Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Charper składa charta czyli po trupach do celu
Autor Wiadomość
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #541
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Nie bo nie mam. Przewód wysokiego napięcia wymieniłem na tego samego typu, z grubawą linką koloru stalowego w środku. To nie była wina przewodu, fajki ani świecy. Przy okazji iskra powróciła taka jak należy. Trzeba tutaj przyznać że cewek wysokiego napięcia to akurat jeszcze nie miałem okazji kupować. Wszystko mam jeszcze po dziadku, także nie wiem ile to lezy i ile było używane. Zakładając coś biore w zasadzie kota w worku. Podobnie świece. Jak długo jeździłem ogarem 205, potem ogarami 200 a teraz chartem, to dopiero pierwszą świece kupiłem, właśnie dlatego żeby zobaczyć, czy to świece wszystkie mam trefne, czy nie. No a na brisku nie mogłem tyle jeździć bo w końcu by padła. Oczyszczanie na elektrodach w ogóle nie działalo. Niewłaściwa ciepłota swiecy.
Rzuciłem okiem na ten przewód beru. Coś w tym rodzaju gdzies miałem położone od samochodu, szukałem dzisiaj i nie znalazłem. Ale grunt że działa i grunt że tego drutu trochę w tym przewodzie jest. Trafiłem kiedyś przewód WN koloru czerwonego, wewnątrz którego były tylko ze dwa druciki nawinięte w formie spiralki na jaką gumowatą mase, w która wkrecało się szpilki. Takie cuda chiny robią.

Edit: a jednak przewodów samochodowych z rdzeniem węglowym nie powinno się używać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2017 03:55:06 przez charper.)
26-11-2017 03:47:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #542
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Dziwi mnie to ze walczysz z prądnica, masz zapłon CDI, a głupia cewkę masz nadal butelkowa która jest nie do tego przystosowana, ponadto komstrukcja jej jedt przestarzała, a przecież chodzi ci to aby zapłon miedcdovrde zrobiony i chyba nie epokowo? Zamontuj cewkę CDI od chińczyka zobaczysz ze będą same plusy tego

xyz
26-11-2017 15:24:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #543
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Jakie plusy? Masz na to jakieś dowody? Co one mają? prąd w zwojach szybciej płynie?
26-11-2017 15:34:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #544
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Przerobiony temat na innym forum, iskra jest przed wszystkim stabilniejsza. Prawdopodobnie butelka na CDI zle wpływa

xyz
26-11-2017 18:08:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #545
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Nie znam "innego forum". Są jakieś badania na ten temat, czy opowieści patykiem pisane? Chętnie poczytam testy udokumentowane filmem i konkretnymi danymi. Chyba że mam sobie sam akie coś zorganizować i wyników nigdy nie ujawnić...:F
26-11-2017 18:54:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #546
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Przepraszam, może nie na temat ale chciałbym zapytać, czy cewka butelkowa może mieć jakiś wpływ na pracę silnika przy wyższych obrotach? U mnie jakby odcinało zapłon a pierścienie mam oryginalne Prima.

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
26-11-2017 21:38:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #547
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
hmm, sprawdź? chyba nie sądzisz, że kupię sobie nowa cewkę i spędzę całe popołudnie, by rzetelnie przetestować konfigurację i za free podsunąć ci pod nos rozwiązanie? w normalnych arunkach takie zadania zleca się do wykonania odpłatnie, skoro już nie chcesz brudzić rączek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2017 21:54:53 przez charper.)
26-11-2017 21:51:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #548
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Kolego, widzę masz ostatnio jakieś aluzje względem mojej osoby.
Skończę z tobą dyskusję, bo widać jesteś zaślepiony tylko sobą, swoim projektem oraz własnymi wynikami. Dziękuję.
Powodzenia przy pracy przy Charcie.

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
26-11-2017 21:58:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 4 użytkowników postawiło piwo JGNZM za ten post.
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #549
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Dziwne to wszystko ze wyskakujesz z kasa nagle, na forum się pomaga nie odpłatnie, jaki byłby sens aby za pomoc płacić? Mikołaj szkoda ze nie otrzymasz pomocy, od siebie moge dodać tyle ze warto zainwestować mniej w cewkę CDI niż w butelkę a będzie lepiej.
Charper tak pozatym to ciekawe czy jak na forum którym pisałeś o produkcji regulatora i chlopacy nauczyli cię od podstaw wszystkiego na ten temat co powinieneś wiedzieć i by zadali od ciebie zapłaty to byś zapłacił? Zluzuj chłopi trdeca innym pomagać pieniądze to nie wszystko ;P

Powodzenia

xyz
26-11-2017 22:03:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 2 użytkowników postawiło piwo stqc za ten post.
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #550
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
(26-11-2017 22:03:58)stqc napisał(a):  Dziwne to wszystko ze wyskakujesz z kasa nagle, na forum się pomaga nie odpłatnie, jaki byłby sens aby za pomoc płacić? Mikołaj szkoda ze nie otrzymasz pomocy, od siebie moge dodać tyle ze warto zainwestować mniej w cewkę CDI niż w butelkę a będzie lepiej.
Charper tak pozatym to ciekawe czy jak na forum którym pisałeś o produkcji regulatora i chlopacy nauczyli cię od podstaw wszystkiego na ten temat co powinieneś wiedzieć i by zadali od ciebie zapłaty to byś zapłacił? Zluzuj chłopi trdeca innym pomagać pieniądze to nie wszystko ;P

Powodzenia
oczywiście że bym zapłacił. bierz tez pod uwagę że pomogłem już wiele, jeśli nic mnie to nie kosztowało. Tobie tez się oberwało 5 dych za elementy kosztujące z 5 czy 7.50zł. Pamiętasz swój "regulator 6v"? Właśnie dlatego tak jest. Oczywiście twój regulator nigdy nie zadziałał, bo bezpiecznik 10A spalił się od razu. Dowiedziałem się o tym dopiero później. Potem jak gdzies nagłośniłem sprawę to napisałeś że wykonasz drugi, działający. Już nie chcę, szkoda mi nerw na to.

Zawsze mogłem się pokierować takim pogladam jak wy, tzn zamiast zapłacić, mogłem powiedzieć że informacje jak wykonać taki regulator mogłem od ciebie wyłudzić "bo przecież się pomaga".
A kto mi odda za stracone nerwy? Nie ma chętnych? Najlepiej się orze w ludzi skłonnych do pomocy i z zapleczem, a samemu z siebie to nic nie dać, jeszcze pościemniać, że "powinno się pomagać".
Czemu JGNZM nie zorganizujesz sobie miarodajnych badan na ten temat, boisz się ze utopisz kase? Boicie się, że jak udokumentujecie wszystko i wrzucicie w intern, to nikt was nie poprosi o to, żebyście takie coś dla kogoś wykonali, jak będzie wam brakowało kasy?

A z tym regulatorem na innym forum to nie było tak łatwo. Nie mam jednak o to do nikogo pretensji. Dali rybę, ale nie wędkę. Gdybym się nie wykazał chęciami to każdy by mnie zlał ciepłym moczem:F po drugie pozostawiłem po sobie w tamtym wątku co nieco informacji, bo mimo że pomoc była obszerna, to przeciętny rometowiec czy simsonowiec i tak by się zgubił. więc stqc nie porównuj mnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2017 22:41:06 przez charper.)
26-11-2017 22:29:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #551
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
A po co wykonywać badania tak mało istotnych rzeczy? To się robi dla własnej satysfakcji Smile

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
26-11-2017 22:32:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #552
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
(26-11-2017 22:32:59)JGNZM napisał(a):  A po co wykonywać badania tak mało istotnych rzeczy? To się robi dla własnej satysfakcji Smile

I właśnie tym bardziej nie widzę powodu dla którego miałbym to zrobić za ciebie Wink nie miałbym z tego satysfakcji, uznania, ani pieniędzyWink
26-11-2017 22:36:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kaziq Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 171
Imię: Adrian
Skąd: Pełnatycze
Pojazd: Romet Chart
Post: #553
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
W ogóle koledzy czy taki mopilek jest w stanie napędzić kłopotów o których tak dyskutujecie tutaj? Sensu codziennej eksploatacji tak wiekowego sprzętu nie widzę, lepiej już kupić jakiegoś routera ws i mieć spokój a nie 2 lata kombinować i cały czas pakowac kase na wspaniałą elektrykę, za te wszystkie kwoty to już by wpierdzielił do tego silnika całe CDI od chinola na nowej piaście i pewnych podzespołach, ja nie wiem charper czy ty tak po prostu lubisz się z tym babrać czy aż tak szukasz oszczędności w malowaniu sprejami i kombinowaniu z różnymi częsciami zamiast położyć raz solidną kasę na to i cieszyć się z efektów?
26-11-2017 22:47:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #554
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
no to pokaż co w tym charcie jest pomalowane sprayem obecnieWink poza tym zauważyłem że przekładanie chińskich części do rometów to bardzo dochodowy interesWink a po drugie z tym przewijaniem do dałem się naciąć na koszty. był taki miły Pan, który wszystko opisał, za darmo, bo potrzeba pomagać, a że miało to kilka katastrofalnych wad, to nie ważneWink i teraz pytanie do was, czy chcecie żebym wam w ten sposób pomagał?Wink

Czekam jeszcze jak się okaże, że sprzedawca chińskich statorów z waszego forum udowodni że para się z problemem, który ja u siebie rozwiązałemWink Już coś pisał, że na wolnych obrotach zapłon występuje nie wtedy kiedy powinienWink wychodzę ze śmiałą tezą że moment zapłonu na wysokich obrotach również znajduje się nie tam gdzie powinien i możliwe, że zmienia się zależnie od obrotów, co powoduje odcinkę na wysokich, cop zostało już w tamtym wątku opisane. pewnie ma ten problem co ja w czasach, kiedy durno naśladowałem inżynierów i wizjonerów z internetuWink tak to jest kopiować te wspaniałe gotowce z chin.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2017 23:05:10 przez charper.)
26-11-2017 22:59:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kaziq Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 171
Imię: Adrian
Skąd: Pełnatycze
Pojazd: Romet Chart
Post: #555
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Ta mów co chcesz ale te gotowce w tych chinolach są bezawaryjne, że dochodowy to prawda, moim zdaniem to przegięcie że wszyscy kopiują od siebie i scigają się który więcej upchnie tych cdi-ków w różnych wersjach mocy do różnych demoludów, są źródła sprawdzone ale większość jest dziadowskich, najlepiej to samemu sobie to zrobić u jakiegoś mistrza skrawania a nie przepłacać, bo zarabiają na tym dość dobrze.
26-11-2017 23:12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: tramwajarz
Dzisiaj 14:23:53
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 16396
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 09:25:19
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 1540
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
Wczoraj 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1327
Witam
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 52
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Wczoraj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 307
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Wczoraj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 110
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Wczoraj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5718
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10136
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13084
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 298
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2406
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 211
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 339
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1163
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5845

Reklama