Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
Charper składa charta czyli po trupach do celu
Autor Wiadomość
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #511
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Przerywacz od Audi/VW zamontuj na szrocie za 5zl dostaniesz a producent naprawdę nie robił słabej jakości części

xyz
17-10-2017 00:59:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #512
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Na razie dziala bimetal. Potem kupie jezpola bo byl dobry, tylko ze mialem na uwadze zaizolowac srodkowy pin, ale w koncu go nie zaizolowalem, i chyba sobie dotknal do sruby mocujacej schowek... :F
Ten bimetal przy 12V moze z rok podziala. Natomiast 6 voltowe to mozna hurtowo zamawiac. Szczegolnie te "do simsona".
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2017 01:05:26 przez charper.)
17-10-2017 01:03:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #513
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Bardzo podobne felgi aluminiowe ma również Hercules Gtx 50 Smile

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2017 21:45:16 przez JGNZM.)
17-10-2017 21:44:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kdudka Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 322
Imię: Kris
Skąd: Mysłowice
Pojazd: Romet Chart
Post: #514
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
No z tego co znalazłem to z Herculesa Ultra są z tarczą z przodu a gtx 50 na bębny do innych się nie dogrzebałem. Niemcy na ebay mają jeszcze jakieś 1,35 na bębnie ale nie pamiętam z czego to było.
17-10-2017 21:52:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
JGNZM Offline
Chartełowiec
Moderatorzy


Liczba postów: 1,249
Imię: Mikołaj
Skąd: Wielkopolskie
Pojazd: Romet Chart
Post: #515
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Trochę off top ale na temat Charta. Hercules Mk2s ma chyba identyczne alufelgi. Przynajmniej wizualnie tak się wydaje, nie wiadomo co z mocowaniem hamulca

Heart Romet Charteł bogiem mym Heart
Cool Romet Traper nałogiem mym Cool
Big Grin CZ 3 5 0 zapiernicza tuż pod Z E R O Big Grin
W sensie zamyka licznik Tongue
17-10-2017 22:34:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #516
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
To nie jest temat o alufelgach, proszę sobie założyć osobny temat na ploteczki.
17-10-2017 23:03:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #517
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Miał paść regulator a padł impulsator, a mianowicie pogorszyły się odczyty po skróceniu cechy wyzwalającej. Odkryłem pewną zależność, że jednak długość cechy wyzwalającej i materiał ma znaczenie. Niestety by się o tym dowiedzieć musiałem poświęcić sporo czasu i pieniędzy, przy tym nauczyłem się cholernej cierpliwości. Ludzie, których uważałem za świadomych utwierdzali mnie w błędnym przekonaniu a chart jak stał tak stoi. Miał działać wyzwalany czymkolwiek i ja w ta bzdurę uwierzyłem. Jednak doświadczenie pozwoliło mi wybrnąć z tego gówna na prostą. Załozyłem inny impulsator, od razu odczyty poprawiły się. Kręci wysokie obroty jak należy. dokładność nieco większa niż fabrycznego impulsatora. Na wysokich obrotach odcina, prawdopodobnie tyrystor. Jakby co, mam jeszcze dwa rozne impulsatory do testów, jeden fabryczny tyrystor oraz doświadczenie, więc lipy nie będzie.
Między innymi kupiłem także antidotum na powolny wyciek oleju od spodu lag, który może mieć przykre konsekwencje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2017 00:02:46 przez charper.)
26-10-2017 00:01:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Marwerick Offline
Mechanik
*


Liczba postów: 1,869
Imię: Zbigniew
Skąd: rumia (GWE)
Pojazd: Inny
Post: #518
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
kurdę nie licha historia a to nie jest tak że jest to za bardzo przekombinowane bo jak czytam ten temat to co jakiś czas coś ci się dzieje z tą przekombinowaną elektryką napisz jak to jest z tym.
26-10-2017 00:24:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo Marwerick za ten post.
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #519
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Z elektryką było różnie, najwiecej problemów sprawiało samo błędne założenie że 6 cewek ładujących akumulator to dobre rozwiązanie. cały czas pisze tu o projekcie "romet chart 120W" Jak wiadomo, cała dobę trzeba jeździć na światłach pozycyjnych. w przypadku jakiegoś dłuższego postoju, jeszcze nie daj boże z włączonymi kierunkowskazami akumulator jest drenowany, zwłaszcza że zalecano akumulatorek 4Ah do tej modyfikacji. Napięcie na akumulatorze spadało poniżej chyba nawet jeśli dobrze pamiętam 8 czy 9V. Ktoś z Was wie do jakiego poziomu wolno rozładowywać akumulator? być może chwilowo można tak go rozładowywać, bo przecież podczas jazdy natychmiast osiągało optymalne napięcie, ale ja nie chcę w to wierzyć.
Druga sprawa, czyli impulsator. Pierwotnie miał być wyzwalany magnesem neodymowym "jakichkolwiek rozmiarów". Szybko okazało się że "niefartem" z moim kwadratowym magnesem w ogóle nie odczytywało położenia i trzeba było zamontować inny. Druga niespodzianka to taka, że podczas testów lampą stroboskopową zapłon stopniowo sam się wyprzedzał i to o około 10 stopni wraz ze wzrostem obrotów.. 10 stopni to sporo. przykładowo gdy ustawiłem sobie moment zapłonu około 2,2mm przed gmp, to na wyższych obrotach już sobie kichał w tłumik. Chwila własnych przemyśleń i analiz i bingo! impulsator, który tak polecano kupić, fabrycznie jest wyzwalany cechą o długości kilku centymetrów (!!!) a mi wmawiano że w skuterach jest czasem wkręcona zwykła śrubka w magneto i tez działa. I weź teraz nie miej lampy stroboskopowej, nie wiedziałbym nic o wadach tej modyfikacji, ponieważ była opisywana jako wolna od wad.

Obecnie dochodzę z tym wszystkim do ładu i podsumowując, zostawiłęm sobie 3 przewinięte cewki które odpowiedzialne sa za zasilanie przedniej lampy i w tej roli spisują się doskonale. Do ładowania akumulatora wykorzystałem osobną cewkę, która przy włączonym tylnym świetle pozycyjnym na wolnych obrotach spokojnie utrzymuje napięcie na akumulatorze w okolicach 12,6V a po dodaniu nieco gazu osiąga po chwili 14,5V i już nie przekracza tego progu, bo tak sobie wyregulowałem na regulatorze.

Co do modułu, ma sporo wspólnego z fabryką. czyli diody ultra fast, kondensator tantalowy 35V, tak jak w późniejszych wersjach i stosowany do dzisiaj, kondensator poliestrowy wytrzymuje do 450V a nie do 400V jak fabrycznie, no i tyrystor bt151, który jest podejrzewany o lenistwo ale jutro już wlutowuję 2n6399 i testujemy.

zapomniałem o jednej ciekawej rzeczy. autor modyfikacji prądnicy zalecał uzyć przewodów wychodzących z iskrownika o przekroju 1,5mm^3. Do dzisiaj się zastanawiam jak wetknął je miedzy kraksy a rdzenie cewek, żeby kraksy nie tarły o magneto.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2017 01:32:22 przez charper.)
26-10-2017 00:59:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #520
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Modułem się na razie nie zająłem z braku weny. Za to chart już jeździ, na najbliższą przyszłość planuję pomalować górną półkę, lagi oraz solidnie je uszczelnić, w dalszej kolejności czeka zacisk hamulca tarczowego. Mam już wszystko co potrzeba, ale nie zakładam bo i tak trzeba rozebrać przód.
28-10-2017 21:08:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
kaziq Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 171
Imię: Adrian
Skąd: Pełnatycze
Pojazd: Romet Chart
Post: #521
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
To znaczy masz 3 cewki od h4-ki z przodu, a resztę dźwiga 1 cewka? To jak ona jest nawinięta?
29-10-2017 10:39:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Lagoon Offline
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 604
Imię: Michał
Skąd: Płock
Pojazd: Inny
Post: #522
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Pamiętam jak 4 lata temu zmagałem się z problemem tego impulsatora, też nie chodziło to dobrze. Duże piwo dla Ciebie za znalezienie przyczyny. Można wiedzieć jak rozwiązałeś ten problem? Jak wykonałeś cechę na magnecie?

Już nie chcę żadnych pilarek
Witam!
Zrobię dobrze cylindrom. Zainteresowany?Pisz PW!



https://www.facebook.com/porting.studio/
29-10-2017 13:50:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #523
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
No, to akurat jestem w stanie pokazać. cecha z tej blaszki, która jest w oryginalnym impulsatorze, tej co się w nią śrube montażową wkręca. natomiast impulsator trzeba dobrac od takiego sprzętu, który miał krótką cechę na magnecie.
http://allegro.pl/czujnik-polozenia-walu...49462.html
http://allegro.pl/czujnik-polozenia-walu...YmEzZWY%3D
Oba działają bardzo podobnie i spełniają wymagania. odchyłki sa naprawdę minimalne.
No ale chyba ktoś musiał mieć w tym interes, żeby podsuwać ludziom rozwiązania najgorsze z możliwych. I uprzejmie zapowiadam że ja tego typu głupot, szkodliwych porad wypisywanych na forum nie będę prostował. Od tego powinni być moderatorzy.

Zakaz rozpowszechniania treści tego posta bez wiedzy i zgody.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2017 14:04:03 przez charper.)
29-10-2017 14:02:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
charper Offline
detyfusan
*


Liczba postów: 2,027
Imię: Wojtek
Skąd: ze wsi
Pojazd: Romet Chart
Post: #524
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Obwieszczam wszem i wobec, że moja prądnica osiągnęła już status gotowości na 70ccm Smile
Pojeździłem sobie dzisiaj i naprawdę, na biegach kręci takie obroty że modyfikacja silnika ma sens. Jednym słowem wysiłek i wytrwałość się opłacała.
30-10-2017 17:36:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skinder Offline
Uczeń
*


Liczba postów: 193
Imię: Michał
Skąd: Toruń
Pojazd: Inny
Post: #525
RE: Charper składa charta czyli po trupach do celu
Ten impulsator od 2t wyzwala iskrę przy zejściu ze znacznika, a 4t na wejściu. Co do wielkości cech to nie badałem sprawy, ale zawsze stosowałem te pierwsze, po zmianie na drugi typ nie mogłem ustawić zapłonu właśnie z tego powodu. Wciąż tylko nie rozumiem, dlaczego tak zawzięcie trwasz i poświęcasz czas na grzebanie w oryginalnej prądnicy ? Miejsca jest tyle, że spokojnie upchnie się tam 11 cewkowy stator i magneto 4t. W efekcie uzyskasz ładowanie 3 fazowe, moc około 150w, dostępność podzespołów i przedewszystkim sprawdzone, pewne rozwiązanie. W przypadku charta ograniczeniem jest jeszcze przednia lampa, która ma plastikowy odbłyśnik. Nie ma co szaleć z żarówką, bo wypali się jak zapałka.
30-10-2017 18:04:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Motorynka M3 by Decuu
Ostatni post: tramwajarz
Dzisiaj 14:23:53
» Odpowiedzi: 70
» Wyświetleń: 16381
Romet ogar 205 popychacz ...
Ostatni post: romek
Dzisiaj 09:25:19
» Odpowiedzi: 4
» Wyświetleń: 1537
Jak ustawić palec wysprzę...
Ostatni post: elmer
Wczoraj 21:00:59
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 1325
Witam
Ostatni post: mateuszf
Wczoraj 15:13:50
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 51
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Wczoraj 14:29:45
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 306
Remont Silnika
Ostatni post: wojakrob
Wczoraj 12:54:49
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 109
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Dawid22
Wczoraj 01:37:32
» Odpowiedzi: 44
» Wyświetleń: 5712
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 13:49:48
» Odpowiedzi: 33
» Wyświetleń: 10132
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
18-04-2024 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 13071
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
17-04-2024 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 296
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
17-04-2024 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2405
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 208
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 339
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 1163
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5840

Reklama