(12-01-2014 23:54:16)Barto5050 napisał(a):  
(12-01-2014 23:49:33)kw112 napisał(a):  
(12-01-2014 23:23:14)Boszu napisał(a):  Co do filmiku...

Boszu nie piszemy całorocznego sprawozdania, lecz krótki post zawierający samą esencje tego, co chcesz przekazać. Więc poproszę streszczenie lektury. Tongue

Nawet kawałka tekstu nie chce Ci się przeczytać ? :F Ja jestem na tak . Warto spróbować .

Ja tylko zobaczyłem i dałem sb spokój.:F

12-01-2014 23:55:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
(12-01-2014 23:49:33)kw112 napisał(a):  
(12-01-2014 23:23:14)Boszu napisał(a):  Co do filmiku...

Boszu nie piszemy całorocznego sprawozdania, lecz krótki post zawierający samą esencje tego, co chcesz przekazać. Więc poproszę streszczenie lektury. Tongue

Nie wiem czy akurat to da się streścić. Tongue Bo i tak starałem się to w miarę krótko napisać, nie opisując żadnej do tego historii, tylko to jak chcę to zrobić.

Ale napisze w skrócie.

Nie ma to być pokaz slajdów, chcę zebrać najpierw materiał, potem stworzyć scenariusz w swojej głowie i obgadać go, wszystko dopasować do muzyki, zebranie materiału twierdzę że nie będzie trudne, będzie kilka filmików ze zlotu i kilka fotek, filmik ma bardziej prezentować forum i to co na nim jest, niż jeżeli prezentować wszystkie pojazdy userów. Fajnie było by stworzyć lektora, ale ja nie dam głosu bo mój się nie nadaje, i można zrobić filmik próbny z głosem i tekstem z forum. Przed premiery nie będzie, tylko będzie do wglądu cały filmik który można poprawić, albo jak będzie zły, zrobić od nowa.

W tym teraz wpadłem na pomysł, ale to było by bardzo trudne. Aby zrobić lektora w który kilka osób z forum by się udzieliło. Czyli kilka osób, i każda oddzielnie mówi jeden wybrany fragment.

Mam nadzieję że streściłem to, co napisałem. Z tym, że brak bardzo wielu szczegółów wyjaśniających ogół.
13-01-2014 00:11:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Boszu za ten post.
bartoszek5k Offline
MacGyver
*


Liczba postów: 2,358
Imię: Bartosz
Skąd: Drobnice k.Wielunia
Pojazd: Romet Ogar 205
Post: #11
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Trzeba byłoby się czerwonych poradzić bo oni wiedzą o tym forum najwięcej i mogliby dużo pomóc

ROMET OGAR 205- remont ukończony

ROMET OGAR 200- w uzdatnianiu do użytkowania

ROMET DELTA CTB - dupowóz
13-01-2014 01:24:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Damian4570 Offline
Zaawansowany hardware'owiec
*


Liczba postów: 1,306
Imię: Damian
Skąd: Strzelce Kraj
Pojazd: Romet Kadet
Post: #12
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Lektora bym sobie odpuścił a filmik zrobił w stylu zwiastuna filmowego (wymaga większych nakładów pracy, ale efekt (za przeproszeniem) zajebisty ^^) a do tego jakaś muzyczka. Ja bym mógł się nawet podjąć częściowo tego projektu i pokazać tak jak ja bym to widział. Ale na to potrzebowałbym czasu (i to sporo) - więc kiedyś może czymś się pochwalę Wink

Boszu - intro fajne, ale musisz jeszcze popracować nad samą obróbką materiału, sceny lecą strasznie szybko jak na taką długość intra Wink najfajniejszy moment był z tą jazdą na Ogarze ^^



13-01-2014 02:25:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Boszu Offline
Bo na gumie, latać umie!
*


Liczba postów: 604
Imię: Jacek
Skąd: Kozłówek - Podkarpacie
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
(13-01-2014 02:25:47)Damian4570 napisał(a):  Lektora bym sobie odpuścił a filmik zrobił w stylu zwiastuna filmowego (wymaga większych nakładów pracy, ale efekt (za przeproszeniem) zajebisty ^^) a do tego jakaś muzyczka. Ja bym mógł się nawet podjąć częściowo tego projektu i pokazać tak jak ja bym to widział. Ale na to potrzebowałbym czasu (i to sporo) - więc kiedyś może czymś się pochwalę Wink

Boszu - intro fajne, ale musisz jeszcze popracować nad samą obróbką materiału, sceny lecą strasznie szybko jak na taką długość intra Wink najfajniejszy moment był z tą jazdą na Ogarze ^^

No z lektorem to tylko taki pomysł miałem. Wink Ale sprawa no trudna do ogarnięcia.

I wiesz, co do tego Intra to ja je zrobiłem w hym... Godzinkę?? Dwie?? Coś takiego. Wink Na szybko.
A sceny chciałem właśnie takie krótkie i szybkie, ale niektóre nie są idealnie dopasowane.

I forumowy filmik podobnie by miał wyglądać. Tylko scenki z filmami nie co dłuższe. Z zdjęciami, to już właśnie przydała by się opinia innych. Chodź, wszystko okaże się dopiero, jak będzie jakiś materiał. I jaki klip muzyczny dobiorę/dobierzemy.


Teraz mam prośbę do wszystkich userów!
Kto posiada materiał Videło oraz Foto ze zlotów/imprez Rometowskich w rozdzielczości minimum 800/600 Video i 1024/768 Foto. To proszę wrzucać spakowane w Rar lub Zip na podaną stronę/hosting:
http://www.zippyshare.com/
A następnie link do pobrania, przesłać mi na PW.


Upload tam jest szybki i wygodny. W razie nie ogarniecia (co będzie trudne tego nie ogarnąć) pisać tutaj czy na PW.
A i dodam jeszcze, żeby przed przesyłaniem wielkich plików videło np. w HD które zajmują 1gb. Konwertować prostym i dobrym programem jaki jest Format Factory, do pliku Avi lub ewentualnie WMV. Zmniejszy to nawet 10x rozmiar pliku, a jakość się wiele nie pogorszy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2014 03:12:29 przez Boszu.)
13-01-2014 03:08:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
sebon30 Offline
Rometowiec z krwi i kości
*


Liczba postów: 827
Imię: Sebastian
Skąd: Krzywcza
Pojazd: Romet Kadet
Post: #14
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Jacek a musi być koniecznie ze zlotów? Nie może być z prywatnych wycieczek? Big Grin
13-01-2014 16:05:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #15
RE: Forumowy film. Czyli powtórka z rozrywki...
Kto to Jacek? loo

Powiedziane że ze zlotów to ze zlotów. nie byłeś na zlocie guwno nas to interesuje.

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
13-01-2014 16:50:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Moc silnika 023
Ostatni post: Arsonn13
Dzisiaj 11:21:59
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 89
Romet retro problem z prz...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 00:37:48
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 126
Części
Ostatni post: marcin1479
Wczoraj 22:52:55
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 319
Gdzie kupić nowe koło do ...
Ostatni post: tramwajarz
Wczoraj 21:45:52
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 125
kolejne problemy z komare...
Ostatni post: bartwilku
Wczoraj 14:27:43
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 227
Kupię Kupię ramę z dokume...
Ostatni post: krzysiekli1989
05-05-2024 11:11:29
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 89
Uszczelki silnika
Ostatni post: romek
04-05-2024 18:54:18
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 202
Remont Silnika
Ostatni post: marcin1479
03-05-2024 21:26:36
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 371
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
03-05-2024 21:22:34
» Odpowiedzi: 20
» Wyświetleń: 837
Czy były 2 rodzaje karter...
Ostatni post: Keizo
02-05-2024 21:24:07
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 229
Uchwyt lampy Rakiety
Ostatni post: krisb120
02-05-2024 14:18:51
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 137
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
30-04-2024 19:23:34
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 539
Kupię części
Ostatni post: komarek54
29-04-2024 22:36:55
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 225
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: romek
29-04-2024 21:37:57
» Odpowiedzi: 118
» Wyświetleń: 14127
#2 Charcik Deca
Ostatni post: romek
28-04-2024 15:11:49
» Odpowiedzi: 71
» Wyświetleń: 36962

Reklama