Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
Autor Wiadomość
Ferrari Offline
Nowy
*


Liczba postów: 17
Imię: Zygmunt
Skąd: Lublin
Pojazd: Inny Romet
Post: #286
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
(21-12-2013 23:06:26)Damian4570 napisał(a):  Bardzo ładny Romet! Ja bym tylko wywalił z niego ten "chiński" silnik i wstawił coś Polskiego, naprawdę. Cena pewnie by skoczyła w górę, ale byłaby to Polska maszyna, a nie chińska składana w Polsce...

https://plus.google.com/1152702881892045...otos?hl=pl zobacz na link
24-08-2014 14:47:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
Ferrari Offline
Nowy
*


Liczba postów: 17
Imię: Zygmunt
Skąd: Lublin
Pojazd: Inny Romet
Post: #287
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
wpisz w gogle V-Max Imielin a na stronie po prawej stronie masz mapke i fotki obok kliknij na fotki to zobaczysz a jak klikniesz na opinie to tam masz opis moich tras po Polsce na tym sprzęcie Ogar 202
19-09-2014 15:42:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
ziomalex Offline
Nowy
*


Liczba postów: 3
Imię: Dave
Skąd: Brzesko
Pojazd: Inny Romet
Post: #288
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
(30-03-2014 14:23:07)DominiX napisał(a):  Mi on bardziej przypomina wske a nie starego ogara szczególnie po schowkach i baku Big Grin

tak tylko że w ogarze nie masz schowków Sad tu jest jeden wielki minus ale obejdzie się Smile
tam gdzie ci piszę Ogar 202 to tylko są plastiki jak w zetce
14-10-2014 11:58:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Ferrari Offline
Nowy
*


Liczba postów: 17
Imię: Zygmunt
Skąd: Lublin
Pojazd: Inny Romet
Post: #289
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
wejdź na strone V-max Imielin tam po prawej stronie jest mapka i obok są fotki kliknij na fotki to zobaczysz mojego ogara 202 na trasach
20-10-2014 16:40:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
d14b3l Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: A
Skąd: Mgławica
Pojazd: Inny Romet
Post: #290
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
Hejas, zakupiłem ogara 202 w zeszłym tygodniu, jeżdżę nim od soboty (25 października).
Przy zakupie trafiłem na jesienną wyprzedaż i zapłaciłem 2500 zamiast 2799 jak to piszą na stronie producenta.
Generalnie jestem zadowolony ale od razu mówię, że to mój pierwszy motorek więc nie mam punktu odniesienia.
Jeździ się tym całkiem przyjemnie ale widać, że motorek prezentuje chińską jakość. Na starcie dostałem go w stanie, w którym nie nadawał się do poruszania się po drogach. Problem tkwił w niepoprawnym podłączeniu przewodów od tylnych świateł. Lewy kierunkowskaz działał poprawnie natomiast przy wyłączonych światłach prawy kierunkowskaz migał razem z przednim światłem pozycyjnym. Po włączeniu świateł było jeszcze gorzej. Przedni prawy kierunek słabiutko świecił światłem ciągłym, tylny prawy świecił normalnie mocno światłem ciągłym. Po włączeniu prawego kierunkowskazu prawy przedni zaczynał świecić mocniej natomiast tylny gasł - oba nie migały. Światło stopu nie świeciło. Po zamianie miejscami 4 kabelków wszystko działa poprawnie. Raz na jakiś czas mam problemy z odpalaniem ale po chwili udaje się go odpalić. Przejechałem póki co około 120 km. Raz na jakiś czas wskaźnik biegów się gubi, czasem bieg wyskoczy i jadę na luzie ale może to wina braku moich umiejętności w kwestii zmiany biegów w sensie na wertepach przez nieuwagę zahaczę butem o dźwignię i sam go wybijam - muszę zwrócić uwagę na sytuacje, w których mam problem z biegami żeby być pewnym czy to wina wadliwej skrzyni czy moja. Oprócz problemów z elektryką przedni reflektor był ustawiony tak, że świecił w niebo a nie na drogę. Więcej problemów nie było ale jakość spasowania elementów jest bardzo słaba. Tylny błotnik jest wykrzywiony (prawdopodobnie w trakcie montażu) - jego środek nie pokrywa się ze środkiem tylnego koła, tylna lampa gdy patrzy się na nią od góry też jest krzywo ale nie jestem pewien czy to błotnik taki powyginany czy bagażnik krzywy czy jedno i drugie. Od niedzieli siedzenie trzeszczy na wertepach (ważę nieco ponad 60kg).

Podsumowując - fajnie wygląda, póki co jeździ bez większych problemów.
W obecnych warunkach pogodowych jeżdżenie motorowerem jest jeszcze znośne ale niedługo raczej będzie już dla mnie zbyt hardkorowe. Przede mną jeszcze podróż z Wrocławia do miasta rodzinnego na zimowanie (około 100km) - zdam relację jak poszło a kolejne posty na temat mojego ogara zapewne pojawią się dopiero na wiosnę.

Rada dla zainteresowanych kupnem - pooglądać dokładnie jak spasowane są elementy w modelu, który zamierzacie kupić i koniecznie sprawdzić czy światła zachowują się prawidłowo.
30-10-2014 22:02:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #291
Odp: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
No to duzo przygod z nim.miales. Widzialem tego ogara na zywo i szczerze to bylbym w stanie dac za niego max 2 tysiace, nie jest specjalnie ladny, ani wyposazony, ani nic innego. O wiele lepszy router jest tylko 200 zlotych drozszy. No ale tym ktorzy go juz maja mozna jedynie zyczyc bezawaryjnosci Smile

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
30-10-2014 22:42:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
KrystianK01 Offline
Nowy
*


Liczba postów: 35
Imię: Krystian
Skąd: Nysa
Pojazd: Romet Pony
Post: #292
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
A jak go słyszałem to chodził jak kibel, beznadzieja.
17-03-2015 21:32:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #293
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
Paczta tego luja!
LINK

Podoba mi się ten silnik w nim, ciekawe czy idzie taki kupić, a szczególnie cylinder i głowicę Smile

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2015 00:08:21 przez Latos.)
18-03-2015 00:07:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
chart21050 Offline
4t-Master
*


Liczba postów: 1,002
Imię: Konrad
Skąd: MMz
Pojazd: Romet Chart
Post: #294
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
Ten silnik to taka wersja 120cm3 YX tyle, że z rozrusznikiem. Były takie w necie niedawno na sprzedaż. Ma aluminiowy cylinder.

18-03-2015 00:53:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
materd Offline
Nowy
*


Liczba postów: 2
Imię: Mateusz
Skąd: Koziegłowy
Pojazd: Inny Romet
Post: #295
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem ogara 202.
Na razie przejechalem około 260km(mam go od tygodnia) w czym 2 trasy jedna 70km druga 50km, wtórnych spisał się świetnie. Mogę go śmiało polecić, bo jeździ się przyjemnie. Jak na to, że jest zablokowany to jeździ sie na prawdę bardzo fajnie i wygodnie. Jedyne minusy to kiepsko dokrecone śruby podczas skręcania całego pojazdu. Przy pierwszej przejazdzce odkrecil mi się wydech, musiałem połowę śrub dokrecic na nowo, dokrecic lampę i kierownice. Ale to pół godziny pracy. sprzęt jest na prawdę godny polecenia, wsiadz i jedz.

P.S. Przyciąga wzrok i uwagę przechodniów i kierowcow
20-05-2015 08:55:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #296
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
Dziś miałem przyjemność pierdnąć się takim ogarem oraz sobie go pomacać - powiem tak: gdybym dziś kupował jakiś motorower dalekowschodniej produkcji, głównym kandydatem byłby właśnie ogar. Może trochę o nim powiem: jest strasznie mały, przy manewrowaniu wadzę kolanami o kierownicę, gabarytami przypomina nasze romety. Jakość materiałów jest taka, hm, chińska - przełączniki niezbyt wygodne w użytkowaniu, ale na swoim miejscu, bardzo fajne manetki, fajne klamki, kanapa ujdzie, zegary działają, dobrze działające podświetlenie, fajny wskaźnik od biegów (jest wyświetlacz na jedną cyferkę, biegi pokazuje na czerwono, a literkę N na zielono), jedyne co denerwuje to ospała praca obrotomierza. Przy rozłożonej nóżce bocznej nie odpali się go, a powłoka lakiernicza nie wygląda na jakąś tragiczną, dość dobrze się prezentuje. Chodzi cichutko niczym pszczółeczka, nie generuje żadnego hałasu, niestety trochę przypomina dźwięk skutera. Jak się jeździ? No jest strasznie mały, ale dzięki temu super się nim manewruje, kierownica ma bardzo duży zakres ruchu. Biegi wchodzą ok, no ale potem... zablokowany po prostu nie jedzie. Moc na poziomie maszyn z bydgoszczy. Jakoś tam się kula, we dwóch też jakoś jedzie. Na dziurach jest po prostu masakra, trzepie nim na wszystkie strony, wszystko klekocze. Ale jak się jedzie po prostym to jest ok Smile biegi zmienia się z przyjemnością, jak się jedzie to pozycja jest taka dość, hamulce do prędkości jakie on rozwija wystarczają, jak dalej nie wiem. Wszystkie przyrządy pracują ok, nie miałem się do czego za bardzo przyczepić. Tylko gdyby cena była o te 500 zł niższa to po prostu bym nad niczym innym się chyba nie zastanawiał. Raczej polecam Big Grin

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-08-2015 23:08:48 przez Latos.)
13-08-2015 23:03:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wojciech.pvb Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Wojtek
Skąd: Olkusz
Pojazd: Inny
Post: #297
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
A ja mam takie pytanie ... 202 odblokowany jaka prędkość przelotowa można uzyskać ? I ile płacicie OC na rok ? I w jakiej firmie ?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka
03-09-2015 22:23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #298
Odp: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
Przelotowa bez katowania okolo 55, skladka bez znizek jakies 130 zlotych bo niedawno podrozalo oc troche

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
03-09-2015 23:53:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
wojciech.pvb Offline
Nowy
*


Liczba postów: 20
Imię: Wojtek
Skąd: Olkusz
Pojazd: Inny
Post: #299
RE: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
(03-09-2015 23:53:49)Latos napisał(a):  Przelotowa bez katowania okolo 55, skladka bez znizek jakies 130 zlotych bo niedawno podrozalo oc troche

A nie wiesz jak sie sprawuje na cylindrze 72ccm ? I czy latwo taki cylinder zmienic ?
04-09-2015 14:03:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Latos Offline
Sezon trwa cały rok
*


Liczba postów: 2,015
Imię: Kacper
Skąd: Byszewo (CBY)
Pojazd: Inny
Post: #300
Odp: NOWOŚĆ! Romet Ogar 202!
Zmienic latwo, ja bez zadnych umiejetnosci kompletnie zrobilem to w jeden dzien. Vmax okolo 80 na prostym, przyspieszenie na pelnym gazie takie, ze kolega jechal wlasnie takim 125 to jechal wlasnie z gazem na 10%. Dal mi sie przejechac to przyspieszenie wyrywalo rece z dupy, od polowy samochodow w miescie jestes szybszy, w trasie jedziesz tak jak wszyscy a na 72cc prawie ze spowalniasz ruch. Chce cie odwiesc od tego pomyslu z 50cc bo naprawde bedziesz sobie kiedys pluc w brode ze nie kupiles 125

A i o uzytkowaniu - oczywiscie jest mocniejszy od 50cc, w korku idziesz tak jak przecietny samochod, a nie jak maluch. No i oczywiscie juz jak masz te 60km/h to sobie juz za bardzo nikogo nie powyprzedzasz, kogos juz musisz wyprzedzic to musisz to tydzien wczesniej planowac. Naprawde dobrze ci radze wez 125, bedzie to o 100% lepszy wybor niz 50cc

Zajrzyj do mojego zippa Smile

Mój BikePics
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2015 11:09:57 przez Latos.)
05-09-2015 11:06:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Długość linki sprzęgła
Ostatni post: pitus74
Wczoraj 22:16:00
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 2986
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
Wczoraj 22:01:34
» Odpowiedzi: 476
» Wyświetleń: 165822
Witam .
Ostatni post: Debesta
Wczoraj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 111
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Wczoraj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 30
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Wczoraj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 61
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Wczoraj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53833
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Wczoraj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 47
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Wczoraj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 37
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Wczoraj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 562
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
27-03-2024 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 274
205A
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 92
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52078
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
27-03-2024 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 110
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
27-03-2024 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10902
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 67

Reklama