Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Charper składa charta czyli po trupach do celu
Autor Wiadomość
Lagoon Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 604
Imię: Michał
Skąd: Płock
Pojazd: Inny
Post: #571
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Ciężko tu mówić na jakich obrotach, silnik kręciłem wiertarką, bo nie palił. Ale były to obroty wyższe na pewno niż jałowe obroty.

Przy montażu tak długiej cechy magneto traci wyważenie, może to być nie tyle odczuwalne dla użytkownika co dla łożysk wału jak i dla samego czopa. Także problem natury czysto mechanicznej.

Już nie chcę żadnych pilarek
Witam!
Zrobię dobrze cylindrom. Zainteresowany?Pisz PW!



https://www.facebook.com/porting.studio/
29-11-2017 00:18:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #572
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
O to nie będę się sprzeczał, jednak jedno jest pewne, że jeżeli wszyscy założyliśmy te same części według poradnika i każdemu działało tak samo, to silnik również bardzo dostawał po dupie.
29-11-2017 00:44:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #573
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Myślę, że to odpowiedni moment, by się upewnić czy z tym zapłonem jest naprawdę wszystko ok, czy może jednak są potrzebne jakieś zmiany, bo potem na innym silniku i na innym gaźniku znów zmarnuje ileś czasu na strojenie. Biore pod uwagę, że cewki wysokiego napięcia mogą niejako wpływac na prace silnika. Na razie mam do dyspozycji 3 cewki starego typu, przy czym cewkę od jawki wykluczyłem z uwagi na zauważalnie słabszą iskrę. Iskra była niebieska, zauważalnie cieńsza, ale bez przesady i występowała tylko w jednym miejscu miedzy elektrodami. Mam również dwie polskie cewki zelmot, wizualnie identyczne, ale maja nabity zupełnie inny numer katalogowy i właśnie poszukuję informacji o nich. Na obu iskra jest spora, fioletowo-niebieska i skacze po całej powierzchni elektrod.
Cewki przygotowane do testów, szczelina na świecy w normie, jutro przetestuję te cewki bo zapomniało mi się wyłączyć stacyjkę i przekaźniki nieco rozładowały akumulator, a bez niego nie odpalę. Przy okazji dolałem wody, ustawiłem na prostowniku właściwe natężenie i zostawiłem do ładowania, co pokazują następujące zdjęcia.


01-12-2017 21:23:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #574
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Cóż, obie cewki są od charta, numer katalogowy jednak ten sam, a dalsze numery sa inne. założyłem tą drugą i bez zmian. Podejrzewam, że więcej ugram modułem. Muszę tylko znaleźć chęci i czas na niego.
02-12-2017 00:29:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #575
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Spróbuj z cewka CDI

xyz
02-12-2017 10:38:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #576
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Nie napisales co to zmienia poza wieksza iskra. Nie napisales tez ktora konkretnie, bo mozna trafic na syf z jeszcze gorsza iskra. Nie napisales tez ze nie ma reguly bo chiny ribia pozornie identyczny produkt o skrajnie roznych wlasciwosciach. Poradzilem sie wojtali, oni chyba scigaja sie swoimi simsonami na zawodach. Powiedział, ze modul ma wiekszy wplyw na to.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2017 18:42:21 przez charper.)
02-12-2017 18:41:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #577
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Ostatnio nauczyłem się polerowac na lustro. Pierwszą próbę wykonałem na komorze pływakowej nieużywanego jeszcze gaźnika. Nie sadziłem, że to takie proste.
10-12-2017 21:57:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
rafi555 Offline
Zawodowiec
*


Liczba postów: 2,556
Imię: xxxxxx
Skąd: xxxxxxxx
Pojazd: Romet Pony
Post: #578
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Bardzo ładnie ci wyszło, jak polerowałeś?
10-12-2017 22:50:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #579
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
(10-12-2017 22:50:50)rafi555 napisał(a):  Bardzo ładnie ci wyszło, jak polerowałeś?

przecież ci nie napisze bo to kosztuje ta wiedza i w ogóle .
10-12-2017 22:52:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 3 użytkowników postawiło piwo Marwerick za ten post.
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #580
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
wiedza jest w internecie. zwłaszcza na forach rowerowych, tam ludzie są bardziej otwarci i dzielą się taką wiedzą. generalnie im większe forum unikatów, tym większa tajemnica państwowa. od siebie dodam, że uzyłem tego

i nie szorujcie szmatą w ręku bo szkoda czasu.
@marwerick, gdybym był złośliwy, to mógłbym podpowiedzieć źle. na takich radach jechałem bardzo długo. mam nadzieję, że kiedyś zrozumiesz jak to fajnie jest, jak ktoś się dobrze bawi twoim kosztem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2017 23:20:41 przez charper.)
10-12-2017 23:06:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Texas Ranger Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 427
Imię: Michał
Skąd: mazowieckie
Pojazd: Romet Komar
Post: #581
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
To po co w ogóle jest to forum? Żeby pisać, żeby ktoś sobie poszukał na innym forum, np rowerowym??? Znaleźć można bez trudu, ale co to za problem zrobiłem "tak i tak", co daje taki właśnie efekt. Jak ktoś ma czas to sobie sam zrobi, jak ktoś czasu nie ma to da zarobić komuś innemu.
11-12-2017 00:05:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo Texas Ranger za ten post.
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #582
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
(11-12-2017 00:05:14)Texas Ranger napisał(a):  To po co w ogóle jest to forum? Żeby pisać, żeby ktoś sobie poszukał na innym forum, np rowerowym??? Znaleźć można bez trudu, ale co to za problem zrobiłem "tak i tak", co daje taki właśnie efekt. Jak ktoś ma czas to sobie sam zrobi, jak ktoś czasu nie ma to da zarobić komuś innemu.

właściwie, to nie wiem po co istnieje to forum. za pierdzielenie głupot nie ma ostrzeżeń, ale za brak checi pomocy jest oburzenie. jak chciałem zostać moderatorem i karać za szkodliwe porady to nie było na to zgody. jak wytknąłem tym i owym rozpowszechnianie szkodliwych porad to jest afera, że przecież postęp przychodzi z czasem i że mogli się pomylić, ja takich tłumaczeń nie przyjmuję w tamtym przypadku. no i jak nie dzielę się swoja wiedza albo, tylko tyle o ile, to też afera:F
Przechodzicie już samych siebie, z tego wynika że lepiej pomagać dużo i źleWink no ale to wasze forum a ja tu prowadzę i tak już nie małe kompendium wiedzy. chcecie więcej, to może pora coś zmienić? Bo ja dalej w roli betatestera chorych i niesprawdzonych pomysłów wymyślonych przez małoletnich inżynierów to już się nie czuję. Jak ktoś notorycznie łże to powinno to prowadzic do bana-na.
11-12-2017 00:17:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo charper za ten post.
Texas Ranger Offline
Praktykant
*


Liczba postów: 427
Imię: Michał
Skąd: mazowieckie
Pojazd: Romet Komar
Post: #583
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Ja czytam z ciekawością Twoje wypowiedzi nt usprawnień, które wprowadzasz, ale wypowiedzi, że coś jest na innym forum, to trochę kiepsko to brzmi.
Ale fakt, na innym forum przycisnąłem jednego mądralę, żeby napisał podstawę prawną swoich pomysłów, to stwierdził, że za dużo zainwestował w swoją wiedzę, żeby się nią dzielił. A tak się składa, że z przepisami mam trochę do czynienia, więc wiem, że pisał po prostu bzdury.
Także koniec offtopu i wracamy do tematu.
11-12-2017 00:54:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #584
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
dla mnie to tez jest chora sytuacja i wstyd mi, że musze się uciekać do takich metod. mi chodzi o namiastke sprawiedliwości. żeby na forach nie było tak, że ktoś podaje 100% sprawdzone porady, róbta, inwestujta, nie pozałujeta, a dopiero potem się okazuje, jakie to one były 100% sprawdzone. Sporo z tego forum wyjąłem i spory wkład nadal mogę mieć, ale nie może być przyzwolenia na szkodliwe porady. no ale jak raz dostałem punkty od moderatora, bo komuś napisałem że suwmiarką można zmierzyć jakie śruby dobrac do złożenia karterów, to nie mam pytań. No ale ja swoje, a góra swoje. wystarczy że maja żółta biblie wykuta na pamięć. to jest wiedza z lat osiemdziesiątych. to co już wiemy dziś, czy jutro się nie liczy. na temat dzisiejszych rozwiązań przez to forum będzie się przewijał niezweryfikowany stek bzdur. a naiwni, tacy jak ja kiedyś, będą się latami zastanawiać co tu zrobić, żeby to działało tak pięknie jak autor zawarł to w opisie i podparł zdjęciami podgladowymi tylnego koła.

niebawem nagram jakiś film z jazdy, jeśli chodzi o powrót do tematu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2017 01:37:50 przez charper.)
11-12-2017 01:36:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #585
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Dobrze ze nie jesteś moderatorem, bo za wyjaśnienia za co kogoś ujaralem pewnie trzeca by było płacić, a dopiska która widniałaby za karę to pewnie byłby nr konta do przelewu...

Wracając do tematu, po co mówisz ze nauczyłeś się polerować na lustro i jest to takie proste skoro nie podzielisz się tym?

Ps. Jesteś taki wrażliwy na hajs? Żal ci każdego grosza? Naucz się tejo ze życie to nie tylko pieniądze i przedewszystkim nie te dobrze wydane, bo z reguły są to pieniądze wydaje które się nie zwracają i aby coś się przekona trzeva stracić. Krótko mowiax ŻYCOE!!!

(11-12-2017 18:03:36)stqc napisał(a):  Dobrze ze nie jesteś moderatorem, bo za wyjaśnienia za co kogoś ukarales pewnie trzeca by było płacić, a dopiska która widniałaby za karę to pewnie byłby nr konta do przelewu...

Wracając do tematu, po co mówisz ze nauczyłeś się polerować na lustro i jest to takie proste skoro nie podzielisz się tym?

Ps. Jesteś taki wrażliwy na hajs? Żal ci każdego grosza? Naucz się tejo ze życie to nie tylko pieniądze i przedewszystkim nie te dobrze wydane, bo z reguły są to pieniądze wydaje które się nie zwracają i aby coś się przekona trzeva stracić. Krótko mowiax ŻYCOE!!!

xyz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2017 18:04:02 przez stqc.)
11-12-2017 18:03:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Witam .
Ostatni post: Debesta
Dzisiaj 21:06:58
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 90
Iskrownik/Stator Romet St...
Ostatni post: miszel
Dzisiaj 16:09:54
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 22
Numery karterów S38 B4
Ostatni post: Piotrekdriver1
Dzisiaj 16:01:47
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 49
Pegaz 750 - kolejny Robak
Ostatni post: Jaca
Dzisiaj 07:55:14
» Odpowiedzi: 152
» Wyświetleń: 53808
Koło komar 2350 brak stab...
Ostatni post: Kacper_R
Dzisiaj 02:07:00
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 38
Filtr oleju zamiennik do ...
Ostatni post: Gucio76
Dzisiaj 01:56:31
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 31
Instalacja Romet Chart
Ostatni post: wkzarci
Dzisiaj 00:53:33
» Odpowiedzi: 15
» Wyświetleń: 554
Ogar 200 88r. Mandaryna
Ostatni post: romek
Wczoraj 23:56:47
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 267
205A
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:16:30
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 85
Replika Prototypu Romet M...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:12:06
» Odpowiedzi: 112
» Wyświetleń: 52066
Renowacja obręczy - jak l...
Ostatni post: romek
Wczoraj 21:09:57
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 108
Kto z Małopolski, okolic ...
Ostatni post: Elektronik
Wczoraj 20:04:19
» Odpowiedzi: 30
» Wyświetleń: 10895
Projekt Romet Dzik Enduro...
Ostatni post: krystian276
26-03-2024 23:15:36
» Odpowiedzi: 475
» Wyświetleń: 165761
Kupię ramę z papierem do ...
Ostatni post: kamil661
26-03-2024 20:51:41
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 62
Poziom paliwa gaźnik Duel...
Ostatni post: Mixol
26-03-2024 11:53:13
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 362

Reklama