Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Autor Wiadomość
endon Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Andy
Skąd: GDAŃSK
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #1
VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Siemanko Wink
Nazywam sie Andrzej i chciałbym przedstawić wam moje pierwsze autko. Samochód w rodzinie od 8 lat z czego prawie 5 stał. W 2005 roku został sprowadzony indywidualnie przez nas z Niemiec od pierwszego właściciela.

- Marka: Vw
- Model: mk II GL
- Rok produkcji: 1989
- Kolor: LA1Z (sahara beige)
- Pojemność: 1800
- Moc: 90 km
- Silnik: 1.8 rp + automat
- Przebieg: 144 000 km
- Wyposażenie: szyber dach, elektryczne lusterka, elektryczna antena, miękka deska, szerokie zdesie, zielone szyby, szyber dach, lampka w bagazniku, wspomaganie, lampka w schowku, pełna ksiażka serwisowa (prowadzona do 2005 roku ), fotel kierowcy z regulacja wysokości, asymetrycznie dzielona kanapa, miękka wykładzina w bagazniku, czarny sufit, mfa, ori radio Wink

MODYFIKACJE:
- Car Audio: Jakoś gra , zestaw Manty Wink radio + głosniki (przod zwrotnice tweetery i woofery; tył jakies jajka 5x7 + bass) + ori beta w desce Wink
- Felgi: bbs RA 15`
- Opony: nankangi 165/50 i 185/45
- Zawieszenie: Gwint FK vr.2 z regulacja twardośći
- Opis zewnętrzny: dokładka Gti orginał, orginalne halogeny przeciwmgłowe hella (w zderzaku), żółte bańki H4, czarna bra, wydech GTI
- Wnętrze: mfa, czarny sufit, zmiana podswietlenia deski (pomarańczowe), pluszowe kostki, radio schowane w półce na książkę servisową(sterowanie z pilota) ;P

PLANY:
- SWAP na 2.3 v5 + automat :-D
-rozporka przod i tył
-bbs rs albo ronale turbo
-kierownica od mk I gti
-negatyw tył
-clean look silnika
-moze air... pssyyyt ;P



Niestety nie znalazlem fotek po zakupie auta, lecz mam parę jak Gulf dostał sie w moje ręce Wink
Tak było kiedyś Smile






Później było tak + fotki z manii Wink 2012




Cały sezon 2012 Wink





No i obecny stan auta Wink


Niestety ale przez ten sezon miałem mało czasu na "Szerszenia", lecz co nie co się zrobiło.
Po pierwsze sprawy mechaniczne takie jak wymiana wszystkich uszczelek i uszczelniaczy silnika, rozrząd, plan głowicy, olej,filtr oleju i powietrza, brok, osłony przegubów, klocki, tarcze, wymiana króćców wody, chłodnicy, zbiorniczka wyrównawczego, świec, przewodów zap., kopułki, palca, kompletu pasków,tuleje na belce, linek ręcznego, cylinderków, szczek i łożysk tył Smile to chyba na tyle z mechaniki. Ze wszystkim uporałem się przez zimę Smile Niestety większość fotek, prawie wszystkie zostały usunięte podczas awarii telefonu Sad Wiec sorki za jakość ale foty robiłem później cegłą.


Następnie udało mi się dorwać błotnik prawy w idealnie pasujący kolorze. STAN IGŁA Smile


Przyszedł czas na wydech bo oryginalny tłumik miał już dość. Więc przy okazji montażu całego wydechu wywaliłem kataSmile


Zakupiłem nowe oponki Nankangi NS 2 165/50 15 i 185/45 15. Później spolerowałem ranty felg i wrzuciłem oponki na nie.


Wakacje się zaczęły wiec trzeba było go troszeczkę wyczyścić i posprzątać Smile Plus pododawać jakieś pierdółki jak np. podkładki anty włamaniowe, czy znaczki w błotniki (zamiast GL - to wobiki).



Na koniec wpadł gwint FK z regulacja twardości i autko wygląda tak Smile



Na chwilę obecną Golfik od początku października zapadł w sen zimowy (bądź co bądź, przepalany co jakiś czas i szykowany weekendowo na przyszły sezon) Smile




Fotki będę starał się aktualizować na bieżacoWink
Proszę Was o opinie i pomysły na dalsze mody.

PozdraVWiamSmile
30-12-2013 03:58:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #2
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Jedno pytanie... Kto w 2005 roku sprowadzal jeszcze cos takiego jak golf 2 ? Juz wtedy wiekowe auto... Bo 16 lat to malo nie bylo
30-12-2013 06:53:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
endon Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Andy
Skąd: GDAŃSK
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #3
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Na głupie pytania, głupia odpowiedz.. Czytaj uważnie, a wszystko jest napisane. Ja sprowadzilem o auto. hehe... Widzę, że świat 4-kółek (szczególnie young-timerów) jest Ci obcy, więc nie rozumiem idiotycznych pytan.
30-12-2013 11:11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 5 użytkowników postawiło piwo endon za ten post.
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #4
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Piszesz, że są elektryczne szyby i lusterka. Ale widzę, że są korbki więc coś tu nie tak..
A teraz wracając do tematu. Auto na prawdę bardzo fajnie zrobione. Widać, że zadbane ale jak dla mnie minus ten automat. Wolałbym manualkę. Teraz ile masz zrobionego przelotu z nim ?
Też marzę o golfie II ale tylko, że w 3d. Będę obserwował temat bo auto na prawdę godne uwagi Wink
30-12-2013 11:31:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Amanssy Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 379
Imię: Wojtek
Skąd: Chechło
Pojazd: Romet Chart
Post: #5
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Golf,golfem będzie zawsze niemniej bardzo ciekawa przeróbka Big Grin.Wszystko estetycznie,ładnie i w porządku.A nie myślałeś aby dać lekko pozłacane (złoto/brąz) felgi? Wzór oryginalnych BBS tylko lekko pryśniętych?
30-12-2013 12:20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #6
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Sąsiad miał coś podobnego zrobione jak Ty piszesz Amanssy i wyglądało kozacko tylko, że on ostro zglebił go.
Endon a nie myślałeś o wpakowaniu Vr6 ?
30-12-2013 13:07:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Przemi998 Offline
Komarowiec
*


Liczba postów: 5,105
Imię: Przemek
Skąd: Zakrzewo
Pojazd: Romet Komar
Post: #7
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Łał fajny golfik widać że dbasz o nie go Big Grin
Jakeś zmiany jeszcze będą ? Big Grin

Moje Maszyny:
komar 2352
Romet Polo
Sprzedane:
Romet 50 t-1
Romet ogar 205
Jawa kaczka
komar 2330
30-12-2013 14:29:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #8
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Cytat:Widzę, że świat 4-kółek (szczególnie young-timerów) jest Ci obcy, więc nie rozumiem idiotycznych pytan.

Chyba jestes niepowazny.
Golf 2 youngtimerem lol.

Swiat 4 kolek jest mi oby bo zapytalem kto normalny sciaga 2 z niemiec. W 2005 roku juz to byl stary trup 16 letni. Zaden normalny czlowiek nie ciagnalby takiego parcha gdy juz pojawialy sie golfy 4 na polskich drogach a 3bjjuz powoli konczyly na zlomach.

Wiec nie wiem czym sie jarasz. Ani to ladne auto ani dobre.
30-12-2013 16:07:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Błażej za ten post.
endon Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Andy
Skąd: GDAŃSK
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #9
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Co do lusterek to są elektyczne i podgrzewane, a szyby sa juz w aucie elektryczne orginalne VW Smile Na jednym ze zdjęć kolego Bartku masz konsole pod elektryczne szyby, która już śmiga w aucie. Kolego Amanssy co do kół to tak jak wcześniej napisałem będę bbs rs http://honda-tech.com/attachment.php?att...1245776527 , bądź ronale turbo http://www.klasyczny.com/wp-content/uplo...-Turbo.jpg . Kolego Przemi998 , co do zmian to docelowo chciałbym zapakować do niego jednostę 2.3 V5 170km, bądź 1.8T (są to silniki np. z golfa 4, audi a3 itp). Jednak są to plany dopiero na sezon 2015, gdyź w tym roku mam nadzieje ze uda mi sie ze swapac go na 2.0 16v (abf) 150km oraz zamontować airirde - pneumatyczne zawieszenie.

ps. Kolego Błażeju.. Są gusta i guściki. Jeden woli brunetki, a drugi blondynki. Ja głową ściany nie przebije, ani nie mam zamiaru, lecz swoimi wypowiedziami pokazujesz iwyłacznie nie wiedzę motoryzacyjną i brak jakiego kolwiek pojęcia o 4kółkach. Nie mam ochoty prowadzić sporu z osobą, która nigdy nie miała chyba styczności z podmiotem, o którym się wypowiada. Tylko dla przykładu (jednego z wielu), iż ze golf już nie jest tłuczkiem lecz stał sie youngtimerem jest to zdjęcie http://www.stadobaranow.pl/wp-content/ga...abytek.jpg . Rejstracja Golfów czy Jett drugiej generacji jest coraz to cześciej praktykowana forma ratunku niemieckiej, a zarazem światowej motoryzacji przez miłośników owej marki. Jeśli uważasz, iż 2005 roku mój samochód był starym trupem i miał wtedy udokumentowane 96 tys przebiegu oraz jego stan został potwierdzony przez rzeczoznawcę PZMOT-U (gdyż musiałem wykonać odpowiednie formalności , by uzyskać białą kartę ), a teraz ma ponad 24 lata i jego stan techniczny jest dużo lepszy niż paroletniego golfa IV z zajechanym TDi-kiem. Osobiście jestem Ciekaw czym ty jeździsz?

Tak btw. napisałeś mi "Wiec nie wiem czym sie jarasz. Ani to ladne auto ani dobre. ".. To tak samo jak z rometami nie sadzisz?? Ani dobre, ani ładne, ani szybkie, ani bezawaryjne.. Lecz wszyscy uwielbiamy je za to, że są Smile Więc mam nadzieję, że chociaż troszczkę przybliżyłem Ci świat motoryzacji oraz znaczenie słowa PASJA.

DZIĘKUJE I PRZEPRASZAM, WIĘCEJ GRZECHÓW NIE PAMIETAM Smile)))))))
30-12-2013 18:14:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 6 użytkowników postawiło piwo endon za ten post.
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #10
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
(30-12-2013 18:14:35)endon napisał(a):  brak jakiego kolwiek pojęcia o 4kółkach. Nie mam ochoty prowadzić sporu z osobą, która nigdy nie miała chyba styczności z podmiotem, o którym się wypowiada.

Z golfem 2 fakt nie miałem, ale miałem coś podobnego. Ładnie zachowaną jettę A2


Cytat: Jeśli uważasz, iż 2005 roku mój samochód był starym trupem i miał wtedy udokumentowane 96 tys przebiegu

Teraz inaczej się już patrzy na to. Minęło w końcu te 9 lat już Dodgy
Ale w 2005 roku to nie było nic ciekawego


Cytat: a teraz ma ponad 24 lata i jego stan techniczny jest dużo lepszy niż paroletniego golfa IV z zajechanym TDi-kiem.
Tak się wydaje, ale lata lecą i auta się starzeją. Nowsza IV zawsze będzie nowszą IV a fakt faktem jest, że Niemieckie auta są solidne, tylko w niektórych blachy są... takie sobie


Cytat: Osobiście jestem Ciekaw czym ty jeździsz?

Ano jest kilka autek, jedno mniej ciekawe, ale lepsze niż dwa bardziej ciekawe Tongue

Cytat: Tak btw. napisałeś mi "Wiec nie wiem czym sie jarasz. Ani to ladne auto ani dobre. ".. To tak samo jak z rometami nie sadzisz?? Ani dobre, ani ładne, ani szybkie, ani bezawaryjne.. Lecz wszyscy uwielbiamy je za to, że są Smile Więc mam nadzieję, że chociaż troszczkę przybliżyłem Ci świat motoryzacji oraz znaczenie słowa PASJA.


Fakt, trochę mi nakreśliłeś temat i w sumie niepotrzebnie najechałem na Ciebie
30-12-2013 18:27:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #11
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Z Błażejkiem łatwo dogadać się nie jest, jak cos mu nie pasuje to jedzie po tym kimś i tyle ;D

Golf ładny Wink

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
30-12-2013 18:36:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 6 użytkowników postawiło piwo Taśma za ten post.
Błażej Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,534
Imię: Błażej
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Pojazd: Inny
Post: #12
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
(30-12-2013 18:36:33)Taśma napisał(a):  Z Błażejkiem łatwo dogadać się nie jest, jak cos mu nie pasuje to jedzie po tym kimś i tyle ;D

Golf ładny Wink

Akurat na Ciebie nie najechałem nigdy jeszcze Wink
30-12-2013 19:47:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Taśma Offline
Pro
*
Lady


Liczba postów: 3,975
Imię: Mikołaj
Skąd: 1.7km od biurowca
Pojazd: Inny
Post: #13
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Na mnie nie owszem, ale na innych zdarza Ci się najechać :F

Cytat:Bo życie jest za krótkie, aby czekać na iskrę i dwa obroty wału.
30-12-2013 20:07:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Taśma za ten post.
Bartek Offline
Emerytowany Moderatroll


Liczba postów: 2,961
Imię: Bartek
Skąd: Jarosław
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #14
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Endon nie widziałem konsoli. Popatrzyłem tylko na boczki zauważyłem korbki i dlatego się zapytałem.
Co do alusków daj BBS'ki będzie fajnie na nich wyglądał a te ronale jakoś mi nie leżą ale to mój gust.
Tłumik będziesz do niego zamawiał czy na seryjnym będziesz jeździł ?
Na prawdę auto zadbane i podoba mi się.
Mogę poprosić więcej zdj wnętrza ?Wink
30-12-2013 22:51:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
endon Offline
Nowy
*


Liczba postów: 8
Imię: Andy
Skąd: GDAŃSK
Pojazd: Romet Ogar 200
Post: #15
RE: VW Golf mk II "Szerszeń w cultcie" ;)
Na chwilę obecna wydech jest kompletnie nowy od wersji GTI (ta fotka z zielonym tłem), a przy swapie pewnie jakis przelot z kwasówki. 2,5 cala pewnie Smile Nie ma problemu z fotkami wnetrza, lecz dopiero po sylwestrze coś poszukam Smile
30-12-2013 23:37:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
[oddzielony] Jak założyć ...
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 21:16:16
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 17
Renowacja kół komar 2320 ...
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 19:53:52
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 259
Wigry 1 z 1976 - szczegół...
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 18:10:58
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 294
universal z 1989 ?
Ostatni post: wigryman
Wczoraj 18:08:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 22
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: romek
25-04-2024 18:17:17
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1475
Jaki to Romet
Ostatni post: zawiass
25-04-2024 11:52:49
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 63
Brak sprzęgła na biegu
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 21:32:59
» Odpowiedzi: 11
» Wyświetleń: 1466
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: pitus74
24-04-2024 20:27:43
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 1662
Problem z adv 250
Ostatni post: romek
24-04-2024 19:19:11
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 553
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
24-04-2024 13:34:47
» Odpowiedzi: 39
» Wyświetleń: 10784
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 12:02:01
» Odpowiedzi: 9
» Wyświetleń: 666
FSM Pinokio z 89 roku
Ostatni post: Wojtasik
24-04-2024 11:53:57
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 160
Instrukcja komar 2352 i s...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:16:02
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 194
OldtimerBazar Wrocław 7/3...
Ostatni post: Debesta
24-04-2024 00:13:17
» Odpowiedzi: 38
» Wyświetleń: 16407
Naprawa przełącznika świa...
Ostatni post: Blusik
24-04-2024 00:01:46
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 168

Reklama