Jesteś nowy na forum? - Zachęcamy do przywitania się w dziale "Powitalnia" Smile

Zapraszamy na nasz oficjalny profil - facebook.com/ChlopcyRometowcy

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Chart] Woda w lagach? Biegi...
Autor Wiadomość
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #16
RE: Woda w lagach? Biegi...
(07-12-2013 18:52:23)Kawka napisał(a):  Faktycznie! Że też nie zauważyłem tego. A może zamiast bawić się w uszczelnianie od filtra powietrza do gaźnika tą gumą lepiej kupić jakiś inny filtr? Widziałem na sieci stożkowe czy gąbkowe, które się łączy bezpośrednio z gaźnikiem. Tylko czy będą one lepsze/równie dobre co oryginalny?

Przeczytaj mój poradnik o tym jak uszczelnić i wyczyścić ten gaźnik( 14MC) aby działał on poprawnie i mało palił Wink

xyz
07-12-2013 19:13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Reklama
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #17
RE: Woda w lagach? Biegi...
Co do gum na lagi, to co jakiś czas na Allegro można kupić nowe, współczesnej produkcji, robione na wzór oryginału. Mam takie, nie są tak ładne jak oryginały, ale dają radę. Tylko cena jest spora, bo 50zł za komplet.

citroen-XM.pl
07-12-2013 19:14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #18
RE: Woda w lagach? Biegi...
co do gumy od filtra, jak masz jakis rower z harmonijka pod rura siodelka, nada sie Smile co do filtra, jesli juz to gąbkowy bo stożek przepuszcza
07-12-2013 20:48:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo skalpel155 za ten post.
Kawka Offline
W trakcie remontu Charcicy
*


Liczba postów: 78
Imię: Piotrek
Skąd: z zaskoczenia
Pojazd: Romet Chart
Post: #19
RE: Woda w lagach? Biegi...
Stqc - będę robił według twojego poradnika Big Grin a jakże!
BigSoft - drogo, taniej kupię nowy filtr bez tego przedłużania, ale poszukam jakiegoś zamiennika jak rurka od odkurzacza Smile

Tylko który gaźnik? Daje tu zestawienie części i ich stanu:
Części po lewo były nie używane, te po prawo to wymontowany gaźnik na którym przejechał podobno ponad 10000 km.
O dziwo różnią się iglicą zaworu, jedna ma kształt trójkąta a druga podobnie tylko bardziej uwydatnione boki - schodek a nie gładkie. Tak samo igła przepustnicy ma inne grubości na czubkach.
I pływaki są różne ( nie tylko kolor ale jeden ma metalową obręcz dodatkowo założoną).
fot 1
http://i43.tinypic.com/2mwutmb.jpg

fot 2
http://i42.tinypic.com/2ex7pc3.jpg

fot 3
http://i41.tinypic.com/2vvoykm.jpg

fot4
http://i39.tinypic.com/2j32xch.jpg

fot 5
http://i44.tinypic.com/28tc57n.jpg

co wybrać? Złożyć jeden z tych części czy tak jak było pierwotnie? I jak sprawdzić te pływanie pływaka? Bo oba się bujają Tongue
07-12-2013 21:17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #20
RE: Woda w lagach? Biegi...
Korpus zdecydowanie ten po lewej, pływak tak samo(zdejmij ten metalowy drucik tylko przed montażem), zaworek iglicowy ten u dołu, ssanie obojętnie sprawdź które lepiej działa, iglica też ta po lewej, która dysza oceń sam, rozpylacz tak samo Big Grin Oczywiście składaj na nowych oringach (pod komorę pływaka nie dawaj papierowej uszczelki tylko daj oring tak jak to ja zrobiłem). Poziomu paliwa nie ustawia się w tym gaźniku przynajmniej ja nie wiedziałem jak ^^ Uszczelkę pod iglicę możesz dorobić z tylniej tekturki po jakimś bloku.
Ps. Polecam dać nową uszczelkę między króciec i lekko splanować powierzchnię styku gaźnika z króćcem papierem np. p1000. Oczywiście rozmontuj go i dobrze wyczyść przedmuchaj i sprawdź drożność kanalików, jak będzie potrzeba to wygotuj w occie Wink

NIE USZCZELNIAJ GAŹNIKA SILIKONEM ABSOLUTNIE

xyz
07-12-2013 21:48:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo stqc za ten post.
Kawka Offline
W trakcie remontu Charcicy
*


Liczba postów: 78
Imię: Piotrek
Skąd: z zaskoczenia
Pojazd: Romet Chart
Post: #21
RE: Woda w lagach? Biegi...
Dziękuję! Aby wyjąć rozpylacz, włożyłem baterię AA do środka, a potem naprężyłem i zdjąłem zawleczkę (6). A ja tu śrubokrętem kręciłem Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2013 22:35:12 przez Kawka.)
07-12-2013 22:21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
stqc Offline
Moderator
Moderatorzy


Liczba postów: 3,745
Imię: Maciek
Skąd: Mikołajki NMR
Pojazd: Romet Chart
Post: #22
RE: Woda w lagach? Biegi...
Tylko zrób tak jak w poradniku też dopasuj oringi i złóż tak jak Ci napisałem a napewno pochodzi 10k km jak nie więcje Smile Mój ma ok 14k km i dalej działa Big Grin Tylko wiadomo już zaworek nie trzyma więc trzeba pamiętać aby zakręcić kranik bo wylewać zacznie Smile

xyz
07-12-2013 22:39:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kawka Offline
W trakcie remontu Charcicy
*


Liczba postów: 78
Imię: Piotrek
Skąd: z zaskoczenia
Pojazd: Romet Chart
Post: #23
RE: Woda w lagach? Biegi...
No dobra, uporałem się z gaźnikiem. Miałem jakąś nową uszczelkę do rozpylacza, ale coś ciężko chodzi i jest grubsza trochę niż te stare.
A oring od komory pływaka zrobiłem z jakiejś gumy 3 warstwowej (guma niebieska 1mm, czarna 1mm i 1mm tkaniny) znalazłem ją w jakiś gratach od hydrauliki w piwnicy i przyciąłem Smile Nie wiem czy nie za gruba ta uszczelka ale zobaczymy. Przepustnica dobrze reaguje na manetkę, nie zacina się, także nic nie zepsułem Tongue

Problem z gumą od filtra powietrza rozwiązałem łącząc lejek i.... dętkę rowerową uciętą na wymiar. Na razie nie spada, jeszcze myślę, czym ścisnąć dętkę i lejek aby się nie zsunęło podczas jazdy (choć luzu nie ma). Jutro testuję swoje "dzieło" Big Grin

Jeśli dobrze będzie się sprawował i nabierze prędkości to zostanie mi tylko ogarnięcie przedniego hamulca bo coś słabo działa -regulowałem ostatnio i już reaguje na klamkę, ale dalej się ślizga koło... a może to przez mokrą nawierzchnię?

Dziękuję za pomoc! Big Grin
08-12-2013 02:50:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #24
RE: Woda w lagach? Biegi...
Opaska zaciskowa najlepiej Smile Co masz na myśli że się ślizga? blokuje się czy tylko spowalnia? Smile
08-12-2013 12:52:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kawka Offline
W trakcie remontu Charcicy
*


Liczba postów: 78
Imię: Piotrek
Skąd: z zaskoczenia
Pojazd: Romet Chart
Post: #25
RE: Woda w lagach? Biegi...
Hamulec jak w domu testuję to przy naciśnięciu zatrzymuje koło po sekundzie.


Dziś próbowałem odpalić swój wynalazek ( nie ma elektrycznego zapłonu tylko kopka). Niestety nie zadziałało nawet na chwilę. Włączyłem ssanie i dalej próbowałem... Potem ten dzyndzel utknął i czy on po jakimś czasie wraca na swoje miejsce odblokowuje sie?
Albo ta uszczelka na rozpylaczu jest za gruba i za ciężko chodzi...
Zdjąłem pokrywę od filtra i też żadnej rewelacji tylko jak kopałem to słychać było ssyczenie.

I teraz jeszcze cieknie mi czarnym olejem z zakończenia kolanka (2 krople) i z wydechu 1 kropla spadła. (jeszcze nie wymieniałem mu płynów po zakupie z braku funduszy) masakra.
08-12-2013 18:06:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #26
RE: Woda w lagach? Biegi...
Więc tak, hamulec podczas jazdy inaczej sie zachowuje niz w domu, miej to na uwadze przy regulacji, no i wiesz, uzywaj go z wyczuciem, to nie ABS że do oporu Big Grin

Hmm ssanie u mnie tez sie zacina, wtedy najlepiej odkręcić tą śrube od ssania lub troche poruszać linką (ja mam taki prymitywny sposob, po bylym wlascicielu jeszcze nie zmienialem tego, i mam linke pod bakiem poprowadzona i w polowie dlugosci baku konczy sie kółkiem od kluczyka) Smile

Sam sobie odpowiedziałeś na ostatnie pytanie, to olej z mieszanki, u mnie też troche zacieka, jedynie co, to wyjąć, wyczyścić i uszczelnić czymś co nie jest podatne na temperatury Smile nie wiem jaki masz tłumik czy oryginalny czy ten pseudo sport, ale to mniej wiecej w tym szukaj winy, uszczelnic i po problemie.

PS: próbowałeś na pych?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2013 19:04:54 przez skalpel155.)
08-12-2013 19:04:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
Kawka Offline
W trakcie remontu Charcicy
*


Liczba postów: 78
Imię: Piotrek
Skąd: z zaskoczenia
Pojazd: Romet Chart
Post: #27
RE: Woda w lagach? Biegi...
Dziś pchałem i pchałem i pchałem.... i nic nie dygło. Nawet z niewielkiej górki próbowałem i coś tam tłoki pochodziły, światła paliły ale nie nabrał swojej siły.

Świecy (NGK BR7HS) nie zalewa, iskra jest bo prąd mnie kopnął, choć nie mogłem jej dostrzec czasami ( świeca nowa w miarę bo pół miesiąca ma i przejechane na niej 11 km).

Jak pchałem go na jałowym biegu to słychać takie cyk cyk cyk z okolic silnika, a bardziej jak przechylę go o 10 stopni w lewo to głośno. Może jednak wina leży głębiej. Silnik był nie ruszany przez ponad rok jak nie dłużej (poprzedni właściciel nie zaglądał). Więc pewnie zostaje mi mechanika ogarnąć.
Jeszcze zamontuje gaźnik z cieńszym oringiem na rozpylaczu albo ten stary.
Dodam, że jeździł na http://cokupic.pl/produkt/AGROPARTS-Olej-Specjal-2T-1L
Może to co wlałem z kanistra to jednak była tylko benzyna? Jak sie zachowuje silnik na samej 95?
Można ten olej wlać np w lagi czy inne elementy w romecie?
A miało być tak pięknie, wiatr we włosach....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2013 22:16:56 przez Kawka.)
09-12-2013 22:10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
mateusz5625 Offline
.
*


Liczba postów: 1,135
Imię: Mateusz
Skąd: Czarny Młyn
Pojazd: Romet Chart
Post: #28
RE: Woda w lagach? Biegi...
Oj, kiepsko widzę te naprawy:F
Jak się nie znasz to daj do jakiegoś mechanika.
Nie można jeździć na samej 95 bo zatrzesz silnik.
A co do niskiej prędkości to wydaje mi się że nie wrzucasz 3 bieguSmile
Mimo wszystko powodzenia, chart to piękny romet i mam nadzieje że sobie poradzisz.

Smile zapraszam do śledzenia moich wypraw na facebooku Smile
http://www.facebook.com/chartbymateusz5625


„Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy,
I noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy”
09-12-2013 22:32:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
skalpel155 Offline
SzpachelMen
*


Liczba postów: 300
Imię: Mateusz
Skąd: Gołdap
Pojazd: Inny
Post: #29
RE: Woda w lagach? Biegi...
Kolega wyżej widze nic nie wniósł do sprawy. Smile A więc tak
1. Jazda Na samej benzynie dojdzie do zatarcia tloka w cylindrze, co by spowodowalo ze na biegu by Ci sie zablokowało kolo, nie mógłbyś zdjąć cylindra.
2. Po tym co napisałeś, stwierdzam że wina będzie leżeć w tym czym i u mnie, zapewne poszło Ci łożysko igiełkowe te na korbowodzie, czyli w sumie wał do wymiany, ewentualnie do regeneracji. U mnie jakimś cudem odpalił po jakimś czasie, ale juz jak później padł to padł że nawet koło nie chciało kręcić, ale na początku było tak jak w Twoim przypadku.

Jak zdejmiesz cylinder to zobacz na korbowodzie luzy jakie ma. I ogólnie to bez rozpoławiania silnika to nie masz co myśleć o jeździe Smile

Bo za słaby prąd na cewce zasilającej raczej odpada bo chyba sprawdzałeś juz.
10-12-2013 19:39:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
BigSoft Niedostępny
Pomocny użytkownik


Liczba postów: 1,004
Imię: Przemo
Skąd: SI
Pojazd: Romet Chart
Post: #30
RE: Woda w lagach? Biegi...
(09-12-2013 22:10:40)Kawka napisał(a):  Świecy (NGK BR7HS) nie zalewa, iskra jest bo prąd mnie kopnął, choć nie mogłem jej dostrzec czasami ( świeca nowa w miarę bo pół miesiąca ma i przejechane na niej 11 km).

Mimo tego, co użytkownicy wyżej pisali odnośnie stanu samego silnika, to skoro nie masz zawsze pewnej iskry na świecy, to jednak zainteresowałbym się też układem zapłonowym, mianowicie stan impulsatora, cewki zasilającej i modułu. Jak sprawdzić cewki - było poruszane na forum nie raz. Moduł najlepiej mieć sprawny na podmiankę.

Kawka napisał(a):Może to co wlałem z kanistra to jednak była tylko benzyna? Jak sie zachowuje silnik na samej 95?

Charta napędza silnik dwusuwowy, a do jego pracy niezbędny jest olej w benzynie, w odpowiednim stosunku. Jazda bez oleju skończy się zatarciem silnika i bardzo szybkim zużyciem/uszkodzeniem łożysk układu korbowego.

Kawka napisał(a):A miało być tak pięknie, wiatr we włosach....

Trzeba się liczyć z tym kupując ponad 20 letni pojazd, ale jak go porobisz, zadbasz o niego jak należy, to będzie Cię woził gdzie chcesz. Wiem po sobie.

citroen-XM.pl
10-12-2013 19:47:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Postaw piwo Odpowiedz cytując ten post
[+] 1 osoba postawiła piwo BigSoft za ten post.
Odpowiedz 





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Forum by Tomasso94 2010 - 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis i odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
POMÓŻ W UTRZYMANIU FORUM!

Zaloguj do Poczty
Kontakt | Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Mapa użytkowników | Lista banów
 Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.


  

Hasło
  





Reklama


 Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

 Ostatnie wątki
Ogar 200 Romka '84
Ostatni post: Spaceman164
Dzisiaj 08:24:48
» Odpowiedzi: 117
» Wyświetleń: 12494
Romet Duet - Jaki rocznik...
Ostatni post: Dawdzio
Wczoraj 21:19:22
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 210
Problemy z komarkiem
Ostatni post: Dawdzio
Wczoraj 21:06:07
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 230
Romet Komar 2350 Dawid22
Ostatni post: Bob_Harley
Wczoraj 18:00:14
» Odpowiedzi: 41
» Wyświetleń: 5504
Szum sprzegła
Ostatni post: elmer
Wczoraj 15:08:37
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 2333
Paliwa E10 a silniki dwus...
Ostatni post: Spaceman164
16-04-2024 23:41:46
» Odpowiedzi: 31
» Wyświetleń: 9856
jaki to model roweru zzr?
Ostatni post: beta1989
16-04-2024 22:56:39
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 167
Nowe życie Ogara po 38 la...
Ostatni post: Bob_Harley
16-04-2024 22:44:05
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 288
Remont silnika 019
Ostatni post: michanio91
16-04-2024 19:39:41
» Odpowiedzi: 17
» Wyświetleń: 997
FSM Polski Fiat 126p FL p...
Ostatni post: miszel
15-04-2024 19:24:48
» Odpowiedzi: 40
» Wyświetleń: 5711
Problem z adv 250
Ostatni post: Bob_Harley
15-04-2024 18:09:51
» Odpowiedzi: 6
» Wyświetleń: 475
Mesko Nimfa
Ostatni post: romek
15-04-2024 16:44:47
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 2249
Witam
Ostatni post: romek
15-04-2024 11:51:27
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 302
Pomoc w dobraniu gaźnika ...
Ostatni post: romek
15-04-2024 10:02:31
» Odpowiedzi: 67
» Wyświetleń: 2905
Uwaga, wyrejestrowanie po...
Ostatni post: romek
15-04-2024 09:12:33
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 786

Reklama